چطور دختری مستقل و دوست داشتنی باشم

0 2,735

به عنوان فردی که نیازمند بودن زن را بارها و بارها دیده ام، خیلی روی منابع تحقیقی کار کرده ام تا بتوانم علت این مساله را پیدا کنم.

نیازمند بودن به معنی توجه به نیازها صرفا چیز بدی نیست. اما وقتی این مساله مضر می شود که برای همسرت یا شخص عاطفی مقابلت دردسر ساز باشد. شاید باور نکنی در میان دختران نسبت به دختران نیز ممکن است این حس هم رخ دهد. اما من بیشتر به مقوله زناشویی آن می پردازم.

نیازمند بودن به این معنی است که

 • تو دچار کمبود عزت نفس می شوی
 • اعتماد بنفس ات را از تایید دیگران میگیری
 • فکر می کنی اگر تحت هر شرایطی در اختیار او باشی حالت بهتر است
 • احساس می کنی اگر در مقابل تمام حرفهایش اوکی بدهی، او تو را با ارزش می داند
 • برای جلوگیری از خراب تر شدن رابطه خودت را همه جوره خرج می کنی
 • برای جلوگیری از خراب شدن رابطه به خودت توجه نمی کنی
 • و موارد دیگر

البته نیازمند بودن در شما می تواند ناشی از کودکی تان باشد. این که ترس از دست دادن از بچگی در شما رخنه کرده باشد.

هشدار: مطلب پیش روی شما صرفا ترجمه و تحقیق و حاصل گردآوری هاست! فلذا نمی توان از آن به عنوان راهکار مشاوره ای استفاده کرد. بنابراین برای حل مشکلات خود می توانید به مشاور مجرب مراجعه کنید تا با بررسی مسایل شما و احیانا همسر شما بهترین راهکار برای شما ارایه گردد.

نیازمند بودن زن

مضرات نیازمند بودن زن در رابطه عاطفی

در مضرات نیازمند بودن زن ها همین کافی است که بگویم

 • زنان نیازمند زود احترام خود را از دست می دهند
 • مرد ها تمایل خیلی خیلی کمی در حد صفر دارند تا با یک زن نیازمند قرار زندگی دائمی بگذارند ( ازدواج )
 • زن نیازمند اعتماد به نفس خود را از دست می دهد
 • زن نیازمند عزت نفس خود را از دست می دهد
 • زن نیازمند، به خاطر عدم کنترل مستقل بودن آسیب های روحی – جسمی و مالی به خود وارد می کند
 • زنان نیازمند در رابطه ها برای مرد خستگی آور و ملال آور هستند
 • از نظر مرد ها زن نیازمند دردسر ساز است و قابل کنترل نیست.
 • و نظیر این

خب تا این جا باید احتمالا تا کنون متوجه شده باشی که چقدر لازم است که تو نیازمند بودن را ترک کنی و به یک زن مستقل و یا دختر مستقل تبدیل شوی.

هشدار: مستقل بودن، به این معنی نیست که تو دستت توی جیب خودت باشد 
مستقل بودن بدین معنی نیست که برای خودت یک پا مرد باشی. 
اولین نشانه نیازمندی زن ها در این است که مرد به او بی توجهی می کند و از دست او کلافه می شود.
خوب است مطالب زیر را در این باره هم مطالعه کنی:

 

 لینک طلایی 1: علت بی توجهی پسر ها به دختر ها و راه حل ها

لینک طلایی 2: علت های سرد شدن یک مرد در یک رابطه عاطفی

لینک طلایی 3: چرا پسر ها از دخترها فاصله می گیرند ( موقتی و دائمی )

لینک طلایی 4: نشانه های تنفر پسر از دختر چیست؟ ( 49 نشانه )

 

نیازمند بودن زن چه طور خودش رو نشون میده

در ادامه این مطلب به روش هایی می پردازم که یک زن در رابطه هایش ( دختر با دختر ) و دختر با مرد ( پسر ) به نمایش می گذارد.

 

پیام دادن های مکرر

نیازمند بودن معمولا در اولین مرحله خودش را به نیاز به مکالمه های طولانی نشان می دهد.

مثلا دختری که دوست دارد مدام با عشقش چت کند و تماس بگیرد این به صورت یک دختر نیازمند به شمار می آید که برای مرد ها تقریبا بی ارزش می شود.

 

عدم مخالفت و تذکر دادن

وقتی که دختری در رابطه ای نیازمند می شود، هر طور با او رفتار شود، دم بر نمی آورد. این یعنی این دختر نیازمند است. و البته در رابطه مرد را خسته می کند.

 

مکالمه ای پس از مکالمه دیگر

یکی از مدل دختران خیلی نیازمند این است که وقتی صحبت هایشان تمام شد، فورا یک موضوع دیگر برای ادامه صحبت های شان پیدا می کنند. این می تواند ناشی از این باشد که او بسیار نیازمند است. گاهی این مکالمه ها دارای نقاط منفی هستند و به دلیل زیاده گویی مرد را ناراحت می کند. بعد از این گونه مکالمات حس تو هم بد می شود.

 

لینک طلایی 5: نشانه های پسری که دیگر تو را نمی خواهد این است

 

عذرخواهی کردن دختران نیازمند

عذرخواهی چیز خیلی خوبی است. اما وقتی که حرف از مشکلات می شود، یا چیزی با خطا روبرو می شود، برای بهبود حس وحال رابطه دائما این دختر نیازمند است که عذرخواهی می کند. این دختر حتی اگر مقصر هم نباشد، برای رقیق کردن جو رابطه خودش را مقصر جلوه داده و عذر خواهی می کند. چرا؟ چون نیازمند به توجه و محبت دیدن است.

 

افراطی تشکر کردن

دختران نیازمند یک لطف کوچک را زیاد می بینند و دائما در حال تشکر کردن هستند. این نشان می دهد که او نیازمند است. مرد ها گاهی از این همه تشکر هنگ می کنند. خیلی از این پسرها فکر می کنند دختر در حال نقش بازی کردن است و اصلا او را به خاطر همین ترس رد می کنند. همیشه همه جا طبیعی باش.

 

نق و غر زدن زن

نق زدن و غر زدن هم یکی دیگر از نشانه های نیازمند بودن است. این دیگر نیازی به توضیح ندارد چرا که احتمالا تو هم دچار آن هستی و حتی نمی دانی که چه ویژگی هایی دارد.

 

خب من در ادامه این مقاله می خواهم به روش های استوپ کردن نیازمند بودن زن و مستقل شدن زن بپردازم تا یاد بگیری یک دختر ارزشمند باشی.

 

کمی تنهایی را تجربه کن

افرادی که نیازمند به شمار می آیند برای مستقل شدن، نیاز دارند تا ضد و مخالف این مساله رفتار کنند. نیازمند بودن یعنی باید حتما یکی باشد. ولی وقتی آگاهانه تصمیم میگیرید، به راحتی می توانید روی این مساله موفق شوید.

دختر مستقل کسی است که می داند اگر کسی هم دورش نباشد می تواند شاد و فعال باشد. این برای آقایان بسیار پسندیدنی است. چرا که دردسر آن ها را کم می کند.

 

مدیریت صحیح رابطه را یاد بگیر

گاهی اوقات من متوجه می شوم که دخترانی که مشکل مستقل شدن دارند، در اصل سیاست های ارتباطی را بلد نیستند. قرار نیست رفتار فریب گونه داشته باشیم اما مهم این است که بتوانیم مطابق کد بندی های روحی طرف مقابل و شناختن آقایان رفتار درست را یاد بگیریم.

 

صحبت های مثبت را تمرین کن

خانم هایی که نیازمند هستند، در واقع واگویه های منفی دارند. بدین صورت که:

 • من دوست داشتنی نیستم
 • من را کسی نمی خواهد
 • من چیزی برای عرضه کردن ندارم
 • من کجا و دیگران کجا
 • و غیره

این واگویه های منفی ناشی از کمبود عزت نفس شما است که بخاطر همین نیازمند بودن آن را به حداقل ممکن رسانده اید.  برای این منظور افزایش عزت نفس و اعتماد بنفس به شما کمک می کند.

 

با دوستانت رفت و آمد کن

نیازمند بودن در مسائل عاطفی موجب می شود که گره های روحی بین تو و یک فرد ایجاد شود. در چنین حالتی بهترین کار این است که شما یک گروه از دوستان خود را انتخاب کنید و انرژی های درونت را با آن ها تخلیه کنی. می توانی روی یک سری فعالیت های جمعی نیز کار کنی.

معمولا دیده شده دخترانی که تمرکزشان روی پسر یا مرد مورد نظر تنها نیست در وابسته کردن مرد و عاشق کردن پسر بهتر عمل می کنند. این اتفاق حتی ناخواسته هم رخ می دهد.

 

یک مکالمه بزرگ را بین چند دوست تقسیم کن

وقتی با یک نفر به طور مکرر مکالمات طولانی داری، او تو را یک آدم مزاحم می پندارد که گاهی حتی در مقابل گفته هایت کم می آورد. در چنین شرایطی بهترین کار این است که تو میزان مکالمه هایت را کم و کم تر کنی و با دیگر دوستانت این مکالمات را تقسیم کنی.

 

هشدار: مطلب پیش روی شما صرفا ترجمه و تحقیق و حاصل گردآوری هاست! فلذا نمی توان از آن به عنوان راهکار مشاوره ای استفاده کرد. بنابراین برای حل مشکلات خود می توانید به مشاور مجرب مراجعه کنید تا با بررسی مسایل شما و احیانا همسر شما بهترین راهکار برای شما ارایه گردد.
منبع: – لاوپنکی
ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.