اگر صیغه هستی یا قصد ازدواج موقت داری حتما بخون

11 669

حتما تا کنون فکر می کردی که با صیغه کردن یا ازدواج موقت با مردی، توانسته ای تمام قلب و جان او را تسخیر کنی و به هدف عالیه ات برسی. با خودت فکر می کنی که بالاخره مجبورش می کنم که با من ازدواج کند! شاید هم فکر های شوم تری داشته باشی مثلا بگویی با صیغه شدن و در دست داشتن این صیغه نامه دمار از روزگارش در می آورم، و مجبورش می کنم با من ازدواج کند یا حتی تهدیدش می کنم.

خب هر فکری که تا کنون در مورد ازدواج موقت و محرمیت با یک مرد داشته ای کنار بگذار و این مطلب را تا انتها بخوان چرا که ممکن است به باورهای جالب و جدیدی برسی که هر گز بدان فکر نکرده ای؛ پس در مورد آینده ات درست تصمیم بگیری.

 

چه زنانی صیغه می شوند و به دنبال ازدواج موقت اند

معمولا چندین دسته از زنان هستند که به دنبال ازدواج موقت و صیغه شدن هستند. این دسته ها:

 1. زنانی که معمولا به دنبال یک رابطه جنسی سالم هستند و فکر می کنند بدون وابستگی و هیچ مساله دیگری، به راحتی می توانند هر وقت که دلشان خواست زیر رابطه فندک بگیرند.
 2. زنانی که فکر می کنند با صیغه شدن می توانند درآمد خوبی کسب کنند و از پس زندگی شان بر بیایند. این موضوع در مطلقه هایی که مخصوصا فرزند دارند و همسر سابقشان بی کفایت است بارها دیده شده است.
 3. زنانی که به دنبال این هستند تا به مردی نزدیک تر شوند تا بتوانند به سایر اهداف خود ( ازدواج – شراکت – درآمد زایی و غیره ) برسند.
 4. زنان خوشدلی که فکر می کنند می توانند توجه مردی را با صیغه شدن جلب کنند و او را راغب به ازدواج کنند.
 5. خانم هایی که فکر می کنند اگر با مردی صیغه کنند از تنهایی در می آیند.

اگر شما نیز جزو این چند دسته هستید لطفا کمی صبر کنید که خیلی با شما کار دارم.

صیغه کردن

چه مردانی به دنبال ازدواج موقت هستند

مردانی به دنبال ازدواج موقت هستند که به طور خیلی ساده به دنبال ازدواج دائم نیستند. مردان برای بودن در کنار خانم ها 3 حالت برای انتخاب دارند:

 • دوستی
  ( رابطه منشوری – عاطفه ورزی )= معلوم نیست واقعا عشقی در کار باشد / بیشتر هدف تمایل جنسی مردان این رابطه را شکل می دهد
 • صیغه موقت
  ( رابطه منشوری حلال – عاطفه ورزی )معلوم نیست واقعا عشقی در کار باشد / بیشتر هدف تمایل جنسی مردان این رابطه را شکل می دهد  فقط مردانی که به دنبال صیغه هستند کمی حلال و حرام جنسی را مد نظر دارند.
 • ازدواج دائم
  ( بودن در کنار هم و بهره مندی از یکدیگر )= نیاز به توضیح هم دارد آیا؟؟؟

شاید تو باخودت فکر کنی که با هر کدام از هدف های بالا ( بخش زنان ) می توانی یک ازدواج موقت داشته باشی، اما بدان و آگاه باش که مردانی به دنبال صیغه هستند که چشمشان تو را برای ازدواج دائم نگرفته! اما نمی خواهند با دوستی هم به گناه بیفتند و راحت تر با تو آمد و شد کنند.

بخونید:یک گرایش غیر جنسی مردانه به زنان دیگر 

 

مدل های صیغه شدن زنان در ایران

می دانید که صیغه شدن در ایران، و کشور های اسلامی رواج دارد. اما در بخش هایی از کشورمان این موضوع مساله داری نیست ( حوالی خوزستان که تعدد زوجه رسمیت دارد ). اما آن چه می خواهم بگویم در مورد جاهایی است که ازدواج دائم و تک همسری بیشتر به چشم می آید. اما شاهد صیغه و ازدواج موقت هم هستیم. در ادامه این مطلب، به بیان مدل های ازدواج موقت می پردازم:

 1. ازدواج موقت دختر با پسری با سن کمتر
 2. صیغه موقت طولانی ( بالای 6 ماه )
 3. صیغه شدن دختران کم سن
 4. صیغه به امید قول ازدواج دائم
 5. صیغه برای درآمد زایی
 6. ازدواج موقت بخاطر فقط عشق!

در میان مراجعینی که من دارم و در میان تحقیقاتم به این باور رسیده ام که اقلا 6 دلیل اصلی و n دلیل فرعی برای ازدواج موقت در زنان و دختران ایرانی دیده شده است.

حالا هر کدام از این موارد را با شما در میان می گذارم.

ازدواج موقت دختر با پسری با سن کمتر

نمونه ای از تعداد بیشماری که از دختران سرزمینم اقرار به صیغه شدن می کنند، این است که تحت شرایطی واقع شده اند و مدتی با پسری دوستی کرده اند و حالا کارشان به صیغه کشیده است. دختر مثلا 35 سال دارد و پسر 28 سال. دختر به من می گوید که چون همدیگر را دوست داریم، و نیاز داشته ایم با هم رابطه محرمیت حلال ایجاد کرده ایم.

اگر تو از این دسته افراد هستی، چند سوال دارم:

 • تا کی قرار است این حالت صیغه بماند و تا کی قرار است مدام تمدید کنید؟
 • آخر این صیغه قرار است به کجا ختم شود ؟
 • آیا وقت می کنی به آینده ات هم فکر کنی؟

پیامد های صیغه شدن را در انتهای این مقاله نوشته ام. حتما بخون.

صیغه موقت طولانی ( بالای 6 ماه )

معمولا صیغه شدن، تحت نظر خانواده ها صورت می گرفت و فقط برای شناخت ابتدایی دختر و پسر تا رسیدن به عقد دائم مطرح می شد. این صیغه بیش از 3 ماه طول نمی کشید. اما حالا متوجه ایم که صیغه ها بالای 6 ماه شده اند.

شماری از نمونه هایی که به من مراجعه کرده اند:

 1. پرستاری که با سرپرستار، ازدواج موقت 12 ساله کرده اند و حالا به مشکل خورده اند
 2. خانمی که یک صیغه موقت 99 ساله خوانده اند
 3. خانمی که 4 سال قول داده صیغه مردی باشد
 4. خانمی که به دلیل عدم سیایت و شناخت فریب مرد، قول داده 1 سال عقد موقت باشند تا مرد شرایطش برای ازدواج جور شود.
 5. و غیره

چند نکته پیرامون این گونه صیغه ها

معمولا این گونه صیغه ها به مشکل شدید برخورد می کنند و موجب عاطل و باطل ماندن زن در این شرایط و از دست دادن آینده اش می شود. زنی 32 ساله که حالا صیغه 99 ساله با مردی کرده، و حالا بعد از گذشت 5 سال خواستگار خوبی دارد اما مردی نیست که صیغه را باطل کند تا او به ازدواج آن مرد در آید باید چکار کند؟ ! قطعا باید قبلا ساده دلی نمی کرد.

خانمی 40 ساله که عقد موقت 12 ساله کرده، و چه خوب چه بد در حال گذراندن ایام این صیغه است، چه زمانی وقت خواهد داشت همسر قابلی برای خود برگزیند؟

تنها کسی که از صیغه های طولانی مدت بهره می برند آقایان هستند. پیامد های صیغه فقط برای خانم ها است و تمام. بنابراین اگر هنوز صیغه نشده ای، ساده دلی و ساده لوحی نکن و صیغه های طولانی مدت نخوانید.

 

صیغه شدن و ازدواج موقت دختران کم سن

دختران کم سن و سال زیر 30 سال، بیشتر برای تامین نیاز خود، و دل بردن از مردان اقدام به ازدواج موقت می کنند. دختر کم سن و سال که خود را در دام این گونه روابط می اندازند یکی از نمونه های هستند که آینده شان پر از چالش خواهد بود اگر و تنها اگر همین حالا به فکر درست کردن زندگی خود نباشند.

متاسفانه دیده می شود که مردان پر سن و سال دختران کم سن و سال را صیغه می کنند چرا که:

 1. دختر از نظر محبتی از سمت خانواده تامین نیست
 2. دختر از نظر مالی تامین نیست
 3. دختر بیش از حد زیبایی خود را در معرض دید قرار داده ( بیشتر نمیشه گفت )

خیلی مهم: بازی روانی رئیس شرکت برای جذب دختر در رابطه

 

ازدواج موقت امید قول ازدواج دائم

یکی از ساده لوحانه ترین نمونه هایی که تا کنون دیده ام و بارها به دختران عزیز گوشزد کرده ام این است که خیال نکنید که با قول ازدواج دائم، می توانید تحت صیغه موقت خودتان را برای مردی ثابت کنید.

99 درصد از مردانی که با قول ازدواج دائم ازدواج موقت می کنند، هرگز حتی از شما خواستگاری هم نمی کنند. می دانم دلت می خواهد خودت را جزو آن 1 درصد قلمداد کنی. اما از تو می خواهم که به شدت خودت را جزو 99 درصد بدانی.

پس فریب این گول مالی های مرد ها نخورید. مردها می دانند شما به دنبال ازدواج هستید، ( کار کشته اند! ) پس با قول ازدواج دائم، شما را فریب می دهند و بهره جنسی می برند.

یکی نیست توی کله ی شما دختر های گل کند که اگر قصد ازدواج دائم داشته باشد همان اول، این کار را می کند و ریسک و استرس پنهان کاری را نمی پذیرد!؟

 

صیغه شدن با مرد متاهل

یکی دیگر از اشتباه ترین و پوچ ترین حالت های صیغه شدن ارتباط  و رابطه با مرد متاهل است. در رابطه با این قضیه می توانی مقاله ای را که اخیرا نوشته ام کامل بخوانی:

با مرد متاهل در رابطه ای؟ صیغه شدن با مرد متاهل و هر چه تو باید بدانی

ازدواج موقت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صیغه کردن برای درآمد زایی

این هم که دیگر اظهر من الشمس است! دختر صیغه می شود تا پولی پیدا کند زندگی اش را بگذراند، و یا شکم بچه هایش را سیر کند. البته در این مورد استثنایی هم وجود دارد. مسلما صیغه شدن بهتر از فاحشه بودن و نون حرام در شکم بچه ریختن است اما تا کی؟ این مساله باید از ریشه حل شود.

 

پیامد های منفی ازدواج موقت و صیغه شدن

اینجا میخواهم بگویم که چرا نباید تا مجرد هستی به دنبال صیغه موقت باشی، و ازدواج موقت را انتخاب کنی.

ازدواج موقت حلالی است که متاسفانه خیلی در مورد آن کج فهمی ها رواج پیدا کرده است که می تواند اشتباه در آن آینده تان را خراب کند.

نکته: 11 نشانه عشق واقعی مردان و رابطه های به دور از سوء استفاده

 

ازدواج موقت وابستگی می آورد

اولین چیزی که دختران عزیزم را به آن هشدار می دهم این است که ازدواج موقت موجب وابستگی روحی و عاطفی زن نسبت به مرد می شود. این در حالی است که ازدواج موقت و رابطه منشوری، هیچ گونه تسلط و وابستگی روحی در مرد ایجاد نمی کند. چه بسا هیجان و کشش شما را برای داشتن دائمی تان کم و کمتر کند. خواه با صیغه شدن یا غیره بخواهید رابطه منشوری ایجاد کنید، این موجب می شود که مردها هیجان اولیه شان را از دست بدهند.

ازدواج دائم از آن جهت پایدار است که ارزش هایی بیش از رابطه جنسی در زن و شوهر ها وجود دارد که آن ها را کنار هم نگه می دارد. در واقع ازدواجی که صرفا بخاطر روابط جنسی صورت بگیرد، یا در حد موقت باقی می ماند یا ازدواج دائم خوبی نخواهد شد.

شایع ترین پیامد منفی صیغه شدن

متاسفانه من شاهد آه و ناله خانم هایی هستم که روز اول، از خوب بودن رابطه شان در صیغه و ازدواج موقت گفته اند اما رفته رفته مشکلات زیاد تر شده. مرد این زن را بدیهی یافته. مرد کشش و هیجان اش کم شده و فقط زمانی که نیاز دارد به سمت زن می آید! حتی شده 2 هفته به 2 هفته هم همدیگر را ملاقات نمی کنند.

عزیزم با خودت نگو عشق من پرنس ترین ایرانی است! با خودت نگو برای من چنین چیزی رخ نمی دهد. تمام ضربه ها از خوش باوری ها عاید آدم می شود. 

لطفا به فکر وابستگی هایت باش و شکست عشقی و جدا شدن هایی که حسابی دردناک است.

بخون : چطوری جدایی ام را التیام ببخشم و از روزهای شکست عشقی گذر کنم

 

صیغه شدن جلوی پیشرفتت را میگرد

وقتی صیغه هستی یعنی هر چه داری تلاش می کنی برای یک زندگی موقتی است که روزی تمام می شود. تمام سرمایه گذاری های عاطفی تو، به فنا می رود. حتی می شود تیغ دو سر و تو گلوی خودت هم فرو می رود.

این صیغه شدن ها که اساس خانواده های مردان متاهل را هم خراب کرده است، دودی است که تو هم در آن نقش داشته ای و به چشم خودت هم می رود. 

از طرفی دخترانی که صیغه مردان می شوند، به مرور دست از پیشرفت، کار، تحصیل و غیره می کشند و اسیر رابطه ای می شوند که وقتی آن را ترک کردند، دقیقا عقبگردی چند ساله خواهند داشت با این تفاوت که:

 1. نه پیشرفتی کرده اند
 2. نه پولی جمع کرده اند
 3. عذاب وجدان هم دارند
 4. شکست عشقی هم دارند
 5. سنشان هم بالاتر رفته است
 6. و امیدوارم که اقلا سقط جنین توی کارنامه شان نداشته باشند

مطلب پر بازدید: 13 نشانه پسر یا دختری که دیگر تو را نمی خواهد

 

اتلاف عمر با صیغه موقت

معمولا صیغه شده هایی که به شادزیستی مراجعه می کنند دارای صیغه نامه هایی با مدت زمان بالای 2 سال هستند. این یعنی خانمی که در هر سن و سالی است، به مدت یاد شده، نمی تواند نه ازدواج کند ( مگر این که مرد بقیه صیغه را ببخشد که معمولا چنین نمی کنند )

دختری که 30 سال دارد و صیغه شده است، حالا 5 سال فکر و ذکر و تمام انرژی و جذبش روی همین فرد تمرکز دارد. فردی که از ابتدا اعلام کرده که من قصد ماندن دائمی با تو ندارم ( عزیزم مفهوم ازدواج موقت این است که من همیشگی نیستم! حالا تو آزاد هستی هر طور دوست داری آن را تفسیر کن. ولی پیامدش هم بپذیر )

این دختر 5 سال از عمرش را صرف فردی می کند که رفتنی است. این دختر 5 سال از عمرش را که می توانست بهترین زندگی های دائم را شروع کند، پای کسی دیگر هدر کرده . حالا به 35 سالگی می رسد، نه شوهری، نه عاطفه ای، نه زندگی دائمی، و البته در کنارش خیلی چیزها دارد، کلی خاطره که دلش را می سوزاند ، کلی آسیب از مشکلات ایام صیغه، شکست عاطفی، و غیره

اینجاست که هر دختر عاقلی به محض شنیدن پیشنهاد ازدواج موقت می گوید:

 1. صیغه شدن به چه قیمتی؟ 
 2. که خواستگارم را از دست بدهم؟ 
 3. جلوی زندگی دائمی ام را بگیرم ؟
 4. وابسته شوم؟
 5. افسرده شوم؟

صیغه شدن

ازدواج موقت پوششی برای وعده وعید های پوچ

همانطور که ابتدا گفتم، ممکن است پسری با قول های زیر شما را صیغه کند:

 1. با تو ازدواج دائم می کنم
 2. تو را به سفر های خارجی می برم
 3. برایت کار درست می کنم
 4. پول خوبی ماهانه به حسابت می ریزم
 5. صیغه کنیم تا ببینم از نظر جنسی چطور هستی؟ اگر اوکی بودی میام خواستگاریت
 6. وفاداریت رو با صیغه بهم نشون بده
 7. اعتمادت رو با صیغه بهم نشون بده
 8. و غیره
به ضرث قاطع! می توانم بگویم که تمام مراجعینی که در این باره با من صحبت کرده اند، هیچ کدام از پسر ها به وعده وعید هایشان نرسیده اند، و حتی همان مهریه ای هم که از روز اول تنظیم کرده اند را هم به دختر هدیه نداده اند! 

چه بسا از حربه کنترل هم استفاده کرده اند و آزادی زن را گرفته اند و او را در محدودیت های سخت قرار داده اند.

 

ازدواج موقت و تنوع طلب شدن

دختری که برای بار اول ازدواج موقت می کند، و رابطه کامل ایجاد می کند، کم و خیلی کم پیش می آید که به همین یک مورد بعد از اتمام رابطه بسنده کند. چون مانعی سر راه رابطه اش وجود ندارد صیغه های بعدی و رابطه های بعدی با پسرهای بعدی هم تجربه می کند. شاید یکی دو ماه طول بکشد تا کمی از وابستگی صیغه شدن قبلی بیرون بیاید اما فرصت مهیا است تا دیگری را تجربه کند. این کار موجب می شود که او، دچار تنوع طلبی شود و برای ازدواج دائم اگر برایش رخ دهد به مساله برخورد کند.

 

خطر بارداری در ازدواج موقت

متاسفانه بارها دیده ام که خانم هایی به من پیام می دهند و تماس می گیرند که در یک عقد موقت هستند که حتی خواهرشان هم خبر ندارد اما 2 ماهه یا 1 ماهه باردارند. حتی مورد هایی هم بوده که تا 4 ماهگی کشیده شده. اما به خاطر فشار مرد، بخاطر آبروی مرد! بخاطر از دست ندادن جایگاه مرد، مجبور به این شده که بارداری را ختم کند. سقط جنین کند و آبروی مرد را حفظ کند!!

آبروی مرد را به چه قیمتی حفظ کند؟

 • گناه سقط جنین 
 • افسردگی بعد از سقط 
 • از دست دادن سلامتی حتی تا از دست دادن رحم 

و این ها در حالی رخ می دهد که مرد کَکَش هم نمی گَزد!

ای کاش می توانستم گوشه ای از وقاحت مرد های بی مسئولیت و هوس باز و خود خواه هنگام بارداری همسرشان در ازدواج موقت را برای تان به تصویر می کشیدم و به بیان می پرداختم شاید هشداری برای یک نفر هم باشد.

 

از هم پاشیدن زندگی مرد با ازدواج موقت

متاسفانه خانم ها تا زمانی که خودشان در زندگی با همسرشان هستند، ( همسر دائم قبل از طلاق ) هیچ زنی حق ندارد پایش را توی زندگی شان بگذارد. اما برخی از این خانم ها بعد از مطلقه شدن، به خودشان این اجازه را می دهند تا وارد زندگی دیگران شوند. خبر ندارند، و البته قطعا خبر دارند که چقدر می تواند این بودن زن در این رابطه با مردی که زن دارد، زندگی زن را خراب کند.

البته که بعضی مرد ها هم انقدر دله اند که نمی گویند که متاهل هستند، و زنان هم با خیال خوش، وارد رابطه می شوند. در حالی که اقلا حق هر دختر یا زن است که موقع آشنایی با پسری شناسنامه او را ببیند. ( فقط حضوری )

 

دور زدن شرع با ازدواج موقت و هوس و دروغ

ازدواج موقت قاعده و اساسی دارد که شارع مقدس اسلام، در مورد آن شرایط ها گذاشته است. همینطور بی در و پیکیر نیست که هر کس دلش خواست وارد آن شود و با برچسب شرعی بودن کار، به زندگی خودش و زن دیگری گند بزند. بعضی شب ها از گریه زنانی که همسرشان اسیر بعضی زن های دیو شده اند و ازدواج موقت کرده اند و به زن رسیدگی نمی شود، خوابم نمی برد…

اگر تو با یک صیغه نقشی در از هم پاشیدن زندگی یک مرد داشته باشی و زندگی او را از گرمی ساقط کنی و همسرش را گریان و فرزندانش را نالان کنی، این یک گناه نابخشودنی است. هر چقدر هم مرد دله باشد و با پس کشیدن تو، باز هم به کار خودش با صیغه کردن با دیگران بپردازد، تو نباید تن به چنین کاری بدهی چون خیلی از مرد ها به دروغ می گویند که با همسرشان مشکل دارند و خانم شان ساپورتشان نمی کند. اما وقتی وارد زندگی واقعی شان می شوی، زن واقعا کم نمی گذارد اما وجود زنان رنگا برنگ موجب از هم پاشیدن این زندگی شده است. 

اگر تمام زن ها به این حقایق احترام می گذاشتند قطعا مرد ها سعی می کردند بجای بی حیایی هنگام باز بودن در دیزی، سرشان را به زندگی و همسر خودشان گرم کنند.

 

سخن آخر

حتی اگر مومن ترین زن هم باشی، باز هم به تو می گویم که ازدواج موقت برای شرایط خاص در زندگی پیشنهاد شده که متاسفانه بهره سوری زیاد از آن برده می شود در حالی که هدف اسلام هیچ کدام از این ها نیست.

حتی اگر سنگ ترین دل هم داشته باشی و وابسته نشوی، باز هم هشدار می دهم که ازدواج موقت، عملی است که عملا روی تو تاثیر می گذارد و با حرف هایی مثل وابسته نمی شم، تنوع طلب نمی شم و فلان نمی شم! فقط می خوام از تنهایی درآم! داستان ختم به خیر نمی شود. تقریبا تمام مواردی که در بالا گفته شد برای کسانی که درگیر صیغه می شوند رخ می دهد ( حالا سقط جنین را نمی توانم برای همه یکسان درنظر بگیرم ولی استرس رابطه نیز می تواند لذت رابطه را بکاهد )

شما می توانید بجای اسیر شدن در دامن رابطه هایی که آسیب رسان هستند، به تقویت استقلال و زنانگی تان بپردازید و با شرکت در دوره هایی مثل جذب همسر دلخواه یا با انجام تمرین جذب همسر به راحتی در مسیر یک زندگی شاد، مستمر، دائمی و الهی قرار بگیرید.

منابع

 منبع متن: تحقیقات و بررسی های علمی شادزیستی – ( هیچ وب سایتی اجازه استفاده از این مطلب را ندارد. به دلایل عدم انتقال درست مفاهیم مقالات شادزیستی ( و دردسرهای ناشی از آن ) هیچ وب سایتی حق استفاده از هیچ مطلبی را در رسانه خود ندارد. )

منبع عکس دوم  – منبع عکس اولمنبع عکس سوم

You might also like
11 Comments
 1. علی says

  نویسنده مقاله به خیلی از واقعیت های زندگی و جامعه ی ما توجهی نداشته و از نزدیک خیلی واقعیت ها رو درک نکرده … دقیقا مثل ازدواج دائم، ازدواج موقت هم نه خوبه نه بد … نویسنده ی محترم فقط و فقط امر مقدس ازدواج موقت را نکوهش کرده و در بین مقاله به روش مارکتینگ و تبلیغ با ارجاع به لینک های درون صفحه ای قصد داره جیب خانم ها و آقایون ساده دل و بی ریا رو خالی کنه به همین راحتی … آره ازدواج موقت خوب نیست پسرها و خانم های عزیز برید دوست پسر و دختر بشید اونم با یکی با چندتا ولی چیزی که با در نظر گرفتن شرایط خودش حلال شده رو نکوهش کنید … اینه که وضع جامعه ما شده دوستی های متنوع و خالی از عشق و احساس … ببینم مشاور به اصطلاح دلسوز ما جوانان و یا مدیر بازاریاب این سایت نوشته های منو میذاره اینجا یا نه … اگه گذاشت حتما دلسوزه

  1. مشاور سایت says

   سلام و احترام
   خود شما بیش از هر کسی میدونید که صیغه جایگاه خاصی داره و متاسفانه مردم منفعت طلب از اون سو استفاده می کنند. شما رو نمی دونم! ولی من شاهد زنانی هستم که اشک می ریزیند که همسرانشون به این بهانه تن به رابطه های ثانوی می دهند. شاهد اشک دخترانی هستم که مردان به بهانه صیغه آینده اون ها رو ازشون میگیرند.
   صیغه برای مرد ها اگر فقط لذت لحظه ای است برای خانم ها آثار سو بسیاری داره
   این روزها صیغه شده مساله حرم سرا راه انداختن!

   مگر نه اسلام عزیز موافق هست اگر همسری واقعا مشکل داره و نمیتونه از پس مردش بر بیاد، با رعایت عدالت از هر نظر، اقدام به عقد موقت کند.
   اما عدالت رو متاسفانه فراموش کرده اند.

   عدالت کجاست؟
   درقول و قرار های بی سر و ته!؟
   در آسیب زدن به دختران ؟
   در خراب کردن زندگی اول خود مرد ؟
   در عدم حمایت مرد از اون خانم؟ و دیدن اون خانم فقط به عنوان ابزار لذت جویی؟
   از زن وقتی که اون رو عقد موقت میکنه ؟ حتی مهریه اش رو هم بهش نمیده ؟

   وقتی خانمی به من میگه همسرم چون چشمش ول چرخیده گفته فلان زن رو هم دوست دارم میتونی تو هم باشی یا نه من اونو صیغه 99 ساله کردم، میخوای باش میخوای نباش! آیا شما میری اینجا باز میگی صیغه حلاله گور بابای زن ؟
   صییغه به روشی که مردان این سرزمین دارن پیش میبرن، فقط حرم سرا راه انداختنه! ظاهرا تقوا رو فقط خانم ها باید رعایت کنند! چون مرد ها هر جا چشمشون بچرحه میتونن حلالش کنند!

   و همه کسانی که چشیده اند، اشک ریخته اند و ساعت ها پای حرفاشون نشسته ام، از من خواسته اند که هشیار کنم دختران رو
   شما اگر واقعا شرایط صیغه دارید، همسرتون مشکل داره و شرع مقدس اجازه میده، و البته خانمی رو پیدا می کنید که محض رضای خدا بخواهید از این صیغه استفاده کنید، برین انجام بدین
   اما خانم هایی که حتی به نون شبشون هم محتاجند چنان مردان در صیغه کردن اون ها رو اذیت و بی حرمت کرده اند که حاضرن روزه بگیرند گرسنگی بکشن و محتاج صیغه موقت ظاهرا اسلامی این قشر مرد های هوس باز نباشند.
   بجای این که از نقطه نظر شکوهمندانه مردانه تون که هر کاری دوست دارید می تونین کنید و بعد الفرار!!! به قضیه نگاه کنید از دید خانم ها به داستان نگاه کنید که این داستان صیغه و دوستی و هر چیز دیگری جطور روح و روان آن ها رو خراب میکنه. تا زمانی که مرد ها خود خواه هستند و سو استفاده گر متاسفانه هیچ دختری آزادی رو انقدر نداره که راحت بیاد اعتماد کنه و صیغه بشه. متاسفم که نمی تونم تجربیات خانم ها از بودن با مرد هایی که دم از حلت صیغه میزنند رو بذارم اینجا. جالبه مردی که دم از حلیت صیغه میزنه وقتی از خانم از ایشون باردار میشه راحت فرمان قتل بچه رو صادر میکنه و مادر رو مثل میکروب بیچاره میکنه.
   یکی ز مهم ترین چیزهایی که موجب افزایش سن ازدواج در مذهبی هامون هم شده همین صیغه موقت و آزادی های بیش از حد هست.
   من و همکارانم اینجا هستیم و تلاش 24 ساعته داریم تا به قدر خودمون، روی اصلاح جامعه کار کنیم تا فضاحت های فرهنگی و اجتماعی دول های قبلی و فرهنگ سازان قبلی از بین بره. همون افرادی که افراط و تفریط رو همه جا وارد کرده اند و قطعا شما هم از این قضیه ضربه خوردید.
   ضمن این که توجه کنید اینحا ما به کسی یاد نمی دهیم که صیغه نکنن و برن با هرکس دوست دارند همخواب بشن! همه افرادی که شادزیستی رو میشناسن معترفند که بر خلاف همه مراکز مشابه ما به روش های خز و خیل و سر دستی، کاربران مون رو تشویق نمی کنیم. ( امان از دست قضاوت های اقشاری که مانع تلاش امثال ما میشن )
   نه برادر من
   همه ایرانی ها خبر دارند صیغه در چه صورت حلاله . همه هم خبر دارند چقدر این موضوع لوث شده و چقدر داره بخاطرش سو استفاده میشه.
   عزیزان هم توجه کنند جیب شون رو اینجا خالی نکنند اگر حرفی خلاف میل شون داده میشه. اینجا اگر دقت کنید ما 24 ساعتی داریم مشاوره رایگان می دیم پس به جیب کسی چشم ندوختیم. پس لطفا به چشم طماع عمومی به همه نگاه نکنید. ( حالا دیگه من ادب میکنم و نمیگم کافر همه را به کیش خود پندارد 🙂 ) موید باشید.

   1. فاطمه says

    امام باقر(ع) فرمود:.
    إنَّ اللّهَ یُبْغِضُ کُلَّ مِطْلاقٍ وَذَوّاقٍ؛(6).
    خداوند، کسی را که کارش طلاق و چشیدن زن هاست، دشمن می دارد.
    و نیز در روایت است که:.
    تَزَوَّجُوْا وَلا تُطَلِّقُوا فَإنَّ اللّهَ لایُحِبُّ الذوّاقِینَ وَالذَوّاقاتِ؛(7).
    ازدواج کنید و طلاق ندهید که خداوند مردانی را که زن می چشند و زنانی را که مرد می چشند، دوست نمی دارد.

 2. نیلوفر says

  خیلی اموزنده و مفیده اموزش هاتون. منکه خیلی نکته های خوب و شفافی گرفتم. راهکارها رو با دلایل خیلی خوب توضیح میدین. خیلی خوشحالم که با وبسایت شما اشنا شدم و پکیج اموزشی شما رو تهیه کردم.
  شما یکی از فرشتگان نجات دختران ایرانی هستین.
  سلامت و پرانرژی باشین همیشه و در همه حال.
  با تشکر ویژه:
  نیلوفر

 3. m says

  بسیار دید منفی نگرانه ایی به موضوع شده حتی اگر یک زن بخاطر درامد زایی صیغه شود حداقل بهتر از خودفروشی است! هیچ حلال و حرام خدایی بی علت نیس قطعا صیغه جلوی خیلی از گناها گرفته میشه
  هستند دخترانی که بخاطر ترغیب طرف به ازدواج با فرد ارتباط برقرار میکنند اون چطو توجیه میشه؟ حداقل با صیغه پیش خودش بعد شرمنده نمیشه

 4. فاطمه says

  سلام دوستان من یک حقوقدان هستم و از قضا کتابای روانشناسی و دوره های مختلفی رو گذروندم و از تجربه های زندگی اطرافیان دوست همسایه فامیل تو سن های مختلف به لطف خدا به نحو احسن بهره مند می شم تعارف نداریم دقیقا مرد بیشتر برای همین مساله ج. طرف زن میاد مساله ج. برای مرد پوشش دهنده عاطفه روان نشاط تعدیل انرژی شارژ باطری کل وجودشه نمی دونم بعد که اون زن رو رها کنند آیا احساس گناه و عذاب وجدا ن می کنند یا نه البته صیغه مساله شرعیه و اولش قید می کنن که مثلا تا کی و …. ولی به نظرم نوع نگاه زن به داستان صیغه خیلی مهمه آیا نسبت به اثری که روی جسم و روح و روانش می زاره آگاهه یا نه ؟ خب ببخشید بعضیا دست از خود شستن برای رقابت با آقایون بدون رعایت دوران عده و ….. تبدیل به همون پلنگهای معروف شدن اینا که رسما فقط برای گذر هستن و اولین هدفشون پوله دوم تعدد لذت جویی که این هم با فطرت زن مغایرت داره شرعش هم بماند

  ۲- حالت اصلی اون مونث هایی که صیغه می کنند و مقید هستن باز ببینند میخان مثلا ی دوره کوتاه با یکی باشن بعد دست زیر چانه بشن عده بگذره خب بعدش چی؟ البته اگر این مسایل براش حل باشه خب صیغه بشه حلال خداست اما خیلی خوبه به همه زوایا آگاه بشه یا حداقل به ۵۰ درصد داستان بعد بره و به کسی هم ارتباطی نداره خودش می دونه و راه درست

  ۳- کلا آدم تا کسی رو دوست نداشته باشه اصلا نمی تونه باهاش باشه بهش فکر کنه چه برسه به این که…. پس اون خانم لابد اون طرف رو دوست داره اگه دوست داره به سمت ازدواج دایم بره بهتره یعنی رابطه رو طوری به سمت ازدواج دایم سوق بده

  ۴- اگه دوست نداره خب باید دید برا چی میخاد صیغه کسی بشه؟ چون صیغه برای رفع نیاز ج. خصوصا آقایونه اونم اگه شرایط از. نداشته باشه

  ۵- البته نگاه کنیم می بینیم بیشتر هر کسی که وضع مالی خوب و امکانات داره میره سمت این داستان

  ۶- خب چه زنی صیغه میشه فرض نگاه ما مثبته و شرعی باشه/ لابد مشکل مالی داره یا درجه کمتر نیاز ج. چون این زن ها مفت که صیغه نمی شن ی طمعی ی مساله ای باید باشه دیگه باید بررسی کرد آیا رفع میشه یا نه

  ۷- ولی کلا به نظر من آسیب روانی و …. برا زن بیشتره این مردا از روی ذات تنوع طلبی این کار رو می کنند و در واقع اصلا به اون زن وفا ندارن حالا از تو سیر شدم حالا ی سایز دیگه ی رنگ دیگه فلان ویژگی فلان فلان

  ۸- این نوع مردا به خانواده خودشون این طور روا نمی دونن حتی دختراشون یا فامیلشون رو عقد کرده نگه نمی دارن من چند نفر رو شنیدم اما نسبت به دیگرون اشکال نداره ببخشید پوست داماد و شوهر خواهر و .. رو زنده زنده می کنن که تو حق نداری اما چقد جالبه خودش همه جوره حق داره……….. مونث های خاندان رو شوهرشو تو منگنه می زارن خانم راحت باشه همه با هم دست به دست هم دادن که خانم سوار زندگی باشه مهریه کلان هزینه های آن چنانی و …. به قول شما ما لطف کردیم تو رو تو خانواده راه دادیم در حالی که باور کن دختره به درد جرز دیوار نمی خوره دماغشو بگیرن رحلت کرده سلیقه اش تو دور ریختن و حاضری خریدنه اینم که هنر نیست. بویی از اقتصاد نبرده به قول شما اون دختر بی دست پای پول خرج کن و
  با عرضههههههههههههههههه دختر بساز همه جوره مهرباننننن !!!!مهره سوخته ………………………….. ولی اکثرا نه همه این آقایون کاراشون از مصادیق خودخواهی و خودشیفتگیه اسیب های روانی و کودکان بی شناسنامه و سر راهی موید این مطلبه ( عرض کردم بنده حقوق دان هستم )

  ۹- بعدش اون زن اگه نیتش ازدواج دایم بوده و مثلا خواسته دلی به دست بیاره و … مطمین باشید بیمار میشه مگر این که نیتش ازدواج نباشه و خب تصمیم خودشه.

  ۱۰ – بیرون بعضی جاها حرف از زن های !!!!! کلاهبردار میزنن اما می بینم لنگه خودش زرنگن دیگه حداقل هدف داره مثلا زنه پول میخاد و می گیره و بعد میره راحتم هست برا مقاصد بعضی از این مردا راستش این مدل زن ها خوبن نه تنها خوب که عالی اند. بستگی داره آدم خودش چی بخاد

  ۱۱- خود صیغه در فقه فرآیند داره که هر کسی از عهد ه اش بر نمیاد بیشتر این مردا از اسلام فقط صیغه رو بلدن اما با کی چگونه و …. حالیشون نیست اینه که وضع جامعه اینه

  ۱۲- در نتیجه صیغه عملا برای اکثر تایید کنندگانش شده روسپیگری در حالی که این نیست و نباید باشه. صیغه با تعدد روابط خیلی فرق داره در واقع نوعی بند بازیه و باید خیلی محتاط بود

  ۱۳- حالا ما کل شرعمون رو رعایت کردیم ی مونده صیغه دیگه اینم انجام بشه رسالتمون تموم شده و دیگه می تونیم راهی مرحله بالاتر بازی بشیم.

  ۱۴- چرا آمار کسانی که دختراشون رو می کشند بخاطر این که کسی رو دوست داره رو به افزایشه؟
  مگه اون پدر ی روز کسی رو دوست نداشته؟ چرا داشته اما میاد از نگاه خودش تو قالب اون مذکر که وارد قلمروش شده نگاه می کنه خون جلو چشمشو می گیره خب این وسط کی می میره دخترا کی ذلیل میشه خانما بابا دوباره که زنده بگور میشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! با قرآن و حلال خدا برگشتیم به هزاران سال پیش!!!! پس حتما ی جای کار می لنگه راحتتون کنم فرهنگ تو همه چی تاثیر داره ما چیمون درسته کل آیات قرآن رو رها کردیم آیه صیغه رو سر نیزه قرار دادیم؟‍! اونه دختر بدبخت اگه آگاه باشه بره خیلی بهتره تا نا اگاه
  ۱۵- ی دارو هم مصرف می کنی توش عوارضشو نوشته دیگه خودت باید تشخیص بدی کی و کجا تا کجا باید مصرف کنی یا نه. اگه عوارض برات نداشت سرت سلامت داشت خب عزیزم من هشدار دادم بدون کجا داروی شفا بخش تجویز شده رو قطع کنی ممنونم که پیام رو تا انتها خوندی الهی بهترین نعمتهای خدا از بهترین راهها نصیب همه مومنین مظلوما خوبا اونا که دنبال زندگی سالم و زیبا هستن بشه الهی آمین عاشق روح دمیده شده الهی تو وجود همگی شما انسان های نازنین هستم

 5. فاطمه says

  کاش انقد ادما جوانمرد و انسان صفت بودن که اگه می دیدن زنی بخاطر مشکل مالی واقعی این کارو می کنه فقط کمک مالی بهش کنن آدم خیلی دلش می سوزه

 6. فاطمه says

  فقط می دونم هر چی از اعتدال در بیاد از جایگاه و جلد خودش در بیاد کل سیستم یک انسان رو بهم می ریزه و این خیلی بده ولی منفعت طلبی ادم تا اون جا پیش رفته که برای توجیه خودش به هر دستاویزی چنگ می زنه متاهل میگه شریکم بده اما اگه بده چرا باهاش موندی؟ مرد زن رو وسیله می دونه زن مرد رو جیب می دونه زن ها به هم رحم نمی کنن و بعضی آدما هر چی برای خود می پسندی برای دیگرون بپسند رو می زارن زیر پا مستقیم اون قسمت از دین ی هر چی رو علم می کنن که فعلا سرپوشی باشه برای تمایلی که دارن اما همین آدم وقتی نوبت دخترش شد حالا اون قسمت از دین دیگه جواب نمی ده نوبت خواهرش شد ی نفر رو اجیر می کنه شوهر خواهرشو بزنه نوبت مادرش شد وای نه مادرم بهترین زن دنیاست نباید بابامممم این کارو می کرد بله عرف جامعه ما اینه راستش اصلا ازین حرفا انرژی نمی گیرم. من خودمو همیشه جای هر کسی که باهاش رو به رو میشم می زارم خواستگار بود همون طور رفتار کنم که دوست دارم با برادرم تا کنن پیر بود یاد پیری خودم می افتم خانواده ای بود بچه کوچکی داشت تو دلم میگم اگه من کودک بودم دوست داشتم چقد امنیت و آرامش داشته باشم پس کاری نکنم این بچه از محبت و هزینه مادی معنوی پدرش بی بهره بشه. تمام سعی ام اینه که هر چه برای خود می پسندم برای عالم می پسندم ایمان دارم یک روزی دنیا آینه افکارم رو بهم نشون خواهد داد اصلا هم ادعای تعصب و حلال و نیزه و قرآن ندارم خورشید همیشه از شرق طلوع می کنه و از غرب غروب عالم امکان قانون منده دنیا با صلح نیکو و به جا زیباست

 7. فاطمه says

  بچه ها من دنیا رو این طوری دوست ندارم … انگار هر جا به آدمیزاد گفتن اختیار داری بی جنبه شد هر جا محبت کرد بی مهری دید طرف مقابلش نگفت تو مهربونی گفت من آدم لایقی ام من زرنگم من بلدم!!!!!!! افسوس که ما دیر متوجه می شیم ان الانسان ظلوما جهولا میگم ازین بحث ها اصلا انرژی نمی گیرم مگه ی آدم چقدر عمر می کنه چقدر عمر مفید داره؟ خدا نگهدار همگی

 8. میر محسن says

  من با نویسنده موافق ام. به چه قیمتی؟! دختر بیچاره شه به قیمت لذت مرد؟؟
  حالا چه صبغه چه فحشا
  دخترا من یک مردم
  لطفا فریب مرد ها نخورید
  چه دوست داشتنی!؟
  چه کشکی؟؟!

 9. لیلا says

  هیچ وقت فکر نمیکردم بحث صیغه و صیغه شدن رو روزی از کسی بشنوم که نزدیک ترین بهم هست تا روزی که میخواستیم سفر بریم و خیلی یهویی بهم گفت با دوست من بریم اولش فکر کردم یه دوستی عادیه و بعد فهمیدم قضیه خیلی جدی تر از اینه که من فکرش رو میکنم و چقدر جا خوردم و متاسف شدم بابتش چقدر اون لحظه برام سخت بود که پرسیدم منظورت از دوستی در چه حد هست …..
  اینه داستان بسیاری از دختران سرزمینم کاش به بهانه شرع حلال جلوه نمیدادنش که از هر حرامی حرام تره کاش جای شرع ،عرف جامعه رو در نظر میگرفتن کاش به بهانه اینکه طرف مقبل با زنش فلانه و فلانه خودشون رو راضی نمیکردن کاش مسئولین سرزمینم اینقدر شرایط رو سخت نمیکردن که یه خانم برای تامین مخارجش دنبال این موارد نره و هزار ای کاش دیگه
  کاش مردان سرزمینم وقتی پای برگه زندگی رو امضاء میکنن چشم و دلشون رو به روی همه ببندن
  کاش برای همریگه احترام قائل شیم برای هر دوستت دارمی که به زبون میاریم
  کاش صداقت داشتیم
  …….

Leave A Reply

Your email address will not be published.