ازدواج کسانی که دوست پسر نداشتند (مزایا و معایب )

1 639

امروز می خواهم در مورد مساله دوست پسر نداشتن و ازدواج صحبت کنم که از هر طرف به آن نگاه کنی شاید بتوانی برایش نقد های زیادی بنویسی. اما من این مطلب را منصفانه و بر اساس تحقیقاتم نوشته ام. بنابراین حقیر فقط گزارشگری بیش نیست و شما می توانید در انتخاب سبک زندگی خود بسیار خودسرانه و دلخواه عمل کنید. به دلیل شرایط بدی که در چند سال اخیر با آن روبرو بوده ایم، مخصوصا در مورد روابط دختران و پسران، برآن شدم تا مجموعه مطالعاتی بنویسم که به دختران کمک کند، آینده و کنون خود را بهتر ببینند، ارزیابی کنند، و تصمیم بگیرند و پای تصمیم های خود بمانند. ازدواج دختران بدون دوست پسر هم مساله ای است که می توان در مورد آن ساعت ها حرف زد اما من به چند مورد بسنده می کنم.

چند وقت پیش مطالبی نوشتم در مورد ازدواج کسانی که دوست پسر داشتند و در این مقاله توانستم یک گزارش طبیعی از این واقعیت را ارائه کنم. این مطلب را می توانی از اینجا بخوانی.( معمولا دخترانی که بدون داشتن دوست پسر ازدواج می کنند از گفته های این لینک مبرا هستند و من ان ها را به این مطلب اضافه نمی کنم.  اما بقیه مطلب را هم بخوانید )

اما امروز می خواهم در مورد مزایا و معایب زندگی دخترانی که بدون دوست پسر ازدواج کردند صحبت کنم، موانع را برشماری کنم و راهکارها را بیان کنم.

دوست پسر نداشتن و ازدواج

نو بودن رابطه با پسر و درک هیجان آن

شاید تو هم روز اولی که خواستگاری برایت امد هیجان خاصی داشتی اما این هیجان را کسانی بیشتر درک می کنند که برای بار اول وارد یک رابطه عاشقانه دو طرفه شده اند. اگر این رابطه به ازدواج کشیده شده باشد که خب مسلما خیلی خوش شانس هستند اما می توان گفت تقریبا 99 درصد این روابط هولکی عاشقانه دونفره و دوطرفه که در وهله اول برای هر کس رخ می دهد به ازدواج ختم نمی شود. دوست پسر نداشتن و ازدواج هر چه نداشته باشد اقلا به ارمغان آورنده این حس خوب است اگر در انتخاب هم خوب دقت کنی.

اما دو دسته از افراد می توانند این هیجان را تجربه کنند

افرادی که در زندگی مجردی دوست پسر نداشته اند
افرادی که زمان ازدواج شان با آخرین دوست پسری که داشته اند اقلا دو یا 3 سال فاصله داشته است

( یادم هست که در یکی از تحقیقاتی که داشتم و از کتابی انگلیسی در این باره استفاده می کردم گفته شده بود که مردان معمولا وقتی تصمیم به ازدواج دارند را حدود دو سال از رابطه با جنس مخالف خود داری می کنند که این کار دلایل مختلفی دارد که جایش نیست اینجا بگویم، اما احتمالا یکی از دلایلی که این کتاب ذکر نکرده بود تجدید قوا و هیجان پذیری برای رابطه نهایی است )

 

افزایش قدرت های درونی با تازگی روابط

معمولا وقتی در یک رابطه حس نو بودن وجود دارد، اشتیاق برای بودن، شناختن، حل کردن موانع، پذیرش مسائل و غیره خیلی بیشتر است!

دخترانی که بار خستگی روابط قبلی را به ازدواج می کشانند معمولا رفتارهایی دارند که هم خودشان را اذیت می کنند و هم همسرشان را. و اینگونه است که لذت بهترین تغییر زندگی شان را نخواهند چشید.

معمولا این خستگی که بر دوش دختر است، ( و معمولا بر دوش دختر است نه پسری که بارها رابطه تشکیل می دهد ) می تواند تاثیرات روحی روانی، جسمی، اخلاقی و عملکردی و حتی فکری داشته باشد.

و نکته مهم این است که ما همیشه به دختران توصیه می کنیم که

 • وقتی شکست عشقی می خورید اقلا یک سال به خودتان و دلتان فرصت دهید
 • سعی کنید وقتی در سن ازدواج هستید، و احتمالا می خواهید ازدواج کنید از روابط دوستانه دوری کنید تا فرصت ها را از دست ندهید و زخمی هم نشوید
 • گذشته تان هرچه باشد را درمان کنید. درمان کردن به معنی فراموش کردن صد درصد گذشته نیست، بلکه، بی کینه شدن، و درس گرفتن و قلب را بر روی اینده باز کردن می گوییم.

وسوسه شدن در تجدید لذت رابطه جدید

دقت کنید که اگر بخواهید بارها و بارها این تازگی در روابط را تجربه کنید، دچار دو مساله می شوید

 1. این تازگی دیگر برایتان لذت بخش نیست و فکر می کنید مشکل از کیس مقابل تان است و بارها و بارها سعی در تعویض آن فرد می کنید
 2. و در نهایت تنوع طلب می شوید
 3. و دیدگاه تان نسبت به انسان ها، زندگی، ازدواج و غیره کاملا تغییر می کند

معمولا دخترانی که اهل داشتن دوست پسر نیستند { هستند ولی تعدادشان کم است } ( و حتی پسرانی که دوست دختر ندارند ) { هستند ولی تعدادشان کم است } بانک هیجان شان را حفظ می کنند برای فرد واقعی زندگی شان و اینگونه سعی می کنند با جلوگیری ریزه خواری ها لذت خوراک اصلی را ببرند!

هرچه گشتم نتوانستم برای این موضوع مثال جالبی پیدا کنم و مجبورم به غذای روی اجاق گاز اشاره کنم. تصور کن که ساعت 9 صبح است و مادرت مرغ سوخاری تهیه کرده و روی اجاق گذاشته تا ساعت 12 وقت ناهار برسد.
تو از ساعت 9 تا 12 بارها سراغ غذا می روی و کمی میخوری طوری که نه سیر می شوی و نه گرسنگی ات باقی می ماند.
اینگونه است که موقع ناهار، یا میل چندانی نداری، یا اشتها سوز شده ای و معده ات هم قاطی کرده است! ( این رو توخونه تست کن اگر تاحالا تجربه ش نکردی ).
در این مثال، ساعت 9 تا 12 ایام مجردی توست. ساعت 12 پیدا کردن کیس واقعی زندگی و ازدواجت است. اگر توی فاصله مجردی تا ازدواج بارها بخواهی خوراکت را نوک بزنی، قطعا ورودی هایت یا برایت سوء حال می آورد یا اتفاقات دیگر. ولی اگر در این دوران مجردی از زمانت خوب استفاده کنی، قطعا موقع ازدواج بهترین حس ها و حال ها نصیب حالت خواهد شد.

بیشتر بخون: بپا قبل از ازدواج نه سیر باشی نه گرسنه

 

حفظ کردن خوی دخترانه در بدو شروع زندگی

یکی از چیزهایی که دختران حسابی بانکشان پر از آن است، احساسات و خوی دخترانه و جذابیت هایی است که برای هر مردی جذاب است. وقتی دختری بارها وارد رابطه دوستی می شود، هر بار این بانک را تخلیه می کند. هر بار کد های فکری، رفتاری اش تغییر می کند تا جایی که از یک دختر طناز، ( حالا نه لزوما لوند ) به یک دختر وابسته پسرگونه تبدیل می شود چون بارها طرد شده و التماس کرده و حالا فکر می کند باید با التماس کردن و ابراز نیاز عشقش را حفظ کند و اینجاست که میزند رسما به خاکی.

در حالی که در دخترانی که رابطه نداشته اند و عزت نفس و اعتماد بنفس شان پای مال نشده، این احساسات خیلی قوی هستند و همسر مورد نظر را جذب می کنند.

این کدهای روحی و رفتاری، اگر حفظ شوند در شور و اشتیاق زندگی و ایجاد تنوعات برای همسر خیلی به کار دختران می آید مگر این که مراقب باشند این کد ها را دست کاری نکنند یا اگر اقلا در روابط قبلی دستکاری شده آن ها را درست کنند ( پک قرص صورتی سعی شده این دستکاری ها به تنظیمات دیفالت برگردد )

این را هم بدان که دوست پسر نداشتن و ازدواج سالم، می تواند به تو کمک کند که در رفتارهایت طبیعی تر باشی، و اینگونه ذاتا بهتر همسرت را به خودت جذب کنی. افرادی که دوست پسر ندارند و ازدواج می کنند معمولا رفتارهای تصنعی ندارند و رفتارشان بیشتر به دل می نشیند.

 

عدم استرس برملاشدن روابط

یکی از چیزهایی که در هر دختری می تواند ساعت ها دلمشغولی ایجاد کند، همین پوشش گذاشتن بر روابط قبلی است. شاید با خودت فکر کنی که دوره زمانه عوض شده و مردم باکلاس و منورالفکر شده اند و این چیزها هرگز وجود ندارد. قبول دارم که خیلی از مرد ها هم به دلیل بی مبالاتی هایی که دارند چندان به عشق هایی که پشت سر می گذارند، اهمیت نمی دهند ( همون هایی که دختران سال ها غصه شان را می خورند ) اما هنوز هم پیدا می شوند پسرانی که کارشان خرابکاری و تهدید و این چیزهاست. مخصوصا وقتی از دختر آتو داشته باشند  ( روزانه شماری از این افراد به ما مراجعه می کنند که ما مجبوریم آن ها را به همکاران قضایی ارجاع دهیم )

اما واقعا یکی از امتیازات نداشتن روابط قبلی این است که شما به راحتی بدون نگرانی از گذشته وارد زندگی می شوید و این استرس، تهدید ها و غیره شما را دچار اضطراب و لرزش و طپش قلب نمی کند.

درسی برای تو اگر امید به ازدواج نداری: معجزه ازدواج عجیب سونیا با یک ترفند جالب

 

حفظ سرمایه جنسیتی دخترانه

شاید با خودت بگویی دوره زمانه عوض شده! یعنی چه که پسر هر غلطی دلش خواست می کند ولی دختر باید باکره باشد. اما چه بنالی چه ننالی این قضیه ای است که برای خیلی ها مهم است. حتی اگر تو و عشقت از متجدد ترین افراد باشید باید بپذیرید که خانواده ها، هنوز برای دوسه نسل قبل هستند و این قضیه برایشان مهم است و بارها من شاهد فروپاشی زندگی ها از این بابت شده ام. بارها دیده ام که دختری تا پای عقد رفته و با لباس سفید عقدش سفره اش را جمع کرده اند و به درب و دیوار کوبیده اند ( برای هیشکی رخ نده ان شالله )

پس قبول می کنیم که اگر این یک قضیه شخصی است و به خود دختر ربط دارد، اما وقتی صحبت از ازدواج مخصوصا با خانواده های سنتی می شود، این مساله خیلی اهمیت پیدا می کند.

 

عدم سو استفاده های مختلف در دوران مجردی

هر نوع سو استفاده، می تواند مدت ها ذهن یک دختر را درگیر کند. و این درگیری به بعد از ازدواج کشانده شود.

 1. این که دختری دچار تجاور شود
 2. این که دختری باردار شود
 3. این که دختری دچار کلاهبرداری شود
 4. این که به شعور دختری توهین شود
 5. این که اعتماد بنفسش له شود
 6. و غیره

همه این ها می توانند تاثیرات دراز مدت روی روح و روان فرد داشته باشد. اینجاست که این مثال خوب بکار می آید که عزیز جون! دور از شتر بخواب! خواب آشفته نبین!.

تو حتی اگر از همه تجاوزات در امان بوده باشی، اما یکی عاشقت کند و برود که برود!! به همین اندازه به شعورت توهین شده و کنار آمدن با آن چندان برایت راحت نیست. چه رسد به این که خدای نکرده مثل برخی از کاربران شادزیستی شاهد سقط های مکرر بوده باشی .. دیگر برای چنین دختری چه سرمایه ای مانده که فردا سکان دار یک خانواده باشد و بخواهد زندگی را جمع و جور کند! دوست پسر نداشتن و ازدواج سالم معمولا بیشتر خودش را در روابط و زندگی روزمره نمایش می دهد.

 

پاکی دوری از گناه رابطه با پسر

سرمایه کمی نیست در این دوره زمانه که دست پسری به دختری نخورده باشد.

سرمایه کمی نیست که تن دختر به تن پسری نخورده باشد

که البته همه این پاک بودن ها، از چشم گرفته تا عورت، تاثیر شگرفی در موهبت های دریافتی، همسری که قسمت تو می شود و حتی رشد و بالیدن فرزندان آینده تو  تاثیر خواهد داشت. شاید این تاثیرات را تو نتوانی ببینی اما علم انرژی و خیلی علوم و غیره می تواند این قضیه را ثابت کند.

وقتی در حدیث از امام علیه السلام داریم که 20 سال قبل از تولد فرزندت او را تربیت کن، شاید بتوان خیلی راحت آن را به این مساله ربط داد که نوع نگاه، پرورش تو و کلا خوراک هایی که داری ( روحی و روانی و جسمی و شنیداری و دیداری ) تاثیر زیادی در پرورش فرزند تو خواهد داشت. دوست پسر نداشتن و ازدواج اقلا می تواند خودت را جلوی خودت سربلند نگه دارد. شاید یک دوره زمانی کسانی می گفتند که وقتی دوست پسر داریم اعتماد بنفس داریم اما این روزها، وقتی با کسانی که دوست پسر ندارند حرف می زنیم موج غرور و شادی در چشم شان بیشتر دیده می شود.

 

عدم شناخت جنس مرد و اشتباهات

یکی از معایبی که در افرادی که دوست پسر نداشته اند، معمولا دیده می شود ( نه همه ولی خب! میشه شمردشون )این هست که ان ها اشنایی با جنس مرد ندارند و دچار اشتباهات رفتاری می شوند.

البته تضمینی وجود ندارد که هرکس دوست پسر داشته خوب مردها را می شناسد ( چند وقت اخیر، کیسی مراجعه کرد که 35 امین دوست پسرش را با شکست پشت سر گذاشته بود و هنوز چیزی از غار تنهایی مردان نمی دانست )اما از بین کسانی که دوست پسر داشته اند تعداد اندکی متوجه تفاوت رفتارهای زن و مرد می شوند. اما این بدین معنی نیست که برای شناخت جنس مذکر برو دوست پسر پیدا کن و دهن خودت را سرویس کن تا بتوانی مرد را بشناسی. وظیفه من بوده که این علم را بدون درد و خونریزی به تو یاد دهم که در این سایت به بسیاری از این موارد پرداخته ام و برای کسانی هم که دوست دارند دقیق تر بیاموزند پک های قرص صورتی از مقدماتی تا پیشرفته و کامل ارائه کرده ام که در پشتیبانی تلگرام یا واتس اپ می توانی در مورد این دوره ها سوال بپرسی )

و من چقدر لذت می برم که دختران فهیم و باهوش سرزمین ام در هر سن و سالی به من پیام می دهند که می خواهند جنس مرد را بشناسند و راهکار می خواهند.

 

کلام آخر در مورد دوست پسر نداشتن و ازدواج

با تمام این گفته ها، من سعی کردم، واقعیت زندگی افرادی را به تو نشان دهم که دوست پسر نداشته اند و ازدواج کرده اند. حتما مطلب در مورد زنانی که دوست پسر داشته اند را بخوان تا بدانی که چه آفت هایی تو را آسیب می رساند اگر درگیر این روابط به طور مسموم شوی. هر چه بیشتر من و دیگر محققات مطالعه و بررسی می کنیم بیشتر به این واقعیت پی می بریم که دستورات خداوند برای آرامش ماست و هر چه که ما از این دستورات فاصله بگیریم آرامش و سلامت زندگی مان را به خطر می اندازیم. من یک محقق ام که گزارش زندگی دنیای واقعی را برای تو می نویسم. این تو هستی که می توانی در مورد سبک زندگی ات تصمیم بگیری و راه خوب از نظر خودت را انتخاب کنی اما وقتی آدم چیزی را هنوز از  دست نداده، بهتر می تواند وارد سبک زندگی خداپسندانه شود و از یاری او کمک بگیرد و دست پر برگردد.

 

منبع عکس

 

You might also like
1 Comment
 1. ک. فتاحیان says

  سلام.
  به نظر بنده کلا نه تنها در مورد دخترها بلکه در مورد پسرهایی هم که دوست دختر دارند حالا چه یکی باشه یا ده تا یا صدتا و به خیال و توهم خودشون هم اسم این کار رو زرنگی و هنر مخ زنی می ذارند، باید گفت که فاتحه همچین آدمی از هر نظر خوند ه است چون یک آدم هرزه و کاملا درب و داغون و تکه تکه شده و بی هویته که هیچی از انسانیت و وقار و پاکی براش نمونده و بنابراین لیاقت تشکیل خانواده و پدر شدن و مادر شدن با هیچکس حتی از جنس خودش رو هم نداره و کلا باید بره برای یک درمان اساسی و طولانی مدت.

Leave A Reply

Your email address will not be published.