با این ۵۱ عادت لذت موفقیت در زندگی و کار رو چشیدم

0 51

آیا تا به حال به این فکر کردی که راز یک زندگی موفق و به طور جزیی تر روش موفقیت در زندگی و کار چیست؟ قبل از این که بخواهی به دنبال روش های موفق شدن بگردی خوبه که اول توی ذهنت به دنبال جواب این سوال بگردی که از نظر من موفقیت در زندگی و کار برای من چه معنی میده!؟ پول؟ رابطه خوب؟ اعتبار؟ خب هر چیزی می تونه جوابش باشه. البته که این گزینه ها اصلا به معنی موفقیت نیست. موفقیت حال خوب حاصل از یک سری عاداتی است که در زندگی اون ها رو زندگی می کنی. اگر الان حالت خوب نیست دست به تغییر بزن و این ۵۰ اصول و قاعده و کار رو برای موفق شدن و حال خوب در زندگی بکار بگیر.

به نظر من که موفقیت یعنی زندگی راحت تر و خوشنودانه تر! پولی که خوشنودی در کنار آن نباشد حال تو را خوب نمی کند اما به قول قدیمی ها با دل خوش میتوان توی خورشید هم خوابید!

این آموزه ها و نکته ها رو برای زندگی خوب تو اینجا نوشتم. لطفا سعی نکن همه لیست رو یکباره انجام بدی. هر ۱۰ یا ۵ موردش رو برای ۲۱ روز یا ۴۰ روز یا ۲۸ روز در نظر بگیر و اون ها رو تمرین کن. بعد از چند ماه متوجه میشی که تو اون آدم سابق نیستی و البته زندگی تو شامل رنگ های خیلی زیادی شده.

میگی نه؟ امتحان کن.

۵۰ بکن و نکن برای موفقیت در زندگی و کار

در ادامه این لیست ۵۰ عادت عالی و زندگی ساز رو برات می نویسم که اگر به اون ها پایبند باشی خیلی زود زندگیت تغییر می کنه و می تونی خیلی زود و با کیفیت به چیزهایی که می خواهی برسی.

موفقیت در زندگی و کار سفر است

اول از همه چیز یادت باشه که موفقیت یک مسیر در زندگی است و نه یک مقصد با درجات قابل اندازه گیری. لذت بردن از مسیر پا گذاشتن در پروسه موفقیت است. بنابراین سعی نکن کامل باشی ولی سعی کن بهترین خودت در لحظه باشی.

زود بیدار شو

وقتی زود بیدار میشی این بهت اجازه میده که قبل از رفتن به سرکار یا رسیدگی به کارهای خونه و بچه ها وقت بیشتری برای خودت داشته باشی. خیلی از فعالیت های رشد شخصی و توسعه فردی دقیقا صبح زود قبل از کار انجام میشه.

با مردم همون طور رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

تو به دنیا آمده ای که بهترین باشی بنابراین همیشه در رفتار و گفتار سعی کن بهترین و شیرین ترین و زیباترین چیزها را از خودت بروز بدهی. این مراقبه زندگی را خیلی شیرین می کند و هدایای کائنات را ناگهانی و دهن پر کن می کند.

مثبت بمون

احساسات خودت رو بپذیر. نمیگم منفی نباش! ولی غرق در منفی ها نشو. حال خوب کمک می کنه فکرت خوب کار کنه و منفی ها رو در خودش بشوره ببره. پس برای مثبت بودن روی حال خوب بیشتر کار کن.

موفقیت در زندگی و کار

هر چه که میخواهی را بنویس

هدف گذاری به تو کمک می کنه که مسیر رسیدن به خواسته هات رو مشخص کنی. دقت کن که هر چه دوست داری بنویس ولی یادت باشه در مقیاس زمان واقع بینانه بنویسی.

قدردانی و شکرگزاری ات رو نشون بده

زندگی ما از چیزهای کوچک کوچک در کنار هم تشکیل شده است. قدردان چیزهای کوچک توی زندگیت باش و این بهت کمک می کنه که از زندگی لذت ببری.

خودت باش

لازم نیست تلاش کنی که روی دیگران تاثیر بگذاری. سعی کن خودت خودت را زندگی کنی. متفاوت بودن از دیگران و زندگی کردن برای خودت به اندازه کافی جذاب و متفاوت و منحصر به فرد هست که دیگران رو تحت تاثیر قرار بدی.

بیشتر یاد بگیر: ۱۰ تمرینی که لایف کوچ ها برای بهبود زندگی تو می دهند

هرگز یادگیری رو متوقف نکن

ما نمی تونیم همه چیز دان باشیم! ولی می تونیم هر روز یک چیز بیشتر از دیروز را یاد بگیریم. بنابراین هرگز پروسه آموزش و توسعه مهارت ها و دانش خودت رو رها نکن و بهش پایبند باش.

رازهای موفقیت در زندگی امروز چیست

رازهای موفقیت در زندگی امروز شامل انجام کارهایی است که خیلی ها شهامت انجام آن را ندارند. چه بسا این من ذهنی و نفس ما است که مانع می شوند یک سری کارها رو انجام بدیم. مثلا به لیست زیر دقت کن:

برای اطرافیانت مفید باش

اطرافیان تو چه کسانی هستند؟ دوست؟ خانواده؟‌ همسر یا نامزدت و فرزندت؟‌ شاید هم همکار یا یک غریبه ای که به تازگی به تو وصل شده! خب سعی کن براشون مفید باشی و به زندگی شون چیزهایی اضافه کنی.

اولویت بندی کن

در زندگی اولویت بندی حرف اول رو میزنه. حواست باشه کارهایی کنی که خودت دوست داری انجامشون بدی نه لزوما دیگران ازت بخواهند که انجامشون بدی! شادی شخصی کلید موفقیت در زندگی است.

از خودت لذت ببر

زندگی خیلی سرسختانه میگذره البته اگر سخت بگیری!

زندگی می تونه اتفاقا خیلی سرگرم کننده باشه. اگر ما بخوایم حتی می تونیم لذت بخش ترش هم کنیم.

خودت رو باور کن

همیشه به خودت باور داشته باش. فکر های خوب در مورد خودت داشته باش و با خودت مکالمه های مثبت داشته باش. چرا که واگویه های ذهنی تو هستند که آینده تو رو میسازند.

موفقیت در زندگی و کار

مقاوم باش

بسیار مهم است که پس از اولین شکست یا حتی یک روز بد تسلیم نشی.. چون این حس همون چیزیه که خیلی از روزها همه مون تجربه اش می کنیم!  همیشه نمی توانی انتظار داشته باشی  که در محل کار، تحصیل یا زندگی با هیچ مشکلی مواجه نشوی..

زندگی یک انتخاب است

همه ما قدرت این رو داریم که زندگی رو تو مشت مون بگیریم. هر چقدر هم که مسيولیت روی دوش ما باشه ما می تونیم مدیریتش کنیم. زندگی دشت نیست! بلکه یک دریا است که هم جز دارد و هم مد و گاهی آرام و آفتابی است و گاهی هم طوفانی! قرار نیست همیشه آرام باشد بلکه مهم این است که ما رقصیدن زیر باران و صبوری در طوفان رو در راس کار خودمون قرار بدیم. چون همه گذرا و موقتی اند و یکی بعد از دیگری میان. درست مثل پاییز و بهار و تابستان!

۷ راز موفقیت در زندگی و کار چیست

بعضی چیزها هستند که اگر آ‌ن ها را دنبال کنی موفقیت در زندگی و کار خیلی سریع خودش را نشان می دهد.

دنبال دلت برو

هیچ وقت هیچ کس نمی تونه به ما بگه برای چی بهتره الا و الا خودمون!

بیاییم بجای درخواست توجه و یا نظر خاص و ۱۰۰ درصدی از دیگران خودمون دنبال راه مون بگردیم و با قلب مون مشورت کنیم.

رهبر باش نه پیرو

به چی اعتقاد داری؟ روش وایسا! بهترین کار این است که مقاوم و پر اعتماد به خود مسیری که انتخاب کردیم رو دنبال کنیم و خودمون مسیر رو هدایت کنیم.

رهبر بودن یعنی از اینکه اگر کارهای خاصی را انجام ندهیم چه اتفاقی خواهد افتاد نترسیم. ممکن است یک فرصت شگفت انگیز یا درس زندگی را از دست بدهیم، اما در نهایت، ما واقعاً از خود راضی هستیم.

هر چیزی که ما رو نکشه! قوی ترمون می کنه

ما هر روز در حال پیش روی هستیم حتی اگر ظاهر زندگی مون چیز دیگه بگه!

شکستن، گریه کردن، فریاد زدن، سوگواری، خندیدن و دوست داشتن اشکالی ندارد زیرا این تنها بخشی از شخصیت ما به عنوان مردم است. به هر قیمتی شده با خودتان صادق باشید! اگر کسی یا چیزی شما را خوشحال نمی کند، آن را رها کنید زیرا زندگی برای جنگیدن برای یک رابطه یا شغلی که برای شما مناسب نیست بسیار کوتاه است.

ریسک کن! اما منطقی

زندگی هیجان خارج شدن از منطقه امن زندگی و تلاش برای رسیدن به ساحل های آرامش بخش است. اگر از دایره راحتی خارج نشویم لذت شنا و رسیدن به سواحل جذاب و جدید را نخواهیم چشید!

چیزها رو شخصی نکن

هیچ وقت فکر نکن که اگر کسی چیزی میگه مخصوصا توی دعوا اون واقعا ما هستیم و به ما ربط داره! نه اصلا اینطور نیست ولی چیزهایی که توی دعواها میشنوی رو هیچ وقت از یادت نبر.

رها کن بذار بره

همه ما در زندگی ناملایمات را می بینیم و چه بسا روی دیگران نیز تاثیرات منفی می گذاریم. غرق در آنچه می شنوی و می کنند و می کنی نشو! اگر اشتباه کرده ای یک عذرخواهی کن و تمام! اگر آزرده اند تو رو! یک تغافل و تمام! ادامه بده . زندگی همین است.

همیشه انتظار بدترین چیزها رو داشته باش

درسته که ۸۰ درصد از چیزایی که تو ذهن مون میاد رو ما هرگز تجربه نمی کنیم اما در رویداد ها همیشه به بدترین گزینه هم فکر کن. این کمک می کنه که ضربه فنی نشی و البته همیشه اتفاقات جوری میفته که بدترین حالت نیست! اقلا در ۹۹ درصد حالات ممکن! پس حس هیجان و شکرگزاری رو می تونی تجربه کنی.

راه های موفقیت در زندگی جوانان چیست؟

در زندگی جوانات یک سری چیزها رنگ و روی خود را از دست داده اند و موجب شده اند که زندگی شان دچار سختی شود. ضمن این که این لیست ۵۰ تایی را مطالعه می کنی به ۵ گزینه زیر بیشتر توجه کن.

عشق دنیا را می چرخاند

هیچ چیز بهتر از احساس عشق در قلب شما نیست. ممکن است ندانیم خوشبختی واقعی چه حسی دارد تا زمانی که واقعاً عاشق کسی شویم که به همان اندازه ما را دوست دارد. اما عشق فقط عاشق شدن نیست. عشق به هر چیزی و دوست داشتن هر چیزی می تواند رنگ و بوی زندگی را عوض کند.

موفقیت در زندگی و کار

حتی در بدترین شرایط هم شکرگزار باش

یکی از افراد معنوی که اسمش رو بیاد نمیارم میگفت تمام زندگی ام رو به گونه ای هیجان انگیز خلق کرده ام و اون هم علتش این بوده که هر چه رخ میده میگم این به نفع منه! و این طور میشه.

مراقب بدنت باش

خوب بخور!‍ خوب ورزش کن ! با بدنت مهربان باش. نتایج این چیزها رو در درون می بینی و بعد متوجه میشی که این درونت هست که بیرونت و دستاوردهات رو میسازه .

اگر زندگی به تو لیمو داد! لیموناد درست کن

این یک ضرب المثله! در اصل معنی محاوره ای اون اینه که زندگی هر روز ممکنه یک رویی داشته باشه. مهم اینه که تو با هر چه رخ میده چکار کنی! خب اگر قرار بود توی روز آفتابی بری شنا کنی و دیدی امروز بارون میاد بجای نق زدن می تونی چتر برداری و بری زیر بارون لذت ببری! که البته بارون و روز آفتابی و شنا و چتر همه استعاره هایی از خواسته های ما و شرایط و جهت گیری و لذت های ما هستند.

تمام وقتت رو به کسی نده

نه گفتن رو یاد بگیر و از وقت یعنی تمام سرمایه تو برای رسیدن به خواسته هایت مراقبت کن. چت نکن! زیاد فیلم نبین! وقتت رو به گوش دادن به آهنگ های الکی تلف نکن!

ده راز موفقیت در زندگی و کار برای همه انسان ها

صبر داشته باش

همه ما همه چیز میخوایم ولی واقعا صبر کردن یه برگ برنده است چون همیشه همه چیز در حال بهتر شدن برای ماست. گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی!

در زمان حال زندگی کن

خودت رو در جریان زندگی بینداز. ذهن و مغز و اعمال و رفتارت رو در لحظه با هم هماهنگ کن تا معنی و لذت زندگی را بچشی.

آرزو کردن بسه!

آدم با آرزو بزرگ میشه و قد میکشه ولی بسه دیگه هر چی آرزو کردی. حالا آرزوهات رو لیست کن و برای هر کدوم یک قدم بردار.

نه گفتن رو یاد بگیر

قرار نیست نه گفتن ها فقط به الکل و مواد مخدر و رفیق بد باشه! بیشترین نه ها رو ما باید به خودمون بگیم! به نظر تو به چه چیزهایی در مورد خودت باید به خودت نه بگی!؟

بهترین رفیق خودت باش

اگر تو بهترین رفیق خودت باشی دیگه به هیچ کس نیازی نداری. هر چه از بهترین دوست خودت انتظار داری رو خودت برای خودت کن! به عبارتی خودت خودت را بساز برای خودت.

با همه یه جور رفتار کن

کینه نداشته باش و در مورد مردم اونطوری که دیگران میگن هرگز قضاوت نکن. اینکه یکی نظرش با تو فرق میکنه اصلا به این معنی نیست که او فرد بدی است. حتی به این معنی نیست که اشتباه می کنه. جز اینکه صدمه وارد کنه. در غیر اینصورت اشکال نداره که پذیرش رو تمرین کنی.

تسلیم نشو

هر شرایطی که در زندگی رخ میده که میخواد زمین گیرت کنه! یادت باشه یه شرایط گذرا و مثل یه آمپول دردناکه که می تونه تو رو تقویت کنه. اگر بلند بشی بر این شرایط غلبه کردی و بهتر و قوی تر شدی.

فقط تمام تلاشت رو بکن

قرار نیست ما کامل باشیم! هیچ کس کامل نیست حتی بت های که تو توی ذهنت ساختی. اجازه نده دیگران تو رو از چیزی که هستی بترسونن. در همین حدی که هستی عالی باش.

اگر زندگی بهت لیمو داد پسش بده و شکلات بگیر

اگر همه چیز عالی پیش نمی رود، یک قدم به عقب بردار و از چیزهایی که بیشترین اهمیت را دارند لذت ببر. مثلا کمی بیشتر بخند و بازی کن و قاطی بچه ها شو و حتی کودک درونت رو فعال کن. این کمک می کنه که در طولانی مدت رنگ وروی زندگیت عوض بشه و دستاوردهات هم بهتر و متفاوت تر بشن.

همه رو ببخش!

همه رو ببخش حتی کسانی که لیاقت بخشش رو ندارن! چون نگهداشتن فکر منفی دیگران لایق تو نیست. رها کن تا بره ..

نمونه های موفق شدن در زندگی با احساسات درونی درست

زندگی رو به چشم یه کودک ببین

بچه ها هر چه را که می بینند انگار که برای اولین بار می بینند و این کمک می کند که همیشه اکتیو و پر انرژی باشند و زندگی چیز جدیدی برای رو کردن برایشان داشته باشد. چرا تو از این حس خوب استفاده نکنی.

غرور نداشته باش

این کار دراز مدت زندگیت رو عوض میکنه و البته توی دراز مدت می تونی روش سوار بشی. قبل از هر رفتار و کردار و گفتار کمی فکر کن! مبادا فقط بخاطر غرور در آنچه ارائه می کنی خللی ایجاد کنی.

به حسود باج نده

ول کن حرف آدم های دوزاری رو! اینا هر چی دلشون بخواد میگن .. حتی بیشتر وقت ها از حسادت هر حرفی میزنن.

نگران نباش

نگران بودن یک حالت ذهنی از واگویه های ذهنی است. نگران بودن تا حالا به کسی کمک نکرده و درب گشایشی به روی کسی باز نکرده. این رو باور کن و با دعا به آرامش خودت ادامه بده و برای حل مسایل زندگی ات فقط و فقط تلاش کن.

هر چیزی که مانعت می شود را رها کن

خیلی چیزها دردناک هستند اما هر چقدر هم که سخت باشند باید از نو شروع کنید. این جواب میده. برخی به این پروسه می گویند استقامت! ادامه دادن یا بزرگ شدن و غیره. هر چه می خواهی نامش را بگذار! تمام تلاشت رو کن فقط

شکایت و گله و نق و غر نزن

شکایت برای کسانی است که خودشان نمی توانند چیزی را تغییر دهند. حتی اگر وضعیت تاسف‌بار به نظر می‌رسد، باید بدانید که شکایت و شکایت هیچ کمکی به شما نمی‌کند. بجای چرا چرا ! لطفا یک بار بگو چگونه! و عمل کن.

دست از تغییر دیگران بردار

تو نمی توانی دیگران را کنترل کنی. تو فقط می توانی نصیحت کنی و این آن ها هستند که باید تصمیم بگیرند که با نصیحت شما چه کنن! به تصمیمی که میگیرن احترام بگذار. تو هم مثل اون ها یک انسان هستی و قدرت کنترل و مدیریت نداری.

 هر روز خودت رو خوشحال کن

هر روز کارهایی کن که تو رو خوشحال می کنه. شاید این کارها کوچک باشند اما در طولانی مدت تاثیر خودشون رو روی تو و زندگیت میگذارن.

موفقیت در زندگی و کار

خاطره های خوب رو مرور کن

بجای این که در گذشته و غم زندگی غوطه ور بشی یه سری خاطرات خوب رو یادداشت کن و هر چند مدت بهشون فکر کن.

به چیزهای کوچک توجه کن

خیلی چیزهای کوچک هستند که به زندگی معنی می دهند. ما زیاده خواه هستیم و همیشه می خواهیم زندگی برایمان آس رو کند. غافل از این که همین چیزهای کوچک کمک می کند که زندگی روز به روز بهتر شود و اعجاب و معجزه آن را ببینیم.

خودت را تحلیل کن

همیشه به این نیست که باهوش باشید یا زیاد مطالعه کنید، اما گاهی اوقات موفقیت از شناخت نقاط قوت و ضعف خود  حاصل می شود! بدین صورت که تا حد امکان روی دومی کار کنید تا فاصله نقاط مثبت و منفی تان کمتر شود.

چیزهای جدید را امتحان کن!

دنیای ما پر از فرصت است، به خصوص اگر چشمانمان را به روی آنها باز کنیم (که همیشه کار آسانی نیست) و برای نگاه کردن به اطراف وقت بگذاریم. حتی چیزهای ساده ای مانند ملاقات با دوستان می تواند فرصت ها را جذب کند، زیرا با صحبت در مورد آنچه در زندگی یکدیگر می گذرد، دوستانی که گاهی اوقات یکدیگر را برای سال ها یا حتی دهه ها ندیده اند، به ما کمک می کنند تا بفهمیم چه رویاهایی می توانند به واقعیت تبدیل شوند (اگر ما فقط به آن فرصت بدهیم).

  لازم نیست همه ما را دوست داشته باشند

اگرچه ممکن است ساده تر به نظر برسد، گاهی اوقات ممکن است بخواهیم همه اطرافیانمان ما را دوست داشته باشند، اما حقیقت این است که این طبیعی نیست و به سادگی به این شکل کار نمی کند، بنابراین هر چقدر هم که تلاش کنیم، همیشه کسی وجود خواهد داشت.. کسی که قدر کار ما را نمی داند.

به خدا اعتماد کن

اگر می خواهید زندگی موفقی داشته باشید باید به خدا توکل کنید. او راه شما را راهنمایی می کند و همیشه در مواقع سختی به شما آرامش می دهد.

پاکسازی کن

پاکسازی کردن به همه کمک می کنه که بتونن آلودگی های انرژیکی و جسمی و روحی خودشون رو دور بریزن و یک زندگی سالم تر رو برای خودشون تداعی بکنن! من در زمینه پاکسازی انرژی ۶ جلسه آموزش رایگان و ارزشمند طراحی کردم که خوبه همین الان تغییر پاکسازی رو شروع کنی:

تمرینات پاکسازی انرژی (۶ جلسه رایگان صوتی)

منابع پژوهش و تصاویر:

inc.commuscleandhealth.com | muslim.sg | linkedin | inspiringtips.com

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.