13 علت فاصله گرفتن پسر از دختر و روش حل آن ها

2 3,931

علت فاصله گرفتن پسر از دختر یا علت فاصله گرفتن مرد از زن قبل از پیشنهاد ازدواج هم شده داستان گریه های شبانه خیلی از کاربران ما. وقتی وویس تلگرام را باز کردم تا به سولماز جواب بدهم، دیدم وویسی پر کرده که از ابتدایش گریه می کند تا انتها! داستان از این قرار بود که با هر کسی که وارد رابطه می شود، معمولا بعد از مدتی، در آن ها سردی می بیند و دمشان را روی کولشان می گذارند و می روند.

در مراجعه قبلی که به شادزیستی داشت او را توجیه کردم که این 3 مطلب را بخواند و علت بی توجهی پسر به دختر یا تنفر پسر از دختر را خوب بفهمد. این مقالات به او کمک کرده بود تا ایراد کارهایش را بشناسد اما او یک ناشی گری دیگری کرده بود که در ادامه برایت می گویم:

به هر حال چالش جدیدی رخ داده بود و من متوجه شدم که او دارد اشتباه می زند!

اشتباهات احتمالی اش را این گونه برایش باز گو کردم و به نتایج جالبی رسیدم:

 

توقع تان از رابطه متفاوت است

زمانی دختر و پسر وارد رابطه می شوند که یکی از موارد زیر رخ بدهد:

 1. شوخی شوخی رابطه ای بین دو نفر شکل می گیرد
 2. از درد و دل کردن ها و نزدیک تر شدن ها یک رابطه شکل می گیرد
 3. یک رابطه کاری و ضمنی عاطفی می شود
 4. ابتدا با هم توی شبکه های اجتماعی – محل کار یا جمع خانوادگی کل می اندازند و بعد صمیمی می شوند
 5. پسر شکست عشقی خورده و برای گذران وقت با دختر دیگری هم صحبت می شود

راستش را بخواهید نباید انتظار داشته باشید این گونه ارتباط ها 100 درصد به ازدواج ختم شود یا این که اگر هم به ازدواج ختم شد، 100 درصد موفقیت آمیز باشد. اما به هر حال دختر ها می گویند بگذارید تلاش خودمان را بکنیم. و البته ما هم به آن ها با آموزش سیاست های ارتباطی دخترانه پیش از ازدواج کمک می کنیم که بتوانند این جریان را در کمترین زمان ممکن به خیر ختم کنند. ( تو هم می خواهی یاد بگیری؟ به پشتیبانی سوالت را بفرست )

اما یکی از علت های دور شدن پسر از دختر در چنین رابطه هایی این است که کمی که از شروع رابطه گذشت، توقع هر دو نفر از رابطه تغییر می کند. 

یک آموزش با ارزش: چطور عزت نفس ام را افزایش دهم

در چنین شرایطی بهترین کار این است که رابطه ات را کم کم کم کنی و به دنبال جذب همسر دلخواه باشی تا بتوانی با فرد مناسب تری آشنا شوی.

آموزش خیلی مهم برای دختران مجرد: چک لیست های تمرینی برای جذب همسر با قانون جذب

فاصله گرفتن پسر از دختر

مثالی از بروز توقع متفاوت پسر و دختر در رابطه

برای مثال دختری که صرفا برای درد دل کردن با یک پسر حرف می زد ( که البته کار بسیار اشتباهی است ) حالا انقدر از این تخلیه انرژی منفی ها حس خوب پیدا کرده که همه را مدیون او می داند.

با خودش فکر می کند که چه خوب می شد اگر با هم ازدواج می کردیم. حتی گاهی فکر می کند که او از سر عشق و علاقه به حرف هایش گوش کرده و توهم خود معشوق پنداری هم پیدا می کند.

اینجاست که اگر پسری، نشانه جدی شدن رابطه را از دختر ببیند، شروع به فاصله گرفتن می کند. 

در این حالت دختر دوست دارد که پسر 100 درصد متوجه او باشد، و حتی برنامه خواستگاری و ازدواج را وسط بکشد، اما پسر توی عالم دیگری سیر می کند و دوست دارد هی رل بزند و هی رل بزند و اصلا به فکر ازدواج هم نیست.

اینجاست که شکست عشقی ها کم کم رخ می دهند.

اینجا دقیقا همان جایی است که می گویند عشق یک طرفه رخ داده و اگر ادامه پیدا کند یا تصادف شدیدی رخ می دهد یا به بنبست برخورد خواهد کرد. 

 

او عاشق شما است اما برای 1 هفته

برخی از پسر ها هستند که گوشی شان پر از شماره تلفن های دخترهای مختلف است که به دلیل تنوع طلبی، بیکاری، و بی هدفی تمام اوقات روزش را صرف اعضای این دفترچه تلفن می کند. ( چه پسر نچسبی!!! )

علت فاصله گرفتن چنین پسرهایی از دخترها این نیست که این دختر دوست داشتنی نیست! بلکه گویای این است که خود پسر با آپشن های زیادی مواجه است.

دل خواهی و دل کشیدنی هر هفته یک دختر را انتخاب می کند و تمام هفته را با اوست.. و روز از نو و روزی از نو! یا به عبارتی هفته از نو، دختر از نو ..

چطور این قضیه را متوجه شویم

این دسته از پسرها چون به دنبال رابطه جدی با شما نیستند، جلوی شما بی محابا رفتار می کند. یعنی برایش مهم نیست ( در اصل نه در زبان ) باشی یا نباشی. پس:

 1. از دوست های دیگرش با تو حرف می زند
 2. زیر پیج های شبکه های اجتماعی اش چندین دختر، کامنت های خاص عاشقانه می گذارند
 3. ابایی از این ندارد که بگوید که افرادزیادی در زندگی او هستند
 4. همیشه با افتخار از زرنگی هایش نزد دختر ها می گوید
 5. هر چند مدت یک بار، به سمت شما می آید.
 6. بیشتر اوقات آنلاین است و پاسخ گوی شما نیست حتی پیام تان را هم سین نمی کند
 7. پیام تان را سین می کند اما با این که آنلاین است، جواب نمی دهد.

( نکته:آپشن های شماره 2، و 3 آپشن آخر 100 درصد به معنی وجود کسی در زندگی پسر نیست اما احتمال را بالا می برد. اما تمام این آپشن ها جای هشدار برای شما دارد )

فاصله گرفتن پسر از دختر در رابطه پیش از ازدواج در رابطه هایی که بدون هدف واقع می شوند، خیلی بیشتر رخ می دهند. پس در شکل گیری رابطه هایت اصول خاصی داشته باش و تن به هر رابطه دوستی نده.

 

تمام بهره ها را از دختر برده و حالا نوبت دیگری است

متاسفانه این هم شده داستان بیشتر شکست عشقی های دختران امروز.

دختری با تمام خوبی ها و مهربانی ها وارد یک رابطه بی هدف و بی سر انجام می شود.

سپس چه می شود؟

وقتی تمام و کمال در اختیار پسر بود، متوجه سردی پسر می شود و فاصله گرفتن پسر از دختر به سادگی رخ می دهد.

چقدر ناراحت می شوم وقتی دختری می گوید با پسری که هنوز برنامه ازدواج نداشته اند بیش از یک زن زندگی رفتار کرده و هزاران سرویس به او داده است.

چقدر ناراحت می شوم از این که دختری برای جلب توجه یک پسر، ماهانه اقلا 3 میلیون تومان توی جیب پسری می ریخته و او حالا بعد از 4 سال به همه چیز رسیده و دختر را رها کرده است.. ( 4 سال هر ماه اقلا 3 میلیون تومان و هدیه های نفیس مثل سکه و گوشی و غیره را یک حساب سر انگشتی کنید .. فاجعه فاجعه فاجعه )

چنین دختری اگر دست از پرداخت هایش بردارد این پسر فرصت طلب، بیخیالش می شود.

پس هر گونه سرویس اضافی دادن، نظیر:

 1. پول دادن
 2. رابطه جن سی
 3. خرید وسیله های مورد نیاز او
 4. سرویس های خانه داری – خوراک پزی – شست و شو و اتو و غیره
 5. انجام تمرینات درسی و امتحانی
 6. انجام پروژه های دانشگاهی او

هیچ کدام از این ها پسری را که شما را دوست ندارد به شما نزدیک تر نمی کند.

کافی است بیخیال این موارد شوی تا بفهمی که چقدر خودت و خودت و خودت خواسته شده بودی.

 

خیلی سهل الوصول بوده ای

یکی از علت های دور شدن پسر از دختر در رابطه های قبل از ازدواج این است که تو دختر سهل الوصولی بوده ای.

یعنی این پسر، بدون چک زدن و چونه زدن! همه چیز نصیبش شده.

با وجود این که خیلی از مردم اعم از زن و مرد، از هدف های سهل الوصول و ارزشمند لذت می برند اما رسیدن به دختر از نظر مرد ها زمانی ارزش دارد که تلاش پذیر باشد.

اگر احساس می کنی همیشه زود وابسته شده ای و احساساتی شده ای، بهترین کار این است که روی سیاست های دخترانه ات کار کنی. اگر نمی دانی چطوری این کار را کنی با من تماس بگیر.

مطلب دیگری برای ارزشمند تر شدن شما: 11 ترفند برای با ارزش تر شدن من و چسبیدن به قلب عشقم

برای با ارزش تر بودن باید دردسترس پذیری تو کمتر باشد. این یک شیوه برای وابسته کردن مرد به ارزش های توست.

آموزش طلایی: چطور در وابسته کردن مرد و عاشق کردن عشقم موفق تر باشم

 

تو دختر مستقلی نیستی و به او وابسته ای

یکی از چیزهایی که ارزش دختران را نزد مردان کم می کند این است که به شدت وابسته می شوند و تمام دین و دنیای شان می شود آن پسر یا آن مرد.

در چنین شرایطی این دور شدن ها خیلی راحت رخ می دهد. ما در پک قرص صورتی تمام ترفند های لازم را به شما در این باره یاد می دهیم اما برای استارت تغییرات و سیاست آموزی می توانی فایل مستقل شدن را همین حالا از شادزیستی تهیه کنی:

می خواهم یاد بگیرم چطور مستقل و با ارزش شوم و دیگر به او وابسته نباشم.

 

اعتماد به نفس ندارد و به شک افتاده است

در میان بررسی جریان سولماز که در این مقاله در حال گفتن آن هستم و راه و چاه را به شما یاد می دهم بد نیست از ریحانه نیز بگویم. ریحانه دختری است که در یک پست دولتی بزرگ و دهن پر کن مشغول کار است. از قضا عاشق یک پسره ی ساده شده که فروشگاهی ساده در محله اطراف دفتر کارش شده است. این دو به دلیلی خاص وارد رابطه شده اند و هم دیگر را دوست داشته اند. اما اما حالا پسر به شک افتاده که تو چرا مرا دوست داری!! مگر من چه دارم!؟ چه برنامه ای برای من داری؟ می خواهی تیغم بزنی ؟ و غیره

جالب است که ریحانه به هیچ چیزی نیاز ندارد جز یک همدم که مراقب او باشد. اما این پسر انقدر خودش را کم دیده که باور نمی کند چه بهشتی در انتظار اوست. البته من که یک سال است ریحانه را می شناسم تا حدودی فهمیده ام که دختری بی آلایش است که مادیات برایش مهم نیست هر چند از همه چیز برخوردار است.

اینجاست که خیلی از پسرها با کمبود عزت نفس و اعتماد بنفس روبرو می شوند و فکر می کنند چیزی غیر طبیعی در حال رخ دادن است. پس فاصله می گیرند.

 

 

در فاصله گرفتن پسر از دختر او یک مشکل شخصی دارد

در روزگاری که زندگی شغلی مرد ها برای آن ها مهم ترین عنصر زندگی شان است و از این حیث قدرت خود را می سنجند، نباید انتظار داشته باشی همیشه مردان را خوش و خرم ببینی. مثلا در عصر کرونا که کسب و کارها شل و ول شده اند، خیلی از دلخوری ها بین مردان و زنان و حتی پسران و دختران رخ داده است.

علت دور شدن پسر از دختر در بسیاری از موارد اصلا ربطی به خود دختر ندارد. اینجاست که باید صبوری کنید و به بهترین شکل به زندگی خود بپردازید تا روزی روزگاری مشکل حل شود و دوباره به سراغ شما آید.

نق زدن، غر زدن، گیر دادن و کنترل کردن پسر در زمانی که به دلیل مسائل شخصی و کاری از شما دوری می کند می تواند موجب دلسردی ابدی او نسبت به تو شود.

در عین حالی که وقتی مرد مشکلی دارد یا در غار تنهایی اش است توجهی به زن ندارد، اما روش خیلی خوبی برای دلتنگ کردن مرد و یا دلتنگ کردن پسر این است که تو نیز از او فاصله بگیری.

یک آموزش خفن: روش های دلتنگ تر کردن پسرها تا مرز دیوانگی با هدف نزدیک تر شدن خواستگاری

اگر دوست داری راه حل این مشکل ها را پیدا کنی به من پیام بده.

 

او در غار تنهایی اش سپری می کند

وقتی پسری در غار تنهایی اش است، باید آن را چون شیر خشمگینی بپندارید که در گوشه ای در حال آرامش یافتن است. پس نزدیک شدن به او می تواند برایت گران تمام شود.

بودن در غار نیز یکی از علت های دور شدن و فاصله گرفتن مرد از زن در هر سن و سالی است. پس برای مقابله با این مساله این مطلب را ببین:

 

هنوز عشق سابقش را فراموش نکرده

وقتی که بعد از شکست عشقی پسرها، در حال سپری کردن ایام اندوه خود هستند احتمال این که وارد رابطه دیگری شوند خیلی خیلی زیاد است. در چنین رابطه هایی به دلیل این که پسر هنوز عشق سابق را فراموش نکرده، علائمی از فاصله گرفتن و دور شدن را از خود نشان می دهد.

پس شما هوشیار باشید.

پسری که هنوز عشقش را فراموش نکرده این نشانه ها را دارد:

 1. معمولا غمگین است
 2. خوبی های عشق جدیدش را نمی بیند ( حتی اگر همسرش باشد )
 3. افسرده می شود
 4. با دیدن عشق قبلی انرژی می گیرد
 5. با دیدن عشق قبلی حواسش به طور عمیق متوجه او می شود
 6. از او گاهی صحبت می کند
 7. لج و لجبازی می کند
 8. انتظار دارد ویژگی های او را داشته باشی
 9. و غیره

پس هوشیار باش و اگر علت فاصله گرفتن پسر از دختر در رابطه دوتایی شما یکی از این نشانه ها دارد با دقت بیشتری در مورد رابطه ات فکر کن

 

او هنوز مطمئن نیست با تو چه برنامه ای دارد

پسرها مخصوصا آن دسته از پسرهایی که در دوران زندگی خود با خانواده شان حسابی جمع و جور بوده اند و تحت کنترل خانواده بوده اند خیلی دیر تر تصمیم به ازدواج می گیرند. دوست دارند از فرصت زندگی مجردی شان استفاده کنند و لذتش را ببرند. این گونه افراد خیلی دیر تر تصمیم به ازدواج می گیرند.

همینطور پسرهایی که هنوز به بلوغ عاطفی و ارتباطی ازدواج نرسیده اند نیز تصمیم گیری سریعی ندارند. این گونه افراد باید از نظر عقلی اقناع شوند تا به دنبال یک زندگی جدی باشند.

از طرفی پسرهای کمال گرا نیز دچار این مشکل هستند. آن ها همیشه حس می کنند بهتر از تو نیز برای شان پیش می آید.

در بسیاری از این گونه موارد باید شما خودتان تکلیف رابطه را معین کنید.

برای این که یاد بگیری چطور با حفظ قرب و ارزش خودت و بدون کم شدن عزت نفس ات، تکلیف رابطه ات را مشخص کنی فایل زیر را گوش کن:

می خواهم تکلیفم را مشخص کنم

 

زیادی پرچم قرمز ها را بالا برده ای

پرچم قرمز در یک رابطه به معنی چیزهایی است که یک پسر برای شریک آینده زندگی اش آن ها را نمی پسندد. وقتی شما زیادی این نشانه ها را از خودت نشان دهی، به خوبی می توانی او را از خودت دور کنی. علت فاصله گرفتن پسر از دختر در رابطه هایی که هدفمند است، می تواند این دلیل باشد.

این بدین معنی نیست که پرچم قرمز های تمام پسرها شبیه به هم باشد. اما در کل به طور عام پسرها یک سری پرچم قرمز های کلی و عام دارند و برخی هم خاص خودشان است.

به عنوان مثال بی اعتمادی به دختر، یک پرچم قرمز عام برای تمام پسرهاست. اما نوع پوشش می تواند پرچم قرمز برای یک عده از پسرها باشد.

 

اما با وجود تمام این مواردی که گفته شد، متوجه شدیم که ریحانه دارای مشکلات زیر است:

 1. وابسته بودن زیاد نسبت به پسر
 2. گسترش رابطه از حالت دوستی معمولی به سمت ازدواج به طور مستقیم
 3. کنترل کردن
 4. غر زدن و نق زدن
 5. عدم مستقل بودن

که تمام این موارد در او با کمک پک قرص صورتی مقدماتی قابل حل است و او نیز هم اکنون در حال بهبود شخصی اش است. امیدواریم که اگر تو نیز دچار این نشانه ها هستی، هر چه زودتر به دنبال روش های بهبود شخصی خودت باشی تا این مساله را حل کنی و دچار طرد شدگی از سوی پسران نباشی و عزت نفست را افزایش دهی.

می خواهم در مورد پک قرص صورتی مقدماتی بدانم. 

 

اگر در رابطه ای که شکل داده ای دچار مشکل هستی و می خواهی مشاوره رایگان بگیری می توانی از طریق زیر از دانسته های من استفاده کنی:
تلگرام 09030280078 – مستقیما پیام بده 
ایمیل: info@shadzisti.ir

منبع محتوا: پک قرص صورتی | با الهام از بخش هایی از لاوپنکی

You might also like
2 Comments
 1. naaa26 says

  سلام مدت یکسالی هست که من بایک آقایی آشناشدم ایشون حدود29سالشونه ومن26سال قصدهردومان هم ازدواج هست شغل ایشون هم روانشناسی هست ومن ازمعایبومزایای این شغل هیچی نمیدونم ازخودش هم پرسیدم یجوری بهم جواب دادکه اصلامن نفهمیدم خواستم اگرمیشه یجورایی برام توضیح بدیدکه بعدازاین توزندگیمون مشکلی پیش نیادچون منوایشون هم دیگه روخیلی دوست داریم والان هم یخورده برامون مشکل بوجد آمده که که ایشون به من میگن که بی احساس هستم ودوست داره همسرش چه قبل ازازدواج وچه بعدازازدواج بهش ابرازعلاقه کنه وهرروزقربون صدقش برهاوایلش من خودم خجالت میکشیدم که حرفی بهش بزنم یاهمان قربان صدقه برم باهاش هم صحبت کردم ولی ایشون درجواب به من گفتن نیازدارن که این حرف هاروازدهن من که قرارهست همسرشون بشم بشنون ومن هم انجام دادم اولش ازروی خجالت ولی بعدازروی احساسات خودم انجام دادم ولی هرباربازهم بهم میگفت توبی احساس هستی ومن نیازبه قربان صدقه دارم دیگه نمیدونستم چکارکنم که بهش بفهمونم منم مثل خودش آدم احساسی هستم چندشب پیش هم من یخورده باهاشون صحبت کردم وایشون گزاشتن به حساب خاله زنک حرف زدن من ویجورایی بامن قهرکردن ومنم مجبوربه عذرخواهی شدم چون دوسش دارم ودوست ندارم دلخوری بینمان باشه وقتی هم بامن آشتی کردبازهم کوبیدتوسرمن که من آدم بی احساسی هستم ویک ساله که من قربان صدقه رفتن روبه دلش گراشتم ازبعدازآشتی کردنش هم به بعدبامن سرسنگین رفتارمیکنه والامن دیگه ازاین رفتارهاسردرنمیام نمیدانمم چکارکنم یعنی یه مدت دوربشم ازش بهتره؟

  1. مشاور سایت says

   سلام عزیزم لطف کنید به پشتیبانی تلگرام پیام بدین و این پیامتون رو مستقیم ارسال کنید.راهنمایی هایی که باید به شما ارائه بشه در قالب کامنت نمی گنجه. موفق باشید

Leave A Reply

Your email address will not be published.