۱۰ دلیل برای خوشحال بودن از زمان بندی خدا

0 43

زمان بندی خدا اونجا موضوعیت پیدا می کنه که حس می کنیم دیگه خیلی دیره! خیلی وقت ها برای همه ی همه ی ما رخ داده که برای رسیدن به چیزها و افراد و موقعیت هایی که داریم بی تاب میشیم! با خودمون میگیم ای بابا چرا نمیشه! چرا نمیاد! چرا نمی رسم! با خودت مثلا میگی انقدر دعا کردم انگار بخار شده و محو شده و خبری نیست! چرا آخه چرا؟ چرا هیچ نشونه ای از سمت خدا و کائنات نمیاد؟ مگه خودش نگفته دعا کن تا منم جوابت رو بدم پس کو؟ کی ؟ کجا؟

شاید نا امید بشی و با خودت بگی دیگه خیلی دیره .. خیلی! اما خب خدا دیر نمی کنه. خدا صرفا زمان بندی خاص خودش رو داره.

باید یادمون باشه که ما باید خودمون رو با زمان بندی او هماهنگ کنیم نه او با ما! نه اینکه اون خداست و زورش میرسه (ادبیات خودم در گذشته) بلکه باید بگیم .. خداوند دلیل هایی داره که اگر بشنوی کف میزنی براش و راحت راحت منتظر می مونی..

این رو از کجا بفهمیم؟ خب به اندازه عقل زمینی خودمون ۱۰ تا دلیل درآوردیم که می تونه به ما ثابت کنه که زمان بندی خدا حرف نداره.

 

خداوند از گذشته و حال و آینده با خبر است

در قرآن بارها خوانده ایم که :

هُوَ ٱلۡأَوَّلُ وَٱلۡأٓخِرُ وَٱلظَّـٰهِرُ وَٱلۡبَاطِنُۖ وَهُوَ بِكُلِّ شَيۡءٍ عَلِيمٌ – آیه ۳ سوره حدید

اوست آغاز و پايان و آشكار و نهان، و او به همه چيز داناست..

و این یعنی او به هر چیزی که در گذشته و حال و آینده تو با خبر است و ریز ترین جزییات در مورد هر چیزی را می داند.

حتی ممکنه تو خیلی چیزا رو یادت بره ولی خداوند فراموشی در کارش نیست. آیا همین کافی نیست که کارش رو داره درست انجام میده جوری که تو خوشحال تر باشی؟

با این حساب تو باید تمام نگرانی هایت در مورد انتظار را به خدا بسپاری. فقط ایمان داشته باش که او می بیند و می شنود و آگاه است و واقعا می دونه که داره چه می کنه. می دونه چه اتفاقاتی افتاده و باید چه کنه تا بنده اش خوشحال بشه. او می دونه چی برای تو بهترینه!

خواست خدا و زمان بندی خدا

جدول زمان بندی خدا با تو متفاوت است

این ما انسان ها هستیم که بی حوصله و عجول هستیم و فکر می کنیم بهترین چیز در بهترین حالت در این لحظه باید باشد چرا که بیشترین نیاز را به آن چیز، فرد یا موقعیت را داریم. مردم یکی مثل تو و من سر مشغولی های خاص خودمون رو داریم و حس می کنیم که نباید وقت مون تلف بشه! و فکر می کنیم که طول کشیدن های خدا هم وقت تلف کردنه! به همین دلیل هست که با دعاهامون و با وعده وعید هایی که از خدای عزیزمون گرفتیم بی تابانه رفتار می کنیم.

بیشتر یاد بگیرید: چطور عاشق خدا بشیم؟

خداوند همیشه به موقع کاراش رو انجام میده

خداوند تحت فشار زمان نیست! عجله هم ندارد چرا که همه چیز را به طور کامل تحت کنترل خودش داره مدیریت می کنه. او نگران از دست دادن ها و ضرب العجل ها نیست. یه تقویم داره به قول خودمون که همه چیز توش به درستی ثبت شده و فقط باید زمانش برسه. بجای اضطراب بهتره که فقط دعا کنی و آرامش بخواهی و ایمان بیشتری طلب کنی و البته برای حاصل دعاهات شکرگزاری کنی. خداوند بهترین مراقبت کننده از آرزوهای ماست.

 

او همیشه بهترین زمان برای هر چیز را در نظر میگیرد

در خداوند نقصی راه نداره. اگر قرار باشه تو بهترین زمان رو بدونی و بشناسی ولی خدا کم کاری کنه که دیگه اسمش خدا نیست. پس بهتره بگیم که اگر از نظر من رسیدن به هر چیزی الان بهترین موقعش هست .. باید به این فکر کنیم که هنوز موقعیت بهتر تری نیز وجود داره که ما از لذت اون نا آگاه هستیم.

امام حسن علیه السلام می فرمایند:

هرکس به حسن انتخاب خدا تکیه کند، جز آن وضعی که خدا برایش برگزیده است آرزوی داشتن وضعی دیگر نکند!

 

زمان بندی خدا حرف نداره چون خدا دیر نمی کنه

خداوند هدفی یا هدف هایی از تاخیر ها دارد! این جمله را بنویس و بارها بنویس تا ملکه ذهنت شود.

خیلی وقت ها فکر می کنیم که دیگه برای رسیدن به خواسته مون دیر شده یا اگر الان بهمون برسه فایده ای نداره. غافل از این که آن عالم و قدیر مطلق در برآوردن آرزوهای ما اصلا ناتوان نیست فقط اهدافی دارد.

اینطور مواقع عوام می گویند حاجت دادن های خدا مثل دوچرخه ای است که توی بچگی میخواستیم ولی توی بزرگسالی بهمون دادن! چه فایده! مگه دیگه میشه کیفش کرد؟ مگه دیگه میشه سوارش شد؟

در حالی که سبحان الله را باید برای این جملات بکار برد که خداوند به دور است از هر گونه انتخاب اشتباه و بی مصرف!

در این باره امیرالمومنین علی علیه السلام عزیزم می فرمایند:

تأخیر در اجابت دعا تو را نومید نگرداند؛ زیرا که بخشش (خداوند) بسته به نیّت تو است؛ چه بسا که در برآوردن خواهشت تأخیر شود، تا بدین وسیله خواهنده را پاداش بزرگتر و امیدوار (به بخشش الهی) را بخشش بیشتر دهد.

زمان بندی خدا

خداوند بخشنده و مهربان است

شما همچنین باید ایمان داشته باشید که خدایی که به او ایمان دارید مهربان است. شما باید به لطف او در زندگی خود ایمان داشته باشید. یقیناً خداوند ترس ها، نگرانی ها و نیازهای شما را می داند. او می داند که دقیقاً چه زمانی به کمک و عنایت او نیاز دارید.

پس به خوبی خدا ایمان داشته باشید. بدانید که در زمان مناسب آنچه را که نیاز دارید به شما خواهد داد. حتی اگر لایق نباشی، او بخشنده و مهربان است، پس باز هم به تو کمک خواهد کرد.

خدا مثل من و تو نیست!

 

خدا به وعده اش وفا می کند

کتاب آسمانی ما قرآن و هر کتاب آسمانی دیگری پر از وعده های خداوند است و خداوند بدعهد یا نا عهد نیست. او به هر چه گفته عمل می کند. لطفا صبور باش و باور کن که نقص و زشتی در او راه ندارد.

 

خدا از هر کسی عاقل تره

خداوند حکیم است پس پاسخ هر چیزی را در بهترین حالت خود می داند و انجام می دهد. این جاست که ما باید هر چه می خواهیم و هر زمانی که می خواهیم را به خواست و زمان بندی خدا گره بزنیم. در واقع در صورتی عاقل هستیم (عاقل هم پشیمانی در کارش نیست) که هر آنچه را بخواهیم که خدا می خواهد.

. پس اگر بهترین راه حل را برای مشکل خود یا اجابت دعای خود می خواهید، پس از خدا بخواهید.

بنابراین، اگر خداوند تو را به انتظار واداشته است، صبور باش.

او دلیل خوبی برای این انتظار دارد. اگر در کارها عجله کنی، نتایج وحشتناکی ممکن است رخ دهد. از سوی دیگر، اگر نمی خواهی بهترین پاسخ خدا را خراب کنی، منتظر بمان تا آشکار شود.

زمان بندی خدا

او می تونه تو رو از مشکلات نجات بده

از آنجایی که خدا از هر یک از ما داناتر است، بهتر است به او اعتماد کنی و به او گوش دهی تا از بلا در امان بمانی. بسیاری از مردم به دلیل بی حوصلگی خود در به وقوع پیوستن چیزها زندگی شان را پر از چالش می کنند برخی وحشت می کنند و فکر می کنند که خدا به دعاهای آنها پاسخ نمی دهد، بنابراین کارها را به روش خود انجام می دهند. در نهایت آنها متوجه اشتباهات خود می شوند.

این را بدان که خدا کر و کور نیست و فراموشی نمی گیرد! حواسش شش دانگ جمع است!

خداوند را به خاطر خطرات غیبی که تو را از آن نجات داده است، شکر کن. حتی همین حالا که من و تو فکر می کنیم توی خیلی چیزها تاخیر دارد، او همچنان در کار محافظت از منو توست. و گاهی اوقات تأخیرهایی که فکر می کنیم در واقع نعمت هایی هستند که پنهان شده اند.

خدایا بابت این نعمات از تو ممنونم.

 

خداوند ایمان ما را آزمایش می کند

إِنَّ ٱلَّذِينَ قَالُواْ رَبُّنَا ٱللَّهُ ثُمَّ ٱسۡتَقَٰمُواْ فَلَا خَوۡفٌ عَلَيۡهِمۡ وَلَا هُمۡ يَحۡزَنُونَ – آیه ۱۳ سوره احقاف

بى گمان، كسانى كه گفتند:پروردگار ما خداست، سپس پايدارى نمودند، پس نه ترسى بر آنهاست و نه ايشان هرگز غمگين مى‌شوند

هر امتحانی نمره خاص خود را دارد و به تناسب نمرات به ما هدیه داده می شود! شاید این صبر و این  انتظار امتحانی از سمت خدا برای نمره دادن به تو و پاداش دادن به تو بر اساس این نمره باشد. اگر استقامت نکنیم و بخواهیم قرارداد الهی مان را به هم بزنیم ممکن است که اوضاع را خراب کنیم.

صبر تو چقدر بوده است؟ امید و ارتباط عاشقانه ات با خداوند در خلال این گرفتاری ها تا چه اندازه رشد کرده است؟ به همان اندازه نمره خواهی گرفت و به اندازه نمره ات دریافت می کنی. که البته خداوند همیشه چیزی بیش از نمره ما به ما عطا می کند. (قانون فضل الهی)

بیشتر یاد بگیر: در مورد فضل خداوند و قانون بی انتهای او این مطلب را بخوان

زمان بندی خدا بی نظیره پس بهش اعتماد کنیم

فقط نباید به زمان بندی خدا اعتماد کنیم بلکه باید به خود خدا اعتماد کنیم. سری به دعای جوشن کبیر بزنیم تا اسما الهی را کمی مرور کنیم تا ببینیم چه کسی مسولیت دعاهای ما را بر عهده گرفته است.. آیا انیس الواحشین! (مونس و همدم وحشت زده ها) می تونه تو رو منع از چیزی کنه که این ممانعت به وحشت بیندازدت؟ قطعا نه…پس بهش اعتماد کنیم.

در بسیاری از اوقات خداوند می خواهد و زمان بندی او فرا رسیده است اما این تو هستی که خود مانع رسیدن به خیلی از خواسته هایت هستی. اینجاست که بهترین توصیه پاکسازی است. من در آموزه هایی که در مورد پاکسازی کار کرده ام برای تو چند تمرین رایگان در نظر گرفته ام که خوب است ۱۰ روز خودت را درگیر آن ها کنی و تلاش و ایمان فعال خودت را به خدا نشان بدهی. اولین گام تو پاکسازی انرژی است.

تمرینات پاکسازی انرژی (۶ جلسه رایگان صوتی)

 

منابع کمکی:

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.