ازدواج با دوست پسر خوبه یا بد

1 824

خب رسیدیم به جای خوب ماجرا. یعنی ازدواج با دوست پسر مدتیه که پرونده دوست پسر رو باز کردم تا یک سری واقع نگری ها را به دختر خانم های عزیز بدهم.

اگر دقت کنید این موضع از آن جا اهمیت زیادی داره که مساله اصلی ما مشاور ها و همه دخترا اینه که، آقا جان! دوست پسرا تبدیل به شوهر نمی شن! هی دوستی، هی کات، هی دوستی هی کات! آخرش هم این جیگر بی صاحابه که کات کات شده رفته پی کارش و در کنارش اعتماد بنفس و عزت نفس و حس و حال خوب و همه روزهای قشنگ مون رو برده که برده که برده .

اما اگر این وسط یکی دوست پسر داره که پسره گیر سه پیچ داده که می خوام بیام خواستگاری ات ( که البته ناگفته نماند که گاهی این حرف به دلیل دیگری جز ازدواج زده میشه!!!! بگم ؟ بگم واقعا ؟ شاید آخر این مقاله گفتم ) و خلاصه اینجاست که یا دختر خانم میگه اگر اجازه بدین یه کم بیشتر همو بشناسیم!! ( با عشوه بخونش! ) و خلاصه بدترین تیر اشتباهی رو با این حرف به خودش می زنه. یا این که کلا قضیه ازدواج میشه همون شوت های رونالدینیو! همونی که به چپ نگاه می کنه و راست میزنه!. بگذریم این قضا یا رو .

 

اگر دوست پسرم قصد ازدواج با من داشت چکار کنم

اگر دوست پسرت قصد ازدواج با تو داشته باشد معمولا توی همان ماه اول این قضیه مشخص می شود، پس بیخود و الکی رابطه را به امید خواسنگاری کردنش کش و تاب و قوس نده.

اما اگر این اقا پسر، تصمیم گرفت با تو ازدواج کند، وقتی صحبت از خواستگاری کردن کرد، پیشنهادش را به طور کاملا واضح بپذیرید و از او بخواهید که بیاید به منزل تان و با خانواده تان آشنا شود.

اینطور مواقع ممکن است پسر بگوید شناخت کافی از هم نداریم، بیا دو سه ماه دوست باشیم!

هر چند این حرف ممکن است قابل قبول باشد، اما باور کن اگر تو به شناخت اولیه ای در مورد او رسیده ای او زودتر از تو به این شناخت رسیده پس وقت را هدر ندهید. چون توی همین کش دادن هاست که معمولا پسر بیخیال می شود. ( به علت رفتارهای دختر و چیزهای ثانویه )

وقتی پسر بفهمد که شما خواستگار داری و مجبوری به یکی از آن ها فکر کنی و با او صحبت کنی، و خانواده ات هم برای خوشبختی ات، تلاش دارند و نمی توانند خواستگار ها را رد کنند، قطعا اگر اون آقا پسر مشتاق تو باشه خودش رو به صف خواستگار ها می کشونه ( حالا بماند که شاید خواستگاری هم نداشته باشی هاااااااااااااا ولی بگذار اون فکر کنه داری، چون قطعا قبلا داشتی … دیگه ساکت شو و اما و چرا نکن دارم صحبت می کنم 🙂 )

ازدواج با دوست پسر
ازدواج با دوست پسر خوبه اگر حرمت ها بین تون تا شب خواستگاری حفظ شده باشه.

عدم شناخت دقیق در دوستی های پسر و دختر

دوستی های دختر و پسر معمولا نیت های یکسانی در آن ها وجود ندارد. دختری به من پیام داده که به قصد ازدواج با پسری شش ماه است که دوستم. وقتی از او می پرسم که در این مدت چقدر با هم در مورد زندگی آینده صحبت کرده اید می گوید هیچ! فقط خوش و بش می کنیم و میگیم و میخندیم. شاید این دختره متوجه نشه که داره از کجا می خوره ولی من خوب می دونم که سرکاره! راستش رو بخواهید پسری که واقعا دنبال ازدواجه خیلی جدی تر و پیگیر تر از یه دختره! پس فریب برخی دوستی ها به امید ازدواج نخورید.

کلا آشنایی های در ایام دوستی، شناخت طبیعی و دقیق به شما نمیده! پس فکر نکنید اگر پشت گوشی یا پشت میز در آن کافه یا در دور دور های شبانه رو روزانه تان آقا پسر می گوید من خیلی مودبم! من خیلی ریلکسم! من عصبانی نمی شم و فلان! تو هم باید باور کنی که از آسمان یک فرشته تالااااااپ افتاده زمین! این ها شناخت نیست! این ها از خود تعریف کردن است.

 

تجربه کاربر شادزیستی از ازدواج با دوست پسر

یادم آمد به تجربه یکی از کاربرانم که می گفت با دوست پسرم در حال رفتن به شمال بودیم. قبلا به من گفته بود که خیلی آرام است و خیلی ریلکس! و اصلا بد دهن نیست! از بد روزگار یک ماشین از کنار ماشین شان رد می شود و آینه به آینه می شوند و کمی آینه ماشینش باز تر می شود ( دیدی بعضی آینه ها که فنری اند دیگه  ) و این اقا شروع می کند به فحش دادن و بداخلاقی و تعقیب و گریز که یارو رو بگیره و دهنش رو سرویس کنه! به همین راحتی معنی خود معشوق پنداری و گل پنداری رو متوجه شدی؟

حالا توی چند تا دوستی رخ می ده که این مسائل رخ بده تا طرف اخلاق واقعی اش، بپاشه بیرون؟

ولی توی مراودات خانوادگی، خیلی چیزها مشخص میشه! پس حتی اگر 10 سال با پسری دوستی کرده ای هرگز این شناخت را کافی ندان و درست مثل یک خواستگار سنتی با او در باره مسائل صحبت کن البته اگر واقعا به خواستگاری رسمی بیاید. وگر نه کم پیش می آید رابطه ای بیش از 6 ماه شود و ازدواج در آن جدی شود.

تجربه شخصی خودم از خودبزرگ پنداری یک خواستگار

یادم هست چند سال پیش آقایی که برای خواستگاری آمده بود، در اولین صحبت گفت که: من اصلا عصبانی نمی شوم! توی خیالم خوشحال شدم! اما وقتی با مشاور شخصی ام صحبت کردم ( سال اول و دوم دانشگاه بودم ) مشاورم گفت کسی که ادعای به این بزرگی دارد، یا آدم نیست که از احساس عصبانیت برخوردار باشد یا واقعا گندش درآمده از عصبانی شدن و ترسیده که این قضیه به گوش تو رسیده باشد. مشاورم گفت در این باره مراقب باش و تحقیق کن. بماند که این خواستگار را جواب کردیم. اما در همین لحظه که دارم این ها را برایتان می نویسم، خبر طلاق سومش هم به گوشم رسید!!! و نکته جالب این که حالا همه می دانند که او آدم خوش اخلاقی نیست و افراطی عصبانی می شود. این است که می گویم گفته ها را باید به محک ها کشید وگر نه از نظر هر کس، خودش بهترین آدم روی زمین است!

 

خواستگاری رسمی برای آشنایی خانواده ها

اولین قدمی که باید بعد از پیشنهاد پسر برای خواستگاری بردارید این است که مسیر را به سمت خواستگاری رسمی بکشید. اگر پسر ابا کرد و تمایل نداشت یا باید به نیت اش شک کنید یا او را قانع کنید که این دیدار برای این است که خواستگارهای دیگری را به خانه راه ندهیم و شناخت دقیق تری ایجاد شود. نه چیز بیشتر.

خیلی وقت ها پسر ها دقیقا نیت کج شان را در همین برهه نشان می دهند. کسانی که ادعا دارند قصد ازدواج دارند با تو و قصد شان را به زبان نمی اورند را باید از طریق تز پایان رابطه ( مشاوره 27 دقیقه ای که می توانید از مشاور محترم بگیرید ) این کار را عملی کنید.

گاهی اوقات پسرها به دلیل مشکلاتی مثل بعد مسافت یا غیره، از معرفی خانواده ها به یکدیگر ابا می کنند. اینجا می توان فقط از پسر خواست که خانواده اش را مجاب کند که یک تماس تلفنی با بزرگتر شما بگیرد و فقط 1 ماه از خانواده تان فرصت بخواهد تاشما دوتا بیشتر با هم آشنا شوید. اگر این مدت به بیش از 1 ماه برسد و خانواده پسر رسما به خواستگاری نیایند باز هم احتمالا دارید به چوخ می روید.

بخون و پند بگیر! چند درس واقعی از داستان رابطه عشقی سوده

 

نکته مهم در مورد ازدواج با دوست پسر

این که ما بارها در جای جای سایت گفته ایم که دوستی با پسر ممنوع بخاطر این است که در 100 شاید 1 یا دو مورد به ازدواج برسد ( که البته همین هم کمتر از در گزارش های ما دیده شده ) ولی اگر تقی خورد به توقی و پسری گفت می خواهم به خواستگاری بیایم لطفا دیگر شما کلاس نگذارید که باشه برای چند ماهه دیگه!!!!

 

حربه های فریب آمیز پسرها در پیشنهاد خواستگاری

خب خوبه بدونین که در طول مدت زمانی که با دختران عزیز در ارتباطم بارها متوجه شده ام که پسر ها بعد از پیشنهاد ازدواج، و قبول کردن دختر، پسر به خیال  خودش یک دستی  می زند و می رود پی کار خودش و خبری از خواستگاری نمی شود. ( برای همینه که میگم عزیزانم حتی به پیشنهاد هاشون هم دلتون خوش نکنین چون حرف باد هواست … اعتباری بهش نیست .. باید به عمل کشونده بشه که اونم اشنایی و خواستگاری خانوادگی و رسمی است )

نکات رایگان : نکات روابط عاشقانه زود هنگام یا زیر 30 سال

 

معمولا پسر ها به این دلایل پیشنهاد ازدواج می دهند:

 • مثلا پسری می خواهد بفهمد که دختر توی مود ازدواج هست یا نه. معمولا بر اساس شرایط و نوع روابط و تایپ دختر و پسر ها، می توان از این حربه دو جور استفاده کرد:
 • دختری که مست و مدهوش ازدواج باشد، با این راهکار به راحتی قابل سو استفاده است ( مثلا یکی از کاربر ها می گفت دوست پسرم گفته بیا رابطه داشته باشیم تا مال خودم باشی. یکی دیگر می گفت دوست پسرم گفته بیا از من بچه دار شو!!!! تا بتونم بگیرمت و خانواده ام مخالفت نکنن و نظیر این )
 • بعضی از پسر ها از دخترانی که توی مود ازدواج هستن فراری اند! چرا که فکر می کنند می شوند موی دماغ! پس دختر اگر بگه تو فکر ازدواج نیستم سو استفاده راحت تر میشه ازش.
 • بعضی پسرها در حال باز سازی اعتماد بنفسشون هستن. از دختری تاپ می پرسند من باشم میشی همسرم!؟ با من ازدواج می کنی؟ خب اینجا باید زیرک بود و طوری پاسخ داد که اگر پسر قصد ازدواج داره قدم بگذاره برای خواستگاری نه این که وقتی فهمید تو نظرت مثبته بگه خب من فقط یه سوال کردم!! دقت کردی اگر این جواب رو بگیری چقدر احساس حقارت می کنی؟ پس نباید بگذاری این طور بشه .
 • یه عده قلیل هم قصد شون ازدواجه  🙂 این دسته با سر میان خواستگاری!

خلاصه اینطوریاست که بعضی ها اگر حتی خواستگاری هم کنن نباید دو دستمالی رقصید از خوشحالی این پیشنهاد چون معلوم نیست این مارهای خوش خط و خال چی تو کله شون می گذره .

 

هشدار هایی در مورد ازدواج با دوست پسر

 • به محض پیشنهاد ازدواج، این موضوع رو رسمی کنید
 • پسری که میگه خانواده ام در جریانند تا رسمی اقدام نکند باور نکن
 • به دلیل این که عاشقشی اون لزوما بهترین شوهر برای تو نخواهد بود. ( یکی از اشکالات دوستی همینه دقیقا! عاشق شدن بعد محک زدن )
 • به هر تماس تلفنی که از سمت خانواده اش می شود، اعتماد نکن! ( مورد داشتیم همکارش رو وا داشته زنگ زده به جای خواهرش! )
 • تحقیق تحقیق تحقیق
 • بررسی کنید
 • اخلاق او را با خانواده اش بسنجید
 • از شبکه های اجتماعی اش بررسی را شروع کنید تا مدیر دوران راهنمایی اش
 • به بهانه خواستگاری کردن و حتی اومدن به خونه شما برای خواستگاری، وارد رابطه جنسی نشین
 • تحقیق از دیگر دوست پسرهایش فراموش نشود
 • اگر طلاق گرفته است، حتما با وکیل همسر سابقش صحبت کنید
 • اجازه بدهید پدر و برادر شما با او صحبت کند. ان ها هم جنس هایشان را خوب تر می شناسند.
 • اگر رابطه تون یک ماه گذشته و حس می کنید علاقه ای داره، اون رو به سمت ازدواج بکشونید و توی رابطه نمونید.
 • در مورد روابط قبلی تون صحبت نکنید. این موجب دریده تر شدن پسرها میشه.
 • و خیلی چیزای دیگه …

امیدوارم بتونین یک ازدواج خوب داشته باشید.

منبع عکس

You might also like
1 Comment
 1. شکیبا says

  من موافقم . کلا دوستی فقط تف سر بالاست . برای خیلی ها اومد نداره می شناسم کسی که ده سال دوست بوده و ده سال داره تلاش می کنه فراموش کنه .

Leave A Reply

Your email address will not be published.