۲۹ راز زندگی عاشقانه برای خانم ایرانی

0 642

توصیه هایی که برای زندگی عاشقانه به زوجین و بانوان ارائه می شود معمولا گمراه کننده اند و موجب گیجی طرفین می شود. اما شفاف ترین توصیه ها را من در این مطلب دارم. این مقاله حاوی تعدادی زیاد از سیاست های زنانه است که متاسفانه کمتر به گوش زنان پر اهمیت جلوه می کند. با من همراه باش و به یک زن دلربا و آرامش بخش تبدیل شو.

پیدا کردن توصیه ها و مشاوره های زناشویی توی اینترنت چندان راحت و قابل اعتماد نیست اما اینجا مثل همه جا نیست 🙂

داره زندگی سخت میگذره ؟ روزای خوبی پشت سر نگذاشتی درسته ؟ شاید هم میخوای تجربه روابط گذشته رو تکرار نکنی. خب احساس نا امیدی از پارتنر و نامزدت داری ولی خب .. نمی تونی اونطور که باید خودت رو نجات بدی. اصلا حس میکنی این اونی که همیشه بود نیست ..

این حس ها کاملا طبیعیه. حس میکنی این اقا عشقش کم شده و تو دیگه اون سوگولی خوشگلش نیستی.

خب خبر خوب اینه که خیلی از مشکلاتی که رخ می ده به لطف خدا و با دقت شما کاملا قابل اصلاحه.

زندگی عاشقانه

بزرگترین راز در رابطه زناشویی

معمولا خانم ها وقتی که رابطه شروع به خراب شدن می کند را خوب می فهمند. حتی اگر به دلیل احساسات زنانه در صدد انکار آن برآیند خودشان هم خوب می دانند که این اتفاقات و بحران ها از کجا و کی شروع شد.

اگر فردی منطقی باشید خوب می توانید علت و زمان را بیاد آورید و در صدد جبران بسیاری از این چالش ها باشید.

یک زن دانا و باهوش می داند که باید تا جایی که امکان دارد در مورد مشکلاتش صحبت کند. وقتی مساله ای رخ می دهد و رابطه با نامزد و همسر سنگین می شود بجای رها کردن و بیخیالی طی کردن به امید درست شدن، بهتر است که خانوم به صحبت با همسرش بپردازد . البته صحبت کردن اگر طبق قاعده و اصول نباشد حتما خرابی به بار خواهد آورد. در دوره بیان سبز روش های جلوگیری از این خرابکاری ها را آموزش داده ام و جای بسط دادن بیش از این نیست.

نکته های زیر از جمله بهترین تجربه های مشاورین و روانشناسان موفق است که تو می توانی امروز ان ها را یاد بگیری و کم کم بکار ببری. اینطوری زندگی و رابطه ات دوباره احیا خواهد شد.

 

برای زندگی عاشقانه سخت نگیر و بذار فان بگذره

یکی از بهترین چیزهایی که میتونه زندگی رو از یخ سرما کُش نجات بده اینه که تو توی این زندگی سخت نگیری و لحظات فان بیافرینی. معمولا در ۹۰ درصد حالات این حالت های فان بر دوش بانوان است. این که کودکی ات را پشت سر گذاشتی و دیگه اون همبازی های دوران بچگی رو نداری، بدین معنی نیست که تو باید دست از بازی با کودک درونت برداری. همسرت رو گاهی غلغلک بده! باهاش شوخی کن و گاهی جوکی رو در گوشش زمزمه کن. با اعضای صورتش بازی کن (مسخره نکنی ها ) و خودت میدونی دیگه 🙂

 

رفقایش را بپذیر

مردان حسابی تحت تاثیر دوستان خود قرار دارند. اگر همسرت دوستان خوبی دارد سعی کن برای این که اقلا حس آن ها نسبت به تو خوب و مثبت باشد آن ها را بپذیری. زندگی عاشقانه گاهی از ایجاد حس مثبت نسبت به تو از سمت شخص ثالث در دل شوهرت ایجاد می شود. وقتی دوستان همسرت به تو احترام کنند و تو را مثبت انگارند، ریکشن این اتفاق به همسرت بر می گردد. البته این حرف من بدین معنی نیست که با آن ها فاب بشوی

 

به سبک خودش رمانتیک باش

مرد ها شدت رمانتیک بودنشان به قدر زن ها نیست. حتی مدلشان هم به زن ها نمی خورد. شاید مرد تو نیاز به گل نداشته باشد اما وقتی که در حال کار کردن است و حسابی خسته است، یک لیوان شربت خنک در تابستان یا چایی گرم و لب سوز توی سرمای زمستان حسابی حالش رو جا میاره و این رو عشق می انگاره! مردان به همین اندازه ساده اند. سبک های محبت دیدن آقایان را بشناس و سعی کن در صدد این باش که آن ها را اجرا کنی. در دوره طلاکاری رابطه مبسوط به نحوه محبت قابل فهم برای آقایان پرداخته ام.

 

شنونده بودن را درک کن

در دوره بیان سبز بارها به این موضوع پرداخته ام که چطور باید توی یک رابطه مخصوصا موقع بحث و دعوا جو را آرام کنی. یکی از این راه ها این است که بجای گوینده بودن و دفاع کردن از خودت، شنونده خوبی باشی. مخصوصا توی دعوا و جایی که جو سنگین است شنیدن می تواند بار منفی را کم کند. وقتی تو شروع به گوش دادن به منزله رفع مشکل می کنی ( گاهی گوش می دهی و گاردی می گیری که دهنش را بعدش سرویس کنی! منظور من این مدل گوش دادن نیست ) او متوجه می شود که قصد حل کردن مساله داری و سعی می کند با ارائه راه حل ها موضوع را از حالت دفاع و حمله به حالت حل کردن مساله پیش ببرد. زندگی عاشقانه ترکیبی از اوقات سخت و نرم است که شنونده بودن در آن ها بسیار نقش دارد.

 

راز زندگی عاشقانه پذیرش مرد است

برای این که زندگی عاشقانه ای داشته باشی باید این حس را به مرد منتقل کنی که او را پذیرفته ای. شاید در مقابل رفقایش یا در مهمانی ها حسابی جنتلمنانه رفتار می کند و لباس می پوشد. اما در خانه با شلوار کردی هایش نمی توانی کنار بیایی. در چنین شرایطی مهیا کردن شرایط برای پوشیدن بهترین لباس مورد علاقه تو می تواند مشکل را حل کند. لازم نیست شلوار کردی اش را متهم کنی. کافی است که برایش از این به بعد به سبک مورد علاقه خودت لباس بخری و حتی پیشنهاد بدهی. اما اگر او با شرایط خودش خوشحال و راحت است و تاثیری روی تو ندارد بهتر است که دست از تغییر او برداری.

 

رعایت حساسیت ها راز زندگی عاشقانه است

حساس باش به آن چه می گویی و می کنی! می دانم که دوست داری شوهرت پیشرفت کند اما راه و روش موفقیت او یاد آوری شکست های گذشته نیست. مرد ها نسبت به گذشته خود و کارهای خود و حتی شغل خود حساسیت های زیادی دارند. راه موفق تر شدن مرد ها تشویق و تحسین است نه یاد آوری شکست ها.

به جای بازی با شکست های او، با اطمینان از اینکه می داند شما به او ایمان دارید، او را تشویق کنید.

 

مردها نمی توانند ذهن را بخوانند

حرف دلتو بزن. حتی اگر 100 بار به همسرتان چیزی بگویید، او به آنچه شما فکر می کنید فکر نمی کند. ممکن است آزاردهنده باشد، اما وقتی ناراحت هستید یا به چیزی نیاز دارید باید صحبت کنید. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که بدون اینکه به او   بگویید چه می خواهید از ذهن شما بداند.

گفتگو کنید لطفا. حتی وقتی لب و لوچه هایتان آویزان است و او متوجه نمی شود که واقعا مشکل داری و دارد به زندگی روزمره اش می پردازد.

آموزشی کمکی برای بهبود روابط و سیاست آموزی:‌ پک مقدماتی قرص صورتی

 

از درمان های خاموش خود داری کن

گاهی اوقات تو از دست عشقت ناراحت می شوی و با خودت فکر می کنی بهترین کار کم محلی است. بارها گفته ایم که کم محلی یک نسخه ثابت نیست که بتوانی او را به خودت جذب کنی. کم محلی می تواند روشی برای حل کردن برخی چالش ها باشد. اما وقتی مشکل بین تان وجود دارد و باید مسایلی حل شود اصلا راه و روشش سایلنت شدن نیست. باید صحبت کنید. تا حرف نزنید و راه حل دریافت نکنید و آگاه نشوید هیچ چالشی تمام نمی شود.

 

در زندگی عاشقانه شما یک تیم هستید

مشاجره با همسرتان به این معنا نیست که شما مخالف یکدیگر هستید. در واقع، شما هر دو در جهت یک هدف کار می کنید. هر دوی شما می خواهید با هم شاد باشید. شما یک تیم هستید بنابراین، در طول هر اختلاف نظر، هر دو هدف نهایی یکسانی دارید. موقعی که بحث می کنید این حس به شما دست می دهد که او دشمن شماست. اما در اصل هر دو می خواهید که حالتان با هم خوب باشد. برای این هدف تلاش کنید.

بیشتر یاد بگیر:۵ سیاست در صحبت کردن با مرد برای عزیز شدن

 

وقت بگذار و بشناسش

گاهی اوقات رابطه ها خیلی سریع پیش میرن. طوری درگیر همدیگه میشین که فکرش رو هم نمیشه کرد که توی این مدت کوتاه چقدر با هم اوکی شدین. گاهی اوقات به دلیل این که این اوکی شدن ها روی هواست همه چیز خیلی زود خراب میشه و توی سراشیبی سقوط می افته. چون ما روی یک سری ظواهر و چیزهای سطحی خودمون رو درگیر کردیم. اینجاست که باید وقت بگذاری و اون رو کامل بشناسی. اینطوری این درگیر شدن ها عمیق تر هم میشن.

 

از او تعریف کن

از مرد زندگی ات تعریف کن و تمام! وقتی که رابطه در حال پیش روی است، چیزهایی که قبلا برای تان خوب جلوه می کرد دیگر عادی می شوند. هیجان ها رنگ می بازند. اما اینجا تعریف کردن ها حسابی نجات بخشند. وقتی لباسی می پوشد که واقعا بهش میاد بهش اینو بگو! وقتی پروژه اش رو خیلی خوب انجام میده و یا توی سمینار موفق عمل می کنه این رو بهش گوشزد کن. بعد از مدتی تاثیر این رو در زندگی ات خواهی دید.

 

فاصله بگیر اما نه از عشق

فاصله! و اما چیست فاصله!

مرد ها بیش از زن ها به این فاصله ها نیاز دارند. بخاطر همین است که می گوییم وقتی می خواهد با رفقایش وقت بگذارد مانع او نشوید. تو هم به عنوان یک زن نیاز داری که گاهی فاصله بگیری و با عزیزانت همراه شوی. با دوستانت باشی و یا حتی به یک کلاس آموزشی بروی. وقتی فاصله می گیری همه چیز بهتر و بهتر خواهد شد.

روش های فاصله گرفتن را یاد بگیر و آن ها را اجرا کن. اینگونه می توانی خیلی خوب اوقات شیرین و هیجان انگیز توی زندگی ات بسازی.

یه آموزش شیرین:‌می دونی چطور باید فاصله بگیری تا عزیز تر باشی؟ اینم بخون

 

چیزهای جدید را امتحان کنید

رابطه جنسی یا غیره، امتحان کردن چیزهای جدید با هم باعث تقویت پیوند شما می شود. شما نمی خواهید برای همیشه آخر هفته به یک رستوران بروید. پس مکان های جدید را امتحان کنید.

با هم در کلاس شرکت کنید.

حتی سعی کنید یک کار خاص خانه را با هم انجام دهید.

یادگیری چیزهای جدید و تجربه چیز جدید با هم یک تجربه پیوندی است.

خانم های متاهل در مورد اتاق خواب هم همینطور. پوزیشن های جدید و راه های جدید را امتحان کنید تا زندگی جنسی خود را هیجان انگیز و زنده نگه دارید و هرگز ارتباط را متوقف نکنید.

خوبه این رو هم یاد بگیری که چطور باید رابطه های عشقی زناشویی رو تقویت کنی.

 

 روی خودت تمرکز کن

رابطه شما همانطور که باید برای شما یک اولویت است. اما، رابطه شما نباید تنها اولویت شما باشد. یکی از بهترین نکات رابطه زناشویی این است که خودتان را در اولویت قرار دهید. روی رویاها، اهداف و علایق خود تمرکز کنید. رابطه شما اولین چیز در زندگی شما نیست. شما اولین اولویت هستید. اگر تو خودت را اولویت دهی کنی دیگران نیز همین کار را با تو خواهند کرد.

بیشتر یاد بگیر: می دونی چطوری اولویت اول زندگی نامزدت باشی؟ اینو بخون

 

بقیه رو کنار نگذار

گاهی توی روابط زناشویی مخصوصا اوایل روابط نامزدی یا زندگی مشترک تو انقدر درگیر زندگی خودت هستی که شاید بقیه را فراموش کنی. مخصوصا گروه دوستان مجردی یا اقوام و خانواده ها. برای حل این مساله باید بدانی که درست است که زندگی با چالش هایی روبرو است اما باید وقت باز کنی و به دیگر حال های خوب خودت هم رسیدگی کنی. گروه هایی که با آن ها حالت همیشه خوب بود یا آن تیم کوهنوردی که هر جمعه صبح سختی یک هفته را از تنت بیرون می کرد.. آن دوستانی که عند انرژی و لذت بودند … همه و همه باید در زندگی تو حفظ شوند تا نشاط به زندگی ات وارد شود.

 

لطفا تغییر نکن

فقط برای اینکه احساس نزدیکی به شریک زندگی خود داشته باشی، تغییر نکن و سعی نکن یه آدم دیگه جلوه کنی. لازم نیست به چیزی که او به آن علاقه دارد علاقه داشته باشی تا به تو حس نزدیکی کند.

تو می توانی بدون این که شخصیت و علایق خودت را عوض کنی همچنان محبوب او باشی.

یک نکته عالی در رابطه با زنان این است که با خودتان صادق باشید. مطمئناً، می‌توانید یک بازی بزرگ را با او تماشا کنید، حتی اگر به آن علاقه ندارید، و اصلا از فوتبال لذت نمی برید و آن را درک نمی کنید. اما علایق یا شخصیت خود را تغییر ندهید تا او را خوشحال کنید. شما می خواهید همانطور که هستید خوشحال باشید، نه اینکه سعی کنید شخص دیگری باشید. ( می دونی چطوری باید مستقل و دوست داشتنی باشی ؟ )

 

دعوای اجباری برای لذت آشتی

وقتی یک رابطه کسل کننده می شود، ممکن است به نظر برسد که دعوا راه بسیار خوبی برای برافروختن دوباره جرقه یا اشتیاق است. گاهی اوقات، شما فقط می خواهید کمی استرس یا عصبانیت خود را از بین ببرید، و چه کسی به شما نزدیکتر است؟ شریک تو.

به جای انجام این کار، در مورد آن صحبت کنید. استرس خود را با روش های سالم تری مانند ورزش یا درمان کم کنید. دعواهای اجباری فقط باعث شعله ور شدن خشم می شود. (‌گیریم که دعوا هم کردی! حالا این راه حل ها رو انجام بده تا دوباره برگردید به هم )

 

خوب باش اما نیاز نیست کامل باشی

وقتی به پیج اینستاگرام زوج ها سر میزنی فکر می کنی که آسمان پاره شده و ان ها از آن پایین افتاده اند. بس که شو دارند که عالی اند و کامل و با هم حالشون عالی است. امیدوارم حال همه عالی باشد. اما جامعه اغلب می تواند به ما این احساس را بدهد که باید شریک کاملی باشیم، اما یک توصیه برای زنان این است که این رابطه شماست. خودت باش. هیچ کس کامل نیست. خوب باش و آرامش بخش باش اما خودت را درگیر هیجانات منفی و ترس های ناشی از کامل نبودن نکن.

 

بهش اعتماد کن

اعتماد کردن به مرد در زندگی زناشویی معانی مختلفی دارد. اعتماد به او در مقابل دیگر زنان می تواند راهی برای بهبود رابطه تان باشد. درست است که گاهی زن ها حسود می شوند و رفتارهایی از خود نشان می دهند. اما دقت کنید که وقتی به او اجازه می دهید بفهمد که به او اعتماد دارید در مسالمت آمیز ترین حالت در زندگی خود قرار خواهید گرفت. زندگی عاشقانه در کنار یک مرد ترکیبی از عزت و احترام و اعتماد است.

 

روی اعتماد کار کنید

اگر به راحتی این فرصت برای شما پیش نمی آید، وقت بگذارید و در مورد آن صحبت کنید، حتی برای کمک بی طرفانه به یک مشاور زوج مراجعه کنید. بدون اعتماد، رابطه از بین می رود.

 

تفاوت رو تجربه کنید

گاهی اوقات بی انگیزه شدن و بی هیجان شدن زندگی بخاطر این است که در حال تکرار یک سری روتین ها هستیم. همیشه همان رستوران! همیشه همان تفریح! همیشه همان بحث. همیشه همان و همان.

پس اجازه دهید همه چیز تغییر کند. حتی مدل فکر کردنت به برخی مشکلات! پس سعی کن همیشه با هم چنان در حال تجربیات جدید باشید که لذت آن عشق پیوندی تان را بیشتر کند.

 

سازش کن

سازش برای هر رابطه شاد یا زندگی عاشقانه ضروری است. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید مایل به دادن امتیازاتی باشید. شما و شریک زندگی تان همیشه با هم به توافق نخواهید رسید. گاهی اوقات، لازم است که یک سری امتیازات بدهی تا او حس خوبی داشته باشد و تقابل کند. اینگونه زندگی عاشقانه تان روز به روز گرم تر خواهد شد. البته این کار نباید همیشه از سمت تو صورت بگیرد.

وقتی در یک رابطه سالم هستید، سازش آنقدر که به نظر می رسد سخت به نظر نمی رسد.

 

آروم باش جان دل

وقتی که در زندگی عاشقانه هستی همیشه یادت باشد که می توانی و تمایل داری که دایما با او در تماس باشی. همیشه دوست داری با پیامک یا هر چیزی مدام با او در تماس باشی. اما دقت کن که این کار توجیهات منفی هم دارد. از نظر عوام و حتی همسرت این کار تو به معنی عشق که نیست بلکه به معنی بی اعتماد بنفسی و بی اعتمادی به طرف مقابلت است.

به جای این کار سعی کن برای خودت تفریحات سالم درست کن و درگیر  آن ها باش. آموزه های کارگاه جذب با موبایل هم می تواند یک راهنمای خوب برای نامزد ها باشد.

 

با یکدیگر همگام باشید

این توصیه بیشتر شاید برای افرادی که درگیر ازدواج موقت اند جلوه کند اما دقت کنید که متاهلین ازدواج دایمی هم باید به آن دقت کنند که:‌

اطمینان حاصل کنید که فقط به صورت گذرا قرار نمی گذارید. شما فقط برای رابطه جنسی یا گذران وقت با هم نیستید. شما باید حداقل به نحوی در مورد زندگی یکدیگر به روز باشید و از هم مطلع باشید. شما باید بدانید که چه اتفاقی برای خانواده و کار او می افتد و بالعکس. مطمئن شوید که برای اینکه واقعاً بدانید طرف مقابل چه چیزی برای  پشتیبانی دارد، وقت می‌گذارید.

بیشتر یاد بگیر:‌ تا حالا این ۱۵۹ سیاست زنانه رو خوندی؟

 

وقت مشترک داشته باشید

وقت مشترک بدین معنی نیست که همیشه با هم بنشینید و صحبت کنید. بله این کار لازم است و باید در هفته اقلا یک بار جلسه صحبت های دوتایی داشته باشید. اما دقت کنید که لازم نیست همیشه با هم به رستوران بروید! گاهی یک دور دور شبانه یا دیدن تلویزیون با هم توی خانه می تواند این وقت مشترک را به انجام برساند. برای تعدیل حس عاطفی تان و برای این که از هم دیگر لذت حضور را ببرید این تایم ها را باید تنظیم کنید.

 

احترام را حفظ کن

احترام یکی از کم ترین چیزهایی است که در توصیه های زناشویی ذکر می شود. احترام گذاشتن به همدیگر می تواند شعله های عشق و علاقه را دوباره فعال کند و حالتان را حسابی خوب کند.

فقدان عشق و علاقه می تواند به دلیل بی احترامی های مکرر باشد. اعتماد شما زمانی به هم زیاد تر می شود که در جایگاه های مختلف حتی در دعوا از همدیگر احترام دریافت کنید. اینجا یه مطلب دیگه نوشتم که کمکت می کنه توی بگو مگو ها عزیز تر بشی :)‌

 

در مورد آینده صحبت کنید

وقتی در دوران نامزدی هستید باید برنامه های مشترکی برای آینده تان داشته باشید. باید بدانید که از زندگی تان چه می خواهید و چطور می خواهید برای آینده و آینده ی آینده ها برنامه ریزی کنید و اقدام کنید.

 

تفاوت هایتان را بپذیرید

تفاوت! مهم ترین چیزی که در زندگی زن و مرد وجود دارد و کمترین چیزی که بدان توجه می شود. من به عنوان زن می خواهم مرد و شوهر من من را همان طور که می خواهم درک کند. دوست دارم علاقه هایمان یکی باشد و حتی ابراز علاقه هایش هم مثل من باشد. اما فراموش می کنم که ما با هم تفاوت داریم. و این اساس بزرگترین چالش های زندگی من است. این من! می تواند شامل تو هم شود. وقتی به تفاوت های اساسی زن و مرد و در جایگاه دوم به تفاوت های او با خودت اذعان کنی و بدان آگاه شوی زندگی ات بدون توقع تر و عاشقانه تر خواهد شد.

 

قدرشناس باش

یک رابطه فقط مستلزم انجام کارهایی برای یکدیگر نیست. هرگز چیزی را فرض نکنید. وقتی همسرتان کار خوبی برای شما انجام می دهد، مطمئن باشید که او می داند که شما سپاسگزار هستید. فقط تشکر کردن می تواند تفاوت بزرگی در خوشبختی رابطه شما ایجاد کند. وقتی کسی برای تو کاری می کند بدین معنی نیست که او وظیفه اش را انجام می دهد. پس لطفش را ببین و شاکر او باش.

 

با مسائل خود روبرو شوید

یک رابطه از دو نفر کامل تشکیل شده است. شما قرار نیست ترکیب شوید زیرا در یک رابطه هستید. شما باید به تنهایی روی مسائل خود تمرکز کنید. البته، شما باید توسط شریک زندگی خود حمایت شوید. اما اگر با عزت نفس، اضطراب یا افسردگی دست و پنجه نرم می کنید، رابطه شما نمی تواند این موارد را برطرف کند. شما باید روی این موارد کار کنید، شاید با یک درمانگر، اما آنها نباید مانعی اضافی برای رابطه شما باشند.

 

مطالبی که در بالا گفتم همه می تواند یک اهرم ساده برای بهبود زندگی تو باشد. برای شروع کار سعی کن روزانه روی دو مورد یا حتی بیشتر تمرکز کنی و تغییراتی را توی زندگی ات ایجاد کنی. وقتی که از یک حالت خموده و خسته کننده اقلا روزی دو انرژی مثبت وارد زندگی ات شود، مطمین باش که شریک زندگی ات هم خیلی خوب آن را درک خواهد کرد و زندگی تان بهبود پیدا خواهد کرد. برای این که بتوانید راه حل های کامل تری دریافت کنی می توانی در دوره های سیاست های زنانه نیز شرکت کنی و تکنیک های عالی را دریافت کنی.

برای مشاوره رایگان با تیم محققان شادزیستی می توانی از این طریق با ما در تماس باشی.

منبع کمکی برای این پژوهش:‌ LP

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.