علت دلسرد شدن از شوهر چیه و چکار کنم

0 363

حتی اگر تو عاشق ترین زن روی زمین هم باشی، هیچ تضمینی وجود نداره که مهر و محبت توی دلت، نسبت به همسرت، مثل روز اول، یا اقلا مثل روز عقدتون باشه . البته خیلی ها هم هستن که از زندگی شون مراقبت می کنند و عشق شون همیشه ترگل و ورگله .. اما امروز من میخوام در یک مقاله تقریبا کوتاه بهت چند تا نکته بگم که علت دلسرد شدن از شوهر رو بدونی.

یک هشدار!

وقتی نسبت به شوهرت در دلت احساس دلسردی و کم عاطفگی مشاهده می کنی، لازم نیست بترسی.. لازم نیست مظطرب شی.. اینو بدون که دل ها همیشه یکجور نمی مونن .. نوسانه .. اما اگر دیدی این اتفاق زیاد رخ میده.. و تو رو به افکار وحشتناک سوق میده .. باید شاخک هات رو تیز کنی… 

این مطلب می تونه توی تنظیم زندگی تو برای مدیریت دلسرد شدن از شوهر بهت کمک کنه.

 

آیا دلسرد شدن از شوهر طبیعی است

هم بله .. و هم خیر..

در واقع دلسرد شدن از شوهر ممکنه هر چند مدت یک بار برای هر کسی رخ بده، اما علت این دلسردی رو باید بررسی کرد. حتی باید به تکرار اون هم حساس شد .

راستش شوهر تو، مادر و پدرت نیستن که با یک عشق و علاقه ذاتی نسبت بهشون به دنیا اومده باشی.. ( الان یکی داره میگه، حتی پدر و مادر هم با اون همه لطف رو رحمت، باز ممکنه کسی ازشون ناراحت بشه و یا حتی حس دلسردی پیدا کنه ) کاری به این داستان ندارم و نمیخوام قاطی پاتی حرف بزنم.

فقط می خوام بگم که محبت و صمیمیت با همسر رو نمیشه چندان با محبت های ذاتی مقایسه کرد .

 

سبک زندگیت را بررسی کن و تغییر بده

خب برای شروع بهتره بریم سراغ اولین چیز و اون هم اینه که ما سبک زندگی مون رو باید بررسی کنیم و ببینیم علت دلسرد شدن از شوهر مون میتونه چی باشه .

شبکه های اجتماعی تا حد زیادی می تونه ما رو دچار وسوسه ها و خودگویه هایی کنه که شاید تاثیر مستقیم در کاهش محبت به همسر نداشته باشه، اما به مرور می تونه این تغییر رو ایجاد کنه.
دلسرد شدن از شوهر

یه مثال مشترک بین خیلی خانوما

به عنوان مثال، وقتی نشسته ایم و اینستاگرام رو زیر و بالا می کنیم، یهو عکس مشترک خاله قزی و با شوهرش می بینیم که، با کلی فیس و افاده و رنگ و لعاب این عکس رو انداختن و خانوم خانوما نشر داده تو فضای مجازی ( خب حالا که چی!!!! )

 1. شاید ده تا عکس این مدلی ببینی و هر بار یک تیکی و پالسی به ذهنت بفرستی و بگی خوشبحالشون
 2. کاش آقا تقی ما هم اینطوری بود
 3. کاش ال
 4. کاش بل

اینجاست که خودت متوجه نیستی که داری دستی دستی حال زندگی و حال دل خودت رو خراب میکنی.. و داری کد های عاطفی شوهرت رو تغییر میدی توی دلت..

اینجاست که یهو بعد از یک سال، با خودت میگی.. ای بابا .. چی بود این انتخاب من!!!

و اینجاست که اولین نشونه های دل سرد شدن از شوهر رو در خودت احساس میکنی.

 

مقایسه می کنی یا نه

خب وقتی که خوشحال بودی و داشتی عسل می انداختی تو دهن این شوهر عزیز! شاید کمتر به این داستان فکر می کردی که زندگی همیشه گل و بلبل بمونه و این اقایی که داره میخنده ممکنه و قطعا همیشه روزگار، سر سفره عقد نیست که کبکش خروس بخونه! ( شما معنی کن عدم توجه به واقعیت های زندگی و درگیر کردن خود با فانتزی های ازدواج که اغلبش هم الکیه  و دروغه )

 1. بعد از این که این اقا شاید کمی موهاش ریخت!
 2. شاید کمی بی پول شد
 3. شاید کمی بی اعصاب شد ( که گاهی هم تقصیر خودمونه )
 4. شاید کمی درگیر غار تنهایی اش شد
 5. شاید مراقبت تیپ و پوشش نبودی
 6. و هزاران یا و شاید دیگر …

اون رو با شوهر دوستانت مقایسه کنی، و یا حتی با شوهر کسانی که نمیشناسی شون و تو خیابون و شبکه ها و فلان و بهمان می بینی شون ..

مقایسه کردن یکی از مهم ترین و شایع ترین روش ها و علت های دلسرد شدن از شوهر است و باید به شدت در مورد آن مراقبه فکری داشت.

بیشتر بخوانید: داشتم عاشق یکی غیر از شوهرم می شدم

 

فقط بدی ها را نبین

من به عنوان یک محقق و مشاور، بیشترین چیزی که باهاش روبرو هستم در میان مجرد ها و متاهل ها دو تا چیزه که دوست دارم خودمو بخاطرش خفه کنم !!

این که مجرد ها، یه پسر بد میخوره به تورشون، و بعد که ترکشون میکنه، همش تو خواب و خیال خوبی های نداشته اون پسرن و ازش بت میسازند.

و متاهل ها هم که یه همسر خوب ( نمیگم همسر بد، چون اگر بد بود بله نمی دادی!!! یا اقلا ادم متعهدی هست که خانواده تشکیل داده ) دارن و مشکلی تو زندگی رخ میده، فوری لیست بالا بلندی از بدی های طرف رو ور ور ور برای خودشون مرور می کنن..

اینجاست که اونی که باید عاشق باشه عاشق نیست .. و اونی که باید متنفر باشه متنفر نیست ..

یکی از مهم ترین علت های دلسرد شدن زن و شوهر از هم مخصوصا دلسرد شدن زن از شوهر می تونه همین زوم کردن روی ویژگی های منفی مرد و شوهرمون باشه .

نکن این کارو خواهر من..

بیشتر بخون: پرونده آبنبات تلخ و زنان دوشوهره !

 

توقعت را بالا نبر

 • گاهی اوقات توقع ما، از مرد زندگی مان، چیزی فراتر از  توان اوست . .
 • گاهی اوقات بخاطر تاثیرات هجمه های فرهنگی در شبکه های اجتماعی ما نیز توقع مان از همسرمان بالا می رود
 • گاهی انتظار داریم به اندازه یک سوپر استار، زیبایی، مدل، پول، طرفدار و غیره داشته باشد .( نکن این کارو با خودت )
 • توقع تو باید به میزان، قدرت و توان او باشد

اینجا خوبه یاد کنم از دوست خوبی که سال 90 ازدواج کرد و همیشه این حرفش توی ذهنم بود ..

وقتی تازه ازدواج کرده بود ( سال 90 یعنی 10 سال پیش ) و شوهرش هم متولد 1364 بود. بهش گفتم خب چه خبر، شوهرت چی کاره است چی داره و فلان ( الان با خودم میگم آخه دختر تو فضول بودی که این چیزا رو بپرسی :))) ) خلاصه این که دوست عزیزم، گفت:
به اندازه یه جوون 64 ای ازش انتظار دارم
بخدا اینقدر من با این جمله کیف کردم.. اتفاقا دوستم خودش هم دختری بود که تو رفاه بزرگ شده بود و همه جور حمایتی داشت از سمت خانواده در دوران مجردی.. اما دوران متاهلی اش رو با چشم باز کردن روی واقعیت ها، و تنظیم توقع از همسرش و موقعیتش شروع کرد و الحمدلله الان خوشبختن…

لطفا توقعت را نسبت به آنچه هستی، و آنچه که میخواهی، و آنچه که می شود دریافت کنی، تنظیم کن. این عطش ما انسان ها، هرچه سیراب تر شود تشنه تر می شود ( حضرت مولانا شادزیستی :))) )

 

مراقبه داشته باش

و نکته مهم و نهایی که تقریبا دوای همه درد ها است بجز مرگ، ( که اتفاقا درمان مرگ های زودرس نیز است ) این است که روی چشم و گوشت و فکرت مراقبه شبانه روزی داشته باشی.

 • وقتی چشمت را مدیریت کنی تا هر جا نچرخد، که بخواهد شوهرهای ترگل و ورگل های دیگران را ببیند ( خیلی هاش هم تازه فقط ظاهره .. به مولا )
 • وقتی گوش ات را از چیزهایی پر نکنی که در نهایت آنالیز شبانه روزی این حرف ها، موجب شود دلسردی به شوهرت به ارمغان آورد ..
 • وقتی فکرت را به سمت و سوی های ناشناخته و گذشته زندگی ات نبری، و برایش مدیریت و پایش قرار دهی که ذهنت و تمرکزت از دایره ای به مرکزیت شوهرت، فراتر نرود، آن وقت است که می توانی طعم زندگی خوشبختی گونه را بچشی.

آرامش میوه مراقبه و مراقبت از آنچه میبینی و می شنوی و میخوانی و میگویی و فکر می کنی است.

برای تمرین با این مقاله رایگان که در اختیار تو قرار گرفت، ساعت ها فکر کن و زندگی کن و سعی کن باگ های زندگی ات را خودت پیدا کنی. لطفا هر طور که شده نسبت به زندگی ات، افکارت و تصمیم هایت در زندگی، بیشتر فکر کن و فکر کن .

یادت باشد که ، فکر هایی که نمی کنیم، علت تمام دردسرهایی است که می کشیم ..

 

اگر دوست داری زندگی متاهلی ات سالم تر باشد، و در بیان و گفتار، بهترین حالت را داشته باشی و نقش همسرانه ات را خوب ایفا کنی، حتما از مشاوره شادزیستی بهره مند شو ..

 برای بهبود رابطه با شوهر روی بیانت اول کار کن ( کلیک کن )

 • کانال متاهلانه شادزیستی در تلگرام : کلیک کن 
 • صحبت با مشاورین شادزیستی: اینجا

منبع عکس: 1  –

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.