20 سوال برای شناخت پسر برای ازدواج به طور کامل

1 404

شناخت پسر در طول روابطی که دارید، چندان سخت نیست، کافی است با چند پرسش و زدن عینک ریز بینی، خیلی خوب به این مهم دست پیدا کنید. سوالاتی که توی این مطلب برای تو نوشته ام بهت کمک می کنه که بتونی تقریبا 100 درصد اخلاقیات و روحیات یک پسر رو قبل از ازدواج بشناسی.

 

اهمیت شناخت پسر قبل از ازدواج

حتی اگر صد در صد مطمئن نیستی که قرار است، رابطه ات به خوبی تا ازدواج پیش برود یا نه، باز هم لازم است که تو شناخت خوبی از پسر مورد نظر داشته باشی. این که بسیاری از دخترها قبل از شناخت پسر به طور کامل عاشق می شوند، هم خودش تبدیل به معضل بزرگی شده است.

شاید با خودت بگویی که جذاب تر از این پسر ندیده ام! یا شغلش و درآمدش دقیقا پاسخگوی آرزو های دیرینه ی من است. بزنی و بکوبی و عاشق شوی و بعدش هم متوجه شوی راهی که رفته ای به ترکستان است! ( یعنی باید سرت را بیندازی پایین و راهی که رفته ای را با ضررهای بسیار برگردی )

 

شناخت پسر خوب از پسر بد

در مبحث شناخت پسر خوب از پسر بد، قصد نداریم مچ گیری کنیم اما این واقعیت وجود دارد که برخی پسران برچسب های خاصی را با خود یدک می کشند. این برچسب ها می تواند خط قرمز های شما در زندگی باشند. پسران خوب یک سری ویژگی ها دارند که پسران بد مطمئنا از آن مبرا هستند.

پیش از این در مورد شناخت پسران بد و نشانه های رفتاری آن ها صحبت کرده ام. حتی در مطلبی دیگر گفته ام که چرا دختران خوب اسیر پسران بد می شوند. اما نکته مهم تر در این مقاله این است که تو بتوانی پسر مورد نظر را از طریق سبک زندگی اش شناسایی کنی و متوجه شوی که اصلا مرد رویای تو برای ازدواج هست یا نه.

 

3 روش شناخت پسر در خواستگاری

شناخت پسر در خواستگاری یک موضوع مهم برای دختران است. بله شما می توانی به برخی ویژگی های پسران در خواستگاری پی ببری. به عنوان مثال، وقتی که توی جلسه خواستگاری هستید و پسر، مخاطب شما و یا والدین محترم تان است، اما تمام سوال هایی که پرسیده می شود را یا مادر جواب می دهد یا پدر پسر، بدین معنی است که پسر مورد نظر شخصیت مغلوب دارد، و مادر یا پدرش تسلط بر وی دارند. همچنین می توان نشان از کمبود عزت نفس و اعتماد بنفس در پسر نیز اشاره کرد.

یا پسری که در پاسخ به سوالات دستش را پنهان می کند یا دستش را جلوی دهان می گیرد و یا حتی با بدنش بازی می کند، می تواند نشان از عدم صداقت وی داشته باشد. البته در دوره زبان بدن یاد داده ام که چه مواقعی ممکن است اشتباه کنید و برداشت های بدی داشته باشید.

اما این شناخت ها در مدت زمان 1 ساعته خواستگاری، چندان تمام ماجرا نیست.

شناخت پسر برای ازدواج

شناخت پسر برای ازدواج یا دوستی

من به هیچ عنوان به هیچ دختر دسته گلی اجازه نمی دهم وقتش را صرف پسری کند تا از او و وجود آن دختر، آرامش و کامیابی پیدا کند و آخرش هم ختم به ازدواج نشود.

می خواهیم دوست باشیم و وقت بگذرانیم، جمله ی دختران هدفمند و با ارزش نیست. ارزش دختر زمانی حفظ می شود که خودش را رایگان حتی برای خوش و بش در اختیار هیچ مردی قرار ندهد. ( از موضع نفر سوم به موضوع نگاه کنید! قطعا بهره جویی های جاه طلبانه حتی اگر به رابطه های منشوری ختم نشود، صحنه جالبی نیست )

اما اگر هنوز به این باور نرسیده ای که قصدت از ماندن  توی رابطه چیست، و نمی دانی که اصلا با این فرد ازدواج می کنی یا نه، نیازی نیست که عمیق تر این فرد را بشناسی. در چنین شرایطی هیچ اهمیتی ندارد که تو بدانی او با مادرش چطور رفتار می کند. یا چشم انداز آینده اش چیست. چون تو با هیچ کدام از آن ها سر و کار نخواهی داشت. خیلی به تو لطف شود چند ماهی با تو همکلام یا هم بستر شود. و بعد تمام! باور کن همین است.

 

سوال 1 تا 7: شناخت پسرها برای ازدواج از طریق چشم انداز و خانواده

خب حالا سعی می کنیم توی 5 سوال اول، تا حدودی به مساله خانواده، چشم انداز ها و غیره در پسر مورد نظر، بپردازیم. با چه سوالات دقیقی می توانی کتاب شخصیت پسر مقابلت را حتی در جلسه اول، تا انتها بخوانی؟ این چند سوال را تست کن

 

سوال 1: رابطه ات با والدینت چطور است

این اولین سوال است. امیدوارم که به کلیشه نرود و بتوانی با پرسیدن و یا حتی نظاره کردن به درستی بتوانی تشخیص دهی که:

 1. پسر در چه خانواده ای بزرگ شده است
 2. همسر/ پدر و مادر/ فرزند در این خانواده در چه جایگاهی قرار دارند
 3. اگر وارد زندگی شان شدی، با تو در آینده چطور رفتار خواهد شد
 4. میزان احترام و عکس العمل ها در خانواده چطور است

در واقع نحوه رفتار آن ها با هم نشان می دهد که شریک زندگی شما در چه بستری از زندگی و رفتار بزرگ شده و چه شرایطی را پشت سر گزارده است.

 

سوال 2: چرا به دنبال شریک زندگی هستی

و این یک سوال مهم است. شاید خیلی از مرد ها برایش پاسخ های خاص انتزاعی آماده کرده باشند. اما تو می توانی با این سوال او را به چالش بکشی. در ادامه این سوال می توانی بپرسی

 1. از همسر آینده ات چه انتظاری داری
 2. می خواهی برای او چه کاری کنی
 3. چه نیازی به همسر داری
 4. حقوق متقابل همسران چیست
 5. نگاهت به زندگی متاهلی نسبت به ازدواج سفید و یا حتی زندگی موقت و محرمیت موقت چیست؟
 6. و غیره

این سوالات می تواند تا حد زیادی جایگاه ازدواج سالم در نظر پسر را برای تان روشن کند. امیدوارم پاسخ های خوب و دقیقی داشته باشد.

 

سوال 3: هدف زندگی مشترک برای تو چیست

این سوال هم می تواند نشان دهد که در آینده چقدر پسر مورد نظرتان برای تان افتخار آفرین خواهد شد. بعد از پرسیدن این سوال کلی به سوالات جزیی زیر بپردازید:

 1. در مورد آینده شغلی چه دیدگاهی داری
 2. چه هدفی برای 5 سال آینده داری
 3. قصد داری فرزند دار شوی یا نه
 4. تصورت در مورد خودت در آینده چیست
 5. وضعیت درس خواندن شما چطور می شود

آیا اهداف مشترکی با هم دارید یا نه؟ شاید بعضی چیزها برای این پسر بسیار شخصی باشد اما مساله بچه دار شدن، باید یک هدف مشترک باشد.

آموزش طلایی: 35 نکته برای جذب خواستگار به خود در جلسه اول

 

سوال 4: از یک رابطه صمیمی چه می خواهی

این سوال از آن سوالاتی است که پاسخ دقیقی ندارد. اما می تواند ناگهان طرف مقابل را تخلیه کند. واقعا تعریف صمیمیت برای هر کس یک تعریف مجزا است. این تعریف ها کمک می کند تا بتوانیم نیازهایشان را هم بشناسیم.

 1. نوع ارتباط منتهی به صمیمیت از نظر شما چیست
 2. صمیمیت چه بخش مهمی از رابطه تان را درگیر می کند؟ آیا برایت ضروری است؟
هنگام پرسش برای شناخت پسر بررسی کنید که تعریف و چشم انداز او از صمیمیت با تعریف صمیمیت از نظر تو، و استانداردها و نیازهای تو مطابقت دارد یا نه.

با کمک 5 جلسه آخر از دوره بیان سبز، علاوه بر یاد گیری روش های بیان درست، و فن بیان عاشقانه می توانی شناخت خوبی روی علایق پسر مورد نظر پیدا کنی و کاری کنی که او را به خودت بهتر جذب کنی.

می خواهم سرفصل های دوره بیان سبز را ببینم..

 

سوال 5: یک روز خوب برای شما چه روزی است

با این سوال می توانی به علایق و نقطه ضعف یا قوت او پی ببری. اگر او روز خوب برایش تعریف شده در جمعه هایی که از صبح تا عصر بخوابد، اما برای تو تعریف شده در جمعه ای که از صبح توی طبیعت باشی! تا وقتی که آفتاب غروب می کند. این نشان می دهد که شما دوتا چشم انداز مشابهی ندارید.

در این باره باید بسیار با دقت پیش بروی و سوال کنی تا بتوانی به جای مناسبی برای مقایسه با خودت برسی.

 

سوال 6: طولاتی ترین رابطه شما تا کنون چقدر بوده

این مهم است که طولانی ترین رابطه را در زندگی این فرد بشناسید و ماهیت آن را بررسی کنید. اگر فرد مورد نظر شما هیچ وقت مجرد نبوده و از رابطه ای به رابطه دیگر پرش می کرده این موضوع جای اشکال دارد و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

سوال 7: اصلا بچه می خواهی

بچه برای مرد ها یک نماد برای قدرت نمایی است. اما خب هر کس علایق خاص خود را دارد. این بدین معنی نیست که اگر مردی بچه دوست نداشته باشد صرفا مرد بدی است. هر چند ما می گوییم مرد هایی که بچه دوستند خانواده دوست تر هستند و احتمال ماندگاری با همسرشان بیشتر است. اما این بدین معنی نیست که 100 درصد همینطور است. مگر نه این همه بچه طلاق که از آسمان فرو نریخته اند. وقتی حرف از بچه می شود صرفا به این خاطر است که علایق و چشم انداز مشترکی داشته باشید و اگر تناقضی می بینید وقت تان را هدر نکنید.

 

شناخت پسر از طریق نقاط قوت و ضعف روحی و عادت ها

و اما عادت هایی که به روحیات و باطن پسر مورد نظر بر می گردد می تواند یک امتیاز عالی برای شناخت پسر قبل از ازدواج با او باشد. این چند سوال را با دقت بیشتری بپرس.

 

سوال 8: آیا تا بحال مواد مخدر مصرف کرده ای

آیا تاکنون با مواد مسکر، یا مواد مخدر دست و پنجه نرم کرده اید؟ این مهم است که از شریک زندگی خود بپرسید. البته ، این بدان معنا نیست که اگر وی دچار سوء مصرف مواد شده باشد ، فرد بدی است. اما این بدان معناست که احتمال بازگشت او مجدد وجود دارد ، و اگر در رابطه با او هستید ، باید از این امر آگاه باشید.

 

سوال 9: از چه چیزی می ترسی

وقتی از ترس های طرف مقابلت سوال میکنی بدین معنی نیست که او را ضعیف بپنداری. هرکس ترس های شخصی اش را در زندگی اش دارد. مهم این است که بدانی او در چه چیزی ترس دارد و چطور با آن مقابله می کند. بسیاری از افراد برای مقابله با ترس هایشان به دنبال پوششی بر این ترس ها هستند و با روش های سو آن ها را پوشش می دهند. اما برخی از قدرت های دیگرشان برای پوشاندن و یا حل این مساله استفاده می کنند.

 

سوال 10: کجا احساس خوشحالی می کنی

شاید یکی بگوید که وقتی با خودم خلوت می کنم یا وقتی به جای خلوتی می روم و یا شاید طرف مقابل تو بگوید وقتی به کوهنوردی می روم. مهم ترین چیزی که از این پاسخ باید دریافت کنید این است که سبک خوشحالی طرف مقابلت اگر به مکان و شرایط خاص بستگی دارد، چقدر با آرامش و خوشحالی و سبک تو سنخیت دارد.

 

سوال 11: سپاسگزار چه چیزهایی هستی

این خوب است که بدانیم فرد مقابل ما در زندگی، سپاسگزار چه چیزهایی است و اصلا قدر دان چه چیزهایی است!؟ او آیا در ذات خود در زندگی اش نعمت بین است یا نه؟ این جا می توان انسان های منفی گرا را خیلی خوب شناخت. افرادی که روحیه سپاسگزاری دارند، آدم های قدرشناسی اند. 

 

سوال 12: تو فردی مذهبی هستی یا صرفا معنوی

این سوال تفاوت خیلی شدیدی در شخصیت طرف مقابلت را نشان می دهد. فرد مذهبی، آداب و اصول مذهب از واجبات تا غیره را به خوبی می داند و بدان مقید است. اما فرد معنوی معتقد است که با روش شخصی خودش می تواند به آرامش الهی اش برسد. اگر تو فردی مقید به شرع هستی، قطعا یک فرد معنوی به تنهایی نمی تواند تکمیل کننده ات در زندگی باشد. چرا که بعد از این در جای جای زندگی ات با هم به مشکل برخورد می کنید.

نمونه ای از تعارض های افراد مذهبی و معنوی

نمونه ای از این ویژگی در کاربران شادزیستی: به عنوان مثال پسر یا دختر، مذهبی هستند و طرف مقابل معنوی. در مذهب، در دین اسلام و علی الخصوص تشیع مساله ای داریم به نام خمس و زکات که هر کدام قوانین خاص خود را دارند. پسر یا دختری که به این مهم مقید است، ولی صرفا با فردی معنوی زندگی می کند، ممکن است به این تعارض برسند که فرد مذهبی طبق شرع مقدس، ملزم به پرداخت خمس است ولی همسرش، برای درآمدش این حقوق مالی را در نظر ندارد و معتقد است با کارهای خیری که می کند از زیر دین بیرون می آید. این موضوع از مهم ترین اختلافات افراد مذهبی و معنوی در زندگی بوده که در شادزیستی مراجعه کرده اند. از طرفی مساله حجاب و نظیر آن نیز در این مرحله دقیقا رخ می نماید.

 

سوال 13: بزرگترین پشیمانی تو در زندگی چیست

شاید این سوال او را به فکر ببرد، و شاید نخواهد پاسخ دهد. اما خوب است که این سوال را بپرسید و در مورد آن، بحث و گفتگو کنید. معمولا مردم در پشیمانی های شان بزرگ می شوند.

بیشتر یاد بگیر: 41 سوال برای قرار اول آشنایی در یک کافه دنج

 

شناخت پسران از طریق محدودیت ها و علایق شخصی

محدودیت ها نیز می تواند تا حدی بیان گر شخصیت طرف مقابل تو باشد و برای زندگی ات سختی یا آسانی به بار آورد.

 

سوال 14: خطوط قرمز شما در زندگی چیست

هر فردی در زندگی یک نقطه تحمل دارد. شناخت این حدود و نقاط به ما کمک می کند تا وارد فاز های هشدار دهنده در رابطه با مرد یا زن مورد نظرمان نشویم. در مورد این خطوط قرمز نمی توان گذرا صحبت کرد. بلکه باید عمیق و مدت دار در مورد آن ها بحث و گفتگو شود. البته امیدواریم که برای گرفتن نقطه ضعف این کار را نکنید.

 

سوال 15: حیوان خانگی دوست داری

اگر تو از نگهداری حیوانات خانگی بیزار هستی خوب است که همین حالا در مورد این مساله به توافق برسید. پسری که گربه یا سگ باید حتما توی تختش بخوابد، با دختری که روی نظافت یا برخی مسائل حساسیت دارد، نمی تواند با آرامش زندگی کند.

بعد از اولین قرار : 21 پیامک که بعد از قرار اول می توانید ارسال کنید

 

سوال 16: بزرگترین درس ها از رابطه های قبلی ات چیست

ما توصیه می کنیم در جلسات اول از رابطه های پیشین چندان سوال نکنید. اما اگر احساس می کنید جای صحبت وجود دارد و باید همه چیز صد در صد مشخص شود، حتما از رابطه های قبلی اش بپرسید.

چیزی که فرد از رابطه های شکست خورده اش، یاد می گیرد، نشان از این دارد که در آینده اشتباه نمی کند و بزرگ تر می شود. اگر او معتقد است که عامل شکست تمام رابطه هایش در گذشته، دختر مورد نظرش بوده، باید در مورد این فرد تردید داشته باشید.

جلوی پسرها هول می شوی؟ چطور در قرار با پسرها هول نشوم و خونسرد باشم

 

سوال 17: ترتیب عشق زندگی ، خانواده ، شغل برای تو چه اولویتی دارد

این موضوع را می توان در مشاهده سبک زندگی اش متوجه شد. پسری که 10 روز به ده روز هم به خانواده اش سر نمی زند، نشان از این دارد که حسابی برای شغلش وقت می گذارد و پسری کاری است اما تعادل را رعایت نمی کند. اولویت بندی ها در زندگی فرد مورد نظر کمک می کند که چطور در آینده از او بهره مند خواهید شد.

 

سوال 18: کوه دوست داری یا ساحل

خب این سوال شاید لوس باشد . اما این را نوشتم تا یادت باشد که در مورد مود های روحی و احساسی تان حرف بزنید. با هم در مورد تفریحات و نوع آن و شرایط و حتی روز و ساعت آن صحبت کنید.

اگر علایق مشترکی برای تفریحات تان نداشته باشید، احتمالا به مشکل برخورد می کنید.

 

سوال 19: 30 کاری که می خواهی در زندگی انجام دهی چیست

همه ما آدمها دوست داریم قبل از رفتن از این دنیا کارهایی کنیم. این لیست می تواند نشان دهنده شخصیت ما، آرزوها، ترس ها و ارزش های ما باشد. این لیست را از او بخواهید تا حتی اگر شده شفاهی برای تان توضیح دهد.

 

سوال 20: شب زنده دار هستی یا روزها را زندگی می کنی

بسیاری از مردم در عصر کنونی، صبح شان از ساعت 12 شب شروع می شود! این مساله خیلی مهم است. باید بدانی که او سبک زندگی اش چطور است. اگر صبح کار است و روزها کلا بیدار است ولی تو معمولا دوست داری روزها را بخوابی و از آرامش شب برای رسیدن به کارهایت استفاده کنی، احتمالا با هم به مشکل برخورد می کنید.

 

منبع الهام مطلب : پک قرص صورتی

You might also like
1 Comment
 1. فرناز says

  پرسش های جدیدی بود که تو سایت دیگه ندیده بودم تا به حال
  خیلی متشکرم
  و کاش از من هم چنین سوال هایی می شد چون خیلی از خواسته ها و توقع ها یا همین سوالات قابل توضیح هست
  ممنون شادزیستی عزیزم

Leave A Reply

Your email address will not be published.