نکات روابط عاشقانه زود هنگام یا زیر 30 سال

4 580

مخاطب این مطلب من افراد زیر می باشند که احتمال دچار روابط عاشقانه زود هنگام شده اند:

 1. دانشجو هایی که عاشق هم شده اند
 2. پسر و دخترهایی که فقط تفریحی با هم دوستند
 3. افرادی که دوست پسر زیر 25 سال دارند
 4. دخترانی که زیر 22 سال هستند و در رابطه اند
 5. و هر گونه افرادی که می توانند در ذیل این شروط بالا بگنجند حتی شما دوست گرامی!

از زمانی که این وب سایت و مرکز پاسخگویی آنلاین تشکیل شده است، وجود داشته اند پسر و دخترهایی که در سنین کم، مثل 15 سال یا 18 سال به ما پیام دادن و بارها در مورد مشکل رابطه شون گفتن و در مورد روابط عاشقانه زود هنگام خودشون حرف زدن:

 

دغدغه های ثابت روابط عاشقانه زود هنگام

این افراد که معمولا دختر هم هستن این سوال ها رو می پرسند:

 • رابطه مون سرد شده چکار کنم درستش کنم ؟
 • میخوام با هم ازدواج کنیم! چکار کنم ؟
 • دوست پسرم بهم خیانت کرده . چکار کنم ؟
 • چکار کنم نظر فلان پسر را جلب کنم؟
توجه کنید که توی این مسیر، تقریبا 100 درصد از افرادی که سوال پرسیده اند دختر هستند! و این بدین معنی است که آن کسی که برایش رابطه مهم است تو هستی! یعنی توی دختر. و پسر معمولا برای رابطه ضوابط خاصی ندارد و برایش اهمیتی ندارد ( البته مقصر هم نیست! بعدا می گویم چرا )
خب در رابطه با این رابطه ها من خیلی حرف برای گفتن دارم. کلا در مورد رابطه حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد که سعی می کنم مبحث ها را روز به روز توی سایت تکمیل کنم.
اما نکته مهم برای شروع این صحبت اینجاست.

 

وقتی از دختری می پرسم که تو که 17 هجده سال داری، و زود وارد روابط عاشقانه زود هنگام شدی( حالا بگذریم که دختر 10 ساله هم به من پیام میده و میگه کراشم فلان و بهمان ! ) هدفت از رابطه چیست؟ به جملات زیر بسنده می کند:

 • دوستش دارم!
 • فعلا با هم باشیم تا ببینم چی میشه!
 • فقط یه دوستی ساده

 می گوید هدفم دوستی ساده است اما واقعا نمی فهمم چرا وقتی می پرسم تو که هدفت دوستی ساده است، روی خیانت کردن او حساسی و نمی توانی ببینی که پسر مردم، با دختر خاله اش هم احوال پرسی کند! 

آهااااا. پس داستان داره جالب میشه..

روابط عاشقانه

پشت پرده تمام روابط عاشقانه از نظر دختران

اینجا کاری به روابط عاشقانه زود هنگام ندارم! بلکه در تموم سنین این داستان واقعی وجود داره : دختری که وارد رابطه می شود، شاید به دلایل گفته شده در بالا وارد رابطه شده است! اما در اصل وقتی دختری تصمیم میگیرد که با پسری بماند و حتی تحملش کند ( امیدوارم کار به جاهای خطرناک تر نکشیده باشد مثل پول خرج کردن، بهره بردن های ثانویه و غیره )، فقط به دنبال این نیست که چند صباحی را با او بگذراند! چرا که اگر واقعا قرار بود وقتش را با او پر کند، وقتی که پسر کم رنگ می شد، او ناله اش در نمی امد! بلکه سریع جایگزین بهتری انتخاب می کرد.

پس تو به عنوان دختری که در هر سنی وارد رابطه با هر پسری شده ای، حتی اگر به خیال خودت، وقت ازدواجت هم نیست، حتی اگر برای تفریح! حتی اگر برای ال و بل! فقط یک هدف واقعی از ناخودآگاهات بیشتر بر نمی آید و آن هم چیزی نیست جز ازدواج! در واقع دخترها همینکه دلشان برای یکی تلپ تولوپ می زند! در واقع پس زمینه ذهنی و ناخودآگاهاشان آن پسر مردم را برای ازدواج و شوهری، در نظر گرفته است. محال است که این حس، معنی واقعی دیگری داشته باشد. 
خب این از این! شاید با خودت بگویی که نه اینطور نیست! اما اگر کمی با خودت صادق باشی خواهی فهمید که داستان دقیقا همین است و تمام.

 

وقتی پسری را دوست دارم تقصر من چیه

خب وقتی که من به دختری می گویم که نباید وارد رابطه بشی مخصوصا توی این سن و سال، اون معمولا بر می گرده میگه:

 • خب دوستش دارم تقصیر من چیه؟
 • خب دوستش دارم نمیخوام از دستش بدم
 • خب چکار کنم! بی اون نمی شه
 همیشه کنج ذهنت این جمله رو یادداشت کن که:
دوست داشتن شاید دست خود من و تو نباشد، اما کنترل کردن و کم و زیاد کردن اون کاملا دست خودمونه! تمام! 

خب بگذریم که چرا چی میشه که یهو یکی رو دوست داریم و وارد روابط عاشقانه زود هنگام میشیم  و در واقع کجاها کم گذاشتیم که دچار این احساس شدیم! اما وقتی که تو دچار این احساس شدی، شاید اولین چیزی که به ذهنت رسیده اینه که برم باهاش رل بزنم تا بتونم مخش رو بزنم و بشه شوهرم !!

( و اگر این داستانی که در پس ذهن تو توسط شیطان رجیم خوانده شد، کاملا واقعی و درست بود، الان معضلی به نام، شکست عشقی، تنوع طلبی، دیر شدن ازدواج، خودکشی، افسردگی، عقب موندن از زندگی و غیره واقعا وجود نداشت. چرا که همه همون ماه اول به هم می رسیدند! حتی مجنون هم به لیلی می رسید!) اما دیدی که نرسید! باخودت میگی شاید من برسم! ؟ خب تافته جدا بافته!! ادامه این مطالب رو حتما بخون.

شاید با خودت بگی وای این مشاور خانم چقدر منفی نگره!!!
شاید از نظر تو درست باشه که من منفی نگر باشم!
اما منفی نگری با واقعیت نگری فرق داره.
چیزی که دارم برای تک تک عزیزانم توی این سایت می نویسم همه واقع نگری است!
همه برگرفته از واقعیت هایی است که من در این سال ها در این سایت و اجتماع دیده ام.

 

حاصل عاشق شدن در زمان اشتباه یا روابط عاشقانه زود هنگام

تو وقتی عاشق پسری میشی، شاید در وهله اول هیچ تقصیری نداشته باشی، خب توی سنی هستی که خیلی هورمون های خوش خوشان داری ( چیزی که من الان در سن 33 سالگی یک دوونه اش هم ندارم 🙂  )
شاید خیلی خوش بین هستی! شاید خیلی فلان و بهمان.
اما این اتفاق به ظاهر یهویی! تو رو توی مسیر اشتباه می اندازه. و این مسیر رو به دلیل ماهیتی که داره بارها و بارها تکرار می کنی آخرش میدونی میشی مثل چی؟؟

یه دختری که از عشق اول و دوم و سوم و …N ام اش، هر کدوم یه جین خاطره داره! و افسرده شده، و حالا آخرش رسیده به جایی که میگه:

 • همه پسرا آشغالن! ( در نتیجه بی اعتمادی به همسر آینده و کلا لذت نبردن از زندگی )
 • زندگی دیگه چیه! ( افسردگی که منجر به شکست در زندگی و خستگی و شاید خودکشی شه .. )
 • رابطه متاهلی همش کشکه! ( پس سر از فساد در میاره .. بماند دیگه … )
 • برم تلافی کنم و حقم رو از زندگی بگیرم! ( کلا نمی دونم این شر و ور ها رو از کجا درمیارن ولی خب … اینم میگن.. و زندگی دیگران رو گند می زنن .. )

و خب ماحصل این افکار، که ناشی از روابط عاشقانه زود هنگام است،  یک منش و زندگی اشتباه دیگر است ..

به قولی که از مولا علی علیه السلام گفته شده:
مواظب افـکــارت بــــــاش که گفتــارت می شود،
مواظب گفتــارت بــــــاش که رفتـــارت می شود،
مواظب رفتـــارت بــــــاش که عــــادتت می شود،
مواظب عــــادتت بـــــاش که شخصیتت می شود،
مواظب شــخـصیتت بــــــاش که سرنوشتت می شود.  

خلاصه این که این افکار به سرنوشت تو می انجامه مگر این که، افکار و عوض کنی و کلا دانش کسب کنی  و منش و زندگی ات رو عوض کنی. شادزیستی هدفش همینه.. اقلا دخترا رو آگاه تر کنه .. تا فردا پس فردا، همین دختران دسته گل، نشن مامان های افسرده و عصبانی که از زندگی لذت نمی برن و توی فروم ها اه و ناله می کنن و پشیمون هستن که ای کاش یکی ما رو نصیحت کرده بود ( بارها این صحنه رو دیدم و حالم .. خراب شده )

 

 شکست عشقی حاصل چیه

خب برای شروع تفهیم این موضوع از اینجا شروع می کنم که: شکست عشقی حاصل چیه؟ ایا تو هر سنی رخ میده؟

شکست عشقی، که معمولا در دختران خیلی بیشتر تر از پسران رخ می دهد ( شاید 90 درصد دختران دچار بشن و 90 درصد پسران دچار نشن یا خیلی مقطعی و سطحی باشه برای پسران ) خلاصه این که این احساس در دخترانی رخ میده که کاملا آماده زندگی زناشویی اند، یا اقلا انگیزه اش رو دیدن و به بلوغ نسبی در این باره رسیدن، ( فکری و غیره ) اما به دلیل ساختار بد اجتماع، نوع فکر، دامنه دوستان و غیره و حتی جهان بینی اشتباه، وارد روابط با افراد اشتباه می شوند.

پسرانی که دختران صرفا به دلیل وجود یک حس علاقه و کشش ( که خیلی وقت ها هم عشق و دوست داشتن نیست ) به اون ها نزدیک میشن و انتظار دارند که این پسر بشه شوهرشون! ( یعنی توی رابطه طولانی باشند و مال هم باشند تا بلکه روزی روزگاری به هم برسند .. دقیقا همون وعده های بلند و آرزوهای طولانی شیطان .. )

کلا شکست عشقی ناشی از تفکرات و سبک زندگی اشتباه و ایجاد روابط عاشقانه زود هنگام است که مجددا تکرار می شود بدون این که دختر فکر کنه که واقعا چرا این بلا داره مکررا براش تکرار می شه .

والبته این انتظار بسیار غیر طبیعی است! بعدا میگم چرا ..

 

3 ویژگی پسرانی که قصد ازدواج دارند

در میان تحقیقاتی که انجام داده ام، و خب خیلی مطالعات داخلی و خارجی داشته ام، به این نتیجه رسیده ام که پسرانی که توی سن ازدواج هستند و قصد ازدواج دارند ویژگی های زیر رو دارند:

 • از شغل مناسبی برخوردارند
 • سربازی رفته اند
 • اقلا دو سال اخیر زندگی در دوستی نبوده اند
 • تمنای روابط منشوری از دختر ندارند

این چند موردی که گفته شد، در پسران زیر 30 سال خیلی کم دیده میشه! و شاید حتی نشون از محدودیت های خانوادگی شون باشه .. یکی از علت هایی که من بارها تاکید دارم که لطفا اشتباه نکن و وارد رابطه تو سن پایین نشو ( رابطه کلا خودش اشتباهه و مورد نهی الهی است ) این هست که پسری که تو صرفا دلت براش تپیده! ( و شاید به دلیل ویژگی های اخلاقی و روحی و جسمی که خودت از اون تصور کردی! نه این که واقعا داشته باشه ) خلاصه این پسر، که ظاهرا عاشقت کرده، باید ویژگی های خاصی داشته باشه که تو احتمال بدی بتونی باهاش ازدواج کنی! تازه نباید هم رابطه رو مثل دوست پسر و دوست دختر کش بدی و بعد انتظار داشته باشی حتما به ازدواج برسه .. معمولا اینطوری به جایی هم نمی رسید..

 

علت نارضایتی دختران در روابط زیر 30 سال

خب دختران و پسرانی که زیر 30 سال باهم وارد رابطه میشن به طور کلی میشه گفت رابطه نا همگن هستن! یعنی سر و تهش اصلا به هم نمیخوره! وبه خاطر ویژگی های دخترو پسر تو این سن ها هست.

لُب کلام: دختر تقریبا از نظر فکری و روحی و جسمی و غیره، امادگی ازدواج داره و معمولا به سن بالای 25 که میرسه، آمادگی کامل برای تک جفتی و تک پری داره! ( تک همسری و ازدواج ) یعنی دیگه یکی بسشه!!! یعنی طمع به این و اون دیگه نداره ( البته اگر سالم بار اومده باشه و تنوع طلب نشده باشه )

اما پسرها معمولا در این سنین، تمایل به ایجاد روابط متعدد دارند! چون

 1. به روابط مثل دختران نگاه نمی کنند
 2. هر چه تعداد دوست دختر ها بیشتر باشد، این پسر احساس قدرت بیشتری می کند
 3. هر چه دخترها را بیشتر رها کند، احساس قدرت بیشتری می کند
 4. ساختار فکری و اجتماعی پسر، اصلا مناسب ازدواج نیست ( بی شغل و .. )
 5. کلا خوشش میاد با یکی حرف بزنه
 6. اگر با تو رابطه داره، صرفا به خاطر خودت نیست .. بخاطر علاقه ای هست که تو بهش داری! بازم حرف خودش وسطه .. متوجهی که

اینجاست که من وقتی به دختران زیر 25 سال نصیحت و توصیه میکنم که کلا وارد رابطه نشین، اینه که این داستان ها رو دارم می بینم! حتی اگر پسری شغل داشته باشه و سربازی رفته باشه، هنوز به اون بلوغ عاطفی نرسیده که بتونه تک پر باشه !!! اینو بفهم جان عزیزت! 

اگر من مشاور ، اینجا دارم حلق انگشتم رو پاره می کنم و برای تو می نویسم که لطفا وارد رابطه نشو، گذشته از این که می دونم از نظر روحی و موهبتی و غیره چه تاثیر منفی روی تو داره، می دونم که از پسرای این دوره زمونه با این ویژگی هایی که می بینم و از بد شانس تو هم عاشقشون شدی، شوهر در نمیاد!!!!

 

مهم ترین تاثیر منفی رابطه در سن پایین

وقتی تو سن پایین رابطه با کسی برقرار می کنی، معمولا توی سن 15تا 23 .. وارد اشتباه ترین فاز های رابطه ای شدی .. چون معمولا این برهه از زندگی هر دختر و یا پسری، دستخوش تغییرات، انتخاب ها و سبک هایی است که آینده اش رو می سازه!

یعنی دختر در این سن داره درس میخونه، بلوغ پیدا میکنه، بانک عاطفه و محبتش رو پر می کنه، از بیرون تجربه کسب میکنه و الی ماشالله مساله! و وقتی که وارد رابطه با یک پسر میشه، تقریبا این شناخت ها دچار باگ میشن! کد ها به هم می ریزه!

اون احساس اقتداری که لازم داره برای ساختن آینده اش، کلا به هم می ریزه!

و در آخر طرد شدگی رخ می ده!

و این دختر، 19 ساله شب کنکورش زنگ میزنه به من و کلی گریه می کنه که کراشم ولم کرد!

تو اوج درس خوندن و فلان!

یا بعد از 25 سال میگه، همه عمرم هدر رفت برای این داستان و به هیچ جا نرسیدم!

ولی اون دختر خرخونه که دور و دنبال رابطه نبود به همه چی رسید .. و این واقعیتی است که برای من کاملا مشخص است و برای دختران توی این سن قابل لمس و حس!

و اما برای توی عزیز، کمی غیر قابل باور است چرا که تو فکر می کنی، تو تافته جدا بافته هستی! کسی به تو خیانت نمی کنه! اینی که باهاش دوستی بهترین پسر روی زمینه و نهههههههههه برای من این چیزا رخ نمی ده!! غافل از این که همین هایی که به خنسی خوردن! دقیقا با همین ادعاها واقعیت های اجتماع شون رو ندیدن! و تمام .

 

یه مثال ملموس برای روابط عاشقانه زود هنگام

ما دخترا، و حتی پسرا از یه سنی به بعد خیلی علاقه داریم ازدواج کنیم و عاشق باشیم، اما هر اقدامی در این راستا کاملا اشتباهه! دقیقا توی این شرایط مثل بچه دبستانی هستیم که عاشق دکتر شدنه! عاشق خلبان شدنه و عاشق مهندس شدنه! اما خیلی برامون قابل باوره که برای خلبان شدن، و دکتر و مهندس شدن، باید وقتش برسه، باید درسش رو بخونیم، باید تایید بشیم و تاکید میشه که باید فنش رو یاد بگیریم! اما خب برای روابط و ارتباطات و غیره، خیلی بی محابا حاضریم بزنیم به خطر و بعدش هم که مشاهده می فرمایید که روزگار کشورمون و زندگی مون چطوری شده ..

یه مشت شهروند افسرده و نا موفق که هر لحظه باید حس کنیم داره یه بلایی سر خودش میاره!!

ای روزگار، کاش یک دوم اینقدری که من برای تو، آره برای تو که داری الان این مطلب رو میخونی، حرص میخورم تو هم برای خودت حرص می خوردی..

 

بدون فال گیری باور کنید

نمی دونم چرا شما حاضر هستید برین کرور کرور پول به فالگیر بدین که بهتون بگه به هم می رسید یا نه!! و اونم کرور کرور پول بگیره و دلت رو خوش کنه! ( که بازم بری سراغش! و فال بگیری ) و آخرش هم بهش نرسی!!! { کلا من نمیفهمم اگر این فالگیر ها توی جادوهاشون متوجه میشن چی کجاست چی درسته و چی چی میشه چرا جای یه الماس بزرگ رو برای خودشون پیدا نمی کنن که نخوان مثل لولو ها پهن بشن کف خیابون و .. }

اما من که دارم بر اساس واقعیت و اجتماع، و کلام خدای مهربون تو رو به راه واقعی و درست زندگی راهنمایی می کنم ( بدون جن گیری و شانس و فال و شعر و اینا! ) وو بلکه بر اساس واقعیت ها، اما تو باز زیر بار نمی ری! البته اگر زیر بار رفتی و قبول کردی که این رابطه ها اشتباهه و راهی که شیطان نشون میده به ترکستانه! نشون میده خیلی خانومی و عاقل و باهوشی.. چون من اینجا چیزهایی می بینم و می شنوم، و با مردم شخصا در ارتباطم و باور دارم که این راه واقعا به ترکستان که چه عرض کنم! به بیان خشک و گرم عربستانه!!!

 

کلام آخر

کلام آخر اینکه:

 1. اگر با پسری با این ویژگی ها دوست شدی به امید ازدواج اونم تو سن پایین، همین حالا رابطه رو تموم کن! چرا که امروز تموم کردن راحت تر از دو ساعت دیگه است! چه برسه چند سال دیگه
 2. اگر دنبال ازدواج هستی کلا راهش این دوستی ها نیست ..
 3. توی هر سنی با هر پسری رابطه برقرار کردی، اگر گفت هدفش ازدواجه، و فوری نیومد خواستگاری، که خب معلومه داره شیره می ماله سر تو … اگر هم گفت هدفش ازدواج نیست! من نمی دونم تو چرا حاضر می شی خودت رو صرف پسر مردم و شوهر آینده مردم کنی! کسی که تو رو حتی آدم حساب نمی کنه که به صورت زن آینده اش بهت حتی فکر کنه!! خودت رو جمع و جور کن دختر!
 4. رابطه برقرار کردن، آخرش اینه: عقب موندن از زندگی، گناه خدا رو کردن! ( چه جمله بی سر و تهی شد ) و البته آسیب های جدی بعدی.
 5. شاید 1 درصد از رابطه های دوستانه به ازدواج برسه!! شاید ها .. اونم البته معلوم نیست دوام داشته باشه یا نه! ولی هیچ پسر و دختر عاقلی، روی 1 درصد زندگی اش قمار نمی کنه!!! تو هم نکن. مثل ما که نکردیم .

و اینو درشت، بگم.. هر چه تو سنین پایین تر رابطه تشکیل بدی، اتفاقا تاثیرات منفی این رابطه ها بیشتر و عمیق تر در تو نفوذ می کنه و پاک کردنش سخت تره ..

اندکی تفکر

و این که در تمام دنیا روابط عاشقانه زود هنگام منع شده! ولی نمی دونم چرا که اگر من آدرس یه سایت اروپایی رو با این موضوع بگذارم، قبول می کنید اما اگر من به عنوان خواهر دخترای ایران زمین، و با بهره گیری از علم و تجربه افراد خبره، و البته با توجه به متن سند آیات و روایات این ها رو بگم، شاید قبول کنی و شاید نکنی!!! و اینم بگم در آخر که من، یک انذار دهنده ام! نه بیشتر! و عاقبت تو دست خودته! شاید لازم باشه چند روزی در این باره فکر کنی تا واقعیت رو بیشتر و بهتر ببینی. شاید به این سوال برسی که اصلا باید دوست پسر داشته باشم یا نه! یا کلا چی!؟ که اگر روی همین عنوان کلیک کنی، یه مطلب تپل برات نوشتم. 

منبع حدیث حضرت علی جان| منبع عکس

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
4 نظر
 1. رها says

  سلام روز بخیر من دختر ی ۱۹ساله هستم که پشت کنکوری ام وبه خاطر مشکلاتم نمیتونم امسال کنکور قبول شم من دختری نماز خون بودم که خیلی هم درس خون بودم اما امسال به دلیل از دستت دادن عزیزان و اعتیاد پدرم نتونستم خیلی درس بخونم من در بین پسرا از محبوبیت خوبی بر خوردار بودم چون هیچ وقت با هیچ پسری رل نزدم خواستگار های خوبی هم داشتم تا قبل کرونا،کلا معتقدم این کار خلاف دستور خدا وخیانت به همسر آینده حالاهر کی که باشه هست خودمم دوست ندارم با یه همچین پسر هرزه ای که با دخترا رابطه داشته ازدواج کنم قبلاً عاشق یکی دوتا از همین پسرا یی که گفتم دوسم داشتن هم شدم ،😂البته منظورم همزمان نیست مشکل بزرگ اینه که من تو سن ۱۸سالگی البته معذرت میخوام که اینو میگم ولی از سر کنجکاوی فیلم نقطه چین …. دیدم الان هم خیلی پشیمونم خیلی ازین جور موقعیت ها که منو یاد اون میندازه دوری میکنم از خدا هم خیلی خواستم که کمکم کنه ولی گاهی اوقات وسوسه میشم و میرم سمتش افسردگی هم دارم گاهی اوقات از تنهایی با خودم حرف میزنم کسی رو ندارم که باهاش راحت باشم با خونواده که نمیشه از این حرف ها زد بالاخره یه روز همون مادر آدم این روزا رو میکوبه تو سر آدم باغریبه هم اصلا نمیشه حرف زد الان دیگه نصف بیشتر مردم غیر قابل اعتماد اند‌ کمک کنید لطفاً سخته برام راستش من مشکل حواس پرتی هم دارم چند ساله ، گاهی اوقات ساعت ها به موضوعات مختلف فکر میکنم گاهی در مورد آینده ی خوبی که بعد ازین برام اتفاق می افته گاهی در مورد این حالتم‌ که گفتم بعد از دیدن فیلم … برام پیش آمده و تاثیرات بدش الان و در آینده که ممکنه برام پیش بیاد راستش جدیدا هر کی منو دوست داره از بین پسرا حس میکنم منم باید دو ستش داشته باشم خستم دیگه انگار دیگه خودم نیستم یه آدم جدید جلوم نشسته که نمی‌شناسمش ازشم بدم میاد ولی نمی تونم از ش جداشم لطفاً کمکم کنید 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  1. مشاور سایت says

   سلام عزیزم. به پشتیبانی تلگرام برای مشاوره پیام بدین تا مشاور محترم باهاتون صحبت کنن
   اما یک توصیه کلی به کسانی که فیلم … می بینن. خب باید فهمید که این فیلم ها مخصوصا اگر اعتیاد بهشون پیدا کنید و جیره ی روزانه تون بشه، می تونه روی چشم، بینایی، روح و حتی موهبت هاتون و رضایت از زندگی تون تاثیر منفی بگذاره . روش های خوبی م وجود داره که میشه این قضیه رو کنار گذاشت که به دلیل اهمیتش یک مطلب در این باره توی سایت می گذاریم.

 2. بنده خدا says

  من باتک تک جملاتش موفقم به جز مسئله ی سن
  آخه هنوزم جوونای درست پیدا میشن
  هنوزم هستند پسرای بیست و سه ،چهار ساله که مردن و میشه روشون حساب کرد
  یا دخترای 20 ساله ای که پخته ی زندگین
  اینا باهم میتونن جوونی کنن یه 10 سال شیک خوش باشن بگردن باهم باشن و تو 20 سالگیشون هم بچه دار بشن یا هرکار دیگه ای که میخوان
  از طرفی ازدواج به ادما آرامش میده این که پسرا بزارن تا سی سالگی ازدواج کنن فشار زیادی رو باید تجمل کنن یا اینکه سردمزاج باشن یاهم راه های نادرستش دخترشم همینه فرق نداره
  بازم ممنون از مطالبتون

  1. مشاور سایت says

   سلام و احترام به شما ممنون از نظرتون.
   کاملا درسته که افراد کم سن و سال برای زندگی هم هستن.. یعنی سن کم و زندگی عاقلانه. اما اگر توی همین سنین هم بتونن رسمی برای ازدواج اقدام کنن هنوز هم نیاز به توجه خانواده دارند و البته اموزه ها و مراقبت ها. الان شاید شما خودتون یک جوان توی همین سن و سال هستید و فکر می کنید دیدگاه کاملی در زندگی دارید و تمام و کمال پذیرفته اید همه چیز رو . اما چند سال دیگه، مخصوصا وقتی دختر یا پسر از 30 رد میشه متوحه می شه که دنیای قبل از سی سالگی بسیار متفاوت از دوران بعدش هست.
   امیدوارم که بتونین بهترین شریک رو برای زندگی تون از پرورودگار بگیرید

پاسخ دهید

Your email address will not be published.