بعد از شکست عشقی چه کنیم؟

0 6,881

وقتی کسی دچار شکست عشقی می شود، ( که باز هم من بگویم با این واژه مخالفم ) خیلی از اطرافیان، نسخه های متعددی می پیچند که برخی از آن ها منجر به درد ناک تر شدن تجربه تلخ گذشته نیز می شود.

اما حقیقت امر این است که بعد از شکست عشقی باید کار هایی کرد تا زندگی را دوباره از سر گرفت و به روزهای امیدوار کننده خوش بین تر بود.

این کار گفتنش ساده است اما شدنش کمی کار می طلبد.

هر چند من بخاطر کسالت و خمودگی روزانه ام، روش های مختلفی را به کار گرفتم و نشاط زندگی ام را باز پس گرفتم که تجربیات ام را می توانی از اینجا گوش کنی، اما توجه داشته باش که بعد از شکست عشقی، کارهای دیگری نیز باید به طور مستمر انجام دهی، تا بتوانی به بهبودی کامل برسی. 

من لیستی از این کارها را در زیر برای تو آورده ام و امیدوارم بتوانی تک تک آن ها را انجام دهی.

 

اولین کاری که بعد از شکست عشقی باید کنیم این است که واقعیت را قبول کنیم

بله باید واقعیت را قبول کرد. تو احتمالا شکست سختی داشته ای و تمام آمال و آرزوهایی که داشته ای دستخوش بجران و هجران شده اند. اما توجه داشته باش که هیچ چیزی واقعیت را تغییر نمی دهد. واقعیت این است که تو حالا تنها هستی، ( البته که خدا هست ) و باید بپذیری که آینده ای رنگین تر نیز وجود دارد.

در این باره یک تجربه خیلی جالب از یکی از دوستان دارم که آن را در اینجا آورده ام که خواندن این متن چند دقیقه طول می کشد اما کلی انرژی بهت می دهد.

بعد از شکست عشقی

مثبت فکر کن و بگو الخیر فی ما وقع! یعنی هر چیزی رخ می دهد خیر است

خیلی سخت است که دل درد مند را خیر انگاشت اما واقعیت جز این نیست. فکر مثبت تو و توکلی که به خدای بزرگ داری، و بینشی که برای زندگی آینده ات در دست گرفته ای، می تواند به تو کمک کند تا بتوانی خوبی و خیر این اتفاق بد را به بیرون بکشی و حتی شکر گزار خدای خوبمان نیز باشی.

مثبت فکر کن و بگو این بهترین اتفاقی است که برای من افتاده است و اگر رابطه ادامه داشت، چه بسا زیان هایی داشت که قابل جبران نبود.

اصلا باید طوری زندگی کنی که خدای بزرگ در هر شرایط بیشترین خیر خواه تو باشد تا بتوانی با انرژی کامل این جمله را بگویی.

 

برای خودتان و کسی که شما را رها کرده دعا کنید

همیشه برای همه خیر خواهی کنید. مطمئن باشید همین خیرخواهی کردن، موجب می شود به تو بهترین ها برسد. وقتی تو برای کسی دعای خیر می کنی بدین معنی نیست که عمل و کاری که با تو کرده بی پاسخ می ماند! بلکه به تو کمک می کند تا جو ایجاد شده را بهتر رد کنی و بتوانی به بهترین شکل ممکن زندگی خوبی را داشته باشی.

البته ابتدای جدایی انتظار ندارم که برای کسی که روزانه اشکت را جاری می کند، دعای خیر کنی که با بهترین ها ازدواج کند اما کم کم برای تو طبیعی خواهد شد و خواهی توانست برای او و خودت نیز دعا کنی. 

 

سرتان را شلوغ کنید و در مرداب فکر فرو نروید

راستش وقتی که شکست عشقی رخ می دهد، خیلی ها به دنبال ساختن آلونکی هستند تا در آن آه و ناله سر دهند اما موفق و زیرک کسی است که پا روی غم خود ساخته بگذارد و شروع کند و اطرافش را پر انرژی کند.

تو می توانی در این شرایط در فعالیت های اجتماعی حاضر شوی و فکرت را از جانب غصه و غم نجات دهی و یک فرد مثبت واقع شوی.

افرادی که با وجود این اتفاق ها به بیرون می زنند و شروع به فعالیت های جمعی می کنند سریع تر با مشکل مورد نظر دست و پنجه نرم می کنند و آن را مهار می کنند.

بعد از شکست عشقی

نعمت های تان را بشمارید و شکرگزار باشید

وقتی که کسی را از دست می دهید، ممکن است که خیلی ناراحت باشید و زندگی برای تان سخت باشد اما وقتی که به اطراف خود نگاه کنید و نعمات خود را ببینید مطمئنا متوجه می شوید که برای شاد بودن هنوز هم چیزهایی دارید. برای امیدوار بودن سرشار از نعمت هستید.

در چنین شرایطی، گاهی به چیز هایی پی می برید که اگر آن ها را نداشتید تحمل جدایی ها برای تان سخت تر بود. پس شکرگزاری کنید و حال خود را خوب کنید.

 

به این فکر کن که شایسته بهترین ها هستی

به شخصیت ات احترام بگذار. معمولا وقتی کسی در یک رابطه عاطفی است و نفر سومی پیدا می شود و این رابطه را خراب می کند، باید بیشتر به موضوع شخصیت اهمیت داد.

بهترین کار کنار کشیدن است و منتظر لایق ترین فرد ماندن است. گریه و زاری برای کسی که ارزش خود را هم نمی داند، کاری عجیب و غریب است.

 

از مجرد بودنت لذت ببر

معمولا افرادی که مدت زیادی با دیگران در تماس بوده اند، و حتی متاهل بوده اند، وقتی که از فردی جدا می شوند، زندگی تنهایی خود را شروع می کنند. زندگی هایی که به طور دو نفره شکل می یابد و استمرار دارد برخی چیزها را از دو طرف منع می کند! مثلا پرسه زدن با دوستان! مسافرت رفتن و یا خرید کردن و غیره.

حالا فکر کن وقتی توی رابطه بودی، چه چیزهایی را از خود منع کرده بودی! همین حالا آن چیز ها را یادداشت کن و برای تجربه آن ها برنامه ریزی کن.

 

وقت بیشتری صرف عزیزان و خانواده تان کنید

خانواده همیشه بهترین مکان برای انرژی گرفتن است. با خانواده خود بیشتر گرم بگیرید و وقت صرف کنید و تلاش کنید تا بتوانید در این شرایط، به بهترین شکل ممکن از حضور عزیزان تان بهره مند شوید. حتی با این کار صله رحم کرده اید و عمر خود را طولانی تر کرده اید و روزی تان را زیاد تر! پس خوشی ها در پیش اند.

بعد از شکست عشقی

 

انرژی منفی های تان را با جسارت تخلیه کنید

وقتی که فردی از دیگری جدا می شود احساس عشق و محبت او به خشم و کینه تبدیل می شود ( البته نه همیشه ) اما همیشه انرژی منفی ای در فرد شکل می گیرد. یکی از کارهایی که می تواند به حال خوب بیشتر تو کمک کند این است که می توانی با دویدن، اسکی در برف، پریدن در آب و مواردی نظیر این کارهای جسورانه ای کنی و میزان انرژی منفی زیادی که داری را تخلیه کنی.

 

خودتان را در میان افراد مثبت محاصره کنید

وقتی که تو دچار شکست عشقی می شوی، نیاز به محیط مثبت داری. در چنین شرایطی صحبت کردن با شکست عشقی خورده ها اصلا کار درستی نیست. این کار شاید بتواند در کوتاه مدت، التیام بخش باشد اما در دراز مدت نه!

در جمع افراد مثبت و پر انرژی حضور پیدا کنید تا زندگی تان را از نو بسازید وباور های جالبی برای خود ایجاد کنید.

بعد از مدتی حتی از افکار غمگینانه ات خنده ات می گیرد.

 

به گذشته فکر نکن

برای این که به گذشته فکر نکنی، لازم است که در یک بعد از ظهر دل انگیز تمام یادگاری ها و خاطراتی که از عزیزت داری، را به دور بیندازی و جسارت این را داشته باشی که عطری که خیلی دوستش داشته ای و آن عطر او را به یادت و به یاد روزهای خوب می اندازد را به بیرون پرتاب کنی طوری که صدای شکستن شیشه اش را بشنوی و یا حتی صدای تلق تلق دلق دور آن به گوشت برسد.

گذشته گذشته و باید جا برای اتفاقات خوب جدید باز شود.

بعد از شکست عشقی

برای اتفاقات خوب آینده هیجان زده باش! لطفا

زندگی همیشه به یک منوال باقی نمی ماند. وقتی که در شرایط خوبی نیستی، یکی از بهترین کار ها این است که بتوانی به آینده امیدوار باشی، و مطمئن باشی هر پاییز، بهاری در پیش دارد.

بنابراین نگران نباش و آغوشت را برای روزهای خوب آینده باز کن. تو می توانی به راحتی با خیال پردازی و تجسم، آینده دلخواهت را برای خودت رقم بزنی و بسازی. حتی اگر فکر می کنی نیاز به آموزش داری در این باره قدم بگذار تا بتوانی به بهترین شکل ممکن آینده را بسازی. اگر به دنبال شیوه های جذب همسر و رفع موانع ازدواج هستی می توانی اینجا را کلیک کنی و آموزش ببینی. 

تا وقت داری روی عکس کلیک کن و شرایط رو بسنج و فرصت رو بقاپ! و یه خانوم با سیاست شو ( لیست دوره ها: بهبود روابط و جذب با موبایل – وابسته کردن مرد – روانشناسی ارتباط با مرد – بادی لنگوئج – تفاهم و صمیمت – بیان سبز – عزت نفس – اعتماد بنفس – سیاست ارتباط با خانواده شوهر – دل آرام)

 

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.