7 روش دلربایی و رفتاری دختر با عزت نفس

مهم ترین نقش عزت نفس در رابطه

5 4,111

مهری یکی از بهترین دوستان من است که از طریق فضای مجازی و همین گپ و گفت های مشاوره ای با من آشنا شده و تقریبا از روز اول تولدش تا به امروزش را کاملا می دانم. از هر نظر که فکر می کنم، او دختری است که چشم تمام مردان و پسران را می گیرد. برای این که بتواند زندگی خوبی تشکیل دهد هیچ چیز کم ندارد. اما در روابط اخیرش که به قول گفتنی من کوچ یا مربی او بوده ام، متوجه شده ام که این دختر زیبای تحصیل کرده و با فرهنگ، چرا هنوز مجرد مانده و رابطه هایش به خوبی پیش نمی رود. قبل از این که شروع به بحث کنیم، باید بگویم که دختران با عزت نفس، 3-0 از عامه ی دختران جلو تر هستند. اما واقعا این عزت نفس در رابطه چی بوده که مهری را بارها نا امید کرده.

بیاییم ابتدا تعریفی از عزت نفس داشته باشیم.

 

عزت نفس در اصل چیست؟

عزت نفس یک حالت درونی است که وقتی در فرد بوجود آید و تقویت شود، می تواند موجب شود که:

 1. دختر با عزت نفس، حالش در مورد خودش خوب باشد
 2. این دختر قدر خودش و داشته هایش را می داند
 3. او گذشته اش را به خواری بارها تکرار نمی کند
 4. به خودش احترام می گذارد
 5. خودش را در معرض سو استفاده قرار نمی دهد
 6. زود وا نمی دهد
 7. زود عاشق نمی شود
 8. زود حامی نمی شود
 9. قبول دارد که مستحق عشق و علاقه است نه نیاز مند
 10. خودش را پایین تر یا بالاتر از پارتنرش نمی داند

حالا باید متوجه شده باشید که تفاوت عزت نفس با اعتماد به نفس در چیست

در یک رابطه عزت نفس تقریبا 70 درصد از موفقیت رابطه را بر عهده دارد و اما اعتماد به نفس شاید در حدود 30 درصد

با وصفی که در بالا گفتیم، مهری در رابطه هایش چطور گند می زند! ( عذر خواهی می کنم اما واقعا همینطور است )

دختر با عزت نفس

چه چیزی عزت نفس را در دختران تهدید می کند

اتفاقی که ممکن است برای هر دختری رخ دهد این است که:

خواه زیباترین و پرنسس ترین دختر باشد، ممکن است در گذشته مورد پسند افرادی واقع نشده باشد ( به هر دلیل ). این دلیلی است که بسیاری از دختر ها، و شاید تو، حس زخمیه طرد شدگی را در خودت احساس کنی ( حتی اگر تو هم خودت آن پسر را نپسندیده باشی ) و این مساله ای است که در مهری وجود دارد.

مهری زیباست، و از هر نظر عالی است و عاقل! اما حس طرد شدگی اش، موجب شده در ابتدای رابطه، و حتی در میان رابطه هایش، از درون خالی شود و حس پوچی و کم انگاری بهش دست دهد. 

این یکی از جمله مسائلی است که باید حل شود. اگر تو هم تا کنون شکست عشقی داشته ای، غرورت شکسته و یا حتی طرد شده ای شاید لازم باشد که سری به برنامه های افزایش عزت نفس بزنی.

اما مساله دیگری که موجب می شود یک فرد احساس طرد شدگی داشته باشد، اتفاقاتی است که در کودکی برای وی رخ داده است. کشمکش هایی که پدر و مادر او با هم داشته اند و روی این بچه اثر گذاشته. البته این مساله ی کودکی را می توان در مورد های زیادی مورد بررسی قرار داد که فعلا کاری با آن نداریم.

 

دختر با عزت نفس چطور رابطه را شروع می کند

ویژگی های دختری که عزت نفس دارد، و می خواهد حالا زندگی اشتراکی را تجربه کند، بسیار جذاب و البته حساس است. در ادامه به چند مورد مهم در این باره می پردازیم:

 

عزت نفس در دختر موجب بی نیازی است

دختری که عزت نفس خودش را بالابرده و از درون به این حس خود ارزشی رسیده است، خوب می داند که، نباید تشنه یک رابطه باشد و آن را نشان دهد.

دختری که عزت نفس دارد خودش را محتاج رابطه عاطفی، نیازمند پسر و بودن با او نشان نمی دهد و در اصل هم اینطور است.

چنین دخترهایی مجردی غنی و پر نشاطی دارند.

راستش را بخواهید نمی توانید این نقش را ( یعنی بی نیازی به رابطه عاطفی ) را به صورت نمایشی چندان به پیش ببرید ؛ چرا که در اواسط رابطه، این موضوع موجب می شود وا دهید و سریع وابسته شوید و رابطه را به پیش ببرید و این حالت هم از نظر اغلب آقایان، تردید آور است و معمولا رابطه را تمام می کنند.

 

دخترانی که خودشان را دوست دارند روی احترام حساس اند

یکی از چیزهایی که موجب می شود یک دختر احساس عزت نفس و خود دوستی و خود احترامی داشته باشد این است که، برای خودش احترام قائل است.

 1. احترام برای شخصیتش
 2. احترام برای عقایدش
 3. احترام برای خانواده و دوستانش
 4. احترام برای انتخاب هایش
 5. احترام برای ارزش هایش
 6. احترام در گفتگو و صحبت و رفتار
 7. احترام در چیزهایی که متعلق به او هستند حتی گوشی موبایلش!
دختری که عزت نفس دارد احترام نگه می دارد و روی احترام دیدن نیز حساس است و به دنبال آن است. در غیر اینصورت در رابطه نمی ماند.

دحتری که در 7 مورد بالا حس خود دوستی و عزت نفس دارد، هرگز با دیدن نقض شدن این ویژگی، سکوت نمی کند تا خودش را ادم خوبه ی این رابطه جلوه دهد. او از ارزش هایش دفاع می کند و اگر کسی بخواهد، از حد بگذرد، چنین دختری رابطه را ادامه نمی دهد.

تو در این باره واقعا چگونه بوده ای؟

البته باید بدانی که دختران با عزت نفس در جذب همسر دلخواه و پیدا کردن شوهر  و البته به چشم آمدن هم همیشه بهتر عمل می کنند.

عزت نفس موجب پیشرفت آرام رابطه می شود

دختری که عزت نفس دارد اصلا به دنبال این نیست که با “ب ” بسم الله، سریع به آخر رابطه برسد و پسر را بعد از دیدار اول به خواستگاری بکشاند.

او هول نیست! چرا که نیازمند نیست و نگران این نیست که کیس مقابلش از دستش بپرد. او خودش را حفظ می کند و این مرد را عاشق تر می کند.

دخترهایی که به هر دلیل نظیر کمبود عزت نفس، رابطه را سریع پیش می برند، برای پسر ها، تردید آور هستند. پس در این باره توجه کافی را داشته باشید.

عزت نفس در دختران

عزت نفس در دختران جلوی رابطه طولانی را می گیرد

در قسمت قبل صحبت از این بود که، یک دختر رابطه ای کوتاه مدت و فوری را نمی پسندد چرا که معتقد است که باید اول شناخت حاصل شود. چنین دختری به عشق در نگاه اول اعتقاد ندارد.

اما اگر بازه ارتباطی از حد و حدود معینی ( 3 تا 6 ماه ) گذشت، ولی از سمت پسر اقدامی جدی مشاهده نکرد، دختر رابطه را به طور کاملا روانشناسانه با اصول و قواعد خاصی تمام می کند. این اصول و قواعد به گونه ای هستند که، پسر را تشدید به خواستگاری رسمی می کند، یا پسران بی هدف ( دغل دوستان 🙂 )  را کلیومترها دور می کند.

اگر احساس می کنی به این تز نهایی برای اتمام رابطه با کلمات روانشناسانه نیاز دارید، می توانید با ما در تماس باشید و از ما بخواهید که ” تز اتمام رابطه قرص صورتی ” را به شما ارائه کنیم.

یک دختر با عزت نفس می داند که انقدر ها وقتش ارزش دارد که نباید آن را به پای یک رابطه بی سر و ته و بی سر انجام هدر کند.

دختری که خودش را دوست دارد می داند که چطور نباید آویزان باشد. می داند که برای جذب و عاشق کردن مرد با موبایل باید چکار کند و چه کاری نکند. او خودش را بی ارزش نمی کند.

 

عزت نفس موجب حمایت از ارزش ها می شود

هر دختر یا پسری در زندگی خودش ارزش هایی دارد که به تناسب نوع زندگی که داشته از آن حمایت و طرفداری می کند. این ارزش ها می توانند، شامل:

 • ارزش های اجتماعی
 • ارزش های دینی
 • ارزش های فرهنگی
 • ارزش های شخصی

باشد.

دختری که عزت نفس دارد، ارزش هایش را می شناسد و به آن ها احترام می گذارد و از ارزش هایش حفاظت می کند.

مخصوصا در برخی موارد، ارزش هایی وجود دارند که روی زندگی مشترک نیز تاثیر دارند. چنین دختری اگر متوجه شود که پارتنرش، این ارزش ها را به رسمیت نمی شناسد، در صدد دفاع بر می آید ( نه با روش های میتی کومانی ! ) و بعد در صورتی که فرد مقابل به ورطه ی احترام به ارزش های او کشیده نشود، دختر رابطه را تمام می کند. چون عزت نفس دارد و اجازه نمی دهد هر فرد، حتی پارتنری که دوستش دارد در این باره با او بد تا کند.

هیچ دختر ارزشمندی قبول ندارد که با زیر پا گذاشتن ارزش هایش برای یک پسر با ارزش می شود. 

 

رابطه منشوری برای دختران با عزت نفس قانون مند است

دختری که عزت نفس خودش را حفظ کرده و بالا برده است، می داند که باید مسئولیت ارتباطش را بپذیرد و در برابر آن پاسخگو باشد.

همچنین چنین دختری اجتماع و جنس مخالفش و حتی حربه های جدید جنس مخالفش را به خوبی می داند. چنین دختری بخاطر این که حالا با پارتنرش، دو سه بار شام خورده اند و بیرون رفته اند و خوش گذرانده اند، حاضر نمی شود که رابطه جنسی بوجود اورند. 

او می داند که هر چیزی هزینه ای دارد. هزینه این رابطه نیز این است که

 1. پسر واقعا قصد ادامه همیشگی رابطه با او داشته باشد و به عنوان همسر به او نگاه کند
 2. پسر زحمت بکشد و به خواستگاری بیاید
 3. پسر بعد از خواستگاری رسمی، عقد کند
 4. بعد از عقد بساط عروسی و زندگی مشترک را بچیند

آن موقع است که وقتی تصمیم به زیر یک سقف رفتن گرفتند، این رابطه را ایجاد کنند.

 

رویکرد دختر باهوش در رابطه جنسی قبل از ازدواج

بنابراین همیشه باید این را آویزه گوش خود کنید که:

دختر عاقل و با عزت نفس و باهوش، هرگز به خیال این که، ما قرار است ازدواج کنیم ( به حرف و کلام و بدون هیچ عملی ) خودش را به دست کسی نمی سپارد. او می داند که هر چیز فرایندی دارد و این فرآیند باید طی شود. او از این که بخواهد با این رویکرد، از چشم پسر بیافتد اصلا ترسی ندارد. چرا که می داند پسری که واقعا قصد ازدواج دارد، هرگز، از امتناع زن، ناراحت نمی شود، بلکه خوشحال می شود. 

دختر عاقل و خود دوست، می داند که چنین رابطه ای از نظر شرع و عرف، پیش از ازدواج مذموم است و آثار زیانبارش بیشتر به او می رسد. خوب است که مقاله رابطه جنسی قبل از ازدواج را بخوانید.  من در این مقاله توضیح داده ام که چرا نباید قبل از ازدواج رابطه داشت و چرا نباید فریب قول و قرارهای پسرها خورد. این مقاله شیرین و خواندنی است 🙂

 

دختر با عزت نفس زندگی خودش را دارد

دختری که عزت نفس دارد، می داند که با ورود به یک رابطه دو مسئولیت دارد:

 1. مسئولیت زندگی خودش
 2. مسئولیت رابطه درست

او با این حساب هرگز بخاطر این که رابطه تشکیل داده از زندگی خودش نمی زند. زندگی خودش را دارد و به علایق، تفریحات، کار و درس خود می پردازد.

او می داند که قرار نیست 24 ساعت با پارتنر خود در ارتباط باشد. می داند که پارتنرش هم زندگی خودش را دارد. پس توقع بیجا و نیازمند گونه ندارد. چنین دختر هایی برای پسر ها واقعا خواستنی تر هستند.

چنین دختری می داند که وقتی دچار معضل تلفن جواب ندادن مرد می شود، از کوره در نمی رود و با روش هایی جالب، کاری می کند که موفق به دلتنگ کردن پسر می شود.

 

راهکارهای عملی برای افزایش عزت نفس

در تمام این مطلب در مورد عزت نفس صحبت شد اما از این که چطور می توانیم عزت نفس خود را افزایش بدهیم صحبتی نکردیم. با توجه به برخی از موارد گفته شده، در این لیست یک دختر می تواند با تغییر روش زندگی خود این حس زیبا و صورتی را در خود ایجاد کند.

در صورتی که شما جزو افرادی هستید که دوست دارید، عزت نفس خود را افزایش دهید و نیاز دارید تا این روند را طی کنید، می توانید در دوره تمرینات افزایش عزت نفس شادزیستی شرکت کنید. برای شرکت در این دوره، هر زمان که بخواهید می توانید به پشتیبانی شادزیستی در تلگرام  یا ایمیل پیام دهید.

همچنین برای این که بتوانید حس خود احترامی و ارزشمند بودن خود را در یک رابطه عاطفی یاد بگیرید می توانید از دوره وابسته کردن مرد، و پک قرص صورتی استفاده کنید و نتایج طلایی را در کوتاه مدت دریافت کنید.

 

اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره رایگان شادزیستی به روش های زیر استفاده کنید.
روش ارتباط با شادزیستی
تلگرام:  اینجا را کلیک کن
ایمیل: info@shadzisti.ir
واتس اپ – آی گپ – گپ – بله : 09030280078
You might also like
5 Comments
 1. محمد علی says

  تک تک این جملات درسته من به عنوان یک مرد قبول دارم که این صحبت هایی که اینجا نگاشته شده، همه جزو مواردی است که من برای ازدواجم مد نظر دارم. احسنت به قلم و درایت نویسنده
  اما مشکل درست می کند برای من که به دنبال دختری هستم که ذاتا این ویژگی ها را داشته باشد. ان شالله که همسر آینده من این سایت را نمی بینید هاهاها

 2. شهره says

  مهری که توی این مطلب نوشته بودید آینه دقیق من هست. من هیچ مشکلی ندارم اما زول ترس از دست دادن پیدا می کنم. واقعا کنترل کردن سخت شده و نمی شه به قول شما هول نشد. چکار کنم؟

 3. مینا ب says

  ببخشید دوره ای آموزشی دارید که کلا پرنسس شدن را به ما یاد بده ؟ من دوره وابسته کردن مرد رو عضو هستم، ولی بقیه دوره ها رو نمی دونم چطور تهیه کنم. اینترنت هم قطعه :(((((((((((((

 4. مریم says

  دختری که ۳۰ سال عمرش رو چه در خونواده و چ در جمع دوستان تحقیر شده و عزت نفسش نابود شده چطور و از کجا باید یاد بگیره که در مقابل جنس مخالف و حتی هم جنس چطور رفتار کنه مگر نه این که خونواده محل اصلی شکل گیری شخصیت انسان هست جایی ک این نهاد مهم به فرد کمک نکنه و بدتر با نیش و کنایه پشتش رو خالی کنه فرد چطور میتونه از پس ریز و درشت مشکلات زندگیش بر بیاد نا خودآگاه به خاطر ترس از دست دادن وارد هیچ رابطه ای نمیشه و به گوشه گیری و انزوا مبتلا میشه و بعد سی سال خودش باورش میشه لیاقت هیچی رو نداره

  1. مشاور سایت says

   سلام مریم مهربان
   سوال کردید چطور عزت نفس پیدا کنه و چطور جلوی دیگران عالی برخورد کنه
   اول باید ذهنت رو درست کنی.. این که کسی شما رو بی ارزش می کنه، دلیل بر بی ارزش بوودن شما نیست بلکه دیگران یا به شما واقف نیستند یا این که، درک درستی از رفتار درست ندارند. به هر حال الماس توی خاک بازم الماسه..
   شما می تونی روی خودت سرمایه گذاری کنی و آموزش ببینی. مثلا دوره هایی مثل حس صورتی به افزایش عزت نفس شما کمک می کنه و پک قرص صورتی هم کمک می کنه که بتونی توی یک رابطه ارزشت رو حفظ کنی و زودتر ازدواج کنی
   برای اطلاع بیشتر تلگرام پشتیبانی یا ایمیل پیام دهید
   تلگرام 09030280078
   ایمیل: info@shadzisti.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.