تقویت رابطه عاطفی با عشقت را اینگونه شروع کن

0 573

همیشه طی فرایند ازدواج، ارتباط و شروع آن به گونه ای رقم می خورد که می تواند پر از احساس ( مثل عشق در نگاه اول ) یا عشق تدریجی ( مثل ارتباط مداوم ) باشد. به هر حال وقتی این رابطه شکل می گیرد، تو بدنبال این هستی که موفق به تقویت رابطه عاطفی ات شوی، و شاید در کنار آن از ترس این که نشانه های تنفر پسر را نبینی، به دنبال وابسته کردن مرد مورد نظرت باشی.

هر چه معاشرت مثبت بین پسر و دختر در ایام آشنایی ازدواج بیشتر باشد، هورمون های سروتونین و دوپامین بیشتر تولید شده و آن ها را به هم بیشتر می چسباند.

ضمن این که هورمون ها کار خود را انجام می دهند تو هم باید بلد باشی که چطور یک رابطه مثبت بسازی:

بیشتر یاد بگیر: چطور یک رابطه عاطفی مثبت بسازم

تقویت رابطه عاطفی

در این فرآیند ناگهان عاشق شدن رخ می دهد و تو می توانی کم کم نشانه های مرد عاشق را پارتنر خود ببینی. اما معمولا این عاشقی تا زمان عروسی ادامه خواهد داشت. اما بعد از آن هم لازم است که یک سری نکات را رعایت کنی.

 

تقویت رابطه عاطفی با 5 راهکار ویژه

وقتی میخواهی رابطه ات را تقویت کنی، چندین و چند روش وجود دارد که شاید در انجام آن ها سردرگم شوی. اما برخی از این روش ها، بیش از بقیه کار می کنند و بنیادی ترند. یعنی تا این چند راهکار را بکار نگیری، شاید الطاف دیگرت چندان سودی نداشته باشد.

خب در این باره با هم این چند راهکار بنیادی را دوره کنیم و از امروز برایش برنامه ریزی کنیم

بیشتر بخوان: چرا نامزدم جذب من نمیشه؟

 

به شریک زندگی ات گوش بده

وقتی که احساس می کنی که ارتباطت دارد کم رنگ می شود، بساطی جور کنید تا بتوانید با هم دیگر صحبت کنید. گوش دادن را فعال انجام دهید. واقعا بخواهید که او را بشنوید و درک کنید. نه این که صرفا ظاهرا به او نشان دهید که برایتان مهم است.

گوش دادن فعال شامل یک سری رفتارها می شود که در زیر نوشته ام:

 1. تغییر میمیک چهره هنگام صحبت کردن مرد
 2. پرسیدن سوالات فعال و پیش برنده ی صحبت
 3. تغییر در حجم صدا
 4. همراهی با انرژی طرف مقابل موقع صحبت
 5. فهم این که چه زمانی باید سکوت کنی و چه زمانی نه
 6. و غیره

این چند مورد را از شروع رابطه ات باید با آن همراه باشی تا بتوانی یک کنش عاطفی خوب ایجاد کنی و در مدار صمیمیت قرار بگیرید.

بیشتر یاد بگیر: چطور موضوعات جذاب برای حرف زدن پیشنهاد دهم؟ (خیلی پیشنهادی )

 

جهت تقویت رابطه عاطفی سوالات مفید بپرس

سوالاتی که پایان بسته ندارند و در نهایت به یک کلمه یا دو کلمه نمی توان آن ها را پاسخ داد، بهترین سوالات برای به حرف درآوردن مردهاست. سوالاتی که نظر شخصی آن ها و علایق آن ها را شامل می شود، می تواند بهترین نوع سوالات باشد.

اولین چیزی که این مدل سوالات هدف می گیرند، این هستند که اعتماد به نفس مرد را بالا می برند. بدین ترتیب با این روش آن ها شروع به خود افشا گری می کنند.

راستش اگر دوست داری رابطه عاطفی تو وهمسرت کم کم سرد شود، فقط به دنبال سوالات تک کلمه ای باش.

بهبود رابطه عاطفی

نقش بازی کردن در سناریو های دشوار

خب سناریو های دشوار، چیزهایی که پر از چالش هستند، یکی از چیزهای مناسب برای تقویت رابطه عاطفی بین زوجین و پارتنرهاست. بیا با مثال برایت این تکنیک را شرح دهم

داستان از این قرار است که فرض می کنیم که پارتنر تو یک مصاحبه شغلی پیش رو دارد. در این صورت تو باید برای ایجاد یک سناریو، در نقش پرسشگر ظاهر شوی و لیستی از سوالات را جمع آوری کرده و او را در معرض مصاحبه قرار دهی.

معمولا برای تقویت ارتباط، نقش آفرینی ها می تواند به شما خیلی کمک کند

 

زمان های دشوار را دریاب

زمان های دشوار یکی از مهم ترین زمان هایی است که موجب می شود پایه های صمیمیت و عاطفه در شما قوی شود. خواه بخواهد به تنهایی ماهی گیری برود! خواه بخواهد در شرایط دشواری در کنار او باشید به او نشان دهید که برایش اهمیت قائل هستید. راستش خیلی وقت ها مرد ها نیاز به کلام ما ندارند.

همین که حضور مان را ببینند برایمان کافی است.

بیشتر بخوان: چطور صمیمیت رابطه را بیشتر کنیم؟

تقویت رابطه زناشویی

فعالیت های هیجان انگیز مشترک داشته باشید

یکی دیگر از چیزهایی که موجب تقویت رابطه عاطفی می شود این است که زوجین لحظات شاد با هم داشته باشند. زوجین می توانند به سادگی دل به دل هم بدهند و در فعالیت های هیجان انگیز در کنار هم باشند. این فعالیت ها شاید یک سفر کوتاه تفریحی باشد یا حتی می تواند خوردن یک بستنی باشد یا حتی اتک زدن در بازی ها باشد.

بیشتر یاد بگیر: اصلا وقتی میگه کمی فاصله بگیر، پیام نده یا چی اصلا یعنی چی؟؟!!

 

فاکتورهای تهدید کننده صمیمیت و عاطفه در ارتباط

در جوامع غربی و به تناسب حتی در دنیای امروز خود ما ایرانی ها این مساله به وفور دیده می شود که، چیزهایی وجود دارد که می توانند به ناگهان صمیمیت را کور کند. البته خیلی چیزها هم قاتلین خاموش عاطفه در ارتباط هستند. این موارد معمولا به صورت زیر توسط کارشناس ها تشخیص داده شده است:

 • ساعات کار طولانی مدت
 • اهمیت و اولویت بندی کار نسبت به خانواده
 • تعهدات سنگین نسبت به اعضای خانواده (نگهداری تمام وقت از اعضای خانواده )
 • پخت و پز های زمان بر
 • رسیدگی به فرزندان به طور تمام وقت و بدون تشریک مساعی
 • رسیدگی به امور منزل  با کارهای سنگین
 • نداشتن تفریح مشترک
 • نداشتن تفریحات شخصی
 • گوشی موبایل و شبکه های اجتماعی 

 

در روزهای آتی در مورد پیشنهاد زمان محافظت شده برای تقویت این ارتباط بیشتر صحبت خواهم کرد و الگوی کاربردی آن را برایتان خواهم نوشت.

در صورتی که در رابطه پیش از ازدواج هستی و هنوز نتوانسته ای بر چالش های آن فائق آیی و شانس ازدواجت را با پارتنرخود بالا ببری، می توانی همین امروز از من مشاوره بگیری.

روش ارتباط با شادزیستی
تلگرام:  اینجا را کلیک کن
ایمیل: info@shadzisti.ir
واتس اپ – آی گپ – گپ – بله : 09030280078

منبع این مطلبدوره موج آبی عشق از پک پیشرفته قرص صورتی

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.