13 دلیل خستگی و شک در ادامه رابطه با نامزد

0 304

قبل از صحبت در مورد شک ادامه رابطه خوب است بدانی که یک رابطه خیلی خوب یا خیلی سطحی شکل می گیرد و به تناسب میزان هورمون ها و سیاست های ارتباطی دختر و پسر به جاهای هیجان انگیز می رسد. خواه ازدواج کرده باشید، خواه عقد باشید یا حتی در دوران آشنایی پیش از ازدواج باشید، گاهی احساس می کنی روی اوج آسمان هستی ( از هیجان و خوشحالی ) و گاهی احساس می کنی که در عمق عمیق ترین گودال دنیا از آسمان افتاده ای.. و این یعنی تو گاهی حس خوبی داری و گاهی حس بد.  اینجاست که احتمالا دردید در ادامه رابطه برایت بوجود می آید که

  1. آیا درست انتخاب کرده ام
  2. آیا حق من از کل دنیا همین بود ؟
  3. چرا دوستش ندارم؟
  4. نکنه عشقم خالی شده باشه؟
  5. و غیره

اینجاست که من به عنوان یک محقق توصیه می کنم که دست از قضاوت های ناگهانی که یک باره به مغزتان هجوم می آورد بردارید. مخصوصا اگر در دوران ازدواج و عقد هستید باید خیلی در این باره جدی تر باشید.

اما هر رابطه ای خستگی دارد. این تو هستی که باید علت این خسته شدن از رابطه را تشخیص بدهی و تا آن جا که امکان دارد آن را درمان کنی.

 

کی خستگی در رابطه بیشتر رخ می دهد

این که من بارها در آموزش هایی مثل وابسته کردن مرد و یا سیاست های ارتباطی آموزش داده ام که، باید بین 90 روز تا 180 روز رابطه تان طول بکشد و بعد از آن خسران مبین است! یکی از دلیل هایش همین خستگی در رابطه و دو دل شدن برای ماندن در رابطه است.

پس اگر در رابطه قبل از ازدواج هستی، لطفا رابطه هایت را به رابطه های کوتاه مدت متمایل کن. اگر مدت رابطه تان بیش از 180 روز است، و او مدعی است که قصد ازدواج با تو دارد حتما همین امروز یا فردا تکلیف رابطه ات را مشخص کن. اما طوری باید این کار را کنی که شانس ازدواجت بیشتر باشد. یعنی باید سیاست مدارانه حرف بزنی. چطوری؟ در لینک زیر این مساله را ساده بیاموز:

می خواهم با سیاست دخترانه تکلیف رابطه را مشخص کنم

اما اگر بعد از عقد سپری می کنی و خسته شده ای احتمالا یکی یا چند راهکار زیر می تواند حالت را بهتر کند و قدر رابطه ات را بدانی. شک ادامه رابطه بیشتر برای کسی رخ می دهد که دچار اشباع رابطه می شوند.

شک ادامه رابطه

 

شک در ادامه رابطه بخاطر  روزمرگی ها

در هر برهه از رابطه که باشید روزمرگی ها موجب می شود که سیستم عشقی خراب شود. احساس عشق کمرنگ شود چرا که هیچ گونه هیچانی دیگر در این رابطه نیست. به عنوان مثال می دانی که این هفته دقیقا برنامه تان چیست! یا وقتی از او می خواهی برایتان عکس بگیرد، دقیقا مثل دیروز و دو روز پیش و هفته قبل و هفته های قبل، یا از اتاق کارش عکس می فرستد، یا از لحظه خوابیدنش! و این ها یعنی در زندگی شما ناویلیتی!! یعنی نو بودن وجود ندارد.

راه حل: با شکستن روال های از پیش تعریف شده هم برای خود و هم برای او این روتین های مشخص را بشکنید و نو بودن را در رابطه تان دخیل کنید.

 

کاهش فعالیت های هیجان انگیز در رابطه

فرض می کنیم که نامزدت یا همسرت ماه های اول، خیلی به دنبال مهمانی گرفتن یا پیک نیک های نیم روزی بود اما این روزها اصلا به مخیله اش هم خطور نمی کند که می توان چیزی به نام شام را بیرون خورد یا رستورانی هم وجود دارد که می توان در آن غذا خورد. حالا که می بینید او دچار کار و روزمرگی شده و این بی تفاوتی یا حتی فراموشی او تو را دچار آسیب کرده، می توانی تدارک شام یا ناهار در بیرون از خانه بدهی یا یک مهمانی دوستانه ایجاد کنی.

به عنوان مثال ترفند های رابطه در قرنطینه می تواند به تو کمک کند تا هیجان رابطه را بیشتر کنی. این ترفند ها بیشتر روش های عاشق کردن با موبایل یا همان جذب با موبایل است. خیلی اوقات دلزدگی ها بخاطر زیاده روی در استفاده از موبایل در رابطه است. اینجاست که خیلی اوقات طرف مقابل حوصله تک زنگ زدن هم ندارد و شما دچار شک ادامه رابطه می شوید.

همین حالا یاد بگیر: چطور وقتی از هم دور هستیم اوقات خوشی بسازیم

 

فکر می کنی بیرون هزاران عشق منتظرند

گاهی اوقات حتی برای کسانی که عروسی هم گرفته اند و حتی بچه هم دارند این حس رخ می دهد که این فرد برای من خسته کننده شده و باید بیخیالش شوم. یا اقلا یک رابطه دیگر در کنار او داشته باشم.. او که نمی فهمد!!

اما متاسفانه این روش حل مساله نیست چرا که شما را تنوع طلب بار می آورد و امروز با این و فردا با آن و پسان فردا با آن ها!

اگر پیش از ازدواج هستید، در این باره خیلی فکر کنید. البته به تنوع طلبی دامن نزنید.

اما اگر ازدواج کرده اید و تعهد دارید سعی کنید با بررسی ویژگی های خوب او، در دل خود بخاطر داشتنش هیچان ایجاد کنید. برنامه های بیرون رفتن و تفریح و سرگرمی و شاد بودن در کنار هم راه بیندازید تا بتوانید دوباره همدیگر را بپذیرید و از این خستگی ها رها شوید.

در آخر باید بگویم بیرون هزاران عشق منتظر نیستند بلکه میلیون ها گرگ! کمین کرده اند. پس در آشیانه ی امن همسرت بمان و ملکه باش.

 

شاید دچار روابط عاطفی نامحسوس شده ای

اگر احتمالا خیلی چت باز هستی، یا این که اهل گرم گرفتن با همکاران هستی، شاید باب صحبت با یکی از افراد جنس مخالف را باز کرده ای که با هم تبادل غصه می کنید! بدین معنی که حرف هایی که حتی به همسرت نمی زنی، را به او می زنی، و دلت خوش است که سبک می شوی. اگر چنین افرادی در زندگی ات وجود دارند، لطفا همین حالا برنامه ای بریز تا جلوی صحبت های اینچنینی با او بگیری، و بعد تمرکزت را به سمت همسرت ببر تا متوجه شوی که چقدر می توانی در این باره هیجان ایجاد کنی و قلب را از عاطفه همسرت پر کنی.

 

ذهنت پر از خاطره های خسته کننده است

زندگی آدم چیست؟ وقتی به زندگی ات فکر می کنی، به چه چنگ میزنی؟ آیا چیزی جز خاطرات؟ وقتی مجموعه خاطرات مان، خوب باشند زندگی دلپذیری داریم. اما بسیاری از وقت ها ما در خاطرات و یاد آوری ها هم ناشکری می کنیم.

در دوره پک قرص صورتی بارها گفته ام که، برای این که پسری را راغب به ازدواج کنی باید اقلا تناسب خاطرات ناراحت کننده تان به خاطرات خوشحال کننده تان ( دوتایی ) 1 به 5 باشد. هر چه طرف دوم یعنی 5 بیشتر شود شانس ازدواج تو بیشتر است. حالا تصور کن زوج هایی که مثل موش و گربه دائما گلاویز همدیگرند!

راه حل در این باره این است خاطرات خوبی برای همدیگر ایجاد کنید و اگر خاطرات خوب تان کم است، بارها به آن ها فکر کنید و در مورد آن ها صحبت کنید.

 

ارتباط ضعیف موجب دلزدگی می شود

فرقی ندارد که کدام یک از طرفین روش درست ارتباط گرفتن و بیان کردن و فن بیان را بلد نباشد. یکی از طرفین که نابلد باشد، بذر نا امیدی را برای طرف دیگر نیز می کارد. بنابراین توصیه من به شما این است که روی بیان و فن بیان و مهارت های بیانی تان کار کنید. برای شروع می توانید بیان سبز را بررسی کنید.

 می خواهم بیان سبز و بهبود فن بیان کلامی عاشقانه را بیاموزم

 

مزیت مجرد بودن برای تو بیشتر است

گاهی علت این که تمایل داری یا اقلا شک در ارتباط داری و نمی دانی که باید ادامه دهی یا نه، این است که

  1. یا خودت به این نتیجه رسیده ای که سبک زندگی مجردی برایت بهتر است
  2. یا دیگران القا کرده اند که با متاهلی خودت را اسیر کرده ای

با این دو واگویه که هر دو درست و هر دو هم غلط هستند، قطعا به اشتباه می افتی. پس باید در این باره آینده نگرانه، عاقلانه فکر کنی و تصمیمت را بگیری.

 

 

اهداف و چشم اندازهای مشترک ندارید

اگر هر دوی شما اهداف مشترکی در زندگی ندارید، یا این که، برای آینده ای مشترک تلاش های دوتایی ندارید، این اتفاق خیلی زود رخ می دهد که هر دو، زود از هم خسته شوید و حوصله هم را سر ببرید. وقتی که هر دو شما به این نتیجه می رسید بهتر است که خیلی سریع به دنبال ایجاد اهداف مشترک باشید. این اهداف می توانند به مهمی راه اندازی یک شرکت تجاری باشد یا به لذت بخشی مدیریت یک تور مسافرتی و تفریحی نیم روزه، یا به سادگی کاهش وزن هر دو یا به راحتی مسلط شدن به زبان خارجی آن هم هر دو با هم.

 

تایم و زمان با هم بودن به صورت افراطی و تفریطی

اگر دائما در کنار هم باشید، این می تواند خستگی برای تان به بار آورد.

اگر مدت ها در کنار هم نباشید این هم می تواند اقلا برای جنس مونث خسته کننده باشد.

خب چکار کنیم؟

برای ایام روز برنامه ریزی داشته باشیم که تقسیم اوقات مان به گونه ای با هم باشد که در انتهای روزی کلی حرف برای زدن با هم دیگر داشته باشید. هر جا افراد و تفریط باشد شک ادامه رابطه نیز رخ می دهد چون خسته کننده می شوید برای همدیگر.

 

دیگران شما را به هیجان می آورند

لطفا از جرگه افرادی که موجب لذت شما می شوند و لذت بودن با همسرتان را از شما دور می کنند، دور بمانید.

زنی که شوهر دارد دوست پسرش می تواند دزد احساس او به شوهرش شود.

مردی که زن دارد یک دوست دختر، می تواند دزد احساس او به همسرش باشد.

وقتی به حساسیت این موضوع توجه می کنم متوجه می شوم که جرایم کسانی که وارد زندگی متاهل ها می شوند چقدر نوش جانشان است. آیا می دانی این مجازات ها چیست؟ کمی اینترنت را سرچ کن.

 

شک در ادامه رابطه داری چون مشکلات حل نشده داری

مشکلات روز اول، مثل یک شی یک میلی متری می مانند. به مرور وقتی حل نمی شوند مشکلات بعدی را با خود به دنبال خواهند اورد. در چنین شرایطی این شی یک سانتی قطرش بزرگ و بزرگ تر می شود و مثل بهمنی از برف سنگین بر سر زندگی تان آوار می شوند.

تلاش کنید که همیشه برای زندگی تان، راه حل پیدا کنید و گفتگو کنید و در زیر بار این مشکلات خودتان را مدفون نکنید.

معمولا مشکلات حل نشده تاثیراتی روی ذهن می گذارند که شما را دچار شک ادامه رابطه می کنند و این دو دلی می تواند دچار مشکلات زمینه دار بعدی شود.

 

تمرکزت روی شریک زندگی ات 80 تا 100 درصد است

ما به کاربران مان یاد داده ایم که چطور مستقل باشند و از عهده زندگی شان بر آیند و زندگی خوبی داشته باشند. این یعنی زندگی خودتان را داشته باشید. وقتی زندگی خودتان را دارید، فرصت می دهید تا با لذت بردن از بخش های دیگر زندگی تان، بودن با شریک زندگی تان برای تان جذاب تر باشد. راستش مرد ها نیز اینگونه زن ها را با ارزش تر می دانند. اگر روزانه کل فکر و ذکرت عشقت است این یعنی تو باید سبک زندگی ات را تغییر دهی. برای این موضوع می توانی فایل زیر را دنبال کنی.:

اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره رایگان شادزیستی به روش های زیر استفاده کنید.
روش ارتباط با شادزیستی
تلگرام:  اینجا را کلیک کن
ایمیل: info@shadzisti.ir
واتس اپ – آی گپ – گپ – بله : 09030280078
منبع: پک قرص صورتی – دوره روانشناسی ارتباطی پیش از ازدواج – لاوپانکی
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.