13 ویژگی پسر نرمال برای زندگی آرام و ازدواج

می توان روی این پسر برای ازدواج حساب کرد

1 1,902

احتمالا وقتی قصد داری که رابطه ای با هدف ازدواج تشکیل دهی، به دنبال این می گردی که ویژگی پسر چشمش فلان رنگ باشد، قدش فلان سانت باشد و حساب بانکی اش هم فلان باشد. البته برخی دیگر هستند که به دنبال چیزهای دیگری هم هستند که تازگی ها مد شده! بگذریم. اما تو به دنبال چه چیزی هستی؟

اگر در یک پسر صرفا به دنبال قد و چشم و ابرو و خال لب و … ( وا این که شد عروس!!!! ) به هر حال این چیزها می گردی، بهتره که یک خرده ریزه ای چشمت رو باز تر کنی و به فاکتورهای دیگه ای هم فکر کنی. ویژگی پسر ازدواجی شامل آیتم هایی است که اگر به آن ها دقت نکنی، دچار خسران های زیادی میشوی.

این که عاشق شده ای، خوب است! ( شاید هم بد باشد ) اما اگر پسر مورد نظرت این 13 ویژگی را ندارد، نباید رابطه ات را ادامه دهی.

 

پسر مهربان و دلسوز

دلسوزی و مهربانی به این معنی نیست که همیشه و همه جا نسبت به همه دست به جیب است و برای گربه ها غذا می ریزد و احتمالا سگ های ولگرد را تغذیه می کند. این ها خوب است. اما پسر مهربان ودلسوز، کسی است که تو را ابتدا به عنوان یک انسان می بیند و به نیازهایت توجه دارد.

یک پسر مهربان در اصل پسری است که واقعا به تو اهمیت می دهد و در رفتارهایش، خودخواهی را مشاهده نمی کنی. چیزی که تو در پایان روز آن را می خواهی دقیقا همین است.. احساس مهم و محترم شمرده شدن از طرف پسری که اسمش را احتمالا آقایی! یا عشقم! یا حضرت عشق توی گوشی ات ذخیره کرده ای!!!

( ولی خب یکی از کاربرامون وقتی اسکرین شات پسره رو برام فرستاد دیدم اسمش رو بابا لنگ دراز ذخیره کرده! خیلی جالب بود و خنده دار و البته بار روانشناسی خاصی هم داشت که بعدا براتون یکبار توضیح میدم! فعلا بریم سراغ مورد دوم )

آیا این ویژگی در پسری که تو عاشقش هستی وجود دارد؟

با نگاه عاشقانه به این قضیه نگاه نکن. منطقی باش. آیا انتظارات تو برآورده می شود یا نه؟

اگر می شود که عالی است اگر نه شاید لازم است که در مورد رابطه ات تجدید نظر کنی.

از کجا میشه پسری پیدا کرد که قصد ازدواج داره ؟؟ از اینجا

ویژگی پسر که قصد ازدواج با او داری باید مطابق با استاندارد هایی باشد نه این که همین قدر که فهمیدی عاشقش شده ای همه چیز تمام و کمال باشد.
ویژگی پسر که قصد ازدواج با او داری باید مطابق با استاندارد هایی باشد نه این که همین قدر که فهمیدی عاشقش شده ای همه چیز تمام و کمال باشد.

بهش اعتماد داری

پسری که بهش اعتماد داری، پسری هست که تو رو همینطوری که هستی پذیرفته و در مورد زندگی اش هم چیزهای زیادی می دونی. پسری که وقتی گوشی اش خاموشه، مطمئنی که شارژ تموم کرده یا گوشی اش شکسته!!! پسری که قبل از این که تو نسبت بهش شک کنی یا بی اعتماد بشی در مورد خیلی چیزا توضیح داده بهت!

البته اعتماد مصادیق زیادی داره که متاسفانه گاهی با خوش خیالی های ما همراه میشه و بعدش هم دامممممممممممبببببببب می خوریم به کوه بزرگ دروغ های گله گنده!!!

اینو دیگه خودت میدونی منظورم چیه!!

ولی کلا پسری که همیشه مشکوک و مبهمه، پسریه که بدرد تو نمی خوره! همین حالا ردش کن بره.

اینم بخون: از کجا بفهمم پسری قصد ازدواج داره یا دوستی؟

 

بلند پرواز و برنامه مند

پدربزرگم همیشه میگفت که، پسری خوبه که فکرهای بلند تو سرش باشه! جاه طلب به معنای مثبت باشه، و بلند پروازباشه. اون راست میگفت چرا که چنین مردی، همیشه به دنبال تلاش بیشتر هست!

اما پسری که بیخیاله! کارش فقط لم دادن و بازی کردن با موبایلشه! به احتمال زیاد، یک روزی هم به دنبال راهی برای دانلود کردن شام و ناهارش از گوشی باید باشه!!! ( البته اگر اینقدر تنبل نباشه که به خنسی بخوره و بخوات جورابش رو بفروشه تا شام شبش رو درست کنه!! ) درست حدس زدی.. منظورم این بود که پسری به درد ادامه رابطه می خوره که واقعا کاری باشه و اهداف واقعی و قابل دنبال کردن داشته باشه و البته دنبال کنه اون هدف ها رو

 1. پسری که میگه بیخیال بابا خدا روزی رسونه، پسر مناسبی برای زندگی نیست! نه این که خداروزی رسون نیست! چرا هست اما باید بره دنبال روزی!!
 2. پسری که میگه میخوام هواپیمای شخصی داشته باشم، اما کل تلاشش برای داشتن هواپیمای شخصی فقط سرچ کردن عکس هواپیماها از توی گوشیشه! اینم مناسب زندگی نیست
 3. پسری که میگه میخوام درآمد کسب کنم تا زندگیمون و بسازیم! اما هنوز پول شارژش رو از باباش میگیره یا تو براش شارژ میکنی. اینم که تکلیفش معلومه

پس به دنبال پسری به فکر بلند و اراده آهنین باشید.

پر بازدید: اگر دوست داری پسری به ازدواج باهات فکر کنه اینم بخون

 

پسری که با خودش راحته

پسری که دنبال غل و غش نیست! این که گوشه لباست اگر جلوش رفت بالا، با خودت هی مدام نگی، وای خاک برسرم که بال روسریم رفته بود کنار و فلان جای مانتوم پیدا بود! پسری که سخت نمیگیره! و تو رو به سختی نمی اندازه.

اگر با پسری در اشنایی ازدواج هستی، که مدام مجبور به خود سانسوری و مراقبت همه جانبه از خودت هستی، همین حالا فکری به حال رابطه ات کن.

پسری که سعی میکنه خود واقعیش رو نشونت بده این پسر می تونه سبب نمایش خود واقعی تو رو فراهم کنه . و تو رو به سختی نمی اندازه.

اما اگر با کسی در ارتباط هستی که وقتی ارایش داری و زمانی که ارایش نداری، هر دو به یک میزان او رو به وجد میاره، این می تونه یه نشونه خوب باشه از این که اون پسر فقط تو رو بخاطر خودت می خوات!!!

البته خودت خوب می تونی بفهمی کدوم پسر خودت رو برای خودت میخوات یا پول بابات! والا .. شوخی که نیست.. ملت هدفمند تور می کنن. تو زرنگ باش.

پر مخاطب: می دونی این ویژگی پسرهایی است که لایق ازدواجند؟

 

میشه رو حرفش حساب کرد

خب پسری که تو باهاش تو رابطه برای شناخت برای ازدواج هستی، ممکنه پسر خیلی خوشگل و پولداری باشه اما هیچ وقت نمیشه رو حرفش حساب کرد!! یعنی چی؟ ویژگی پسر باید بیش از هر چیز نمایش دهنده قابل اتکا بودن و اعتماد بودن باشه.

 • خب یعنی بهت گفته که سر قرار میاد اما دیر میاد!!
 • گفته قرار ملاقاتمون فلان روزه ولی یادش میره!
 • گفته با هم برین سینما ولی یادش رفته و احتمالا سانس فیلم ها رو قاطی کرده

خب با چنین فردی اگر ازدواج کردی چی میشه!!!؟

 • فردا پس فردا مهمونی خونه آبجی جونت دعوت هستی، ولی خب چی میشه!!؟ این اقا نیستش.. نمیاد و خیلی زشت میشه
 • اصلا قراره تو بیمارستان ان شالله به حق پنج تن بچه ات به دنیا بیاد، ولی اقا بالا سرت نیست!!
 • قول میده ولی سر قولش نیست

اصلا یه کلام! این مرد نمیشه رو حرفش حساب کرد. حالا خواه قرار دیدار باشه یا حل مشکل یا هر چیزی!

این مدل پسرها هم بدرد همون عمه شون میخورن! والا .

 

پسر سخاوتمند

پسر سخاوتمند از نظر تو شاید کسی باشد که برات کادو میخره!! وای این خیلی خوبه که پسری اهل کادو خریدن باشه. اما این سخاوتمندانه نیست.

پسری که من بهش میگم سخاوتمند و زندگی بزرگ منشانه برای تو ایجاد میکنه کسی هست که

 • هم کادو میخره
 • هم از موسسه های خیریه حمایت میکنه
 • هم به بچه گربه ها تا حدی میرسه
 • هم وقتی باهم میرین بیرون برای شام، غذاش رو با تو به اشتراک می گذاره

اصلا از اولین قراری که میرین حواستون باشه که آیا حاضره یه اسلایس از پیتزاش رو به تو بده یا نه گارد دفاعی دور کاسه بشقابش میگیره!!

 

پسری که خود اظهاری دارد

منظورم از خود اظهاری این است که نظر دهنده است و با کمال احترام نظر خودش را در هر چیز بیان می کند حتی اگر با نظر تو یکسان نباشد. برای این موضوع به دنبال یک مثال خوب بودم که توی یک سایت روانشناسی خارجی پیداش کردم.

ببخشید از مثالی که این خانم زده ولی خب جالبه تو هم بدونی.

میگه که خود اظهاری نشونه یک نوع شجاعت و اعتماد بنفسه!!! خب سگی رو در نظر بگیر که همیشه دمش پایینه و تسلیمه!! این از نظر تو چیه؟ اوه عجب سگ بدبخت بیچاره ی زلیلیه!!! خب فک کن این سگ عشق توهه! خب چی میشه؟ اوه همینقدر بدبخت و بی و دست و پاست.. مطمئن باش ی جاهایی هم از تو مایه میگذاره برای خودش یا دیگرون . فاجعه است اصلا .

پس حالا که فهمیدی خود اظهاری یعنی چی ببین عشقت چقدر دچار این مساله است و میشه بهش افتخار کرد یا نه.

 

ویژگی پسر شوخ طبع

پسر شوخ طبع یعنی پسری که هم می تواند بخنداند و هم بخندد! راستش آدم های جدی زیاده از حد مرموز هستن! خب اگر با مرموزی او کنار بیایی، خواهی دید که از حضور با ان ها لذت نمی بری، و همش باید کاراگاه بازی دربیاری اصلا این مدل آدم ها خسته کننده اند. بعد از مدت از معیت با اون ها، فقط باید از خودت لذت ببری و این با تنهایی هیچ فرقی نداره!!

پس به دنبال یه پسری باش که حس شوخ طبعی رو درکلام و گفتارش میتونی ببینی.

 

پسری که خودش را دوست دارد

پسری که خودش را دوست دارد، ممکن است جلوه های مختلفی داشته باشد اما بیشترین چیزی که به ذهن می آید، از نظر بهداشت روح و روان و جسم است

 • پسری که خوب میخوابد
 • پسری که خوب و سالم می خورد
 • فعالیت های بدنی خوب دارد
 • از آنچه مضر است دوری می کند
 • و غیره

این ها نشان از این دارند که این بنده ی خدا، مراقبت از خودش را بلد است و در مورد تو نیز حساس خواهد بود.

 

آیا شوق تو در او وجود دارد؟

خب پسری که ما احتمالا با او ازدواج موفقی داریم پسری است که علاوه بر دوست داشتن شوق هم داشته باشد. یعنی هر جا که ما می خواهیم کاری کند، با انرژی و شور و شوق حاضر شود.

این دقیقا عشق نام دارد و اگر در رابطه ای هویدا شود، عالی است و عالی و عالی تر. ویژگی پسری که شوق ازدواج داره هم اینجاست.

خب اگر می بینی جایی که باید باشد، نیست و یا تلو تلو کارهایت را با نق و غر انجام می دهد! یکی بزن پس کله اش و بدهش دست خدای مهربون تا بره دنبال کارش!!!

ویژگی پسر مناسب برای ازدواج، صرفا پول نیست اما آیتم هایی وجود دارد که در زندگی خودشان را نشان می دهند. تو چطور فکر میکنی؟

خب امیدوارم که این مطلب کمکت کرده باشه تا اعجوبه دلت رو شناخته باشی. اما اگر هنوز شک داری که قصد ازدواج داره یا نه و نمی دونی داری فریب میخوری یا نه و اصلا میخوای رابطه ات رو در حد توان اصلاح کنی می تونی به خودم توی تلگرام پیام بدی و مشکلت رو مطرح کنی و منم بررسی کنم ببینم کاری میشه واستون کرد یا نه.

روش ارتباط با شادزیستی
تلگرام:  اینجا را کلیک کن ( پاسخگویی سریع تر و کامل تر )
ایمیل: info@shadzisti.ir
واتس اپ و تلگرام: 09030280078

منبع الهام مطلب: پک قرص صورتی

You might also like
1 Comment
 1. سحر says

  سلام
  من ۲۷ سالمه و حدود ۶ ماه با آقایی همسن خودم به قصد ازدواج اشنا شدم
  توی این مدت از هم سوال های مربوط ب شناخت از همدیگر رو میپرسیدیم ولی بعد دو ماه رابطه رو به دلیل اینکه پدرش مخالف ازدواج ما هستن تموم کرد و گفت نمیتونه روی حرف پدرش حرف بزنه بعد یک ماه و نیم برگشت گفت با پدرم صحبت کردم و راضی هستن و من بهش فرصت دادم
  و الان دوباره یهو جدا شد گفت از نظر مالی به اون سطحی ک مدنظرش هست نرسیده و نمیتونه مسئولیت بپذیره
  البته میدونم از ازدواج میترسه از اینکه همسرش بخاطر مهریه باهاش ازدواج کرده باشه یا بخواد خیانت ببینه میترسه
  ولی از نظر شخصیتی ما خیلی با هم اوکی بودیم و اختلافی توی چیزی نداشتیم و کاملا عقلانی رفتیم جلو و بعد احساسات ایجاد شد
  حالا به نظرتون برمیگرده؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.