20 نشانه یک دختر مناسب برای ازدواج

22 45,455

این که بسیاری از مردان از زندگی کنونی شان رضایت ندارند، دقیقا بر می گردد به روزهایی که قصد داشتند یکی را برای زندگی شان انتخاب کنند.

راه اشتباهی که بسیاری از پسران می روند، این است که صرفا به دنبال عاشق شدن هستند.

یعنی قانون اساسی 90 درصد مردان این است که، عاشق یکی شوند و با او ازدواج کنند.

انگار احساس می کنند که برای زندگی همین که نشانه های عشق پیدا شد بدین معنی است که آن خانم همه چیز برای زندگی دارد!

غافل از این که، عشق نیرویی است که بهتر است در موردش حرف نزنیم! مخصوصا افرادی که صرفا با توجه به چهره و دور کمر و قد و بالا عاشق می شوند، بیشتر در اشتباهند چرا که حواسشان نیست که ملاک ها برای یک دختر مناسب برای ازدواج صرفا خط و خال و ابرو نیست و این گونه است که کلاه سرشان می رود و بعد از مدتی نق نق های خستگی به گوش می رسد، خیانت ها از راه می رسند و البته و البته جامعه بیمار و ناشاد می شود.

اگر تو هنوز ازدواج نکرده ای، و یا اینکه کسی می شناسی که برای ازدواج در حال امادگی است، اگر به دنبال زندگی شاد برایش هستی، این مطلب را بخوان و نکاتش را برای او بیان کن.

من در این مقاله به 20 نشانه برای یک دختر مناسب برای ازدواج اشاره کرده ام.

دختر برای ازدواج

ویژگی های دختر مناسب برای ازدواج چیست؟

این ویژگی ها، از جمله ویژگی هایی است که می تواند به شما کمک کند یک زندگی در سطح بالا تشکیل دهید و از بسیاری از دغدغه ها مصون باشید و زندگی را از هم نوش کنید.

 

او از نظر شما فوق العاده است

در میان تمام دخترانی که تا به حال دیده ای هر کدام ویژگی های خاصی داشته اند، اما، کسی که زن زندگی تو است، از نظر تو به دلیل داشتن برخی ویژگی های رفتاری فوق العاده است. این ویژگی ها می تواند شامل مواردی باشد نظیر این که خیلی روراست است، یا عاشق است و یا اینکه در کنارش احساس آرامش عجیبی داری که البته نشات گرفته از عشق نیست.

نجابت از جمله این ویژگی هایی است که هر پسر را به سمت دختری نجیب می کشاند. نجابت یک دختر حس فوق العاده بودن به او می دهد.

 

دختر مناسب برای زندگی مورد اعتماد شماست

اگر می خواهید در زندگی، آرامش و امنیت کامل داشته باشید و ذهنتان آسوده باشد، به دنبال دختری برای ازدواج باشید که به شما از هر جهت اطمینان کامل می دهد. دختری که صداقت و امنیت و اعتماد را با خود دارد بهترین گزینه برای یک زندگی است.

 

دختر مناسب برای زندگی یک دختر بی ضرر و رشد دهنده است

دختری که برای ازدواج صلاحیت دارد به شما ضربه وارد نمی کنید ( اقتصادی – اجتماعی – روحی ).

چنین دختری، نه تنها آسیب رسان نیست بلکه با الهام بخش بودن خود به شما کمک می کند در زندگی رشد کنید و جلوی درجا زدن شما را می گیرد.

 

او به خانواده و خانه اهمیت می دهد

دختری لایق انتخاب برای یک عمر زندگی است که به خانواده و حریم ان احترام می گذارد. چنین دختری در حقیقت نمونه کوچک شده از مادری است که دلسوزی هایش تو را رشد داده و حالا نوبت شماست با مراقبت از او، فرزندان تو را رشد دهد و به زندگی ات رسیدگی کند.

 

او فعال است و همه چیز را مدیریت می کند

ما بچه تر که بودیم پول هایمان را به مادر می دادیم تا او برایمان نگهداری کند. او بود که تصمیم می گرفت چه مقدار از پول را در اختیار ما بگذارید، و چه مقدار را برایمان پس انداز کند.

به طور کلی یک دختر خوب و مناسب برای زندگی دارای ویژگی هایی است که مدیریت منزل تو را بر عهده خواهد گرفت و از هر جهت تلاش دارد تا بتواند یک زندگی خوب و منظم و بدور از غافلگیری برای تان فراهم کند.

 

او مهربان و سخاوتمند است

زنانی که مهربان هستند و برای فقرا دست خود را باز می گذارند، مسبب اعمال خیر برای شما می شوند و کمک می کنند به زندگی تان سلامتی و شادی انتقال پیدا کند.

زنانی که دست بخشنده دارند، زندگی پر برکت تری دارند.

 

او دختری است که مراقبت و حفاظت را در راس کار خود دارد

وقتی با دختری خوب ازدواج می کنی، در حقیقت زندگی و خانه ات را به او می سپاری و فرزندانت را به او می سپاری تا بتوانی به بهترین شیوه به دنبال درآمد زایی ات باشی.

یک زن خوب در چنین شرایطی دو مسئولیت دارد

اول رسیدگی و توجه و اهمیت به سلامتی تو و فرزندانت

دوم رسیدگی به سلامتی خودش برای بهره بردن از زندگی امیدوارانه و مراقبت از شما و خانواده

آیا دختری که انتخاب کرده ای این ویژگی را دارد؟

 

زن زندگی قوی و محترم است

دختری که در مقابل ضربات روحی زیاد استحکام و ثبات دارد، بهترین گزینه برای زندگی است چنین دختری دارای روحی آرام است. از طرفی دختری که دارای ارزش ها و اعتقادات خاص و راسخ است، کسی است که می تواند یک زندگی خوب برای تو به ارمغان بیاورد

 

زن زندگی عاقل و قابل اتکا است

یک زن ارزشمند در خانه و زندگی تو، می تواند زندگی بهتر و آینده ای درخشان تر برای فرزندانت پدید آورد. چنین زنی مثل نور در زندگی تو است.

بنابراین سعی کنید زنی را برای زندگی انتخاب کنید که از نظر عقل و درایت، دست پری داشته باشد. معمولا دخترانی که مشاور پدر خود در زندگی بوده اند بهترین گزینه برای زندگی مشترک از این جهت هستند.

 

دختر مناسب برای زندگی تنبل نیست

اگر به دنبال یک زندگی اکتیو، فعال و جذاب و با نشاط و روحیه هستید، می توانید به فکر این باشید که یک دختر را پیدا کنید که تنبل نباشد و همه چیز را به بی خیالی رد نکند.

زن اکتیو زندگی را اکتیو می کند.

 

او عادل و ستودنی است

اگر فکر می کنید دختری را توی فیس بوک پیدا کرده اید که شمار لایک هایش بالاست، و این می تواند نشان از محبوب بودنش باشد، به سختی در اشتباهید. وقتی که از نظر ظاهری یک دختر مورد ستایش است، باید این وضعیت را در چار چوب خانواده اش بررسی کنید. اگر همه به همین میزان از او رضایت دارند او می تواند یکی از بهترین فرد ها برای زندگی تو باشد.

زن صالح، معمولا ستودنی است، حتی از زبان نا صالحان!

پس اگر به دنبال برکت در زندگی هستید، حتما با چنین زنی ازدواج کنید. عدالت هم چیز مهمی در زندگی است که در یک زن باید وجود داشته باشد چرا که مزیت های آن را در بطن زندگی می فهمید.

 

او همیشه در حال تلاش کردن برای بهتر شدن است

می دانم که هیچ کس کامل نیست اما زنی که بخاطر زندگی اش شروع به بهبود خود می کند می تواند در زمره بهترین زن ها باشد. این زن، در تلاش است که زندگی اش را از هر جهت از نظر کمی و کیفی، بهبود ببخشد. البته اگر رویکردش بهبود زندگی و افزایش لول زندگی اش نسبت به قبل باشد عالی است مگر نه چشم و هم چشمی و رقابت، اگر در کار باشد، می تواند کاملا ویرانگر باشد.

 

دختر مناسب برای زندگی از اعمال ناهنجار به دور است

این ویژگی نیاز به توضیح ندارد! همه با وجود زنی احساس آرامش دارند که زندگی سالمی داشته باشند. یک زن صالح و درستکار، زندگی را بهشت می کند، هم زندگی این دنیا و هم زندگی ان دنیایت! اگر چنین زنی دارید، دستش را ببوسید

 

دختر مناسب برای زندگی همسر آرام و بدون استرس

یک ضرب المثل هست که می گوید، بهتر است گوشه ای از پشت بام زندگی کنی، تا این که یک زن داشته باشی که بی رحم است!

کاملا درست می گوید.

زنان پر تنش و پر استرس، محیط خانه و خانواده را به آتش می کشند و از طرفی، موجب می شود که تنش هایی بین او و همسایگان رخ دهد و وجهه شما را دچار خسارت کند.

 

دختر مناسب برای زندگی نگران آینده است

اگر تازه با دختری آشنا شده ای ممکن است از خودت بپرسی چطور بفهمم که برای آینده ام نگران است یا نه؟ اگر دختری که با او آشنا شده ای، به تحصیل و کارت اهمیت می دهد و نگران این است که کارت را از دست بدهی، مطمئن باش که در حال برنامه ریزی برای آینده است.

با توجه به این ویژگی ها می توان اهمیت به آینده را در نگرش ها و حرف های دختر مورد نظرت بجویی و خیالت را بابت این موضوع راحت کنی.

 

دختر مناسب برای زندگی به تو احترام می گذارد

همه جا مرسوم است که احترام، احترام می آورد.

زنی که به رشد کافی برای زندگی رسیده می داند که ما بین زن و شوهر محبت حکم فرما است و احترام هم در این میان، بیشترین تاثیر را دارد. چنین زنی محترم است و به خود و همسرش احترام می گذارد.

 

دختر مناسب برای ازدواج وظایف همسری اش را در قبالت انجام می دهد

زنی که به رشد کافی برای زندگی متاهلی رسیده می داند که حکم معشوقه در زندگی دارد اما بدین معنی نیست که می تواند دست از مسئولیت هایی که با تاهل به گردنش می آید بردارد. او به عنوان زن، در مقابل تو که همسرش هستی، و در مقابل فرزندان، مسئولیت هایی دارد.

 

دختر مناسب برای ازدواج وفادار است

شما با کسی زیر یک سقف می روید، که بتوانید با خیال راحت، از وجود او، و با توجه به این که صرفا روی شما تمرکز دارد برای بهبود زندگی تان تلاش کنید.

اگر حس می کنید او به گونه ای است، که نمی توان با او در یک زندگی دوام اورد و ممکن است سر و گوشش بجنبد! یا اینکه حرف از روابط گسترده می زند، مطمئن باشید که زندگی تان را لنگ خواهد کرد.

 

دختر مناسب برای ازدواج از شوهر تبعیت می کند

زن هر چقدر هم که معشوقه باشد، باید مرد را مدیر کار خود بداند. چنین زنی که به عقل و درایت مردش، اطمینان دارد، از او پیروی می کند و مطیع و حرف گوش کن شوهر است.

معمولا زیبایی چنین زن هایی بیشتر به چشم مرد ها می آید!

 

دختر مناسب برای ازدواج خدا ترس است

زنی که از خدا بترسد، مطمئن باش که در زندگی اش برای حفظ منافع خودش و خانواده دست به هر اقدامی نمی زند!

زنی که از مقام خدا بترسد، و به دستورات او توجه کند، مطمئنا یکی از بهترین زن هایی است که می تواند زندگی شما را با تکیه بر این قدرت بی کران، حفظ کند  و آرامش را برای تان به ارمغان آورد.

 

وقتی در حال نوشتن این مقاله بودم به این نتیجه رسیدم که یک دختر مناسب برای ازدواج چه ویژگی های جالبی می تواند داشته باشد که پسران به آن ها توجه ندارند.

اما دختران خوب سرزمین من نیز می توانند با توجه به این لیست رفتارهای درست را در خود پایه ریزی کنند و زندگی شان را بهبود ببخشند و در آینده، ملکه شاد زندگی خود باشند.

 

You might also like
22 Comments
 1. نگین says

  چقدر چرت بود

  1. Am.br says

   تا اونجایی که ما دیدیم خوب بود. اینطور نگید.

   1. مشاور سایت says

    تشکر از شما دوست خوبم 🙂

  2. کوروش says

   اره چرت بود همش کلیشه ای و تکراری

   1. مشاور سایت says

    نظرتون محترمه دوست عزیز. 🙂

 2. امیر says

  فوق العاده متین و واقعی بود و کمال تشکر رو از شما در راستای این اهداف عالی دارم و از خداوند میخواهم روزی برسه تربیت جوانان سرزمین کهن ما ایران طوری باشه که انتخابها برای زندگی بدون اشکال باشه انشاالله ،البته فرمایشات شما در تمام ازدواج‌های این کره خاکی که بر این اصول باشند همه به نتایج عالی دست پیدا کردن ،،،فوق العاده بوده

 3. مهدی says

  سلام
  عالی مطالبی بزرگ در عین حال حساس ذکرنمودید
  سوالاتی مهم برا پرسش دارم و عزیزان مراجعه کننده حتما استفاده از پاسخ‌ها خواهند برد
  مدت آشنای با دختری 4 سال رسیده که ازدواج متعهد به دور از خیانت و همه موارد تاکیدی مثبت منفی از روز آشنای تا به امروز مشخص و پافشاری شده حال به درخواست‌های پسر برای دیدن دختر همچنین ورود هر دو به خانواده مخالفت نبوده اما هر قراری به بهانه‌های مختلف که اکثرا به متشنج شدن رابطه رسیده باز دختر خانم بوده که باعث بوده و بلاتکلیفی سوال بزرگ پسر شده
  در این میان همیشه کلمه خیانت درگیری زیاد به هر بهانه دیده شده
  کمک شروع زندگی همراهی آشنای با خانواده دختر باز اتفاقاتی بوده که کمتر اجازه با رفتارهای دختر داده شده
  اما پدر دختر و خانواده پسر اطلاع از موارد تا حدودی دارند
  دیدار اتفاقی که هیچ گاه نیز نبوده ،دختر مخالف دانستن محل کار زندگی خود ولی پسر همه موارد روشن اختیار دختر گذاشته
  همه روزمرگی مکالمه هست حتی ساعات خواب خانه کار
  درگیر بودن رابطه به احساسات و عشق در حرف زیاد ولی در عمل هیچ که دوری به فراموشی هردو نتوانسته‌اند
  مشکل مالی در پسر بوده که بارهها امکان نتوانستن روحی آسیب جدی وارد نموده تا حدی خانم میدونن و اهمیت مالی ملاک زندگی نمیدونن
  در ضمن خانواده و اطرافیان دختر مخالفت حتمی پسر بخاطر شرایط کاری زندگی ومالی پسر از دختر شنیده شده و ازدواج دختر همیشه ملاک رضایت اطرافیان نزدیک ذکر شده
  راهکارهای جدی نیاز پاسخی دارم

 4. طیبه اشرفیان says

  سلام بزرگوار
  عالی بود.

  دنیا بازاری است که گروهی در آن سود برند و دسته‌ای زیان بینند.امام علی النقی ع

 5. مهدی says

  فروتنی آن است که با مردم چنان رفتار کنی که دوست داری با تو چنان باشند.امام علی النقی ع

  1. مشاور سایت says

   سلام تشکر از شما بخاطر منور کردن این سایت با نام مبارک امام هادی علی النقی علیه السلام

 6. Ali says

  هر پسری با دختری با چنین ویژگی هایی ازدواج کنه ، واقعا خوشبخت خواهد شد .

 7. علی says

  عالی بود

 8. داستایوفسکی says

  کاملا درسته ولی دخترای امروزی با تربیت غلط فقط فکر تیغ زدن شوهر آیندشون هستن و ملاک خوبی و بدی شده مقدار خرج کردن که پر واضحه اینا بدرد ازدواج نمیخورن و با یک باد ولت میکنن ومیرن دنبال مهریه

  1. مشاور سایت says

   سلام در بکار بردن جملات مراقب باشید. همانطور که پسران خوب هم وجود دارند، دختران خوب و با اصالت و خانواده دار هم وجود دارند. خوب باشیم تا قسمت مان خوب باشد.

 9. Magic says

  سلام دوستی که می فرماید مهریه،
  مهریه حق زن است.شما باید پیش از آغاز زندگی پرداخت کنی.خانم ها خیلی هم بزرگوارند که این حق را نادیده می گیرند و در زندگی مادری می کنند و همسر هستند.
  اغلب زنان ایرانی با هر پوششی که هستند وفادار و مهربانند.پسرها زن زندگی را با دوران دوستی یک دختر مقایسه نکنند.
  این مردها هستند که با اعمالی که دارند از زنان خود خوب یا بد می سازند.فقط زنان را مقصر و عامل زندگی نکردن ندانید.

 10. مهندس says

  دورود
  بعضی از دختران امروزی شیشه خورده زیاد دارند.

 11. Hesam says

  دخترای مخالفاین مقاله فاحشه هستن بدون شک

  1. Hanako chan says

   ???????????? وای خدا باورم نمیشه کسی با این طرز فکر وجود داره

  2. Hanako says

   ?????باورم نمیشه کسی با این طرز فکر وجود داره

 12. ftmzmn says

  عالی بود بجز دو قسمته اخر که
  گفتید خدا ترس بودن و تبعیت از شوهر واقعا چرته محض بود
  یک اینکه خدا ترس نداره
  دو اینکه شوهر صاحب خانومش نیست و خانوم هم برده ی شوهر نیست که ازدستوراتش تبعیت کنه
  وسلام.

 13. Hanako chan says

  واقعا این چرت و پرتا چین زن زندگی یعنی چی هان؟! چرا مرد زندگی نداریم؟! یعنی چی؟ ازدواج باید از روی عشق باشه که عشق اصلا چیزی نیست که با عقل جور در بیاد بر عکس عشق دقیقا نقطه مقابل عقله ازدواج نباید از روی تحصیلات طرف پول طرف میزان اشپزی طرف و.. باشه ازدواج باید از روی عشقی باشه که با عقل جور در نمیاد عشق از روی عقل نیست عشق احساساته که اصلا با عقل جور در نمیاد اگر کسی دنبال پیدا کردن زنی با مشخصات این مطلب برای ازدواجه داره وقتشو تلف میکنه ازدواج اینجوری نیست و نبایدم باشه عمرتونو تلف نکنید

 14. شهریار says

  زنان عاشق هم میشوند؟ منظورم اینه که ما باید همیشه بگیم دوسش داریم و گل بخریم و بوسش کنیم یا اوناهم ابراز محبت میکنند؟اگر بله چطوری؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.