برای ترغیب پسر به خواستگاری این 13 کار را نکن

1 1,213

وقتی رابطه ای شکل داده ای، شاید با خودت داری فکر می کنی که عالیه! بالاخره تو این عصر بی عشقی، یکی پیدا شد یه جورایی بهم بفهمونه دوستم داره. خب پس باید نهایت تلاشم رو بکنم تا موفق به ترغیب پسر به خواستگاری بشم. اینجاست که ذهن گول زننده شما دختر خانم های گل شروع می کنه به یک سری اورد ها ! ذهنت میگه برای تبدیل دوست پسر به خواستگار و به بیان بهتر برای این که دوست پسرت رو تبدیل به شوهرت کنی، باید حسابی بهش برسی و حسابی کارهایی کنی که بگه woooooooooow خودشه! زن آینده ام. بعد از این تمام سرویس هایی که دادی، پسر مورد نظر نه تنها ترغیب نمی شه که میای میگی خانم رابطه مون سرد شده چکار کنیم؟

خب من امروز اینجا هستم و از وقت شریفتم گذاشتم تا بهت چند تا نکته بگم که چطور با محبت هات پسر ترغیب به ازدواج نمی شود. ذر واقع می خواهم بگم چی ها رو تو گاف دادی ولی فکر کردی باید بخاطر این کارها با تو ازدواج کنه در غیر اینصورت پسره شعور نداره یا دله است! ( این ها نشخوارهای ذهنی دختراست )

نکته: این آموزش برای کسانی است که 100 درصد قصد ازدواج دارند نه رابطه های دوستی بی سر و ته و حتی رضایت به استفاده چنین افرادی از این مطلب نیستیم. بیان واژه دوست پسر صرفا به دلیل نوع کاربرد این واژه در اجتماع است و هیچ گونه اعتقاد و تاییدی بر این گونه روابط نداریم ( مگر به قصد ازدواج – محدود و رعایت شئونات عرفی و شرعی )

وابسته بودن دختر به پسر

اولین چیزی که توی رابطه شکل پیدا می کنه این هست که دختر معمولا بعد از گذشت یکی دو ماه، به مزخرف ترین پسر ( از نظر خودش ) وابسته میشه. اینجاست که دختر این وابستگی رو توی رابطه و رفتارش نشون میده . یه جورایی پسر رو به ستوه میاره .

نشانه های وابسته بودن دختر به پسر

از جمله نشونه های این که دختری وابسته به پسری هست رو میشه توی چند مورد زیر دید:

 1. زنگ زدن های زیاد
 2. پیامک های رگباری ( برای جذب مرد با موبایل این راهکار ها رو دنبال کن )
 3. کنترل کردن
 4. شک کردن
 5. بیان مکرر چرا نیستی؟
 6. بیان مکرر قبلا ها بهتر بودی
 7. بیان مکرر دوستم داری یا نه
 8. بیان مکرر با کسی هستی

به هر حال من به دختر خانم ها میگم توی اون تزی که شما رو وارد کردیم تا سیاست دخترانه تون رو اجرا کنید، حتی اگر وابسته هم هستید نباید اون رو نشون بدین.

پسر از دختر وابسته فراری هست چون چیزی برای جذب کردن و تلاش کردن نداره! 

تبدیل دوست پسر به خواستگار

خدمت کردن دختر به پسر

خدمت کردن دختر به پسر هم آیتم دیگری هست برای کسانی که می خواهند هر طور که شده در ترغیب پسر به خواستگاری موفق بشوند. این خدمت کردن ها بی شمارند. از جمله نمونه های خدمت کردن:

 1. شستن لباس
 2. پختن غذا
 3. انجام کارهای شخصی پسر
 4. انجام کارهای شغلی ( اداری ) پسر
 5. وام گرفتن برای پسر
 6. پرداخت اجاره بهای منزل و غیره
 7. دادن ماشین دست پسر
 8. و غیره

راستش علت این که این کارها موجب میشه پسری پس بکشه اینه که پسر احساس میکنه دختر خیلی هوله!  ( نشونه مهربونی نیست واسه پسرا ) و این احساس هول بودن موجب میشه که دختر بی ارزش تلقی بشه. دختری که بی ارزش تلقی بشه چیزی برای جلب توجه نداره و پسر هم مثل همه آدم های دیگر حتی خود تو به دنبال چیز با ارزش میره.

دقت کنید که اگر پسری این کارها رو در حق دختری کنه نشونه دوست داشتنه ولی اگر دختری این کارها رو کنه از نظر پسر ها دختره خیلی بیچاره است! پس ولش می کنند و یا اقلا قید ازدواج رو باهاش می زنند.

بیشتر بخون: برای وابسته کردن مرد ها چکار کنم؟

 

پول خرج کردن دختر برای پسر

توی بخش قبلی گفتم که یک سری کارها خدمت کردن به پسره. مثل وام گرفتن برای پسر، پرداخت اجاره بها و یا هر چیزی. به طور کلی در قانون های شکل گرفته در تمام فرهنگ ها و در تمام کشور ها، اعم از اسلامی و غیر اسلامی، این زیبنده است که پول خرج کردن از سمت پسر باشه. یه مثال خیلی قشنگ هم برای دخترانی که زیادی خرج می کنند هست که میگن ” وارونه شده همه چیز؟ از زمین به آسمون می باره ؟؟؟ ” این جمله که در جواب چنین افرادی به کار میره نشونه این هست که پول خرج کردن افت کلاس از سوی دختر هست.

مردان برای زنانی که پول خرج می کنند، یک جورایی حس ارزش آفرینی ندارند. مرد به دنبال دختر با ارزش میره. ارزش از نظر مرد ها علاوه بر مسائل خاص شامل این موارد هم میشه . درست مثل تو که اگر پسری برات خرج نکنه به چشمت نمی آید پسری هم که دختر براش کرور کرور خرج می کنه به چشمش نمی آد و حتی توی جمع های دوستانه شون دختره رو هم مسخره می کنند و حتی حتی موجب طماع شدن دیگران هم میشه..

 

پیشنهاد ازدواج دادن دختر به پسر

این یکی دیگه از اون نمونه های نوبرانه است!

هرچیزی هم که تو این خلقت سرجاش نباشه و از کوکش در بره، همین یکی از آدم تا خاتم و تا روز قیامت همچنان به قوت خودش باقی هست که باید طوری باشه که پسر از دختر خواستگاری کنه.

اصلا خود پسری که قصد ازدواج با دختری رو داره، اگر دختر تعجیل کنه و بخوات زودتر خواستگاری کنه و این کارو بکنه، پسر بیخیال ازدواج میشه! چون به قول خودش دیگه مزه اش رفته! ( چند نمونه از کیس های مراجعه کننده به شادزیستی اینگونه بوده اند )

اگر تو پسری رو دوست داری و فکر می کنی ممکنه بتونی باهاش ازدواج خوبی داشته باشی، می تونی از شیوه های دیگر برای ایجاد ارتباط استفاده کنی. روش مستقیم اصلا روش درستی نیست.

می توان گفت 100 درصد پسرهایی که پیشنهاد خواستگاری از دختر می گیرند، جواب رد می دهند. ( شاید هم میخوان درس بخونن 🙂 )

 

زمان دادن دختر به پسر به امید خواستگاری

یکی از اشتباهات دخترها این هست که وقتی وارد رابطه ای میشن و وابسته میشن، چنان مدهوش میشن که فکر می کنند این اولین و آخرینشون هست و هرگز نمی تونن بدون اون زندگی کنند. با خودشون میگن اینقدر به پاش می مونم تا خواستگاری کنه. غافل از این که یهو کارت عروسی پسره رو با دختر دیگری می بینند.

خب مشکل از کجاست؟ مشکل از اینجاست که اگر رابطه ای به نهایت 6 ماه رسید و خواستگاری صورت گرفت، احتمال خواستگاری کردن پسر به زیر 10 درصد میرسه. اینا تجربیات ما توی تحقیقات و بررسی هامونه.

اگر توی 6 ماه تونستی اون رو جذب کنی و ارزشت رو بهش نشون بدی اون از تو خواستگاری می کنه در غیر اینصورت ده درصد هم نباید امید داشته باشی. مگر این که یک سری سیاست های ارتباطی رو یاد بگیری یک 3 ماهه دیگه تغییر رویه بدی اون موقع شاید اتفاق خوبی بیافته .

خب زمانی که مشکل در این رابطه به وجود می آید و تو مدتی در رابطه با پسری هستی که وضعیت طولانی شده، باید تکلیف رابطه را مشخص کنی. برای این کار این ترفند را پیاده کن. 

 

 

رابطه جن سی دختر و پسر

شاید با خودت بگی دختر عمه شهین با رابطه تونست پسره رو به خودش جذب کنه! راستش رو بخواهید آره برخی با این حالت جذب می شن اما این پسرایی که با رابطه هم اومدن خواستگاری دقیقا همون هایی اند که اگر رابطه هم نبود راحت میومدن خواستگاری! پس خودت رو کوچیک نکن و فورا جعبه گشایی نکن!

پسر هایی که رابطه ج  ن س ی برقرار می کنند متاسفانه این روزها دیگه ما شاهد هستیم که هیچ چیز رو گردن نمی گیرند و خانواده هاشون هم اغلب پشتشون در میان . پس به این فکر های الکی و مسخره که:

 • رابطه برقرار کنیم ازش اتو دارم
 • رابطه برقرار کنم میشم مال خودش
 • ازش بچه دار شم حرفی نمی تونه بزنه
 • با بچه دار شدن پابندش میکنم
 • مزه م میره زیر دهنش بیخیالم نمیشه

با این چیزا گلم خودت رو گول نزن. پسر مثل دختر نیست که مزه بره زیر زبونش!

این روزها با 15 سال پیش خیلی فرق داره که خیلی چیزا حرمت بیشتری داشتن. این روزها پسر ها زن عقدی خودشون هم اغلب گردن نمی گیرند! ( بخدا مکرر توی مراجعین دارم ) پس خام نشو و با تفکرات واهی خودت رو به فنا نده.

پاسخ مشاور: عشقم اول رابطه جنسی می خواهد بعد ازدواج چکار کنم؟

 

همسری کردن دختر قبل از خواستگاری

یکی از چیزهایی که برای پسر ها خیلی مهمه این است که همسری کردن دختر رو زمانی ببینید که رسما خواستگاری کرده اند. این براشون ارزشمنده. این که تو بخواهی بهش نشون بدی همسر خوبی هستی، نشونه این نیست که بتونی اونو به خواستگاری ترغیب کنی. برای ترغیب کردن پسر به خواستگاری سعی کن دختر خوب و ارزشمندی باشی. بعد که کار به جای جدی کشید و خواستگاری کرد، و اومد رسما خواستگاری، می تونی کمی همسری کنی. البته منظورم از همسری این نیست که فوری رابطه ج ن س ی برقرار کنی ها.

همسری کردن یعنی:

 1. توجه کردن چیزی بیش از یک دوست ( جاست فرند )
 2. مهم شمردن پسر مورد نظر چیزی بیش از یک دوست
 3. نگران بودن پسر مورد نظر چیزی بیش از یک دوست
 4. مشورت دادن در امور
 5. و نظیر آن

دقت کنید همه این مواردی که گفتم باید کم و قطره ای باشه . نه این که تو دلت غوغا بوده باشه و وقتی خواستگاری کرده همه رو سیلابی بریزی بیرون از محبت و توجه و نگران بودن و اینطوری پسر مورد نظر بگرخه!!!!

یه سری ترفند های مگو: چطور دختری مستقل و دوست داشتنی باشم

 

بله چشم گو بودن دختر

دختر خوب دختر مطیع است. البته برای زمانی که ازدواج صورت گرفته. اما اگر تماما بله چشم گو باشد، لطف هایش دیده نمی شود. حتی خودتو هم از مردها و پسرهایی که بله چشم گو هستن بیزاری! من مطمئنم.

بنابراین دختر باید صاحب نظر باشه و نظرات خودش و سلایق و علایقش رو هم به فرد مورد نظر منتقل کنه.

البنه نباید 100 درصد هم به دنبال مخالفت باشه. توازن … توازن … توازن

یک هشدار عجیب و غریب: اگر صیغه هستی یا قصد ازدواج موقت داری حتما بخون

ترغیب پسر به خواستگاری

از خودگذشتگی های مکرر دختر نسبت به پسر

یکی دیگه از کارهایی که فکر می کنی امتیازت رو بالا می بره و در اصل امتیازت رو پایین میاره اینه که 24 ساعتی در حال از خودگذشتگی باشی. بهت توجه نمی کنه بگی اشکال نداره .. عشقمه!!! ( گم شه چنین عشقی آخه! )

تمام تلاش های رابطه از سمت توهه و او هیچ کاره و فقط مصرف کننده است با خودت میگی، آخه عشقمه زن و شوهری این چیزا هم داره!!! ( حالا هنوز خواستگاری هم نکرده ها، توهم زن و شوهری برداشته ) بیخیال بابا…

دختری که از خودش میگذره از نظر پسرها بدین معنی هست که

 • نه صاحب نظره
 • نه ارزشی داره
 • نه هنجاری داره
 • نه اجتماعیه
 • دختره کم روهه
 • اعتماد به نفس نداره و ..

کلا پسره میگه ببین دختره رو مثل مترسک سر جالیز میمونه! اصلا غاغهه!

خدایی تو باشی حاضری با چنین کسی ازدواج کنی؟ من که نیستم شما رو نمی دونم.

 

تعصب و حسادت و کنترل کردن دختر

گزینه بعدی  که حسابی تو ذوق میزنه و دیده شده پسری که 100 درصد قصد ازدواج داشته رو کاملا سرد کرده، و میلش از ازدواج بهم خورده تعصب و حسادت و کنترل کردن بوده.

در رابطه با این مسائل توی دوره آموزشی پک قرص صورتی کلی صحبت کردیم.

بنابراین دست از این کارها و بیان شون و سیگنال پرانی در این باره بردار تا بتونی اقلا نظرش رو جلب کنی.

 

شکاک بودن دختر نسبت به پسر

شکاک بودن دختر، یکی از جمله گزینه هایی هست که پسرها بی برو برگرد، دست روش میذارن و قید دختر رو میزنن. شکاک بودن از نظر مرد یعنی مرد بی کفایت و بی عرضه و بد کاره است. این کارها از نظر مرد یعنی متهم کردن مرد . حالا هر چی میخوای تو قسم بخور که دوستت دارم که اینطوری شک کردم! مگه تو کتش میره! ؟ نه والا . پس نکنین این کارو چون زبون مرد ها رو هنوز بلد نیستید.

 

هدیه خریدن های مکرر دختر

کلا هدیه خریدن یکی از چیزهایی هست که کل انرژی مرد رو کم کم کم می کنه و تا حدی که دیگه دختر رو نمی شناسه پیش میره . هدیه خریدن ابزاری برای جلب توجه از نظر مرد ها به شمار میره. وقتی تو هدیه می خری، مرد حس میکند که حسابی دوره افتاده ای تا نظرش را جلب کنی. اینجاست که عقب نشینی های او شروع میشود. و حتی متوجه می شوی که عمرا تولدت هم یادش نیست . خب توی چنین شرایطی نمی توان انتظار داشت پسر به دنبال ازدواج با دختر باشد و بتوانی با هدیه خریدن در ترغیب پسر به خواستگاری شاهکار کنی. البته هدیه خریدن اصول و قواعدی دارد.

 

خب دختر خوب اگر این اشکالات رو توی رابطه ات پیاده کردی  و شاید شاهد بی توجهی پسر هستی، می تونی همین حالا به من پیام بدی و مشاوره رایگان یک جلسه ای بگیری و راه حل مساله ت رو از من دریافت کنی.

روش ارتباط با شادزیستی
تلگرام:  اینجا را کلیک کن
ایمیل: info@shadzisti.ir
واتس اپ – آی گپ – گپ – بله : 09030280078

 

منبع: پک آموزش قرص صورتی ( بخش 1: روانشناسی ارتباطی و ترغیب مرد به خواستگاری )

منبع عکس ها.

You might also like
1 Comment
 1. فرناز says

  سلام دقیقا غلط هایی که من کردم و هیچ وقت به ازدواج نرسیدم
  شادزیستی کجا بودی روزی که من بهت نیاز داشتم 😑

Leave A Reply

Your email address will not be published.