آقای انوشه! لطفا ترمز کن! روان پریشی کار یک روانشناس نیست

10 6,572

سلام دوستان خوبم. متاسفانه چند مدتی است کلیپی از آقای انوشه توی فضای مجازی پخش شده که بیشتر آدم رو به یاد آبادگرانی می اندازه که بعد از مدتی به هر دلیلی دست به ویرانی می زنند.

این کلیپ که بار اول از اینستاگرام پخش شد

حاوی جملاتی است که اصلا از یک روانشناس بعید بود .

در این کلیپ که شخصیت خود دکتر انوشه نیز زیر سوال می رود با افراط کامل، بیان شد که:

دکتر انوشه :خانمها این جمله رو بنویسن:
وقتی مردی به خانمش میگه فقط تورو دوست دارم .دقیقا عین این میمونه که یه زن قول داده بره مغازه هارو بگرده ولی هیچی نخره. هیچ مردی رو کره ی زمین اینجوری نیست مگر اینکه از ساختار مرد بودن خارج شده باشه
بله.

البته من نمی دانم چرا ایشان، در انتها، جمله ای گفتند که حتی مردهای وفادار و غیرتی را هم به سمت دید زنی و تنوع طلبی افراطی بکشانند!

جمله آخر به گونه ای بیان شده که نشان از این دارد که هر کس چشم پاک، اهل تقوا، و وفادار است، مرد نیست!

همیشه احساس می کنم ایشان یک مساله درونی در مورد عشق و وفاداری دارد که هنوز آن را حل نکرده است!

نمی دانم چه گذشته ای داشته یا چه! اما توی فضای مجازی و همین اینستاگرام بارها دیدم کاربرانی را که او را به عدم احساس عشق در زندگی محکوم کرده بودند! نمی دانم شاید واقعا چنین باشد.. شاید این ها هوادار دو آتشه اش هستند و خیلی حرفهایش را گوش داده اند و این را درک کرده اند

البته من نیز بارها پای صحبت های طنز ایشان خندیده ام و از این بابت سپاسگزار ایشانم 

اما نمی دانم واقعا این حرف ایشان را چطور هضم کنم

بعد از این که این کلیپ پخش شد قریب به 3 هزار نفر در کمتر از 1 ساعت اعتراض خود را زیر پست اینستاگرام نوشتند و هر کس به نحوی تلاش کرد با نادیده گرفتن جمله آخر ایشان، از شان خود دفاع کند

دکتر انوشه
عکس از sedayezarand.ir

اما پیامد های سو صحبت های دکتر انوشه!

دکتر انوشه!

بعد از این که شما این جملات را گفتید متاسفانه اذهان مردم را به سمتی کشانده اید که تزلزل در خانواده ها عادی شود

اگر زیر همین پست ها خوانده باشی متوجه می شوی که دل خانم ها را رنجانده ای و به گونه ای آن ها را متوجه زندگی کرده ای که دلسرد شوند!

اگر از ساختار مردانه ساقط شوی و زن بشوی!! و البته سرشار از عقل و احساس خواهی دانست که دلبری کردن یک زن در فضای آلوده ذهن یک مردی که شما آن را معماری کردید، بسیار سخت و نا امید کننده است!

خیلی ها نوشتند دلمان ریخت! ( مرحبا به زلزله ای که راه انداخته ای دکتر!!! )

خیلی ها نوشتند تهمت زدی! (سلام ای تهمت زن! )

خیلی ها نوشتند به همسرمان شک افتادیم! ( درود بر اندام گفتارت!! )

خیلی ها نوشتند پشتمان خالی شد! ( آفرین بر تو بولدوزر! )

اعتماد خیلی از دختران را برای ازدواج، خدشه دار کردی! ( آرامش مطلق! سلام! )

البته ناگفته نماند! خیلی از ما زن ها به مغازه گردی می رویم و چیزی نمی خریم!! نمی دانم عناصر انوث خانواده شما چگونه اند!

اما به نظر نمی رسد این جمله شما کارشناسی شده باشد! 

یا این که حداقل بنیه علمی درستی داشته باشد 

ای کاش بعد از این  سخنرانی

انقدر از ساختار مردانه برخوردار باشی که این زلزله را بخوابانی!

آتش را خاموش کنی و حداقل آن را به نقد بنشینی!

و چه بهتر بود برای این که به خانم ها یاد دهی، تنوع طلبی ذاتی مردان را در خانه پاسخگو باشند تا در بیرون از خانه شیطان گرشان نچرخد! یک راست همه چیز را خراب نمی کردید و مرد ها را ( هر چند باوفا و هر چند بی وفا ) به یک چشم نگاه نکنید.

من می شناسم مردانی را که در عین پاکی و صداقت با زن هایی زندگی می کنند که به هر دلیلی .. نمی توانند نقش ان زنانی را بازی کنند که خیلی از مردهایی که در ذهن شما وجود دارند به قصد دیدنشان روانه خیابان می شوند..

مردی می شناسم که 11 سال به پای همسر علیل و ام اس ای ماند و وفادار ماند

مردی را می شناسم که 7 سال است دارد از همسر معلول خود نگهداری می کند

مردی را می شناسم که اگر حتی همسرش هم توی خیابان سلامش کند او را نمی شناسد .. ( سر به زیری )

مردی را می شناسم که ستایشگر زیبایی های زنی است که از نظر هیچ زن و مردی زیبایی ندارد

و در عین حال همه آبرو دار، وفادار و با خدا هستند.

همین را بگویم که دل خیلی از خانم هایی که می شناسم درگیر است و ذهنشان مشغول .. که روانشناس مورد اعتمادشان! حرفی زده که خیلی از حرفای دیگر را نقض می کند.

امیدوارم مسئولیت این کار را بپذیرید که به نظر من کمتر از زحمات داعش نبود!

 

You might also like
10 Comments
 1. MHDD says

  حرف های دکتر کاملا منطقیست و علمیست شما دوباره فایل را نگاه کنید شاید دچار سوء برداشت شدید.

 2. Dr sl says

  سلام همه میدانیم که انسان جایزالخطاست و دکتر انوشه عزیز هم از این قانون مستثنا نیست ضمن اینکه من هم این سخنرانی را دیده ام اما چنان برداشتی که از سوی بعضی از عزیزان شده رانداشتم ودرکل نباید :
  صد بارنکو آید و کس را خبری نیست
  یکبار خطا رفت همه را چشم به آنست

  1. مشاور سایت says

   سلام وقت بخیر گاهی یک خطای کوچک از یک انسان بزرگ! قطعا خرابی های بزرگ تری به بار می اورد. متاسفانه تشنج حاصل از یک کلیپ دو سه دقیقه ای از ایشون، که بین خانم ها ایجاد شد، رو فراموش نمی کنم. خیلی از خانم ها بعد از مدت ها از گذشت این کلیپ می گفتن نسبت به همسراشون دل چرک شده اند..
   کاش طرفداری کور کورانه نکنیم..
   البته که بسیاری از پیام های ایشون خوب بوده ولی یک صحبت کوچک از ایشون هم روی خیلی از کاربرا حساسیت ایجاد کرد. بنده با احترامی که برای ایشون قائلم لازم هم دیدم این مساله رو ذکر کنم تا از بار روانی بسیاری از کاربرا کم بشه.

 3. فرزاد says

  با سلام خدا همه و دکتر عزیز .
  من قصد بی احترامی ندارم ولی بنظرم برای هر زندگی مشترکی و هر ارتباط زن و مرد باید یک داستان متفاوت نوشت و هیچوقت نمیشه همه مردها و زنهارو با یک چوب روند . نسخه ای که دکتر برای من تجویز میکنه دلیل نمیشه همون نسخه برای مردی دیگه جواب بده و بقول معروف ۵ انگشت مثل هم نیستن . و هم مردها باید زن داری رو یاد بگیرن و زن ها باید مرد داری رو یاد بگیرن شاید انومقع گذشت و دوست داشتن معنای واقعی پیدا کنه .
  موفق باشید

 4. آنا says

  سلام من اون کلیپ رو تا آخرش دیدم لطفا سانسور نکنین. ایشون در پایان این مطلب گفتن مگر اینکه اون مرد چقدر دربند تعهد و تقید باشه که نخواد چشم چرانی کنه و تنوع طلب نباشه. یعنی نگفتن 100 درصد و مطلقا مردها خائن و چشم چرونن. اما غالبا اینطوریه، ضمنا تحقیقات هم ثابت کرده مردها ذاتا تنوع طلب و خانم ها تک طلب و منحصر طلبن و بس. اینو دیگه همه میدونیم که زن ها میل به جلب توجه و آقایان تمایل به نگاه کردن دارن و حرف ایشون صحیحه. این تو ذات مردها هست ولی اینکه یه عده پاکدامنی پیشه میکنن و وفادار هستند دلیل بر انکار نبود حس تنوع طلبی بر آن ها نیست بلکه دلیل بر قدرت مقاومت آنهاست که آن را بخوبی مهار میکنن

 5. Kimia says

  باید قبول کنیم ک روانشناسی انوشه کلا زرده و همیشه یسری چرت و پرت میگن بدون دونستن این حقیقت ک هر انسانی با انسان دیگه متفاوت و ری اکشن های متفاوتی ام داره تویه هر موقعیتی و یسری کلی نگری مسخره ای داره

 6. مجید says

  زردِ قهوه ای

 7. محمد رضا says

  تاکید بر راه های شناخت اسلام سه تا می شود شریعت و طریقت و عرفان .دیدگاه ایشان عرفان شناختی بود در مصاحبه با برنامه دورهمی هم یک جمله گفتند
  * بحران جامعۀ ما نادانی نیست. توهّم دانایی است.
  اما به نظر باید می گفتند
  * بحران جامعۀ ما نادانی نیست. تقلید دانایی است.
  بسیاری از حرف های ایشان جنبه روان شناختی و مشاهده گری علوم نوین را دارند اما روش استدالا ایشان عرفان شناختی ایرانی و اسلامی با نگاهی به شعر کلاسیک ایران است بزرگانی چون مولوی و حافظ
  اما روانشناختی و جامعه شناسی نوین بیشتر به اشعار قروغ و سهراب و شاملو نزدیک است اینجا است که نتیجه این حرفهای دکتر انوشه آنی نمی شود که می خواهد بگوید.
  در بسیاری از گفته هایشان مثال های ایشان با روش مشاهده علمی است اما از روش علمی اثبات نمی کنند ایشان هم دوچار سوگیری های شناختی شده اند.
  مثلا وقتی خاوری را مثال می اورد و یا موضوع گارسون و اضافه سکه ها را در برنامه دورهمی گفتند این تضاد واضح می شود. اصل جامعه شناختی پول بر سود بنا شده است و فرد باید از فعالیتی که در جامعه انجام می دهد سودی کسب کند و گرنه ربطی به درستکاری و نادرستکاری ندارد. اگر مناسب با فعالیت خود هر کسی در جامعه سود را کسب کند ( جایگاه فردی و اجتماعی) دیگر این تضاد به حداکثر می رسد
  در جامعه شناسی و روانشناسی یک اصل اگر باشد ساده اش این است:
  دیگران دلیل گارهای شما نیستند شما مسئول رفتار خود هستید.
  چیزی که همه انسانی را خوشحال کند انسانی است.

  من به یکی که گرانفرشی می کرد پرسیدم چرا گران می دهد اگر من گران بدهم از من می خری گفت بله
  او از این اصل ساده که

  آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران بپسند و انچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران نپسند گذشته است.
  حرف های ایشان همان قدر مستندات مشوش دارد که نویسنده و مشاور سایت گرامی این صفحه استدال بر رد بعضی نظریات ایشان دارد
  به نظر م باید همه مدرس و دانشگاه ها کتابی باشد تحت عنوان سوگیری های شناختی بر خلاف خوگیری های شناختی که غریزی است اما سوگیری های شناختی اکتسابی است تدریش شود هر سال تا اینگونه ناهنجاری در اجتماع نباشد و تجزیه و تحلیل ها علمی تر باشد.

 8. مونا says

  واقعا عبارت زرد قهوه ایی در وصف ایشون درست تره. لیسانس دامپروری خونده بعد دکتری روانشناسی از لبنان داره! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

  1. مشاور سایت says

   سلام مونای عزیز. مهم تر از مدرک مطالعات، وداشتن درک اجتماعی از روحیات مخاطبین هست. که خب چه عرض کنم.. کاش بزرگان یه خرده به خود بیان و این همه مردم رو به استرس نیندازند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.