زرد چوبه بهترین راه افزایش شادی در پاییز و درمان افسردگی فصلی

0 373

تا به امروز، حدود 40 روز از پاییز گذشته است ( امروز، 8 آبان ماه است ) به هر حال در فصلی قرار داریم که به دلیل نوع وضعیت و طبعی که دارد، روی بدن و روحیه افراد تاثیر می گذارد و کمی خلق ها را به هم می کشد و سر و کله افسردگی و غم پیدا می شود.

شاد زیستی : برای این که با مشکل افسردگی پاییز و فصلی مقابله کنید باید به دنبال شیوه های افزایش شادی در پاییز باشی، باید بعضی کارهای خاص انجام دهی یا توی رژیم غذایی ات تغییر و تحولاتی وارد کنی.

مثلا می توانی بعضی چاشنی ها را به غذایت اضافه کنی

تا بتوانی با کمک آن ها موفق به افزایش شادی در پایی شوی

زردچوبه درمان افسردگی


زردچوبه درمان افسردگی را سرعت می بخشد

زردچوبه، با رنگ زرد و نارنجی اش، من را به یاد پوشش زرد درختان پاییز می اندازد که خدا آن ها را اینگونه رنگ کرده تا تو بتوانی با نگاه کردن به آن ها حس منفی ات را کاهش دهی.

در واقع پاییز با طبعی که دارد افسرده کننده است اما با طبیعتش درمانگر توست. خوب گفته اند که درمان هر درد در اطراف آن نهفته است.

طبق تحقیقات دانشمندان، زردچوبه نیز دارای موادی است که کمک می کند سروتونین در بدنت بیشتر ترشح شود و احساس شادی و رضایت بیشتری داشته باشی.

بنابراین می توانی در فصل پاییز و حتی فصل های دیگری که بدنت هورمون شادی کم می آورد، غذاهایی طبخ کنی که مملو از زردچوبه است.


با تلخی زردچوبه چکار کنم؟

وقتی که بخواهید میزان زردچوبه غذای خود را افزایش دهی متوجه می شوی که تلخ تر از آن چیزی است که به نظر برسد.

برای حل این مشکل می توانی چند راهکار زیر را دنبال کنی:

  1. قبل از افزودن مستقیم زردچوبه به غذاهای آبکی مثل آبگوشت، زردچوبه را به مدت 15 ثانیه در روغن داغ سرخ کن! اما مواظب باز نسوزد
  2. هنگام طبخ غذا زردچوبه را در داخل مواد دیگری ترکیب کن. مثلا وقتی پیازهای نگینی خوشگلی که توی ظرف ریخته ای در حال سرخ شدن است، زرد چوبه را به پیاز اضافه کن تا هم طعم غذا بهتر شود و هم تلخی آن گرفته شود.
  3. هیچ وقت زردچوبه را مستقیما در غذاهای آبکی نریز مگر این که آن را سرخ کنی

اگر این مطلب برایت مفید بود، می توانی از پادکستی که با موضوع درمان افسردگی پاییز تهیه کرده ام هم، استفاده کنی و لذت زندگی ات را بچشی.

منبع عکس: mihanbod.ir

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.