چرا پسران وفادار نیستند و چند دوست دختر دارند

0 787

سلام! این مطلب ( در مورد وفاداری پسران )‌ را هم  می خواهم بدون پیش زمینه قبلی بنویسم و دستم رو انداختم رو کیبورد تا بنویسم. سوال یکی از کاربرانم بود که از من خواسته بود مقاله ای را با این موضوع ایجاد کنم. واقعا وفاداری پسران چرا به یک رویا تبدیل شده و چرا پسران وفادار نیستند؟!

احتمالا این سوال تو هم باشد. یا وقتی وارد رابطه ای شدی و در آن خیانت یا هرچیزی را دیدی به خودت آمدی و از خودت سوال کردی که:

 1. چرا پسرها وفاداری حالیشون نیست!؟
 2. چرا به پسر های بی وفا برخورد می کنم ؟
 3. پسر وفادار از کجا پیدا کنیم؟
 4. چشونه اینا؟
 5. و غیره

پاسخ این سوال اقلا یک ساعت مشاوره می خوات ولی من در حد کوتاه طوری که از اصل موضوع دور نشیم و تو هم حوصله ات سر نره می نویسمش.

وفاداری! و چیست وفاداری!

 

وفا را باید از اهل وفا جست نه هر ام القمری

خب اولین گزینه ای که به ذهنم می رسه بگم اینه که ما واقعا از کی انتظار وفاداری داریم و اصلا چرا باید انتظار وفاداری داشته باشیم؟

خب از هر کسی که باهاش در رابطه ایم انتظار داریم وفادار باشه و تک پر ما باشه . دوست نداریم روی دیگری از اون فرد ببینیم. دوست نداریم حس کنیم آدم شماره ی چند زندگی یک نفر هستیم. دوست نداریم روی یکی دیگه کراش داشته باشه .

همه این ها حس های خوب و طبیعی هست و خیلی هم خوبه و اتفاقا برای امنیت خاطر خیلی بهش نیاز داریم.

درست ؟

اما دقت داشته باشید که یک سری باگ ها توی خلقت رخ می ده که به این پسر و دختر ها هم سرایت می کنه

شاید خودت رو یادت بیاد که در گذشته وقتی اکبر رو دوست داشتی یهو از اصغر هم خوشت می اومد

یا وقتی داشتی به فکر ازدواج با تقی میکردی یهو نقی ای از راه می رسید که فکرت رو درگیر می کرد.

شاید این اتفاق ها توی سنین پایین تر بیشتر رخ می داد

بیشتر بخون: ویژگی دخترانی که اسیر پسران بد می شوند

وفاداری پسران

وفاداری پسران معمولا کمتر از دختران است

نمی خوام بگم همه پسرا ال و بل هستند یا دختران همه مریم مقدس اند. اما به دلیل نوع رابطه هایی که پسران شکل می دهند و ماهیت روابط دخترانه می شه گفت که پسران بیشتر محکوم به بی وفایی اند. در حالی که متهم اصلی شاید دختری باشد که در رابطه با او قرار گرفته و البته و صد البته با توقع بیجا از او انتظارات بیش از حد دارد.

برای یک بار و آخرین بار این را می گویم که

پسران هدفشان از رابطه دوستانه با دختران ۹۸ درصد تفریحاتی است حتی اگر عاشقانه ترین کلام را هم از آن ها ببینید.  پس کلا اشکال از خود دختر است که بساطش را جای اشتباه پهن می کند. ( بنده خودم دختر هستم و می دونم دارم از چه احساس دخترانه ای می گم ). توی یکی از مطالب سایت هم اشاره کرده ام که دختر ها وقتی وارد رابطه با پسری می شن که اکثریت قریب به اتفاق حس همسرانه و تکیه کردن به آن مرد پیدا می کنند. محاله که زن این حس رو در اعماقش حس نکنه و بخوات با پسری وارد رابطه بشه! داداشمه و این چرت و پرت ها بریز دور. (‌کاری به روابط همکارانه ندارم ها ) منظورم روابطی هست که حسابی با هم حالتون خوبه.

با خودت میگی داداشمه ولی بدون پیام شب بخیرش خوابت نمی بره ؟؟؟‌اگر اینطوره چرا منتظر پیام شب بخیر اون برادر بیچاره ات نیستی؟ پس خودت رو فریب نده عزیزم!

پس اولین پاسخ به تو که سوالت این است که چرا پسران وفادار نیستند این است که پسران ذاتا در روابط تک پر نیستند. (‌در پسران بالای ۳۰ سال این تک پری بیشتر دیده می شود و در سنین زیر ۲۵ سال بیشترین تنوع طلبی ها دیده ام )

 

وفاداری پسران حاصل تعهد است نه چیز دیگر

می دانی چرا رابطه های دوستی پسر و دختر غالبا به ازدواج نمی رسد؟

یکی از دلیل هایش این است که هر ضلعی از ملزومات رابطه شکل بگیرد (‌حتی عشق و مسئولیت ) ضلع تعهد خیلی سخت بوجود می آید.  تعهد دقیقا همان به ارمغان آورنده وفا و تک پری است.

معمولا روابطی که به حس تعهد دو طرفه می رسند به سمت ازدواج سوق پیدا می کنند.

اما فقدان این عنصر ممکن است هر لحظه رابطه را متلاشی کند.

این تعهد غالبا در ۲ ماه خودش را نشان می دهد.

پس اگر سال ها توی رابطه هستی و هنوز از تعهد خبری نیست حتما باز هم امید بی خود داری.

بیشتر بخون‌: چرا این پسر جذب من نمیشه ؟

 

دوستی با پسر به معنی همیشگی بودن نیست

اشتباه دوم دختران این است که معنی و مفهوم دوستی با پسر را به روایت دخترانه تنها تفسیر می کنند.

دوستی برای پسران معمولا یک تفریح است. پس وفاداری پسران را نباید از هر کسی انتظار داشت.

اما از نظر دختران شروع آشنایی به امید ازدواج است.

این باعث می شود که از یک رهگذر انتظار همراهی دائمی داشته باشند.

پس این را بدان وقتی که تو با پسری دوستی می کنی این یعنی من موقتا با تو هستم و با یک رفتار ممکن است برای همیشه کنار گذاشته بشوم.

پس نمی توان از این چنین روابطی انتظار وفا داشت.

متاسافانه این روزها که حتی نامزدی ها و عقد ها و عروسی ها هم راحت به هم خورده می شوند ما دیگر چه انتظار مسخره ای از دوستی ها داریم ؟

بیشتر بخون: برای سوق دادن پسر به ازدواج این کارها رو ترک کن

 

فقط عده ای از افراد ذاتا وفادار هستند

وفاداری پسران! این هم یک ویژگی شخصیتی است که ممکن است در برخی قوی تر و برخی ضعیف تر باشد. بعضی از افراد چه دختر و چه پسر، رابطه برایشان حرمت دارد. حتی اگر قرار است موقتی هم باشند حرمت فرد و افراد و انسانیت را خوب می دانند. برخی هم که غیرت دارند با خودشان می گویند چشمم به دوست دختر مردم نیفتد (‌ناموس نامزد هرچی ) تا چشم کسی دنبال دوست دخترم نباشد. این هم دیدگاه جالبی است.

اما این دیدگاه حاصل خیلی چیزهاست:

 • مود رابطه
 • خانواده
 • دوستان
 • اهداف زندگی
 • نیازهای زندگی
 • رفیق باره نبودن
 • و غیره

خب ذاتا بعضی از زنان و مردان به گونه ای رشد می کنند که کلا توی کتشان چند نفره بودن نمی رود. ممکن است در وسط رابطه حس مناسبی که داشته اند را از دست بدهند ولی تا رابطه پا برجاست همچنان تک پرند. (‌توی دوستی بیشتر )

شاید یکی از علت های این که تو به مردان بی وفا برخورد می کنی این است که فرد مورد نظرت را از این دست افراد انتخاب می کنی. وقتی پسری راحت از گذشته و دخترهای زیاد با تو صحبت می کند شاید جای این نباشد که کیفور شوی که به به به من را بعد از این همه دختر انتخاب کرده است! شاید باید کمی هشیار تر باشی.

بیشتر بخون: از کجا پسری پیدا کنم که تو فکر ازدواج باشه؟

 

شخصیت پناه جو برای برخی آقایان

دیروز با یکی از کاربرانم صحبت می کردم به نکته خوبی رسیدیم که جا داره  تو هم در موردش بدانی.

صحبت از این قرار بود چرا مردی که من با او ازدواج موقت کرده ام، ممکن است هرز بپرد

خب پاسخ من هم کلی بود اما تو خوددت می توانی ساعت ها در موردش فکر کنی و کمی در مورد وفاداری پسران شفاف تر  فکر کنی

خب اگر حتی به مرد هایی که حلال و حرام برایشان مهم است توجه کنیم اینگونه است که

برخی از مرد ها و پسر ها علاقه به تعدد روابط حتی از نوع حلال دارند ( چون تنوع طلب از نوع کمی مقید هستند! که البته تناقض خفیفی است )

برخی از مرد ها برای این که بتوانند انرژی بگیرند و به زندگی شغلی و کاری شان برسند نیاز به همدم دارند و با یک ازدواج موقت و دریافت انرژی به شادی درونی که میخواهند می رسند. انها از این فرصت استفاده کرده و به دنبال پیشرفت های بعدی زندگی شغلی و شخصی خود می روند.

البته مرد هایی که شاید توان و قدرت مسئولیت پذیری یک ازدواج دایمی نداشته باشند. چرا که اگر مردی قصد ازدواج موقت برای روحیه سازی دارد و همسر خوبی هم در منزل دارد، کلا رد داده است. والا

در همین ازدواج موقت هم همانطور که از نامش پیداست روزی همه چیز تمام خواهد شد.

بیشتر بخون:‌ اگر صیغه هستی اینو بخون

وفاداری یعنی تو تا ابد برای من هستی.. اما از روابط امروزی نمی توان چنین انتظاری داشت. از این روابط نمی توان چنین برداشت هایی داشت. مخصوصا این که روابط ساده شده اند و دسترسی ها بسیار و البته کم هزینه.

برای این که به وفاداری کسی اعتماد کنی، به این نگاه کن که چقدر قرار است با تو باشد و قرار است برای چه با تو باشد. آنگاه می توانی مطمین باشی که فقط وفادار ترین ها هستند که اصرار بر کوبیدن درب خانه پدرت برای خواستگاری از تو دارند .. و البته قصدشان تفریحات سطحی و هوس بازی نیست.

امیدوارم توانسته باشم به تو دیدگاه خوبی در مورد وفاداری مردان بدهم

منبع عکس:‌gleedating

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.