9 نشانه مردی که لایق ازدواج است

12 4,053

اوضاع و احوال بسیاری از رابطه های پیش از ادواج، وخیم است. بارها از زبان دختران خوب این سرزمین شنیده ایم که می گویند، دیگر به مرد ها اعتماد نداریم!

یا اینکه می گویند، مرد ها خیانت کار شده اند

یا به قول دختر عمه ی زیبایم، نورا واقعا با کی ازدواج کنم؟

در چنین شرایطی، که تقریبا نمونه اش دیشب تکرار شد و حول و حوش ساعت 3 صبح از توکل به خدا برای ازدواج برای دوستم می گفتم، راه کارهایی به نظرم می رسد که می تواند نشان دهنده راه درست برای بهترین انتخاب باشد.

من به همه عزیزانم توصیه می کنم که:

با خدای خودت صادق باش، و به او توکل کن و سعی کنی تا حد توان بهترین بنده برای او باشی، مطمئن باش خداوند نیز برایت همیشه به بهترین نحو خدایی می کند و آن جنس اصل ( مرد واقعی ) را برایت ارسال می کند!

البته صادق بودن با خدا مقدمه صادق بودن با خلق اوست. پس بهترین باش

اما در میان نشانه های مردان لایق تکیه گاهی و همسری، من گزینه هایی یافته ام که به طور مشترک در اغلب آن ها یافت می شود.

این 9 نشانه به تو کمک می کند که توی انتخاب هایت، بهترین باشی به لطف خدا

و اما این تو و این هم نشانه ها

 

او از پدر و مادرش مستقل است

روز اول خلقت، خداوند مهربان آدم و حوا را جدا آفرید! اولین رابطه توی این دنیا رابطه زوجیت همسری بود و این یعنی هر مرد، با خانواده ای که با همسرش به طور مستقل ایجاد می کند، رشد می کند.

باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید و بفهمید که آیا واقعا شما به مردی که دوست دارد بدون اجازه خانواده اش آب نخورد ازدواج کنید؟ آیا مردی که نمی تواند از خانه پدری اش کنده شود جذابیت دارد؟ مردی که به کسی دیگر جز خدا تکیه کند، نمی تواند تکیه گاه خیلی خوبی باشد.

یک مرد پیش از این که نیاز به ده ها میلیون تومان برای مستقل شدن داشته باشد، نیاز به استقلال فکری و زندگی جرات مندانه دارد!

 

او عاشق است و اهمیت می دهد

اگر مردی قصد ازدواج با شما داشت، و حس درونی رمزگونه زنانه تان نمی تواند عشق او را واقعی تلقی کند، یا حتی اگر در صحبت هایش حرف از عشق نیست، وبیشتر به دنبال منطق به دنبال شما آمده است، باید توجه کنید که نباید با چنین مردی زیر یک سقف بروید.

عشق بزرگترین وصله و مسکنی است که زن و مرد کاملا متفاوت را نزد هم نگه می دارد. آیا بدون این زنجیر می توان زیست؟

 

مرد لایق ازدواج وفادار است

مردی که سابقه بی وفایی و خیانت ندارد، هیچ وقت تمایل ندارد فضای ذهنی شما را سرشار از حسادت کند ( البته اگر مردی ذهن شما را درگیر می کند می تواند دلایل دیگر روانشناسانه ای هم داشته باشد ).

مردان وفادار و آرام، سعی دارند به شما فرصت ایجاد یک زندگی آرام بدهند، و کمک کنند تا بتوانید زندگی تان را در سایه آرامش او بسازید.

اگر احساس می کنید که مرد شما وفادار نیست و به هر دلیلی دوست دارید با او باشید ( پول و ثروت، مدرک و موقعیت و زیبایی ) بهترین کار این است که چشم ببندید بر تمام این ظاهر ها، چرا که در برهه ای از زمان نمی توانید تحمل کنید که تمام روح و جسم شما اختصاصی برای یک مرد است و او نیز تمام روح و جسم خود را صرف دیگری می کند.

پس دست نگهدارید.

مرد لایق ازدواج

مرد لایق ازدواج قابل اعتماد و مسئولیت پذیر است

مردی که قرار است با او زندگی تان را شروع کنید، راه پر خطری در پیش دارد. او باید به اندازه یک رهبر، توجه داشته باشد و راهگشا باشد و مسئولیت پذیر باشد.

مرد، رهبر یک خانواده است که رهنمودهایش می تواند خانواده را از آسیب ها حفظ کند

حالا شما فرض کنید که با یک مرد، روبرو هستید که به هیچ عنوان مسئولیت پذیر نیست! و نمی توان اعتماد به او داشت، آیا دوست دارید زمام زندگی خود و فرزند عزیزت را به دست چنین مردی بدهی؟

 

مرد لایق ازدواج خودش را دوست دارد و مراقبت می کند

شاید این موضوع را در حوزه های مادی تنها، معنی کنید. مثلا بگویید مردی که جسم و بدن خود را دوست دارد و به سلامتی اش فکر می کند می توان به عنوان یک مرد قابل تکیه باشد که به فکر سلامتی اعضای خانواده اش نیز هست.

در چنین شرایطی، باید پا را فراتر گذاشت. مردی که محافظ روح و دین خود است، و از ارزش هایش حفاظت می کند مطمئن باشید باری زندگی اش جان می دهد، و در مراقبت از آن ها تا پای جان پیش می رود.

البته اگر مرد واقعا و به درستی دین دار و مومن باشد و به واسطه متون دینی، به این رسیده باشد که حافظت از منزل و زندگی اش، به حافظت روحی و دینی و جسمی اش ارتباط دارد.

مگر نشنیده اید، که مردی که چشمش به دنبال دیگران باشد، چشم دیگران را به دنبال زنش خواهد کشاند؟ چنین مردی، اگر به این جمله دینی اعتقاد داشته باشد، از روح و چشم و دین خود مراقبت می کند تا همسرش در آرامش زندگی کند.

البته این یک مثال بود و مثال های زیادی در این باره می توان گفت.

 

مرد لایق ازدواج به شما اعتماد دارد و به اعتماد به نفس تان کمک می کند

وقتی که تو تصمیم میگیری با مردی وارد رابطه زناشویی شوی، نباید فعالیت هایت را تحت شعاع زندگی قرار دهی، مثلا درست را ول کنی یا دیگر سرکار نروی و مواردی از این قبیل

یک مرد خوب، یک پادشاه است که ملکه اش را یاری می کند تا به هر جا که می خواهد از نظر مادی و معنوی و اجتماعی برسد. آیا مرد شما دیکتاتوری دارد و سعی دارد کاری کند که خانه نشین شوی؟

 

مرد لایق ازدواج قدر دان تو و زحمات تو است

مردی که تلاش های تو را ببیند، و حس کند، یکی از مهم ترین ویژگی ها را دارد که می توان با او زندگی از سطح بالایی برخوردار بود.

وقتی که مردی قدر تلاش هایت بداند و آن ها را سرکوب نکند، و از تو تشکر کند، اعتماد به نفست را بالا می برد و انرژی ات را برای زندگی بیشتر می کند.

اگر چنین مردی دارید، قدرش را بدانید.

 

مرد لایق ازدواج باید آرام و صبور باشد

میزان آرام بودن و صبور بودن یک مرد، می تواند نشان گر خانه آرام او باشد.

مردی که خشن است، با در کنار تو بودن، روی تو تاثیر می گذارد و حال تو را هم خشن و خشمگین می کند

در این باره به خلقیات مرد ها توجه کنید و بهترین مردی که فکر می کنید زندگی سالم و با صلح و صفا و آرام را برایت رقم می زند را انتخاب کن

 

مرد لایق ازدواج تلاش می کند تا تو را خدایی تر کند

مردی که توی زندگی اش به خدا توجه دارد، می تواند یک مرد مطمئن باشد، البته این توجه نباید ظاهری باشد.

یکی از نشانه های چنین مردی، این است که سعی دارد تو را با خدا آشتی دهد و رابطه ات را با خدا صمیمی تر کند. آیا تو با وجود چنین امانت الهی زندگی آرام تری نخواهی داشت؟

 

امیدوارم که با این 10 مثال که بخشی از ویژگی های مهم مردان عاقل و با شعور زندگی است، توانسته باشی، تا حدی دیدگاهت را در مورد مرد خوب تکمیل کنی.

 

 

 

You might also like
12 Comments
 1. زیبا احمدپور از تبریز says

  دیگه الان ک ازدواج کردم و هیچکدوم اینهارو نداره؟ چکار کنم که زندگیم بهتر بشه؟

  1. نورا says

   سلام زیبای عزیزم. امیدوارم حالت خوب باشه
   آیا قبل از این که این مقاله رو بخونی، متوجه این امر شده بودی که مشکلی توی رابطه تون وجود دارد؟
   توجه کن که مطالب برات حساسیت ایجاد نکرده باشه
   اما مطالب برای آگاهی بیشتر هست
   هیچ وقت هیچ بن بستی برای انسان وجود نداره
   شما می تونی با مشاوره درست و حضوری صحبت کنی و سعی کنی مشکلت رو با یک فرد مشاور و خبره در میان بگذاری و بنا به صلاح دید مشاور محترم، مشاوره های حضوری با همسرت داشته باشین و ان شالله که مشکل حل شه و منم برای شادی بیشتر تون دعا می کنم.
   از نتایج کارت برای من بگو تا به دوستان دیگمون هم کمک کنیم.
   فدای شما

 2. زیبا says

  سلام
  28 سالمه من مدت یک ساله وونیمه که با یک آقایی صحبت میکنم که بنظرم تمام ویژگی های یک همسر خوب رو داره و همدیگر رو هم خیلی دوست داریم ایشون در مورد ازدواج دو سال دیگه از من فرصت خواستن برای حل یکسری مشکلات مالی بنظرتون دوسال دیگه منتظر موندن منطقی هست؟

  1. مشاور سایت says

   سلام این موضوع رو اگر الان از طریق خانواده رسمی کنند ( حداقل بین خانواده شما و خودشون ) رسمیتی ایجاد بشه، و نشانی صورت بگیره، اشکالی نداره ( البته اگر بتونین روی دیگر خواستگارها چشم ببندید، و ایشون هم تلاششون رو بکنن که شرایط رو مهیا کنند ( از خود گذشتگی از یک سمت نباید باشد ).
   در صورتی که ایشون بگن، تا شرایط اوکی شه صحبت از خانواده و غیره نباشه و فقط خودمون دوتایی رابطه داشته باشیم، این شیوه پسندیده نیست و احتمال آسیب های روحی وروانی نیز زیاد است. اگر ایشون راضی به مطرح کردن خانوادگی نیستند توصیه اکید داریم که وارد این رابطه نشوید و عاقلانه تر برای اینده تصمیم بگیرید و از اقا بخواهید در صورت مهیا شدن شرایط پا پیش بگذارند. موفق باشید

 3. الهه says

  شوهر من از محبت خیلی زیاد رم میکنه! مثلا بدش میاد من برایش تو رختخواب غذا ببرم!بعدها گفت حس مریضی بهم دست میده !….یا غذا دهانش گذاشتن در دهانش سر سفره را میدانم واکنش نشان میده که اونو نمیدونم ولی کلا زیاد غافلگیر میشه از هر حرکت من و همیشه ساز مخالف و نه گفتن دارد! دلم میخواد دوتایی بریم مسافرت ولی نمیاد و هر دفعه بهانه میاره !حقوقم کم میشه و ال میشه و بل میشه. بعدا میریم بعدا منظورش با خانواده اش است!به نظرم میترسد چون تا حالا یه بار اونم به زور من رفتیم تهرانو خانه هم مهیا بود

  1. مشاور سایت says

   سلام الهه عزیز
   مرد ها از رفتارهای مادرگونه بیزارند. سوپ بردن توی رختخواب با محبت بسیار نوعی مادری کردن انگاشته مشه. مرد دوست داره اگر هم کاسه سوپی رو میگیره از دست یک پرنسس باشه و معشوق.
   در مورد مسافرت و این ها هم باید خب با استفاده از حس تامین مرد این کار رو کرد. در این باره در سایت مطالبی نوشتیم که پیدا کردنشون سخت نیست مقالات رو مطالعه کنین. البته به مطالب بیشتری خواهم پرداخت

 4. تشریفات رامیلا says

  از قدیم گفته اند که ازدواج مانند هندوانه در بسته است و نمی توان آینده اش را دید، در حالی که می توان با داشتن آگاهی و استفاده از تجربیات دیگران انتخابی درست داشت و از بروز مشکلات در آینده تا حدود بسیار زیادی جلوگیری کرد

 5. ازاده says

  من اصلا چنین مردی پیدا نکردم ومتاسفانه چند رابطه خیلی بد روتجربه کردم ک اثرات خیلی منفی درمن گزاشته والان اصلا دلم نمیخاد کسی وارد زندگیم بشه 40سالمه وتنها موندم

  1. مشاور سایت says

   سلام و احترام به شما آزاده عزیزم.
   گاهی اوقات عدم مهارت های خودمون و عدم شناخت و اعتبار سنجی ها موجب میشه اشتباه کنیم.
   شما لایق زندگی خوب و پر نشاط هستید و قطعا مرد بی نظیر کم نیست. می تونین فرد خوبی به خود جذب کنید و زندگی خوبی داشته باشید.

 6. mary says

  سلام ببخشید من ۵سال هست با پسری ارتباط دارم که عاشقانه دوستش داشتم ینی تحت هیچ‌شرایطی رهاش نکردم و باوجود اخلاقای تند واذیتهاش تحمل کردم دههابار ازهم جداشدیم‌و بازبرگشتیم الان قراره خواستگاریم بیادو همزمان دوران سربازیشم هست البته دونفریم ۳۰ سالمونه بخاطر دانشگاش دیررفت سربازی.نمیدونم بخاطرفشار اون محیط هست یانه ولی رفتاراش سردشده همش خسته است ومث قبل حرف نمیزنیم حسم بهش همش داره کم میشه ولی این ارزوم بودکه باهاش ازدواج کنم.میشه راهنماییم‌کنید خیلی ممنونم

  1. مشاور سایت says

   سلام دوست عزیزم.
   شرایط سربازی قطعا روی روحیه تاثیر می گذاره و تا با شرایط وفق پیدا کنند کمی طول می کشد
   اما سرد شدن روجیه به محض پذیرفتن خواستگاری و پیشنهاد خواستگاری توسط پسرها برای اقشار خاصی رخ می دهد که به تجربه دیده ایم که یکی از این دسته بندی ها پسرهایی هستند که واقعا قصد خواستگاری کردن ندارند.
   سعی کنید در چارچوب زمان بندی درست ایشان اقدام به خواستگاری کنند و شما را بیش از این منتظر نگذارند تا از آسیب ها و ضرر های بعدی جلوگیری شود
   موفقیت از آن شما ..

 7. ناشناس says

  یکی بمن بگه منی که احساسی به پسرا ندارم چیکار کنم .الان چهار پنج سالی میشه .عکس پسرای خوشتیپ میبینم گهگاهی آهنگ عاشقانه گوش میکنم .رابطه‌ای خوب تحسین می‌کنم و میبینم.حتی یک بار تو خیابون به پسرا نگاه میکردم که حسم بیاد.و گهگاهی به رابطه عاشقانه یک پسر زیبا در کنار خودم تجسم میکنم .ولی لذت آنچنانی بهم نمیده. تو دوران نوجوانی یا اوایل جوانی خوب بود به هرکس که نگاه میکردم بهش علاقمند میشدم یا اگه اون نگاه میکرد عاشقش میشدم ولی الان نه.اگه یکی خیلی عالی باشه فقط ازش خوشم میاد البته به ندرت پیش میاد.تو این چهار سال از دو پسر که همه جوره خوب بودن خوشم اومد .ولی میدونم اونا نه

Leave A Reply

Your email address will not be published.