۱۹ نشانه پشیمانی از خیانت یا پنهان کاری به سبک آقایان

0 371

می خواهم در مورد پشیمانی از خیانت یا پنهان کاری توسط آقابان صحبت کنم. پسرها کارهایی رو می کنن که واقعا ممکنه با انجام اون کارها قصد آزار دادن به شما را نداشته باشند اما ممکن است نشانه هایی از آن ها ببینید که در آن نشانه ها آثاری از احساس گناه را مشاهده کنید. این احساس گناه بخاطر این آزارهایی است که احتمالا به شما داده اند. شاید تو انتظار داشته باشی او به روش کاملا زنامه گریه کند و عذرخواهی کند و بخواهد که او را ببخشی اما مردها مردانه جبران می کنند. در این مقاله می خواهم روش های پشیمانی مرد ها از آزار دادن ها را به شما یادآوری کنم.

آسیب دیدن از مردان تا چه حد

خب برای همه ما مطمینا رخ داده که از مرد ها آسیب ببینیم. خواه پنهان کاری باشد یا خیانت یا رفتاری زشت یا هر چه که باشد خروجی آن چیزی جز نا امیدی و دلشکستگی برای دختران نیست. مردان رفتارهایی را از خود نشان می دهند که می توان حدس زد که از کرده ی خود پشیمان هستند.

شاید تو با خودت بگویی که یک عذرخواهی برای من کافی است! اما حقیقتا مرد ها چندان توی کتشان عذرخواهی نمی رود! بلکه با شیوه های دیگری این پشیمانی را ابراز می کنند.

 

حالا چرا ابراز پشیمانی مردان مهم است

خب وقتی که تو دلشکسته هستی برایت مهم است که او پشیمان باشد چون می خواهی احتمالا حالت را خوب کنی و رابطه را بازسازی کنی. خب حالا من در ادامه به تو می گویم هر کدام از این رفتارها را که دیدی مطمین باش که او پشیمان است. جلوی هر کدام از این رفتارها یک عبارت برابر با پشیمانی و جبران قرار بده و ارام باش.

نکته مهم این است که اگر او این رفتارها را نمی کند و عذرخواهی هم نکرده باید احتمالا جور دیگری در مورد رابطه ات فکر کنی.

 

پسرها چطور به شما آسیب می زنند

همیشه گفته اند پسرها و مرد ها ساده اند. اما توی برخی موارد واقعا به پیچیدگی خانم ها هستند فقط در همان چهره ی اولیه خود ظاهر می شوند.

مردان و پسران همیشه می توانند به شما ضربه بزنند اما بدترین حالت آن خیانت است که ممکن است همین چند روز آینده آشکار شود.

مخصوصا اگر شما فکر می کنید که او پسر پیغمبر است! و توی کارش خیانت نیست و ال و بل! وقتی متوجه خیانت شوی مثل این می ماند که از ساختمان چند طبقه پرت شده ای پایین. خیلی دردناک است.

به همین خاطر او می داند که چه قرار است به سر شما بیاید! پس می توانید رفتارهایی از او را ببینید که نشان می دهد دارد از این واقعیت احساس گناه می کند. شاید هنوز کمی انسانیت در او نخفته باشد. چون به هر حال درد شما برایش سنگین است.

پشیمانی از خیانت یا پنهان کاری

چه ارتباطی بین احساس گناه و خیانت وجود دارد

وقتی کسی آگاهانه خیانت می کند احتمالا احساس گناه می کند. این حس درست مثل حالتی است که تو قرار بوده کاری نکنی و ناراحت می شوی که چرا این کار را انجام داده ای و ناراحتی. خب مرد ها در این حالت ممکن است هم احساس گناه کنند و هم پشیمان باشند.

کسی که احساس گناه می کند می خواهد در رابطه جدیدش بماند یا اقلا در مورد آن که ترک کند آن رابطه را در تردید است.

کسی که احساس پشیمانی می کند از آن رابطه دست کشیده و می خواهد برای تو جبران کند.

تشخیص این دو را به عهده خود شما می گذارم.

اما یک نکته بگویم:

کسی که واقعا بخواهد خیانت کند کم پیش می آید که نگران کیس قبلی باشد! پس به احتمال زیاد اگر شما این نشانه ها را دیدید می توان گفت که او دچار احساس پشیمانی شده و قصد جبران داردو

نکته مهم دوم:

فراموش نکنید که کسی که هدیه می خرد لزوما گناه کار نیست یا خیانت نکرده است! شاید ذاتش هدیه خریدن باشد.

احساس گناه بسیار احساس قوی است و او به احتمال زیاد آن را برای خودش نگه ندارد و به راحتی بروزش بدهد، مهم نیست چقدر تلاش می کند. احساس گناه از طریق اعمال و رفتار او نشان داده می شود، بنابراین مراقب باشید تا هیچ یک از نشانه ها را از دست ندهید.

بیشتر بخون: چطور ببخشیم و شادتر باشیم ؟

 

شفاف ترین نشانه های احساس گناه

خب مردی که احساس گناه دارد تا زمانی که مطمین شود که درد تو التیام یافته یا اقلا مرهم آنقدر قوی است که جلوی درد پیش رو را بگیرد به کارهایش ادامه می دهد.

شاید تو دوست داشته باشی او در مورد مسایل با تو صحبت کند اما او انتظار دارد که تو سریع تر این موضوع را از ذهنت پاک کنی و به همان آدم قبلی تبدیل شوی.

نکته مهم این است که این مقاله بیشتر مناسب افرادی است که خبر دارند که پارتنرشان خراب کاری کرده و به دنبال نشانه هایی هستند که بدانند آن فرد بیخیال خیانت شده یا نه. برایشان مهم است که پشیمانی را از او ببیند. روش های زیر پشیمانی از خیانت به سبک مردان است. البته همیشه این موارد نشانه خیانت نیست. گاهی او واقعا مساله ای در زندگی اش دارد که هم می تواند به شما ربط داشته باشد هم نداشته باشد و درگیر بار فشار آن مشکل است. پس لطفا بدون این که با این نشانه ها دل چرکین شوید مطلب را بخوانید و در صورتی که مشکلی وجود دارد در صدد جلوگیری از پیشرفت آن باشید.

 

۱. برای کاهش احساس گناه برای تو خرید می کند

خب اگر پسر مورد نظر کسی است که کلا اهل هدیه خریدن نیست و هدیه ای برای شما می خرد می تواند نشان از این داشته باشد که از چیزی احساس نگرانی می کند. نکته ای که باید بدانی این است که هدیه خریدن چیزی است که باید تو آن را با بقیه نشانه ها در کنار هم قرار دهی. هدیه خریدن به تنهایی به معنی این نیست که او گندی زده و حالا نگران است. پس این گزینه را در اولویت های چندم قرار بده و به بقیه مسایل هم فکر کن و تطبیق بده.

اما اگر او اخیرا خطایی آشکارا کرده و می بینی که حالا هدیه می خرد بدان که می خواهد از دل تو دربیاورد و تغییر کند.وگرنه راه های دیگری هم برای کنار آمدن با این قضیه وجود داشته. هدیه یعنی تو برای من مهم هستی.

 

۲. دعوا را شروع می کند

خب هیچ آدم سالمی علاقه به شروع دعوا و داد و بیداد ندارد. اما یک نشانه روانشناختی دعواهایی است که مرد ها بی دلیل راه می اندازند. این دعواها می تواند حتی بر سر چیزهایی باشد که خیلی قبلا در مورد آن ها احساس راحتی می کردند. وقتی مردی تحت فشار احساس گناه و درماندگی از جبران است درماندگی خود را با چنین دعواهایی نشان می دهد. نکته دیگر گاهی در بیان برخی روانشناسان گفته می شود که او این کار را می کند که بتواند دلیلی برای سرزنش خودش داشته باشد تا شدت عذاب وجدانش از آن قضیه را کم کند. یه جورایی انگار برای خودش تعیین مجازات می کند! (‌عجب موداتی هستن ها! )

 

۳. خودش رو قربانی جا میزنه!

توی این شرایط می دونه که چه خطای بزرگی کرده اما ممکنه رفتارهایی داشته باشه که نشون بده که اگر این اتفاق براش رخ داده بخاطر این هست که تا حالا خیلی مرد خوبی بوده و شاید دیده نشده!

در واقع به دنبال این هست که خودش رو مبرا از عیب نشون بده. او طوری رفتار می کنه که انگار همه کارهایش برای خدمت به توست و هر جا که چیزی درست پیش نمی رود دیگران مقصرند.

این گونه مرد ها همچنان سعی دارند خودشان را خوب جلوه دهند و با عنوان مرد خوب پیش بروند. اما نکته جالب این که توجیه های جالبی هم دارند!!! مثلا می گویند من خیانت نکردم که !! اون منو بوسید .. پس من خیانت نکردم. این گونه آدم ها دست به هر توجیهی می زنند تا چهره خوب خود را در مقابل شما حفظ کنند.

 

۴. باز هم وعده وعید میدهد

مردان وقتی احساس گناه می کنند شروع به قول دادن می کنند! حالا نمی دانم قولی که مرد تو می دهد چقدر پوچ است و چقدر واقعی. اما وقتی می بینی که دارد به تو قول هایی می دهد که شاید قبلا از آن ها سرباز می زده یا حالا دارد قول و وعده های جدید می سازد. همه این ها می تواند بدین معنی باشد که او قصد دارد بیخیال کند تو را از حادثه ای که رخ داده. به هر حال یک مرد حاضر است بجای عذرخواهی گاهی خرج های چند میلیونی را متقبل شود. چرا که خرج کردن وظیفه اش است اما عذرخواهی ارزشش را پایین می اورد! او اینگونه فکر می کند. او با این کار می خواهد به تو بفهماند که تو هنوز برایش مهم هستی و نظرت برایش مهم است. اما می تواند روشی هم برای قوی تر کردن رابطه بدون هیچ دلیل قبلی و ماجرای پشت پرده باشد.

 

۵. اعتماد بنفس اش کاهش پیدا می کند

راستش وقتی که کسی خراب کاری می کند آن هم برای یک مرد که کاری که کرده مربوط به مسایل مردانه است .. اعتماد بنفسش کاهش پیدا می کند. حتی اگر کمی گردن کلفتی کند گاهی در درونش یک کودک ترسان همیشه بیدار است.

ممکن است رفتارهایی نشان دهد که نشان از کاهش اعتماد بنفسش است.وقتی این احساس را دارد و غره تر از قبل عمل نمی کند ( در مسایل نا خود آگاه ) این یعنی حالش از اتفاقی که افتاده خوب نیست. این گزینه می تواند ناشی از پشیمانی از خیانت باشد یا این که دچار مساله ای شده که اگر آن را متوجه شوی ارزش او در نظرت کاهش پیدا کند. این می تواند هم مربوط به کسب و کارش باشد هم فرزند آوری یا غیره .

 

۶. من لیاقتت رو ندارم

این جمله هم از اون جملات نابی است که آقایون همچنان باهاش اهداف خودشون رو پیش می برند. مرد ها می دونن که خیانت کردن و کار خوبی نکرده اند! ولی بجای پذیرش این موضوع و جبران کردن به روش زنانه فقط به این جملات بسنده می کنند که به شما بگویند دوستتان دارند و شما همچنان چیزی بیش از او هستید. اگر این دسته از جملات را از او می شنوید یعنی او احتمالا پشیمان است. اگر رابطه تان خوب بوده و ناگهان دارد این جملات را بکار می برد ممکن است (‌دقت کن ممکن است ) کاری کرده و بیخیال شده و پشیمان شده است. گاهی هم او انقدر در مورد خوبی های تو فکر کرده که خودش را کمتر می بیند. بماند که برخی از اوقات پسرها برای این که دختری را دست به سر کنند می گویند تو لیاقتت بیش از این هاست. این داستان ها را قبلا در موردش صحبت کرده ام و می توانی از اینجا آن ها را بخوانی و ببینی نشانه های پسری که دوستت ندارد چیست.

 

۷. فرار کردن از موضوع در بحث

خب فکر کن که تو فهمیده ای که دو دیشب با همکارش بوده یا به هر حال از حسابش پولی کم شده به حساب آن دخترک! خب این آقا قطعا از زیر بار بحث فرار می کند چون فقط احساس گناه دارد. اگر معتقد بود که کار درست را کرده و هیچ اشکالی نداشته ۵۰ درصد ممکن است توی روی تو بایستد و بگوید که مال و پول خودمه و دلم خواسته (‌۵۰ درصد هم ممکنه این حرف رو بزنه ولی کودک درونش حسابی ترسیده باشه و فقط بخواهد مردونگی خودش رو حفظ کنه چون میخواد هنوز مرد تو باشه ) . ولی وقتی موضوع رو عوض میکنه و نمی خواهد درموردش صحبت کنید این یعتی احساس گناه قوی دارد.

 

۸. صداقت افراطی

خب وقتی که او بخاطر پنهان کردن موضوعی شروع به صداقت در همه امور می کند این شاید یکی از سازنده ترین روش هایی است که یک مرد پشیمان در پیش می گیرد تا بتواند حال شما را خوب کند و اعتماد از دست رفته را جلب کند.

 

۹. او از شما دوری می کند

چشم ها واقعاً دریچه ای به روح هستند، بنابراین اگر او فعالانه از شما دوری می کند و نمی تواند به شما نگاه کند، دلیلی برای این وجود دارد. اگر او از گذراندن وقت با شما اجتناب می کند یا وقتی با هم هستید نمی تواند به چشمان شما نگاه کند، تقریباً قطعاً چیزی را از شما پنهان می کند که می تواند یا قضیه خیانتی باشد یا مساله ای در زندگی اش باشد که تو باید بدانی اما نمی تواند به تو بگوید.

 

۱۰. گوشی اش را رمز گذاشته است

اگر او قبلا گوشی اش را رمز نمی گذاشته و تو هم اخلاق پیگیری و سریش شدن توی گوشی اش نداشته ای.. اگر حالا گوشی اش را رمز می گذارد می تواند دلیلی بر خیانت او باشد. پس احتمالا توی اون گوشی چیزهایی می گذرد که تو نباید متوجه آن بشوی. نمی توانم نام این گزینه را لزوما خیانت بگذارم! ولی نمی توانم بگویم که اگر خیانت می کرده و هنوز گوشی اش رمز دارد او پشیمانی از خیانت را در پرونده اش دارد. این موضوع نیاز به صحبت و وارسی دارد.

 

۱۱. حالت دفاعی می گیرد

خب حالت دفاعی همان حالتی است که مردم در مقابل اتهام هایشان به خود می گیرند. حتی گاهی بهترین دفاع را با حمله پیش می برند. مثلا وقتی به او میگویی چرا دیر می آیی خانه به تو پاسخ می دهد که چرا به من اعتماد نداری! یا می گوید تو هم فلان شب دیر آمدی پس باید حتما قضیه ای باشد!؟

او حتی ممکن است به تو بگوید شکاک هستی و سالم نیستی و مشکل روحی پیدا کرده ای.. پس ممکن است هر چیزی رخ دهد.

 

۱۲. کافر همه را به کیش خود پندارد

برخی از افراد وقتی خودشان شروع به خیانت می کنند به دنبال بهانه هایی عجیب و غریب می روند. مثلا ممکن است تو را هم به خیانت متهم کنند. ممکن است که حتی توی صحبت هایشان بی دلیل تو را به چیزهایی متهم کنند که شاخ ات به طور افقی و عمودی سبز شود! خب این افراد گاهی خودشان از دسته آن افرادی هستند که می خواهند شما را پریشان کنند تا به دنبال داستان خودشان نباشید. گاهی هم این موضوع برای جبران حس گناه رخ میدهد. پشیمانی از خیانت شاید در این گزینه مشهود نباشد اما وقتی او دیگری را متهم می کند می خواهد از عذاب وجدان خودش کاسته شود.

 

۱۳. اضافه وزن و یا کاهش وزن حاصل از استرس

احساس گناه انقدر قوی است که اگر کسی بار آن را ماه ها به دوش بکشد می تواند منجر به لاغر شدن یا چاق تر شدن او شود.پس اگر شاهد چنین تغییراتی بودید به مسایل اطراف هم نگاه کنید. همیشه چاق شدن یا لاغر شدن دلیل بر خیانت نیست. حتی می تواند نشانه هایی از بیماری های هورمونی باشد. اما اگر این موضوع با موارد دیگر ترکیب شده احتمالا ناشی از حس گناه اوست و نیاز به درک کردن و حمایت دارد. ( حمایت بخاطر ترک رابطه خیانتی نه حمایت برای خیانت کردن و ادامه دادن ) پشیمانی از خیانت گاهی توی ذهن طرف، وقتی که نمی داند چطور از دست رفته ها را درست کند به گونه ای است که می توان گفت می تواند چربی هایش را آب کند و از او انرژی بگیرد. چرا که احتمالا ساعت ها دارد به این قضیه فکر می کند.

 

۱۴. خودش را لو می دهد

بعضی وقت ها انقدر بار این خیانت برای آن مرد سنگین است که خودش کاری می کند تا تو غیر مستقیم آن را متوجه شوی. مثلا گوشی اش را باز می گذارد یا مثلا لپ تاپ را روی حالت چت رها می کند و به حمام می رود! تا تو به قدر کافی فرصت داشته باشی آن را متوجه شوی. او این کار را می کند تا تو متوجه شوی و برای همیشه از این قضیه خبر دار شوی و بتوانی این پرونده را یک بار باز و برای همیشه ببندی.

 

۱۵. ساکت شده است

اگر پارتنر شما فردی است که معمولا برون گرا و بذله گو و اهل صحبت و بگو بخند است و متوجه می شوی که حالا متاسفانه به سکوت فرو رفته است و درگیری ذهنی دارد این می تواند نشانه ای بر این باشد که احتمالا مساله ای پنهانی دارد. نه لزوما خیانت! بلکه ممکن است چیزی در زندگی اش او را آزار می دهد که ممکن است به تو هم ربط داشته باشد یا نه.

با توجه به غار تنهایی او و با توجه به مشکلاتی که دارد و البته با توجه به سبک رفتاری اش که تا کنون می شناخته ای می توانی در این باره با او صحبت کنی. (‌این گزینه می تواند نشان دهنده پشیمانی از خیانت باشد یا این که از موضوع شخصی ای رنج می برد که تا کنون نتوانسته آن را با تو درمیان بگذارد )

 

۱۶. خیلی حالت رو می پرسه

این هم نکته و نشانه جالبی است. خب طبیعی است که پارتنز تو حالت را بپرسد و خوب بودنت برایش مهم باشد. اما وقتی متوجه می شوی که بیش از حد نرمال این را می پرسد بطوری که توی ذهنت چراغی روشن می شود .. توی چنین شرایطی باید کمی احساس کنی که او نیاز به صحبت کردن دارد.

شاید مساله ای پنهانی وجود دارد که می خواهد در موردش حرف بزند یا این که بخواهد متوجه شود که تو چیزی از داستان را فهمیده ای یا نه.

شاید انتظار داشته باشد در پاسخ سوالش تو بگویی نه خوب نیستم چون اخیرا فهمیده ام چه می کنی! اینگونه او می خواهد متوجه قضیه شود و داستان را تمام کند.

 

۱۷. حضور محبت آمیز افراطی

خب گاهی اوقات تو می دانی که باید بارها پارتنرت را التماس می کردی که به سمتت بیاید یا حتی یک رستوران یک ساعتی بروید یا مواردی از این دست! اما اخیرا خیلی بیش از قبل دورت می پلکد! این یعنی یه چیزی درست کار نمی کنه. یا واقعا قدر تو رو فهمیده و بیش تر می خواهد هوایت را داشته باشد 😐 یا این که واقعا مساله ای در میان است که یا احساس گناه می کند یا در حال زمینه سازی برای گفتن یک واقعیت است. پشیمانی از خیانت در برخی از مردان با جبران های افراطی کم گذاشتن هایشان نمایش داده می شود. او می داند که کم گذاشته پس جبران می کند.

 

۱۸. شب ها نمی خوابد

او ممکن است انقدر احساس گناه داشته باشد که نتواند شب ها را بخوابد. شاید مدام در حال وول خوردن توی رختخوابش باشد. یا حتی ممکن است نیمه های شب بلند شود و بنشیند یا کارهای عجیبی انجام دهد. این حس گناه از خیانت یا پنهان کردن هر موضوعی ممکن است انقدر قوی باشد که او اینگونه کند. پشیمانی از خیانت انقدر سنگین است که می تواند چرخه خواب و ساعت بدن را هم خراب کند.

 

۱۹. اعتراف می کند

شاید این دسته از افراد را بتوان درمانده ترین و البته شجاع ترین افراد را قلمداد کرد. او برای این که این مساله را تمام کند و در پس استرس پنهان کردن آن نباشد آن را اعتراف می کند. بعد از اعتراف هم می داند که ممکن است هر چیزی که تا حالا ساخته از بین برود. ولی می داند که بعد از این باید فقط به دنبال ترمیم باشد. اما بدانید مردی که به دنبال ادامه دادن خیانت خود یا پنهان کاری است هرگز دست به اعتراف نمی زند. می توان گفت اگر او یک راست به دنبال اعتراف باشد بهتر می تواند روی اعتماد شما کار کند و دوباره همه چیز را به حالت قبل برگرداند.

 

منبع کمک تحقیقی برای این موضوع: لاوپنکی

 

ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.