در مورد من

هم اکنون ساعت حدود 3 نیمه شب است و من می خواهم برای چند دلیل، این مساله را مطرح کنم که من واقعا کی هستم! و واقعا چرا مهم است که من کی هستم! امروز بعد از 8 سال، اولین بار است که می خواهم به طور رسمی پیشوند اسمم را بگویم تا بدانی که با کسی که صحبت می کنی، یک مهندس آی تی است! نه یک مشاور که دوره های مشاوره آکادمیک را خوانده باشد.

من مهندس زهرا معبودی هستم، درس خوانده رشته information technology~! یا همان IT خودمان!  ( گفتم مهندس که بدانید در کمال صداقت باید بگویم که من دکتر نیستم ) ( دارای مجوز شماره 3880 از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برای فعالیت افراد حقیقی در فضای مجازی { جهت تایید از نظر صحت عملکرد، سلامت و غیره پس از گذراندن دوره ها آزمون ها و تایید هویت و غیره که البته نفسگیر، زمان بر و هزینه بر بود )

 

راستش من پیش از این که حتی در سال 86 وارد دانشگاه شوم و شروع به تحصیل در زمینه آی تی کنم، علاقه وافری به خواندن کتاب داشته ام آن هم از نوع روانشناسی و ارتباطی! این را از آن جهت می گویم که میزان مطالعات و تحقیقات من در حوزه روابط، ارتباطات مخصوصا ارتباطات پیش از ازدواج به بیش از 15 سال ارتباط پیدا می کند.

در دوره مدرسه و دانشگاه، نقشی که داشته ام چیزی شبیه به ” امیر ” در فیلم عشقولانس بود که نسخه های عشقی تجویز می کرد اما نه به آن میزان جسور و ضایع! بلکه همیشه تحلیل های درستی از روابط ارائه می کردم و این هم ناشی از هم صحبتی های من با مشاورین و روانشناسان مختلف و خواندن کتب و مقاله ها و دوره های خارجی و داخلی بوده است.

البته اولین پیش گویی من 🙂 که دوستان نزدیکم از ان خبر دارند به دوران دبیرستان ام ارتباط پیدا می کند. داستان از این قراربود که روزی تصمیم گرفتم نزد مشاور مدرسه بروم تا در مورد مساله ای همراه با مشاوره درسی، مشاوره بگیرم! رفتار مشاور را که دیدم بعد از نیم ساعت جلسه مشاوره را ترک کردم! و بعد توی کلاس رفتم و به دوستم گفتم : بابا این مشاور خودش نیاز به مشاوره داره! کلا داغانه! البته که فردای آن روز خبر خودکشی این مشاور در مدرسه پیچید و من به خودم اطمینان دادم که از کنه حرف های افراد چیزهایی می فهمم که البته ناشی از مطالعات بسیار من بود. این خاطره هنوز در ذهن بسیاری از دوستانم وجود دارد. ( البته مشاور از خودکشی جان سالم به در برد الحمدلله 🙂 )

من ادعایی در مورد مشاور بودن، یا روانشناس بودن ندارم چرا که هیچ دانشمندی هم هنوز نمی تواند به روح آدمی پی ببرد، اما گاهی مطالعات، بررسی کیس های موردی، تحقیق و قدرت درک متقابل، همزاد پنداری، و مواردی نظیر این کمک می کند که بتوانی در هر برهه ای که هستی، در هر جایگاهی که هستی، سنگ صبوری باشی، راهگشایی باشی، و مشکلی را از مشکلات مردم حل کنی.

البته به کرات بارها دیده ام که افرادی که در لابلای مطالب این سایت که حاصل مطالعه و تحقیق و تجربیات شخصی خودم و برخی کابران است، بارها گفته اند که مراجعه به مشاور های مختلف نتوانسته مشکلی را از ان ها حل کند اما با کمک این مطالب توانسته اند مساله شان را حل کنند که به نظر من، و با ابراز احترام به تمام مشاورین و روانشناسان عزیز، این موضوع، بر می گردد به:

 • عدم درک مساله،
 • دید موضوعی به مساله
 • توجه کمتر به خیر اندیشی
 • استفاده از روش ها و شیوه های تست نشده
 • پیچیدن یک نسخه برای تمامی مسائل

و البته باید بگویم که تجربه شخصی در بسیاری از موارد کمک می کند که تو بتوانی بهتر موضوع را درک کنی و راهکار دهی. نمونه ای از این پیام ها را در زیر می خوانید:

 

 

 

این ها چند پیام از میان پیام های زیادی هست که من دریافت می کنم و انگیزه میگیرم تا تحقیقات ام رو بیشتر کنم و نتیجه اشون رو توی سایت بگذارم.

 

هدف من از این سایت چیست؟

هدف من از شادزیستی ایجاد شادی و نشاط در خانواده ها بود. خانواده ای که اگر شاد باشد، اجتماع شاد تر می شود. اما متوجه شدم که بسیاری از دختران سرزمین من، از نشاط بی بهره اند. علت آن بش از هر چیز در تحقیقات میدانی و بررسی های شبکه های اجتماعی و زنجیره دوستان مشخص شد! درگیری های ارتباطی و عاطفی! که به جایی نمی رسد یا موجب سو استفاده از آن ها شده و عملا آینده را از دست داده اند.

زمانی که در دانشگاه دوره های جهادی را می گذراندم، به این نتیجه رسیدم که ( در ما بین مباحث انسان شناسی – روانشناسی رشد و غیره ) که علت اصلی خمودگی و ناراحتی ها و عدم امید به زندگی در جوان ها و دختران، ارتباط های نا درست و یا تعریف نشده و یا مجردی است!

به همین خاطر دست به کار شدم تا سایتی راه اندازی کنم تا تلاش کنم این قشر را شاد کنم و البته راهکارها و مهارت های شادی، مهارت های زندگی، مهارت های ارتباطی که در طول سال ها یاد گرفته ام و به کار برده ام و روی برخی تست کرده ام، را به آموزش بگذارم.

توجه: من آموزش های زیادی دیده ام، تکنیک های مختلفی یاد گرفته ام، تحقیق کرده ام، ترجمه کرده ام، با افراد رو در رو صحبت کرده ام. اما تنها به مباحثی در این سایت می پردازم که واقعا و عملا روی دیگران جواب داده اند و افراد را به نتیجه رسانده اند. یعنی بر این رای هستم که آن چه که روی مردم جواب نمی دهد، یا از شک و شبهه برخوردار است، هرگز در سایت قرار داده نشده است و این علت رضایت 100 درصدی کسانی است که از این سایت استفاده می کنند.

 

چرا آموزش های رایگان؟

متاسفانه با توجه به تحقیقات متوجه شده ام که سن روابط در بین دختران در این برهه از زمان، به نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است. مثلا دختران از 13 سالگی وارد روابط می شوند. از طرفی اینترنت زیر دست همه است و با جستجو می توانند مطالب مورد نیازشان را پیدا کنند.

اما این قشر معمولا از درامد برخوردار نیستند تا من با ارائه دوره های چند میلیونی مثل ایکس ها و ایگرگ ها، در پی درآمد زایی از نقطه درد مردم باشم، به همین خاطر بسیاری از مسائلی که در تحقیقاتم به آن دست یافته ام را به رایگان انتشار داده ام، و خرسندم که مشکل مردم را حل می کند. اما برخی مطالب نیز رایگان نیستند. ( مطالب تخصصی تر و عمیق تر )

 

چرا فقط در زمینه روابط پیش از ازدواج، کار کرده ام؟

با توجه به همان تحقیقات میدانی که داشته ام متوجه شده ام همه چیز به قبل از ازدواج بر می گردد.

 1. رابطه ها
 2. نشاط و غم ها
 3. اشتباهات
 4. تباهی های آینده
 5. انتخاب های نادرست
 6. و غیره

من اعتقاد دارم که، اگر پیش از ازدواج دختر سالمی باشیم، و از نظر روح و روان و جسم به خودمان رسیدگی کنیم و مبنای زندگی مان مهارت پروری و زندگی برای خدا و در مسیر خدا باشد، بعد از ازدواج قادر خواهیم بود یک خانواده شاد و متعالی و سالم را داشته باشیم. چیزی که متاسفانه این روزها کمتر دیده می شود. چیزی که من بارها در لابلای گفته های کاربرانم، متوجه می شوم با این که متاهل هستند حاضرند، رابطه ثانویه هم داشته باشند و این یعنی یک خانواده نا متعادل!

 

اصول من در مشاوره دادن ها و پاسخ به سوالات

من روزانه در حال صحبت کردن با بیش از 20 نفر در زمینه مسائل و مشکلاتشان هستم. اما

 1. صرفا به سوالاتی پاسخ می دهم که در ضمن تحقیقاتم و مطالعاتم، پاسخ آن ها را دریافته ام.
 2. صرفا به سوالاتی پاسخ می دهم که آسیبی متوجه کاربر نکند
 3. از بکا بردن علوم غریبه خود داری می کنم چرا که من رمال نیستم 😐
 4. از تکنیک هایی برای حل مسائل استفاده می کنم که یا خودم آن ها را تست کرده ام یا دیگران نتیجه مثبت تست هایشان را به من گزارش کرده اند.
 5. در مشاورات و پاسخ به سوالات من روان درمانی جایی ندارد چرا که من دکتر نیستم تا دارو تجویز کنم.
 6. در مشاورات و پاسخ به سوالت من برای زوج ها، زوج درمانی توسط متخصصات توصیه می کنم و با احترام می گویم من ازپسش بر نمی آیم چرا که زوج نیاز به مشاوره دو نفره دارند و گاها بررسی های دوران طفولیت و غیره که خب من در این زمینه تحقیق نداشته ام.

 

مطالبی که من با کمک آن ها دست به تحقیق می زنم، ترجمه می کنم و توی سایت قرار می دهم، معمولا مطالبی هستند که از محققین بزرگترین دانشگاه ها و با نشان experienced ( یعنی تجربه شده ) ارائه شده اند. بنابراین می توان اطمینان داشت که این سایت واقعا به شما کمک می کند.

امیدوارم با نیت خیر خواهانه و تلاش شبانه روزی که دارم بتوانم گامی مثبت در جهت افزایش سواد عمومی و مهارت های ارتباطی با بپردازم تا دختران عزیز سرزمینم از شادی و نشاط زندگی بهره مند باشند. اینجانب از تمام عزیزانی که مجوز مشاوره دارند تقاضا مند هستم که در این نیت خیر سهیم شوند و در خانواده شادزیستی برای ایرانی شاد تلاش کنند و در زمره مشاورین رسمی این سایت درآیند.