وقتی رابطه ناموفق است و دلش را نبرده ای

0 2,563

امروز تصمیم گرفتم در مورد تجربه دیشب ام برایت بگویم. واقعا برایم خیلی خاطر دوستی باید عزیز باشد که بخواهم از خواب شیرینم که همیشه آرزویش را دارم تا ساعت 10 شب تجربه اش کنم، بگذرم و به سخنان کسی گوش کنم. دیشب بر خلاف میل باطنی ام لازم بود که واقعیت هایی را برای دوستم بگویم ولی خب نمی توانستم خیلی رک و پوست کنده بهش بگویم که اگر حالا تلاش کردی و او تو را طرد کرد و به قولا رابطه ناموفق شد و بساط شور وعشق بپا نشد باید چه گونه این موضوع را بپذیری و چطور کنار بیایی.

شاید تو هم امروز از بدست آوردن عزیزی که ذهنت رو مشغول کرده به ستوه آمدی و او هیچ گونه راضی نمی شود. این مطلب برای تو هم خوب است.

امروز می خواهم یکی از تلخ ترین مقالات سایت را بنویسم که در مورد هدایت تو برای برون رفت موفق از رابطه ناموفق است. با من همراهی می کنی؟

 

رابطه ناموفق لزوما نشان ایراد از تو نیست

بله! ما فکر می کنیم که با هر کس که خوشمان بیاید باید حسابی روی هم بریزیم و سریع هم ازدواج کنیم. ولی واقعیت امر این است که همیشه این گونه نمی شود.

  • گاهی تو دوست داری و او ندارد..
  • گاهی او دوست دارد و تو نداری
  • گاهی هر دو دوست دارید و مانع دیگری رخ می دهد

و اینگونه است که خیلی کم رخ می دهد که دو طرف همدیگر را بخواهند و بشود و به زیر یک سقف بروند.

شاید بگویی خب حتما ایرادی دارم که طرف دوستم ندارد!

 

ولی باید بگویم لزوما ایراد از تو نیست.

شاید تجربه کرده ای که خواستگاری داشته باشی که همه امتیازهایی که می خواهی را دارد! پول، کار ، خونه و ماشین و اعتبار و حتی زیبایی و غیره! اما با خودت می گویی این که همه چیز تمام است و همه امتیازی دارد ( اعم از مادی و معنوی ) ولی ای کاش جذبش شده بودم.

ببین دختر خوبم، جذب شدن لزوما به قیافه، پول و مدرک ربط ندارد و تا جایی که می دانم چیز ماورایی است و صد در صد دست خودمان نیست 

واقعا جالب است که یکی از رفقا همیشه می گفت روزی روزگاری پسری توی خیابان دیدم، … با خودم به دلایلی گفتم که وای خدارو شکر که این پسر عشق و شوهر من نیست .. اما روزگار گذشت و روزی روزگاری در شرایطی واقع شدم و عاشقش شدم و نباید می شد آن چه که شد.

و این واقعیت دارد.

پس وقتی نمی شود که نمی شود! یعنی نمی خواهد بشود. پس انرژی نگذار.

همه دختر های گل باید بدانند که اگر در یک رابطه 3 تا 6 ماهه نتوانند نظر کسی را جلب کنند، پس نباید بیشتر وقت بگذارند. 

آب در هاون کوبیدن است عزیز دل! پس بیخیال.

رابطه ناموفق

اما حالا اگر پذیرفته ای رابطه ناموفق است پس باید بدانی که باید واقعیت را بپذیری و چند کار را انجام دهی.

 

لطفا با قلب باز موضوع را بپذیر

وقتی که کراش تو، یا همان سنجاب خان مغرور، از احساسش نسبت به تو گفت، و تو را رد کرد، این را بپذیر و دست از انکار بردار. انکار کردن یعنی این که توی دلت هی باخودت بگویی این حرفش شوخی بوده! و روزی به من می گوید که شوخی کرده است! انکار کردن، طبیعی است اما تو نباید مغلوب آن شوی.

بپذیر که هیچ کسی عشقش را طرد نمی کند و نمی گوید که دوستت ندارم. چون عشق قوی تر از این است که این حرف ها را به زبان عاشق بیاورد. پس اگر کسی گفت:

  1. دوستت ندارم
  2. لیاقتت بهتر از منه
  3. برام مثل بقیه ای
  4. بیا دوست معمولی باشیم
  5. سنمی با هم نداریم
  6. چقدر اویزونی
  7. و الی ماشالله

مطمئن باش که توی دلش جایی نداری

پس بیخیال این رابطه ناموفق باش و واقع نگر باش.

 

روی رابطه ناموفق پافشاری نکن

شاید فکر می کنی که باید برای ثابت کردن خودت او را تحت فشار قرار دهی و حسابی خودت را قالب کنی و آویزون بازی در بیاری تا شاید دلش بسوزه، و یا باور کنه که دوستش داری و این حرفا .. ولی بدون که کسی که دوستت ندارد یعنی دوستت ندارد. یعنی او اصلا توی مود تو نیست. هر چه پا فشاری کنی بیشتر نچسب تر خواهی بود. مخصوصا دخترها باید این قضیه را جدی تر بگیرند.

پسر ناز نمی کند که تو براش بیشتر اظهار نیاز کنی!

این قاعده در خلقت ثابت نشده است. بلکه پسری که میگه دوستت نداره یعنی نداره و خیلی هم نداره! چرا که راحت بهت گفته. پس باید بدانی که نباید پا فشاری کنی. مطمئن باش یک رابطه ناموفق از بیخ و بن را نمی توان با پا فشاری موفق کرد.

 

فکر کن که یکی دیگه تو رو 100 درصد می خوات

بهترین راه برای پذیرش سریع واقعیت ، شرطی سازی ذهن است.  به جای تمرکز بر طرد شدن از طرف سنجاب خان  ، به ایده هیجان انگیزی که ممکن است شخص بهتری در انتظار شما باشد فکر کنید. اگر او ناز می کند، ممکن است شخص دیگری در آنجا باشد که آماده پذیرش کامل شما باشد. از دیدار با آن شخص خاص هیجان زده شوید و با این هیجان در ذهن خود بازی کنید.

 

حواس خودت رو پرت کن

یک سری فعالیت های جدید را انتخاب کن و بجای این که بخواهی خودت رو در درد ندیده شدن، نابود کنی، به آن فعالیت ها بپرداز و انرژی ات را آن جا بگذار. مطمئن باش نتیجه های عجیبی می گیری. ( بسیار تجربه شده ). راه برون رفت از یک رابطه ناموفق با صحت و سلامت کامل اینه که واقعا بپذیری می توانی جور دیگری هم زندگی کنی و از این واقعیت نخواهی مرد.

 

خواستگارانت را رد نکن

دخترها همیشه با وجود ستاره عشق در دل! ( البته بیشتر آتش عشق در دل ) هنوز هم هوا خواه های زیادی دارند. وقتی که دلت از کراش بی عقلت گرفته، شاید بدترین حرف این باشد که خودت رو آماده کنی که امشب خواستگار داری!

اما بپذیرش! حتی به عنوان یک مهمان.

در میان کاربرانم بارها کاربرانی داشته ام که به اجبار آن ها را به خواستگاری شان نشانده ام، و بعد ها با چند جلسه صحبت کردن با طرف مقابل متوجه شده اند که اصلا این خود خودشه! همونی که می تونن باهاش زندگی کنند  و عاشقی کنند.

 

رد شدن بخشی از زندگی است

وقتی که کسی را دوست داری و لاجرم باید از او بگذری، باید بدانی که طرد شدن و رد شدن بخشی از زندگی است که لزوما به ارتباط ناموفق هم ربط پیدا نمی کند.

هر کس در طول زندگی اش بارها این اتفاق برایش رخ می دهد.

اما تو شاید با خودت منفی بافی هایی کنی و خودت را به غم و ترحم طلبی بزنی. اما شاید فراموش کرده ای که چند خواستگار خوب را از در خانه تان زخمی طرد کرده ای 🙂

لطفا منفی بافی کلی ممنوع!

 

به کارهای مورد علاقه ات روی بیار

گاهی اوقات تو چند ماه وقت گذاشته ای و حسابی روی کراش ات تمرکز داشته ای. این موجب شده که به چیزی مثل آشپزی، نقاشی یا هر کاری که خیلی علاقه داشته ای روی نیاوری. برای این کار من توصیه می کنم که حتما حتما، شروع کن و به علاقمندی هایت برگرد و کمی وقتت را صرف آن ها کن. مطمئن باش بیشتر لذت خواهی برد.

 

درد را بپذیر تا خوب شود

وقتی که در رابطه ناموفق قرار می گیریم، سختی کار آنجاست که وقتی احساس درد می کنیم در مقابلش مقاومت می کنیم و میخواهیم ردش کنیم. حالا یا از عدم قبول واقعیت است یا از غرور یا هر چیز دیگر!

اما وقتی درد را قبول کنی و آن را حس کنی و بپذیری که در شرایطی هستی که باید درد بکشی، بهترین کار این است که با درد خودت کنار بیایی. درد را اگر مقابله کنی، حجیم تر می شود. پس بگذار پروسه اش را طی کند.

 

تلخی نکن اما مغرور باش

این را برای دختران عزیز می گویم. وقتی پسری تو را پس می زند، لازم نیست تلخی کنی و بد اخلاق بازی در بیاوری و او را محکوم کنی. او حق دارد تو را یا دوست بدارد یا دوست ندارد. پس موضوع چندان سخت و خودخواهانه نیست.

اما می توانی با رعایت غرورت، از شان و شخصیت خودت مراقبت کنی.

 

حوصله هر کاری را نداری، همان کن

می دانم که دوست داری وول بخوری توی رختخوابت و مجید خراطها گوش کنی. خب من به دوستانم اجازه داده ام ده روزی را گریه کنند و خوش بحال کارخانه های دستمال کاغذی سازی کنند!!! ولی خب چند روزی که گذشت نه مجید خراطها راضی است انقدر برای عشقتان در کنار صدای غمگینش عر بزنید و نه خدا راضی است بنده زیبایش بخاطر یک بنده دیگرش خودش را جر وا جر کند.

بلند شو. حوصله هر کاری را که نداری همان کن. 

دلت می گوید حس رسیدن به خودت نداری؟ خب مهم نیست که توی خانه تنها هستی یا نه! رژ لب قرمز جیغت را بردار و روی لب هایت بکش. ناخن هایت را سر و صفایی بده و اصلا یک دوش گلاب بگیر! والا گور پدر عشقی که بخواهد تو را از پا در بیاورد.

 

مبحث زیر را حتما دنبال کن

من پیش از این برای شکست عشقی خورده ها یک مطلب نوشتم که خیلی به عزیزانم کمک کرد. توصیه می کنم تو هم این مطلب را با کمال میل و با حوصله بخوان و اجرا کن

چطور به درمانم در شکست عشقی بپردازم

 

علت این اتفاق را بفهم

 در این باره توصیه میکنم برای بازبینی طرح واره ها و غیره با یک مشاور صحبت کنی.

هشدار: مطلب پیش روی شما صرفا ترجمه و تحقیق و حاصل گردآوری هاست! فلذا نمی توان از آن به عنوان راهکار مشاوره ای استفاده کرد. بنابراین برای حل مشکلات خود می توانید به مشاور مجرب مراجعه کنید تا با بررسی مسایل شما و احیانا همسر شما بهترین راهکار برای شما ارایه گردد.

منبع الهام مطلب  . منبع عکس:  funki6

 

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.