7 کار اولیه برای تبدیل شدن به بهترین نسخه خودت

0 56

بهترین نسخه خودت باش! این یک شعاره! ولی خب کسی که این رو میشنوه و گوشش زنگ میزنه با خودش میگه که چطور میشه بهترین نسخه خودم باشم!؟ مگه خود الانم چشه!؟ و خب خیلی از افراد از این توصیه به راحتی عبور می کنند. من در این مطلب به منظور خودسازی و توسعه فردی به تو یاد می دهم که اولین گام هایی که تو رو وارد مسیر تبدیل شدن به انسان بهتر و موثر تر می کنه رو اینجا یاد بگیری و برای خودت شروع به تغییر در زندگی کنی. موفقیت در زندگی نیاز به برداشتن گام های کوچکی داره که همین روزها اون ها رو برمیداری.

نواقصت را قبول کن و به خودت عشق بورز

متاسفانه وقتی می خواهیم شروع کنیم و روی بهترین نسخه خودت باش کار کنیم! اولین چیزی که به ذهنمان می آید هیکل و اندام های تراشیده ی فلانی و فلانی است که این روزها هزاران چشم را به دنبال خود کشیده اند. بماند که بسیاری از این الگو ها و یا حتی افرادی که اندام های چنان و چنان دارند زیر بار زندگی خود زاییده اند! البته زیبا بودن و تناسب اندام عالی است اما بدان که همه چیز نیست.

تو یک زن هستی و چربی و کج و معوج بودن شکم یا پهلو یا ران یا فلان نمی تواند به خودی خود از ارزش زن بودن تو بکاهد. وقتی می گوییم بهترین نسخه خودت باش یعنی بپذیر که تو با همه مشکلات و نواقص هم خوب هستی و ارزشمند و بعد شروع کن روی خودت کار کن.

هیچ تلاشی در مسیر تنفر به جایی نخواهد رسید. اگر می خواهی موفق به تغییر در زندگی ات شوی این لیست ۵۱ تایی از تغییرات افراد موفق با بخوان.

تبدیل شدن به بهترین نسخه خودت

به یادگیری ادامه بده

اگر در کارت خبره هستی باز هم ادامه به یادگیری می تواند تو را بهتر از این چیزی که هستی کند! بنابراین بهترین نسخه خودت باش یعنی یادگیری و ادامه یادگیری. اگر حتی فکر می کنی در زمینه مهارتی که داری پر از دانش و علوم هستی سعی کن مهارت تکمیلی یا مهارت دیگری را یاد بگیری.

تو با یاد گرفتن هر روز قوی تر می شوی.

کسانی که در مهارت خود می اموزند و تجربه کسب می کنند به طور اتوماتیک نسبت به کسانی که در توسعه فردی خود به این قضیه توجه نمی کنند اثرگذاری بیشتر و ارزش معنوی بیشتری خلق می کنند. بماند که گفته اند که هرچقدر بیشتر بدانی بیشتر پول در میاوری.

مواظب خودت باش

در راستای تبدیل شدن به بهترین نسخه خودت ، این خیلی مهم است که تو فردی باشی که مراقبت جسمانی و روانی از خودت را در اولویت کارهایت قرار می دهی. به طور کلی مواظب خود بودن یعنی انجام کارهایی که در حال و آینده حال ما را نسبت به خودمان و محیط اطرافمان بهتر می کند.

تبدیل شدن به بهترین نسخه خودت

به خواسته‌ی قلبی خودت توجه کن

بهترین نسخه خودت زمانی شروع به شکل گرفتن می کند که تو بدانی واقعا از صمیم دل چی می خواهی!؟

  • اهداف کوتاه مدت و بلند مدت داری؟ اگر نداری باید روی این گزینه کار کنی.
  • دوست داری مادر نمونه باشی یا یک مادر تمام وقت؟
  • می خواهی زنی باشی که در کسب و کارش نمونه است و حرف اول را می زند؟
  • آیا دوست داری مسافرت کنی؟
  • مجردی را دوست داری یا متاهلی؟ چرا ؟

هر کدام از مواردی که در بالا گفتم می تواند مسیر زندگی تو را تغییر دهد و بنابراین نیاز به پلن جدید و متفاوت دارد.

سعی کن روی چیزهایی تمرکز کنی که خوشحالت می کند اما بدان هر تغییر ممکن است ترس هایی هم داشته باشد.

مستقل باش

مستقل بودن اولین چیزی است که برای تبدیل شدن به بهترین نسخه خودت باید روی آن کار کنی. معمولا زنان خودساخته مستقل بودنشان خیلی به چشم آید. این بدین معنی نیست که تو هیچ نیازی به مردان نداری بلکه بدین معنی است که خودت انقدر نیروهای درونی داری که می توانی آن ها را بسازی و بروز دهی و به خدمت خودت بگیری.

اگر بخواهی در زندگی زناشویی استقلال افراطی داشته باشید تو و شوهرت تبدیل به دو شیر ژیان! در یک رینگ می شوید که همیشه سر و کله ی یکی از شما خونی است. لطفا در این باره مطالعه بیشتری داشته باش. تلاش کرده ام در بخش vip سایت این مسایل تکمیلی را پژوهش کرده و نکات مهم و کاربردی را برای مطالعه در اختیار شما قرار دهم.

تبدیل شدن به بهترین نسخه خودت

از کمک خواستن نترس

بله، شما می توانید یک زن قوی و مستقل باشید، اما این بدان معنا نیست که همه مشکلات را به تنهایی حل خواهید کرد. مواقعی وجود دارد که احساس ضعف، تنهایی و وحشتناکی می کنید. ممکن است له شوید، اما احساس درد مشکلی ندارد. گریه کردن و درخواست کمک از دیگران اشکالی ندارد. به عزیزانتان اجازه دهید در مواقع ناامیدی به شما کمک کنند. این فقط نشان می دهد که چقدر به آنها اعتماد دارید، و البته این کمک می کند تا دیگران هم عشقشان را به تو نشان دهند.

یک نمونه زن موفق از خودت بساز

شاید وقتی صحبت از نمونه بودن در جمع می شود زنان اول به فکر لباس و آرایش و پرستیژ در جمع ها هستند اما واقعا افراد فرهیخته و خود ساخته ابتدا به زنی نگاه می کنند که در عین زن بودن خود با تمام محدودیت ها یک نمونه موفق از حرفه، موفقیت در زندگی شخصی و شغلی و متاهلی و حتی در مراقبت از خود عالی بوده است.

بنابراین یکی دو جنبه مهم در زندگی ات انتخاب کن و برای تبدیل شدن به بهترین نسخه خودت روی این دو گزینه کار کن تا به یک الگو تبدیل شوی.  برای این که بتوانی بهترین نسخه خودت را زندگی کنی و شروع به ساختن آن کنی یک لیست ۳۱ تایی از سوالات برای تبدیل شدن به یک زن خودساخته را حتما مطالعه کن.

اگر تجربه ای از تبدیل شدن به نسخه و ورژن بهتری از خودت داری لطفا در بخش نظرات در مورد شاهکارهایت برایم بنویس. متشکرم

منبع کمکی:

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.