با تاخیر انداختن خواستگاری توسط عشقم چکار کنم

در مورد باید و نباید هنگام تاخیر و تعویق افتادن خواستگاری توسط مرد

0 2,521

پرسشی که تاخیر انداختن خواستگاری رو نشون میده و هدف میگیره و  ممکنه سوال تو هم باشه، این هست که،  در جذب همسر دلخواه ام خوب عمل کردم، حسابی در عاشق کردن پسر و یا عاشق کردن دوست پسر خوب گل کاشتم  و توانستم با وابسته کردن پسر مورد نظرم،  به هدفم برسم اما حالا هی خواستگاری را به تعویق می اندازد. یا ممکن است بگویی:

  1. چرا عشقم خواستگاری رو هی به تاخیر می اندازه!؟
  2. چرا امروز و فردا می کنه برای خواستگاری؟
  3. چرا هر بار می خوات بیاد خواستگاری مشکلی پیش میاد!؟
  4. و موارد اینچنینی!

آحرین سوالی که در این باره از کاربران عام خوانده ام (‌سایت هایی که خیلی ها سوال می پرسند و کاربر محور است )

سلام. حدود یک سال است که با پسری از طریق اینستاگرام آشنا شده ام. خیلی ابراز محبت می کند. اما برای خواستگاری، هی وقت را به عقب می اندازد. تاخیر انداختن خواستگاری شده موجب ناراحتی ما.
تا به حال سه چهار بار وقت خواستگاری را به تعویق انداخته
تا این که بار آخر گفت دقیقا 17 اسفند می آیم به خواستگاری ولی نیامد.
چکار کنم؟

پاسخ: بسم الله الرحمن الرحیم – امیدوارم که بدون تعصب از پاسخ من بهره ببرید. می دانم عشقت را دوست داری، اما واقعیت را نباید نادیده بگیری.

 

هنگامی که فردی این سوال را از من می پرسد و در مورد تاخیر انداختن خواستگاری نگرانی دارد من ابتدا شروع می کنم و چند سوال می پرسم:

  1. سن تو چقدر است ؟ ( سن دختر خانم )
  2. سن آقا پسر چقدر است ؟
  3. آیا آقا شاغل است؟
  4. آیا شما را به خانواده اش معرفی کرده یا نه!؟
  5. چه مدت است که در رابطه هستید

خب پاسخ به این 5 سوال به چه دردی می خورد!؟

سن خانم چقدر است؟ وقتی سن خانم را می پرسم به این موضوع اهمیت می دهم که آیا این خانم در بعد احساسی فعال تر است یا منطقی! و این که آیا وقت برای صبر کردن برای این شازده پسر دارد یا نه!. تاخیر انداختن خواستگاری برای چه سنی یک خط قرمز برای زن است!؟ نظر تو چیست؟

پس باید متوجه شده باشی که من هیچ وقت به هیچ دختر خانم عزیزی توصیه نمی کنم که وقت خود را پای وقت خریدن های پسری که معلوم نیست واقعا چه قصدی دارد، تلف نکند.

 

سن و شاغل بودن آقا پسر در رابطه چقدر مهم است؟

اما سوال دوم: سن آقا پسر! بله مهم است. سن گویای این است که این آقا در چه مرحله ای از زندگی است! برای پسران زیر 20 سال، که موضوع اظهر من الشمس است! پسران زیر 25 سال معمولا هنوز تجربه های خود را از زندگی نداشته اند و می توان گفت بلوغ ارتباطی شان کامل نشده! اگر به منطق خودت مراجعه کنی می توانی متوجه شوی که پای حرف چنین کسی نشستن می تواند عمرت را هدر کند. چرا که پسران در این سن معمولا دل می دهند و فارغ می شوند و هی روز از نو و روزی از نو.

سوال سوم: آیا پسر شاغل است؟ این یکی از کلیدی ترین سوالات من است. پسر اگر شاغل نباشد اصلا تو چرا با او رابطه داری!؟ مگر مغز خرچنگ خورده ای که عمرت را الکی پای رابطه ای مسموم هدر کنی؟ تاخیر انداختن خواستگاری برای پسری که شاغل نیست کاملا طبیعی است اما تو به عنوان یک زن عاقل و بالغ نباید وقتت را پای تاریخ و موعد های او سپری کنی.

خب به فرض این که شاغل باشد. اینجا مساله خیلی فرق می کند. پاسخ این سوال به طور ترکیبی با سوال اخر به عرض می رسد

 

اهمیت معرفی شدن تو به خانواده پسر

اما سوال چهارم: آیا پسر واقعا تو را به خانواده اش معرفی کرده است؟ تا زمانی که تو رسما با خانواده این پسر آشنا نباشی و گاهی رفت و امدی نکرده باشی من نمی توانم به تو اطمینان دهم که تو با خانواده اش آشنا هستی! این که دختری گوشی را بردارد و خود را خواهر این اقا جا بزند و تو فکر کنی پسر تو را به خانواده اش معرفی کرده می تواند یک خیال خام باشد! این که تو به یک مهمانی رفتی و زنی به تو میوه تعارف زده و پسر مدعی است که این خانم مادرش است نمی تواند حرف محکمی باشد. متوجه شدی!؟ پس لطفا اگر با این سناریو ها همراه بوده ای کمی تعلل کن.

 

چه مدت زمانی معقول است که در رابطه باشیم؟

سوال آخر: چند وقت است که با هم در ارتباط هستید؟ 1 ماه؟ 6 ماه؟ 2 سال؟ 8 سااااااااااااااااال؟ یا خدا!

اگر تو با پسری شاغل در ارتباط هستی و رابطه به کمتر از 6 ماه رسیده نهایتا تا 6 ماه می توانی صبر کنی. اما اگر بیش از 6 ماه است و ادعا دارد دوستت دارد و شاغل هم هست، و هی زمان می خرد! باید در باره این موضوع کمی عاقل تر باشی.

البته شرایط خاص هم وجود دارد که من توصیه میکنم که همیشه، خانم ها قبل از گرفتن تصمیم جدی موضوع را برای من ارسال کنند و مشاوره بگیرند. اما در این باره چند نکته مهم وجود دارد:

 

زمان خریدن پسر در رابطه یعنی چه؟

معمولا افرادی که زمان می خرند، افرادی هستند که در این رابطه جدی نیستند مگر این که واقعا مساله ای وجود داشته باشد که باید با خانم در میان گذاشته شود و خانم هم صدق این حرف را اثبات کند. (یعنی اگر مرد گفت به دلیل مشکل مالی نمی توانم به زودی به خواستگاری بیایم زن هم باید توجه کند و واقعیت را کشف کند چرا که ممکن است این نیز بهانه جویی و سرکاری باشد )

 

تاریخ دقیق اعلام کردن نشان دهنده چیست؟

نکته دوم این که، افرادی که دقیقا تاریخ اعلام می کنند در حالی که بد عهدی قبلا از آن ها دیده شده، و در موعد و تاریخ مشخص شده حضور پیدا نمی کنند بدین معنی است که ذکر آن تاریخ هم، با نیت زمان خریدن صورت داده شده است و این نشان از رابطه صادقانه نیست.

نکته دیگر این که مدت زمان معقول برای آشنایی تا ازدواج فقط 6 ماه است! بنابراین تلاش و ماندن در رابطه در روز 181 ام اشتباه است.

این خانم باید شرایط را بررسی کند و با یک اولتیماتوم، رابطه را موقتا قطع کند و از آقا بخواهد که برای خواستگاری اقدام کند ( البته نباید فورا بگوید، خواستگاری کن! بیا با ننه بابایم حرف بزن! بیا و من را از آن خود کن.. توروخدا بیا منو بگیر!!! ) بلکه شیوه خاص  درخواست و پیشنهاد خواستگاری توسط دختر دارای شرایط و ظوابط است که من این مساله را در صورت نیاز به شما یاد خواهم داد ( فقط به من پیام دهید و منتظر جواب باشید )
در صورتی که مرد اقدام نکند، اتمام این رابطه به سود خانم بوده و از زیاد های بعدی جلوگیری می کند.

 

چکار کنم تا در رابطه درست عمل کنم و نتیجه بگیرم؟

حتما خودشناسی داشته باشید و با کمک مشاور واجد شرایط به ادامه زندگی خود بپردازید تا دچار اسیب نشوید.

هشدار: مطلب پیش روی شما صرفا ترجمه و تحقیق و حاصل گردآوری هاست! فلذا نمی توان از آن به عنوان راهکار مشاوره ای استفاده کرد. بنابراین برای حل مشکلات خود می توانید به مشاور مجرب مراجعه کنید تا با بررسی مسایل شما و احیانا همسر شما بهترین راهکار برای شما ارایه گردد.
ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.